Cela 211 - Vězeňské peklo

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Thriller / Akční

Španělsko / Francie, 2009, 110 min

Jste-li iniciativní blbec a rektální alpinista, co musí prudit kolegy v práci den před nástupem do zaměstnání, nedivte se, když vám snaha vlichotit se předem naprosto zkurví život. V zahradnictví si můžete zdevastovat haksnu vertikulátorem, v kanceláři si můžete podříznout tepnu o papír... jako bachaři vám však hrozí osud horší než smrt, nemají-li vaše hýžďové svaly dokonale pevný stisk! Ani veškerý váš důvtip nemusí stačit na paranoiu muklů a za mřížemi nemáte žádný vliv na to, co se děje venku. V televizi pak můžete vidět věci, co vám lehce rozhodí příčetnost. Vcelku uspokojivě drsný film, bohužel poněkud rozkolísaný ve věrohodnosti, v chování postav... zase jsou trestanci lepší, čestnější a větší dobráci než ta agresivní, asociální pakáž, co je hlídá (tímto vysekávám uctivou poklonu "Zelené míli"). 70%(17.7.2013)

Asi to bude znít radikálně a unáhleně, ale pochopil jsem to tak, že vězni (vrazi, psychopati a další svoloč) jakože udělají rukojmí z jiných ne-li ještě horších vrahů - teroristů. A pak vyjednávají, aby se s nima zacházelo jako s lidma, i když většina z nich už vlastně lidé "nejsou"?? Děj je tedy úplně opačný než ve filmu "Vzpoura ve věznici Carandiru", kde se půl hodiny kecá a pak hodinu střílí. Tady se hodinu a půl kecá a pět minut střílí. Atmosféra filmu je velmi dobrá. Malamadre je charismatický zmrd, který budí respekt i přes obrazovku, ale postup řešení vzpoury mi přišel dost naivní. Co se stalo tehdá v Carandiru bylo nejspíš velice neetické, ale přinejmenším racionální a jednoduché. Vyjednávat s vězni, kde každý druhý je vrah, mi příjde skoro "americké". Ale kdyby hned ze začátku vzpoury zasáhla speciální jednotka se slzákem a gumovejma nábojema (což je ta jednodušší a myslím, že pravděpodobnější možnost) nebyl by děj, který by diváka nakonec jen upoutal a zabavil dost úspěšně.(12.10.2010)

Kterak obyčejný muž (budoucí táta) k neštěstí přišel, když chtěl nastoupit do zaměstání na pozici dozorce ve vězení. Velmi silné drama se smutným závěrem.(19.1.2011)

Povedený to film z vězeňského prostředí. Hlavní představitel (budoucí dozorce) se dostane rychlostí blesku nechtěně mezi vězně a nezbývá mu nic jiného nežli improvizovat, aby ho ostatní neprokoukli a nefikli. Ovšem situace se vyvíjí prapodivně...Kdo rád filmy z vězeňského prostředí, pro toho je Cela 211 skoro povinnost. Povedené.(1.3.2011)

Opravdu vynikající, nenápadné drama, které stojí za to vidět! Skvělý scénář, skvělí herci a pevná režie. Strhující...(28.7.2011)

Příběh o tom, jak se vám může během jednoho dne obrátit život vzhůru nohama. Dobré na tomto filmu je neokoukané prostředí španělského vězení, jednotlivé typy vězňů a do snesitelného extrému dovedený děj. SPOILER: Já bych asi víc uvítal, kdyby hlavní hrdina přežil. Zajímalo by mě, jak by to s ním dopadlo. Jaký by dostal třeba flastr i přesto, že se jeho chování dalo pochopit.(11.10.2011)

Mimoriadne realisticky zobrazené väzenské prostredie.Násilie plodí násilie.V španielskom filme mal vodca vzbury väzňov Zlosyn, nakoniec viac charakteru,ako dozorcovia,či splnomocnenci z ministerstva.Akoby asi vyzeral tento film natočený v Hollywoode?(1.5.2012)

No, proč ne? Trochu recyklovanej motiv,ale zábava slušná.(9.10.2012)

Ať už akčněji či komorněji laděné vězeňské drama, rád si přičichnu k obojímu. Mám je totiž nad míru rád, baví mě sledovat jak to v takovém mraveništi a zdánlivě lehké hierarchii funguje. Toto bych řekl, je velice dobře sladěné komorně/akční prison drama, kde každý odvádí ve své roli to nejlepší. Celkový děj je velice zajímavý a i když ani na vteřinu nudný, jsou místa která působí laciněji. Na druhou stranu film disponuje několika velice silnými scénami( smrt manželky hl. hrdiny, posledních 10 min.), které mohly být o mnoho více vypjaté, za což se dá režisérův přístup ocenit nebo naopak s tím nesouhlasit. Podle mého názoru by se tam dala naroubovat i dojímavější verze a filmu by to neuškodilo, ale surovost také není na škodu. Zajímavá mi přišla postava Josého Utrily, který nejprve naznačil, že je někdy třeba vykonat menší zlo v zájmu většího dobra, takže z počátku bych řekl, že byl víceméně sympatická a morálně vyrovnaná osoba. Ale o chvíli později nám ho pan tvůrce neutralizoval a přetransformoval na pěkně sadistického a v samém konci i zbabělého hajzlíka, co se chtěl jen dožít tučné penze a měl co vyprávět někde u sklenky whiskey ostatním důchodcům na baru. Ostatní postavy jsou dobře zahrané, ale nijak vyjímečné. Dál není co dodat- pěkně strávených 110 min. času. Vřele doporučuji všem, co mají rádi vězeňské filmy.(10.10.2012)

Velice originální film z vězeňského prostředí. opět sice hrála nevídáná souhra náhod, že zrovna v den, kdy měl jít do práce se to stalo, ale jinak to mělo všechno.(14.7.2013)

Cela 211 - Vězeňské peklo je velmi napínavý a strhující vězeňský thriller! S napínavou a hutnou atmosférou. Velká spokojenost. 75%(13.9.2013)

Tak k tomuhle filmu jsem se dostal úplně omylem. Nevěděl jsem o něm nic, ani co od něj mám čekat. Začátek se rozjel tuctově jako v ostatních nijak oslňujících filmech o vzpourách ve vězení. Děj se točí kolem dozorce, který je v práci první den a shodou okolností zůstane při vzpouře uzavřen ve vězení spolu s ostatními vězni. Podaří se mu mezi ně úspěšně infiltrovat. Avšak vlivem neočekávaných událostí, do kterých je zahrnuta i politická problematika baskitské teroristické organizace ETA, má děj neočekávaný spád a postupně se famózně rozjíždí a graduje. Možná jsem moc nevěřil v obratu chování hlavní postavy, ale nechci se o tom moc rozepisovat, protože bych spoileroval. Scénář je napsán opravdu perfektně a i herecké výkony jsou na slušné úrovni. Proto slušných 75%.(2.8.2014)

Jak píše Enšpígl, škoda toho nelogickýho chování jeho manželky. Ne, že by to bylo jediný nelogický chování v celym filmu, ale tohle jediný jsem nedokázal přehlídnout. Jsem dost na hraně tomu dát 3*, ale jelikož jsem ještě plnej emocí, tak už jenom za tu atmosféru dávam 4*.(12.10.2019)

Nečekejte žádný americký sentiment. Za ten syrový konec to vyšponuji na 5*.(14.10.2010)

Trochu mina filme vadila digitálna kamera - obraz vyznel televízne. To však sa nedá povedať o deji, hereckých výkonoch, scenári, napätí a atmosféere, ktoré sú prosto brilantné. Už len čakám, kedy sa s pompou objaví americký maximálne sterilizovaný a od neohrabanosti očistený komerčný remake.(17.10.2010)

Napínavý příběh zachycující vzpouru vězňů, ve kterém je množství originálních nápadů i nečekaných dějových zvratů. A i když se film nesnaží přímo působit na city, zanechá v divákovi poměrně silný dojem.(18.11.2010)

Slušná akcia, dobré herecké výkony a tiež aj efekty, uveril som všetkému, čo som tam videl. Ako ľahko sa človeku zmení život, aj keď tá jeho žena bola riadna trúba, nemyslela na decko, keď išla za tým manželom. On už nemal moc na výber a robil všetko, aby sa neprezradil a dostal von. Von sa nakoniec aj dostal ale...(26.12.2010)

Nečekaně kvalitní podívaná, které jsem se dlouho vyhýbal a pak si ji neskutečně užil. Herci v hlavních rolích podávají decentní výkon, scénář je jen velmi těžko předvídatelný a celkové zpracování je na nadstandardní úrovni. Výborné!(26.2.2011)

tady není moc co dodat. Vynikající. Plný počet nedám jen proto, že to podruhý už vidět nechci, bo je to příliš ponuré (a dějové zvraty napodruhé nebudou ono).(25.4.2011)

Človek sa stane náhodnou figúrkou vo väzenskej vzbure, len tak. Už prvých päť minút sa stalo osudových tomu, kto film zapol, a to som ho ani nechcela pozerať. Snímka zaujala, maximálne. Vývoj tak vtiahol myseľ do ich hry, že sa nedalo nedopozerať. Nespravila som chybu a rastúce nezhody medzi vládou-väznicou a vyvíjajúce sa priateľstvo medzi figúrkou a vodcom povstania ma dostal "na kolená". Dokonca sa mi Malamadre tak zavliekol pod kožu, až mi bol sympatickejší ako vládni vyjednávači, ktorí si z Juana spravili obetného baránka. Neviem či to bolo režisérskym zámerom, alebo len mojím postojom k celej veci. Pravdou však je, že som sa v celom príbehu viezla ako v realisticko-naturalistickom vláčiku s veľkou chuťou. Gran película!(20.5.2011)

tohle sem od španělské kinematografie nečekal !!! Fakt dobrý, kamera, scénář, herecké výkony. Fakt se mi to líbilo. Hlavně to herecké obsazení bylo super. A jak se pak Slippy promění. Doporučuju :))(2.6.2011)

1 6 9 10 11 12 13 14 15 17 22