poster

Prstýnek bez kamínku (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 37 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

 • roswelll
  *****

  Výborná pohádka s úžasným obsazením...Eliška Vitanovská v roli korunky byla výborná(22.10.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  On by námět nebyl špatný a obsazení to má výborný, jen je to v tolika ohledech tak přitažený za vlasy, že to je už málem skalpovaný. Zámecký pán se olíbává s tanečnicí Korunkou, aby se tentýž večer zasnoubil s holkou, z níž ale nekouká ani věno ani nic jinýho, tím podsunutím nevěsty ho chce oblafnout jeho komoří a matička nevěsty, ty se zas chystá oblafnout nevěsta sama, pak Korunka začne objímat stromy, vyleze strašidlo (nic proti, jakmile víla není blonďatá, průsvitná a blbá, netančí někde v noci polonahá a nemluví pištivým hláskem a nablble se nechichotá, beru ji jako svéprávného bubáka) a všechno to rozštípne i bez sekery. Nikdy jsem neměla nic proti kulisovým pohádkám, ale tady to tak šustí papírem, že když je řeč o projížďce na koni, představila jsem si ho z kartonu a houpacího.(8.9.2013)

 • Chrysopras
  ***

  No jo, komedianti...(1.10.2017)

 • otík
  *

  Po všech čertech podivná kulisová pohádka, kde tradiční klaďasové hrají záporáky a princ vypadá dlouhou dobu jako pěkný podvodník. I když časově krátké, nudné a slabé.(20.10.2012)

 • lubospoti
  ***

  Jedna z těch klasických osmdesátkových studiových pohádek, na kterých jsem vyrostl. Umělecká hodnota asi není příliš vysoká (což je dle mého názoru u pohádky věc podružná). Pro mě je to ale díky nostalgii srdeční záležitost. Navíc je perfektně herecky obsazená (ostatně jako skoro všechny pohádky natočené v tomto období).(10.1.2017)

 • Danulinda
  ****

  Výborné herecké výkony zejména pana V. Dlouhého, Kopejdy a Trávy nám zaručí, že i dějově o něco chudší pohádka je velmi příjemnou podívanou jak pro malé, tak i pro nás dospělé diváky. Hodnotím jako lepší průměr.(15.11.2011)

 • honeysuckle
  ****

  Příjemná podívaná s výborným hereckým obsazením. Dokonce i Eliška Vitanovská je zde snesitelná a v zásadě roztomilá (což je zapříčiněno hlavně tím, že většinu pohádky promlčí) a naplno zde demostruje svoje taneční umění. Jak už podotkl uživatel Danulinda, děj je chudičký, ale čtyřicet minut stopáže vyplní.(26.5.2012)