Chodit do práce o den dřív se nevyplácí, zvlášť když jste vězeňský dozorce. Může se stát, že skončíte na špatné straně mříží. Mladý vězeňský dozorce Juan Oliver chce v nové práci udělat dobrý dojem, do věznice se tedy dostaví o den dříve. Během prohlídky nejpřísněji střeženého oddělení se však nešťastnou náhodou zraní a ocitne na momentálně nepoužívané cele 211, zatímco kolegové jdou shánět pomoc. Když se dezorientovaný Juan probere, je všechno jinak. Ve věznici zuří vzpoura a chovanci lační po krvi. Juan má jedinou naději: vězni ho zatím neznají. Jedinou šancí je tedy splynout s prostředím a předstírat, že je jedním z nich. Je ale jen otázkou času, kdy jeho lest vyjde najevo... (Česká televize)

Ryuuhei

Zatímco filmy ze stejného vězeňského žánru obvykle proběhnou nějakým způsobem vesele, či alespoň ne úplně dekadentně, zde jde o těžce depresivní zážitek. Našel bych si spoustu chyb, respektive děr v ději, který místy podezřele šel přesně podle (ne)plánu hlavního hrdiny. A na ne moc filmové zpracování jsem si taky musel chvíli zvykat. Ale jinak? Ta výtečně prezentovaná těžkost a zoufalost na mě silně dolehla. 75% ()

Lachtaan

Tohle bylo tak silný a autentický, že tomu nelze udělit nic jiného než plný počet. Náhled do drsného prostředí nemilosrdné věznice, který místy vypadal i více jako dokument než jako thriller s napínavou zápletkou. Španělské filmografii jsem se nikdy nevěnoval, zde ale oceňuji, že jsem neznal jedinou z tváří a film tak měl mnohem temnější efekt. Po dlouhé době bravurní podívaná! ()

oveckaoa

No taková Vzpoura v Věznici Carandiru byla o hodně lepší. Film není špatný ale vadila my tam částmi stupidita viz těhotná ženská, které řeknou že je její manžel v pořádku jde do bitky s policisty kteří ji zabijí :-) a nebo chlap co ji zabil příjde na požádání do věznice kde ho manžel té ženské zabije ačkoliv mu policisté říkali že když tam půjde tak ho zabijou :-). Konec není špatný jen mohl byt dříve (zhruba o půl hodinu) a víc efektivnější. Pointa není špatná ale nefungující i když to přežije stejně by šel sedět. 83 procent mě příjde strašně moc dal bych tomu tak něco přes 70. ()

uiu

Film rozehrává psychologickou hru bachaře, který se ocitl mezi vězni, kteří netuší, že je nový bachař. Konec mi sice nepřišel zrovna dobrý (SPOILER: Myslela jsem, že smrt manželky je jen výmysl, aby se konečně pořádně naštval a se vším tam zatočil a nakonec budou všichni v pořádku, ovšem konec je moc jednoduchý). Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

tnp101

Vynikající námět s ještě lepším zpracováním. Vše působí velice reálným dojmem, a i přesto, že by člověk z morálního hlediska neměl sympatizovat s kriminálníky, v tomto případě jsem se tomu prostě neubránil. Velký dopad na tom bezpochyby má i to, že jsou tu docela paradoxně muži zákona prezentováni jako bestie (tedy až na výjimky). Vydařený je také výběr herců a to hlavně v případech Juana a Malamadrea. Oba jsou ve svých rolích naplno přesvědčiví a první jmenovaný navíc hraje hrajícího, za což si jednoznačně zaslouží palec nahoru. Stručně řečeno, velice vydařené, napínavé a neloudající se drama z vězeňského prostředí. Vřele doporučuji. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Toto velice povedené vězeňské drama je dalším levným BD titulem distribuovaným tuzemskou „Blu-ray edicí“. Jak obstojí ve srovnání se svými „velkými“ bratříčky a hlavně v porovnání s ostatními tituly z edice? Před zobrazením hlavní nabídky disku nás již klasicky čekají trailery na další tituly z edice - v tomto případě „Far Cry“ a „Vinyan“. Následuje jednoduchá hlavní nabídka se základními možnostmi nastavení. Teď už se můžeme vrhnout na technickou stránku samotného filmu. Obraz disponuje poměrem stran 1,78:1, tedy téměř plnohodnotným „celo-obrazovým“ 16:9. Snímek byl natáčen na digitál a na první pohled působí hodně televizním dojmem (rozlišení 1080i). Není však problém si zvyknout a vychutnávat si všechny ty obrazové perličky, které tento způsob natáčení přináší. Ostrost je naprosto bezchybná, a pokud již něco náhodou nedisponuje ostrostí dle vašeho gusta, je to pouze a jenom podíl kamerama – přepis je v tomto směru úžasný. S ostrostí přicházejí detaily, jež si lze užít jak u obličejů, tak u oblečení, či texturách zdi. Dokonalost v tomto směru završuje (logickou) absolutní nepřítomnost zrna, či až na opravdové výjimky i šumu. Barvy nelze označit za nějak bohaté a je to jen a pouze kvůli stylizaci snímku. I ta sterilnější, ne zcela zářivá paleta je prezentována bravurně a pochvalu si zaslouží i podání černé. I když nevypadá obraz klasicky filmově, patří k tomu nejlepšímu, co nám může v této chvíli vydavatel v této edici nabídnout. Navíc nás nečeká ani náznak komprese, která hlavně u prvních titulů z edice nadělávala takovou paseku. Pozadu nezůstává ani zvuk. Ten je sice prezentován, jak už jsme si zvykli, formou DD 5.1, ale to mu vůbec nebrání ukázat, co se v něm skrývá. Potěšující je, že jsou využívány opravdu všechny dostupné kanály, takže o míru prostorovost nemusíte vůbec mít strach. Ta je vzhledem k prostorám věznice využita velice chytře, a pokud přijde nějaká akce, nemají problém o sobě dát vědět v efektivní hlasitější míře. Podobně je na tom stopa i s využitím subwooferu, díky němuž je k celkovému přednesu přidávána značná část agresivity. Dialogy jsou až na občasné utlumenější části čisté a relativně hlasité. Česká stopa je na tom v téměř všech směrech podobně jako originální španělská, o které jsem psal výše a je zastoupena opět formou DD 5.1 - co se kvalit samotného dabingu týče, na krátký poslech jsem usoudil, že je vcelku povedený. Po technické stránce se tedy jedná o velice povedený titul. Mimochodem, pokud se na snímek budete dívat s českými titulky, potěší, že nejsou tak humpolácké, jak tomu bylo u prvních titulů z edice. Můžeme tedy doufat, že už zůstanou v tomto stavu a nebudou se nedej bože v následujících titulech znovu zvětšovat. Bonusy na disku samozřejmě nečekejte, ale na to už jsme si snad všichni zvykli. Přece jen se jedná o BD za dvě stovky. V tomto směru zkrátka dražším titulům nemůže konkurovat. I přesto jej mohu doporučit. Dostanete kvalitní film s kvalitní prezentací. Zatím jeden z nejlepších titulů z edice. Hodnotím 40% v porovnání s „velkými“ tituly a ve speciálním způsobu hodnocení výhradně titulů „Blu-ray edice“ uděluji nějakých 90%. () (méně) (více)

rockwoman

Filmy z vězeňského prostředí jsou spolehlivým magnetem na mé emoce. A tento si odškrtávám jako další co stál za vidění. Luis Tosar & Alberto Ammann nešetřili svým temperamentem jen co je pravda. Vzpoměla jsem si na slova z jednoho mého oblíbeného filmu " Ano,vězení tě znecitliví...." ()

ywo666

Dosť dobrý film. Akurát mi vôbec nesadol. Nejak som čakal skôr akčný film. Toto bola väzenská dráma. Realistické pojatie je super. Obsadenie museli asi verbovať v staničných bufetoch. A scénar je spravený veľmi originálne. Na začiatku by som fakt nečakal koniec, ktorý mi bol naservírovaný. Keby mám náladu na takýto film asi dám 4*. Dnes iba za silné 3 hviezdy. ()

neoBlast

Naprosto přeceňovaná podrpůměrná žánrovka, která rozhodně neexceluje v žádné filmařské kategorii a její téměř kultovní adorování je mi záhadou. Unylá režie, digitální obraz z Red kamery vypadá jak vytažený ze zadku a opravdu slabé herecké výkony všech (zvláště Luis Tosar v roli hrdinovy antagonisty je nesnesitelný). Pokud hledáte dobré vězeňské drama, není problém zakopnout o kvalitnější téměř jakýmkoliv jiným směrem. 40 % ()

Pajkenzi

Juan Oliver, který hrál, že patří mezi vězně a přitom byl dozorce, který tam měl nastoupit, tak si mysím že hru hrál dobře mohl to udělat víc akčnější,ale nevadí. Role mu pasovala. Co se týče Luise Tosara, který tam tomu velel, tak z něj šel respekt, a přesně mu ta role sedla. Musím ocenit perfektní výběr herců. Celkový dojem "spokojenost". Mohlo to být trošku víc akčnější ale u mě si to ty 4* zasloužilo. ()

Andreas83

Film který si svou vysokou kvalitu udržel od začátku až do konce a proto mě asi tak rychle utekl. Scénář podle mě propracovaný do posledního detailu, herci (hlavně hlavní dvojce) předvedou taky parádní výkon, když se to smíchá dohromady vzniká kruté drama která vypadá hodně reálně. ()

sskrblik

Násilí mi ve filmech nevadí, když není přehnané. V tomhle kontroverzním snímku ho bylo spíše přehnaně hodně. Asi to bude tím, že jsme filmu nevěnovali přílišnou pozornost a spíše kolektivní diskuzi u třech láhví vodky :-), takže mě to vyloženě neiritovalo, ale ani něják nezaujalo. ()

zdenny

První polovina filmu pro mne byla velikánským příslibem a satisfakcí. Opravdu film ukazoval profesi vězeňského dozorce jako nelehkou a psychicky velice náročnou. Ve druhé polovině filmu se ale začíná otevírat problematika politiky i v rámci věznice. Což ano, možné je a v tak vypjaté situaci jako v tomto filmu se klidně tyto okolnosti zohlednit mohou. Já ale dlouhé roky volám po filmu z vězeňského prostředí, ve kterém se ukáže těžký život vězeňských dozorců. Když to tak ve filmu už už vypadá, film nám ve druhé polovině nabídne bachaře, který k smrti zmlátí těhotnou ženu. Nabídne nám vyjednavače, kteří zohledňují především politické zájmy. V tomto ohledu to potom vyvolává dojem nečistého a nepopulárního povolání. Ano, ve věznicích jsou určitě dozorci, kteří si do vězně rádi bouchnou. Jsou profesionální a méně profesionální příslušníci. Jsou ale také horší a lepší doktoři, učitelé, manažeři... Ve filmu jsem dospěl k názoru, že ke vzpourám ve věznicích dochází především v zemích, které nejsou příliš vyspělé, kde se na práva vězňů kašle. V naší zemi a v civilizovaných zemích vzpoury takového rozsahu prakticky neexistují. Je to především z toho důvodu, že vězni mají zaručena práva, která dle mého názoru přesahují rámec, jenž v některých bodech smazává rozdíl mezi bezúhonným občanem a vězněm. Toto je ale otázka pro celou tzv. civilizovanou Evropu, jestli je dobře lézt vězňům tak příliš do zadku. Toto dle mého názoru už není otázka humanizace, nýbrž připosranosti Starého kontinentu, na což může ale Evropa v horizontu nejbližších padesáti let dojet. Jinak film byl natočen velice dobře a realisticky. Postavy se chovaly taky celkem realisticky, jen mladému dozorci jsem nevěřil tu jeho protřelost. Že se dokázal hned první den takto vyznat, přisuzuji trochu v tomto ohledu sci-fi scénáři - celkovému vyznění filmu to ale nepřihoršuje. ()

Redi

V poslední třetině slušně mrazilo. Nějak mě nenapadá nic, co tomu vytknout a proč tomu nedat plný počet. Hlavní záporák sympaťák a vlastně hodný pán to byl, i když hajzl. Španělé zase zaváleli. ()

fefee

Hodne podarené väzenské peklo v reálnejšom svetle s dostatkom nedôveryhodných konaní hlavných postáv čo pôsobilo troška naivne nadnesene ale v štýle a adrenalíne šliapajúc až do konca hodnotím tento kúsok ako podarený. 3,5* ()

ghatos

Celda 211 je drama s velmi slušným scénářem. "Záporák i klaďas" (uvozovky jsou tam schválně) zvládají role výborně. Moc se mi tam nelíbila těhotná manželka (berličko-klišoidní postava). Pro příběh však měla svůj význam, i když se to dalo udělat i jinak. Vyvrcholení zapadlo do celkově velmi dobrého dojmu. Příjemné evropské překvapení. ()

NoFiction

Pravé nefalšované neamerické vězeňské drama, kde lidský život skoro nic neznamená. Film graduje od začátku až dokonce. ()

Miki8888

Tak tohle sem nečekal, nevěděl sem o filmu předem nic. Nadprůměrné drama s výbornou zápletkou. Počáteční scéna mne trochu vyděsila a řekl sem si ,,co sem si to do pr.... zase pustil". Nejdřív vás film vtáhne, udělá si respekt a vytvoří tlak, který postupně ustupuje, ale chvilkama zase stoupá. Super prostředí, výběr herců atd. Zkrátka a jednoduše stálo to za to. ()

Autogram

Drsní chlapíci, v ktorých sa aj niečo skrýva. -- Španielske filmy majú pre mňa stále viac niečo do seba. -- Ešte nejaké otázky? ()

Herzeleid

Celkem nápaditý film s překvapivým vývojem. Což o to, akce dobrá, občas celkem surová. Ale něco mi tam nesedělo.. plitké dialogy, Luis Tosar jako "hlavní záporák" mi rovněž neseděl - pokud by to byl opravud "kápo" vězeňský bandy, nevěřím, že by se choval jako malé děcko a nechal si kecat do "velení" nováčkem. Přiznám, že možná to trochu degradovalo shlédnutí s českým dabingem. ()