poster

Slovinka

 • Slovinsko

  Slovenka

 • Call Girl, A

 • anglický

  Slovenian Girl

 • anglický

  Call Girl, A

Drama

Slovinsko / Německo / Srbsko / Chorvatsko, 2009, 90 min

 • Enšpígl
  ****

  Depresivní film s hrdiny, kteří nemaj moc hezký vyhlídky na fajnový život. Film má velmi zajímavou atmosférou, kterou neumím popsat, ale líbil se mně ten kontrast, kdy kamera mění záběr z hlavní hrdinky na proježdící kolonu mocipánů z EU v drahejch autech, to bylo fakt přesný. Epizoda s pasákama působila hodně syrově a ve filmu jsem na ně pak vysloveně číhal a měl se na pozoru za hlavní hrdinku, kterou skvěle zahrála Nina Ivanšin, ostatně i chlápek co hrál jejího tátu...vlastně všichni hráli moc dobře a Mario Schneider dal tomuto syrovému příběhu dokonale padnoucí hudební oblek.(26.1.2015)

 • Ephemeris
  ****

  Hlavná hrdinka mala takú obrovskú charizmu, že som v momente aj ja dostala chuť ísť sa predávať na ulicu. Za to jej patrí miesto v mojej naj desiatke, nech ju tam má aspoň niekto. No a fakt, že si študentky privyrábajú prostitúciou, nie je žiadne špecifikum len pre bývalú Juhosláviu. A Bratislava je na tom teraz ako? Už študentky nešlapú na Krížnej, ale chodia do Trafa, či?(24.3.2017)

 • Flakotaso
  ****

  Velmi neambiciózní a obyčejný snímek, snažící se vysokou míru realismu (ze kterého vybočuje snad jenom zbytečně vyhrocená scéna na balkóně) - dalo by se říci evropský art ve své nejsušší podobě. Přesto se na to dívá dobře, hlavní i vedlejší postavy fungují a má to i jakýsi drobný přesah. Zaujme několik nenápadných narážek na EU. A hezky se tam pracuje s rekvizitami (váza, mlýnek). Sympatický film, který rád lehce nadhodnotím.(4.2.2014)

 • troufalka
  *****

  Sny jsou často větší než naše možnosti. Někdy je splnění snu nad naše síly. Co je ochoten každý z nás obětovat? Jak daleko jsme ochotni jít? Stojí mám sen, co jsme si vysnili opravdu za to? Alexandra si kousla větší sousto, než je schopna spolknout. Vydělává si na byt prostitucí. Stává se zranitelná. Nemůže se svěřit kamarádce ani otci. Aby uchránila svoje tajemství, dostává se do pozice štvance. Kamera nás decentně navádí na dataily ze Sašina života. Příběh se odehráva taky a teď, sledujeme reální prostředí Lublaně i slovinského venkova. Nina Ivanišin je přesvědčivá. Ve své rozporuplnosti ukazuje nakonec sílu osobnosti. Kozole natočil velice citlivě snímek ze současnosti, kterému nechybí ani napětí ani psychologie hlavních postav. Za zdařilý považuji závěr filmu, který není ani příliš optimistický ani vyloženě depresivní. Není bez zajímavosti, že podobnou tématiku (touha po zlepšení životních podmínek výdělkem z prostituce) zpracoval ve stejném roce i polský režisér Robert Gliński ve filmu Sviňky.(30.1.2015)

 • Marek1991
  ***

  Obyčajný príbeh o študentskej prostitútke, ktorá je tuhou fajčiarkou a má klientov najmä medzi zahraničnými delegátmi, poslancami a diplomatmi. Náhodou jej jeden zomrie, vystopujú si ju pasáci a má o problémy postarané, navyše nezvláda školu a splácanie hypotéky za byt, ktorý si kúpila v hlavnom meste jedného z najmenších a najvyspelejších štátov východnej Európy a Európy vôbec. Taktiež sa náhodou jej klientom stal aj priateľ jej otca a chlap, s ktorým v minulosti chodila a rozviedol sa kvôli nej, jej príde na toto najstaršie remeslo. Útechu nájde ako tak, až na konci u kamarátky, ale neustále klamstvá, sklamania a len slabo vyriešená situácia jej šťastie veľmi nezlepšia. Príbeh s kamarátom z malého mestečka už zostane nedopovedaný. Film však nie je ničím zvláštny, toto všetko sa dalo od tohto filmu očakávať, vlastne je dosť predvídateľný. Nechápem prečo sa to volá v preklade do nášho jazyka Slovenka, keď by to malo byť Slovinka. Slovenka to môže byť akurát v pôvodnom jazyku, ale nie v našom. Hlavná hrdinka už vôbec nie je ideálom krásy a to, že o nej hovoria, že je krásna, to potom je 90% žien v našej republike krásnych princezien, lebo s týmto veľmi nesúhlasím. Film sa nenaťahuje, ale opäť hudba nič moc, dej sa odohráva zväčša na pár rovnakých miestach a je taký hluchý až prázdny. Jednoducho úplne priemerný obyčajný film.(10.6.2012)