Atašinči no danši (TV seriál)

• japonský

アタシんちの男子

• japonský

Atashinchi no danshi

My Boys - More Than Family But Less Than Lovers -

Japonsko, 2009

Na takovém hradě bych si jako malá přála žít, a v takové společnosti bych si přála žít teď. Ty jejich saunovací dýchánky mě opravdu moc bavily. Celé to bylo samozřejmě potrhlé - splnění matčiných cílů, bodyguardi z internetové kavárny, zázračně se zjevující právnička, brýlatý asistent, podivná služebná a hlavně šestice synů. Občas trochu přehnané, občas překombinované, ale Atashinchi no danshi nenudí a není trapné.(3.9.2012)

Tohle dorama jsem viděla dvakrát a bylo to taky první dorama, které jsem kdy viděla. Byla to absolutní trefa do černého (kdyby bylo špatné, asi bych na dorama zanevřela). S postavami jsem se sžila a už bych si nedovedla představit, že příběh skončí jinak. Tohle dorama sází na zcela odlišné charaktery jednotlivých postav, což dává prostor vtipným situacím i trapným chvilkám. Rozhodně je seriál promyšlený (podobně jako jsou promyšlené jednotlivé úkoly, které mají všichni splnit). Japonským humorem je seriál přímo nasáklý, ale nechybí v něm i trochu lásky, přátelství i dramatu. Dorama jak má být, určené však spíše pro dámské osazenstvo.(22.4.2011)

Je to legrace. Je v tom špína. Jsou v tom prachy. Jsou v tom pěkní kluci. Hraje zde Maki Horikita. Nenudila jsem se a chtěla pořád vidět další a další. Jedno z lepších dorama roku 2009. Mrkněte a uvidíte. Ale to s Čisato jsem tušila X-D Přeloženo.(12.10.2009)

Pomalu propadám kouzlu japonských seriálů - tento patří opravdu mezi skvosty (alespoň pro mě). Děj je nápaditý a neokoukaný, hlavní postavy jsou propracované do detailů a jejich "proměny" jsou perfektní + je zde opět herečka Maki Horikita, kterou mám velmi ráda a většina mužského osazenstva jsou fešáci (Osamu Mukai, Džun Kaname). Na japonských seriálech se mi líbí, že netlačí na pilu a seriály jsou tak krásně uvolněné a dokonale vás naplní pocitem štěstí, který vám vydrží překvapivě dlouho (mně teda rozhodně)! 5*(1.10.2015)

Není to nijak špatný seriál pro dívky fanservis jak bejk, pro kluky je tu Horikita Maki. Kromě humoru se zde občas hraje na vážnější strunu, je to občas hodně stylizované a já se nemohl zbavit dojmu, že by to patřilo spíše do anime, ale budiž. Ovšem tato série po shlédnutí nenabízí důvod k opakovanému shlédnutí, aspoň pro mě ne, na rozdíl od takových pecek jako Liar Game, Kurosagi, Hana Yori Dango a mnohé další. Letos ovšem vyšlo v Japonsku dost dobrých seriálů a pár jich za chvíli startuje, tak si počkejme, kdo urve palmu vítězství, sledovanosti a oblíbenosti. Můj odhad je, že Liar Game 2, Koshonin 2 a Mr. Brain, Tokyo Dogs, Ninkyo Helper mezi sebou svedou tuhou bitvu.(13.10.2009)