poster

Slovinka

 • Slovinsko

  Slovenka

 • Call Girl, A

 • anglický

  Slovenian Girl

 • anglický

  Call Girl, A

Drama

Slovinsko / Německo / Srbsko / Chorvatsko, 2009, 90 min

 • Marek1991
  ***

  Obyčajný príbeh o študentskej prostitútke, ktorá je tuhou fajčiarkou a má klientov najmä medzi zahraničnými delegátmi, poslancami a diplomatmi. Náhodou jej jeden zomrie, vystopujú si ju pasáci a má o problémy postarané, navyše nezvláda školu a splácanie hypotéky za byt, ktorý si kúpila v hlavnom meste jedného z najmenších a najvyspelejších štátov východnej Európy a Európy vôbec. Taktiež sa náhodou jej klientom stal aj priateľ jej otca a chlap, s ktorým v minulosti chodila a rozviedol sa kvôli nej, jej príde na toto najstaršie remeslo. Útechu nájde ako tak, až na konci u kamarátky, ale neustále klamstvá, sklamania a len slabo vyriešená situácia jej šťastie veľmi nezlepšia. Príbeh s kamarátom z malého mestečka už zostane nedopovedaný. Film však nie je ničím zvláštny, toto všetko sa dalo od tohto filmu očakávať, vlastne je dosť predvídateľný. Nechápem prečo sa to volá v preklade do nášho jazyka Slovenka, keď by to malo byť Slovinka. Slovenka to môže byť akurát v pôvodnom jazyku, ale nie v našom. Hlavná hrdinka už vôbec nie je ideálom krásy a to, že o nej hovoria, že je krásna, to potom je 90% žien v našej republike krásnych princezien, lebo s týmto veľmi nesúhlasím. Film sa nenaťahuje, ale opäť hudba nič moc, dej sa odohráva zväčša na pár rovnakých miestach a je taký hluchý až prázdny. Jednoducho úplne priemerný obyčajný film.(10.6.2012)

 • ConanVJ
  ***

  Zajímavý příběh o slovinské dívce Alexandře z malého městečka žijící a studující ve velkém městě. Zde si chce žít lepší život než její otec, a koupí si byt na splátky a vydělává si na něj jako prostitutka pod přezdívkou Slovinka. Vše se jí daří, dokud se z jednoho klienta nevyklube pasák, který chce donutit Alexandru, aby pracovala pro něj a jeho kolegu. Nakonec se jí podaří uprchnout, ale tímto momentem se její dosavadní "poklidný" život zcela hroutí. Filmek se mi celkem líbil. Jen zde zas nechápu český překlad, který by podle mě měl být Slovinka a ne Slovenka. Za mě 55% :)(27.5.2012)

 • hygienik
  ****

  Vôbec som nečakal, že to bude až také dobré. Mám pocit, aj keď asi zveličujem, že tento film dokonale vystihuje slovanský naturel a je to akási jeho sebakritika. Hlavná hrdinka s permanentne zachmúrenou tvárou (ako väčšina Slovanov), zahĺbená do vlastných existenčných problémov, do ktorých sa vedome (hoci nie úplne dobrovoľne) stále viac zamotáva, v dôsledku neochoty priznať si pravdu a tobôž jej čeliť. To sme my - Slovania - pštrosie národy, ktoré útrpne dúfajú, že niekto odhrabe ten piesok, do ktorého sme od strachu strčili hlavy.(12.5.2011)

 • Tomyfrok
  **

  Žádné očekávání, žádné zklamání. Pouze pocit stejně prázdný, jako pohled hlavní hrdinky Alexandry v podání Niny Ivanišin, který je dle mého srovnatelný s tím americké mimoňky Kristen Stewart. Naprosto si dokáži představit, že námět tohoto snímku vypadal někde u piva báječně, pak se hodil na papír v podobě scénáře a tím začala jedna velká krize, která vyvrcholila dnešním odpolednem, kdy ke mě A Call Girl dorazila. Špatná kamera, nepříliš dobře zvládnutá režie, odfláklý a neúplný scénář a v neposlední řadě nikterak oslnivý výkon většiny herců v popředí právě s Ivanišin. Těžko se mi hodnotí něco víc, protože toho ve mně příliš nezůstalo. Takže nakonec snad jen to, že nikomu nedoporučuji, těch kvalitnějších snímků je pořád ještě většina. Slovinskou kinematografii příliš neznám, ale pokud by měl být tohle vypovýdající vzorek, mají se Slovinci ještě hodně co učit a jsem docela rád za české filmy, které snad v zahraničí udělaly větší dojem. (40 %)(12.8.2012)

 • troufalka
  *****

  Sny jsou často větší než naše možnosti. Někdy je splnění snu nad naše síly. Co je ochoten každý z nás obětovat? Jak daleko jsme ochotni jít? Stojí mám sen, co jsme si vysnili opravdu za to? Alexandra si kousla větší sousto, než je schopna spolknout. Vydělává si na byt prostitucí. Stává se zranitelná. Nemůže se svěřit kamarádce ani otci. Aby uchránila svoje tajemství, dostává se do pozice štvance. Kamera nás decentně navádí na dataily ze Sašina života. Příběh se odehráva taky a teď, sledujeme reální prostředí Lublaně i slovinského venkova. Nina Ivanišin je přesvědčivá. Ve své rozporuplnosti ukazuje nakonec sílu osobnosti. Kozole natočil velice citlivě snímek ze současnosti, kterému nechybí ani napětí ani psychologie hlavních postav. Za zdařilý považuji závěr filmu, který není ani příliš optimistický ani vyloženě depresivní. Není bez zajímavosti, že podobnou tématiku (touha po zlepšení životních podmínek výdělkem z prostituce) zpracoval ve stejném roce i polský režisér Robert Gliński ve filmu Sviňky.(30.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace