Cela 211 - Vězeňské peklo

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Thriller / Akční

Španělsko / Francie, 2009, 110 min

Jste-li iniciativní blbec a rektální alpinista, co musí prudit kolegy v práci den před nástupem do zaměstnání, nedivte se, když vám snaha vlichotit se předem naprosto zkurví život. V zahradnictví si můžete zdevastovat haksnu vertikulátorem, v kanceláři si můžete podříznout tepnu o papír... jako bachaři vám však hrozí osud horší než smrt, nemají-li vaše hýžďové svaly dokonale pevný stisk! Ani veškerý váš důvtip nemusí stačit na paranoiu muklů a za mřížemi nemáte žádný vliv na to, co se děje venku. V televizi pak můžete vidět věci, co vám lehce rozhodí příčetnost. Vcelku uspokojivě drsný film, bohužel poněkud rozkolísaný ve věrohodnosti, v chování postav... zase jsou trestanci lepší, čestnější a větší dobráci než ta agresivní, asociální pakáž, co je hlídá (tímto vysekávám uctivou poklonu "Zelené míli"). 70%(17.7.2013)

Ambiciózní film, který ovšem svou uvěřitelnost ničí hloupými dějovými zvraty. Pokud si tvůrci myslí, že jim divák zbaští těhotnou, která leze na divokou demonstraci do první řady, jsou idioti a měli by si najít doktora. A tak by se dalo pokračovat... Nakonec tak divákovi zůstane jen věrohodný Luis Tosar, v roli vězeňského kápa a to popravdě není moc. Mezi filmy z vězení obstojný průměr, který může jen s obdivem okukovat syrovější bratříčky jako je Zločinec se S. Dorffem.(23.3.2013)

Vyborny film, nic jsem predem netusil a byl jsem velmi prijemne prekvapen.(14.5.2010)

Dosť realisticky zachytená väzenská vzbura s dosť neznámym hereckým obsadením, ale ktoré podalo celkom solídny herecký výkon. Pre mňa 70%(2.11.2010)

dobrý film s väzenskou problematikou vidieť to je ako dať si varenú šunku s chrenom po 40 dňovom pôste na Veľkú noc A tento film takou "šunkou" bol. Tosar síce na dozorcu veľmi nevyzeral, ale zato ostatným hercom som to žral pekne z ruky. Film bez hudby s dobrým spádovým dejom. Čakal som kedy sa to celé vyvŕbí, a príde na to, že Juan nie je väzňom ale dozorcom. Nakoniec som bol milo prekvapený scenarovou "vývrtkou" keď na chvíľu sa stal dokonca vyjednávačom (hovorcom) všetkých väzňov. Dal by som filmu aj 5t hviezdičiek, ale potom by som možno nedocenil iné "väzenské filmy s redfordom , či freemanom. tak to berte ze tento film je päthviezdičkový ale len neoficiálne. Oplatí sa ho pozrieť. :)(28.9.2014)

Áčkový vězeňský thriller s originálním nápadem a trošičku nešťastně zvládnutým koncem. 90 minut uteče jako voda, vězeňské charaktery jsou v čele s parádním Malmadrem výborně napsány i zahrány a Juan má co dělat, aby to tam s nimi vydržel. Po RECu další palec nahoru pro Španěly.(22.6.2010)

Velmi silné drama, působivé i tím, že v něm hrají (alespoň pro mne) neznámí herci.(10.4.2012)

Filmy z vězeňského prostředí jsou spolehlivým magnetem na mé emoce. A tento si odškrtávám jako další co stál za vidění. Luis Tosar & Alberto Ammann nešetřili svým temperamentem jen co je pravda. Vzpoměla jsem si na slova z jednoho mého oblíbeného filmu " Ano,vězení tě znecitliví...."(28.8.2013)

Dobře natočená pohádka s povedeným příběhem. V podstatě béčková kategorie s kvalitou starých dobrých časů, jako bývaly akčňáky se Stallonem (Kriminál) a tak. Rozhodně dobrý tip na dlouhý večer :-) A radost, že to může vzniknout mimo Hollywood a zpestřit plátno jiným, než anglickým jazykem.(25.4.2015)

Po priemernom belgickom filme Rundskop je Celda 211 dalsim europskym snimkom, ktory by nemal ujst ziadnemu fundovi kvalitnej europskej tvorby, ktoru tvori nielen Bergman a Von Trier, ale aj Spanieli. Zobrazenie vazenskej vzbury je vykreslene relane, Luis Tosar /Zatimco Spis, Tambien La Illuvia/bol opat psychopat na urovni, mlady Argentinec Alberto Amman to dobre ustal. Sympaticky europsky film, odporucam : 76 %(12.5.2015)

• neoBlast

Naprosto přeceňovaná podrpůměrná žánrovka, která rozhodně neexceluje v žádné filmařské kategorii a její téměř kultovní adorování je mi záhadou. Unylá režie, digitální obraz z Red kamery vypadá jak vytažený ze zadku a opravdu slabé herecké výkony všech (zvláště Luis Tosar v roli hrdinovy antagonisty je nesnesitelný). Pokud hledáte dobré vězeňské drama, není problém zakopnout o kvalitnější téměř jakýmkoliv jiným směrem. 40 %(2.8.2015)

On sám už jen ten tučnej popisek filmu zní dost zajímavě a je to celkem ideální lákadlo. Jistě, je zde pár hloupostí třeba ohledně těhotné manželky v davu lidí, to by udělal jen idiot, ovšem zbytek byl solidní. Rozjezd filmu byl supr, stopáž ideální, koncovka trochu očekávatelná, ale jako celek je to výborný pokoukání! Herecký duo hlavních představitelů si padla do noty a diváka přinutí fandit té "špatné straně". Nebo dobré? Za podívání to určitě stojí! Tosar opět na jedničku! 75%(17.1.2019)

Dosť dobrý film. Akurát mi vôbec nesadol. Nejak som čakal skôr akčný film. Toto bola väzenská dráma. Realistické pojatie je super. Obsadenie museli asi verbovať v staničných bufetoch. A scénar je spravený veľmi originálne. Na začiatku by som fakt nečakal koniec, ktorý mi bol naservírovaný. Keby mám náladu na takýto film asi dám 4*. Dnes iba za silné 3 hviezdy.(23.5.2015)

Film který si svou vysokou kvalitu udržel od začátku až do konce a proto mě asi tak rychle utekl. Scénář podle mě propracovaný do posledního detailu, herci (hlavně hlavní dvojce) předvedou taky parádní výkon, když se to smíchá dohromady vzniká kruté drama která vypadá hodně reálně.(17.10.2010)

První polovina filmu pro mne byla velikánským příslibem a satisfakcí. Opravdu film ukazoval profesi vězeňského dozorce jako nelehkou a psychicky velice náročnou. Ve druhé polovině filmu se ale začíná otevírat problematika politiky i v rámci věznice. Což ano, možné je a v tak vypjaté situaci jako v tomto filmu se klidně tyto okolnosti zohlednit mohou. Já ale dlouhé roky volám po filmu z vězeňského prostředí, ve kterém se ukáže těžký život vězeňských dozorců. Když to tak ve filmu už už vypadá, film nám ve druhé polovině nabídne bachaře, který k smrti zmlátí těhotnou ženu. Nabídne nám vyjednavače, kteří zohledňují především politické zájmy. V tomto ohledu to potom vyvolává dojem nečistého a nepopulárního povolání. Ano, ve věznicích jsou určitě dozorci, kteří si do vězně rádi bouchnou. Jsou profesionální a méně profesionální příslušníci. Jsou ale také horší a lepší doktoři, učitelé, manažeři... Ve filmu jsem dospěl k názoru, že ke vzpourám ve věznicích dochází především v zemích, které nejsou příliš vyspělé, kde se na práva vězňů kašle. V naší zemi a v civilizovaných zemích vzpoury takového rozsahu prakticky neexistují. Je to především z toho důvodu, že vězni mají zaručena práva, která dle mého názoru přesahují rámec, jenž v některých bodech smazává rozdíl mezi bezúhonným občanem a vězněm. Toto je ale otázka pro celou tzv. civilizovanou Evropu, jestli je dobře lézt vězňům tak příliš do zadku. Toto dle mého názoru už není otázka humanizace, nýbrž připosranosti Starého kontinentu, na což může ale Evropa v horizontu nejbližších padesáti let dojet. Jinak film byl natočen velice dobře a realisticky. Postavy se chovaly taky celkem realisticky, jen mladému dozorci jsem nevěřil tu jeho protřelost. Že se dokázal hned první den takto vyznat, přisuzuji trochu v tomto ohledu sci-fi scénáři - celkovému vyznění filmu to ale nepřihoršuje.(5.1.2011)

Tak tohle sem nečekal, nevěděl sem o filmu předem nic. Nadprůměrné drama s výbornou zápletkou. Počáteční scéna mne trochu vyděsila a řekl sem si ,,co sem si to do pr.... zase pustil". Nejdřív vás film vtáhne, udělá si respekt a vytvoří tlak, který postupně ustupuje, ale chvilkama zase stoupá. Super prostředí, výběr herců atd. Zkrátka a jednoduše stálo to za to.(5.2.2012)

Ach, jak zbožňuji ty filmy, ve kterých není jediné kladné postavy. Nechce se mi věřit, že to nebyla "reality show."(16.2.2012)

Nechce se mi do podrobna rozebírat poslání tohoto snímku, protože se zabývá více tématy a ve všech směrech v podstatě naplňuje divákovo očekávání. Děj na mě asi ve dvou chvílích působil malinko vyumělkovaně, ale příběh ani chvíli nenudí a hlavní kruťas s podobou Kevina Gage z Chaose působí hodně věrohodně. Španělština potom dodává už jen ten správný šmrnc.(12.6.2012)

Hodne podarené väzenské peklo v reálnejšom svetle s dostatkom nedôveryhodných konaní hlavných postáv čo pôsobilo troška naivne nadnesene ale v štýle a adrenalíne šliapajúc až do konca hodnotím tento kúsok ako podarený. 3,5*(8.5.2014)

"ŽIVOT TI DÁ PŘES DRŽKU JEDNA DVĚ" aneb jak být na nesprávném místě v nesprávný čas, alias přílišná horlivost se občas krutě nevyplácí....Vynikající drama z vězeňského prostředí plné napínavého děje a nečekaných zvratů a hlavně výborná sonda do psychologie lidského chování v extrémních situacích. Někdy může být čára mezi dobrým a zlým proklatě tenká a je fascinující sledovat "vztah" a jeho vývoj mezi šéfem vězňů Malamadrem a nechtěným vězněm (budoucím dozorcem) "Slipym" Juanem. Skvělá zápletka co nenudí a stojí za zhlédutí.(11.9.2014)

Nečekal jsem vůbec nic, ale jak během, tak po skončení filmu, mě docela mrazilo. Píšu to asi poprvé, ale Španělsko je pro mě nejlepší zemí na točení filmů vůbec (průměrné hodnocení všech filmů z dané země by bylo nepochybně zdaleka největší ze všech). To je tak, když se vezmou (ne)hvězdy, parádní scénář, režisér s pořádnými koulemi a dá se to dohromady. Celou dobu jsem emočně dost trpěl a i po letech si tenhle film vybavuji ve velkých detailech. 100%(21.10.2016)

1 3 4 5 6 7 8 9 12 17 22