Cela 211 - Vězeňské peklo

• Irsko

• Austrálie

Drama / Thriller / Akční

Španělsko / Francie, 2009, 110 min

Absolutní špička v kategorii vězeňských filmů. NeHollywoodský trhák, který mě především výkonem Luise Tosara a prostředím naprosto odrovnal. Mladý dozorce, který si přijde očíhnout svůj nový terén se nešťastnou náhodou stane součástí vězeňské vzpoury. Musí proto rychle změnit své přesvědčení a stane se jedním z vězňů. Hraje to vskutku výborně.(2.12.2010)

Z basového podžánru určite tá kvalitnejšia polovica sorty. Obsahovo plná nápaditých myšlienok, charizmatických postáv a neúnosného prísunu napätia. Jediná väčšia výtka smeruje k postoju režiséra, že práve basmani boli zväčša tí dobrí, a že politické machinácie sú horšie svinstvo než surová prirodzenosť človeka. Negatíva oboch strán mohol mierne zarovnať. Viac tu - http://csfdkofein.blog.cz/1010/cela-211-vezenske-peklo-cell-211-2009.(16.10.2010)

Strhující vězeňské akční drama. O ději jsem dopředu nic nevěděl, stačilo mi vysoké hodnocení a země původu, aby mě film zaujal a rychle si jej bez dalších otázek sehnal. A opravdu, Celda 211 je velká paráda s dobrým příběhem, vysokým tempem a vynikajícími hereckými výkony, působí velmi autenticky. Celkem adrenalin, doporučuju.(14.5.2010)

Něco pro mě. Na tento film jsem se dlouho těšil, až si ho stáhnu a zkouknu.. Nezlamalo, ba naopak takové typy filmu odehrávající se ve vězeňakém prostředí mě vždy zahřejou a tším se na ně, protože to je můj šálek kávy. I přesto, že většina filmu je ve formě mluvení a kecání, tak i tak jsem film každičkou minutku "žral". A na co jsem čekal, závěrečná bitva a spoura nemá chybu. Možna jich mohlo být o něco víc, ale i tak velká spokojenost a 5 hvězd. 85%(4.2.2012)

Ďalší nenápadný európsky film, ktorý dokazuje, že aj väzenské filmy sa stále dajú točiť originálnym štýlom. Určite je toho dôkazom aj fakt, že scenár nejde v šľapajách hollywoodskych príbehov, príbeh je veľmi silný a natočený pomerne realisticky. Príbeh v určitých pasážach zasiahne diváka priamo do špiku kosti. Je naozaj dosť surový, ale presne o to tvorcom išlo a presne to som od začiatku očakával. Zaujímavé je z pohľadu diváka otáčanie vnímania "tých zlých" a "tých dobrých" postáv. Herecky podporil snímok každý zúčastnený a už teraz je zrejmé, že tento film sa mi tak rýchlo z pamäti nevymaže. 85%.(8.7.2012)

• - Film je venovaný Luisovi Ángelovi Puentemu, hasičovi zo španielskeho mesta Zamora, kde sa tento film natáčal. Luis sa podieľal na snímke a umrel pri záchrane dvoch chlapcov v rieke Duero krátko potom. (MikaelSVK)

• - Film získal osm trofejí včetně té nejvyšší za film roku na Španělských filmových cenách v roce 2010. (zdeny99)

• - Scénář filmu je adaptací románu Francisco Péreze Gandula o věrnosti, přátelství a odvaze během vězeňské vzpoury. (Terva)