Procházka známou hrou J. K. Tyla... Jeník a Liduška se milují, ale jejich lásce nepřeje ani Jeníkův otec – švec Kroutil, ani dívčina teta Mastílková. Nešťastnou láskou se trápí také pan Jammerweil, dlouholetý ctitel paní Margitky, která podléhá sladkým řečem hochštaplera Dudka. (Česká televize)

Karlos80

Nic moc jako celek, ale těsně před koncem mě naprosto oddělal a dodělal Pepíček Kemrů ze svou jedinečnou, skvěle intonačně zvládnoutou verzí České hymny:-)! ()

Bart

Není moc televizních inscenací, kde by Věra Tichánková dostala svůj zasloužený prim (viz. také Dům Doni Bernardy). O to méně bylo inscenací, kde by se potkala se svým manželem Janem Skopečkem, hercem malých rolí. Stalo se tak ve Fidlovačce, kde se jako jeden z hlavních konfliktů lásky stane její obchodnice Mastílková  a Skopečkův obuvník Kroutil. Celou inscenaci uzavírá jeden z posledních zajímavých záběrů slepého umělce v podání Josefa Kemra, který zpívá píseň "Kde domov můj". Velmi špatné uchopení závažného tématu ostravskou televizí. ()

hermiona

Škoda, že pan Kemr už zemřel. Mohl kníže Karla naučit zpívat státní hymnu... Žeňte se, Čechové, ať jsou Češata! ()

Amonasr

Zajímavé uchopení této staré frašky, aby byla lépe stravitelná i pro současného diváka, což se vcelku podařilo. ()