poster

Slovinka

 • Slovinsko

  Slovenka

 • Call Girl, A

 • anglický

  Slovenian Girl

 • anglický

  Call Girl, A

Drama

Slovinsko / Německo / Srbsko / Chorvatsko, 2009, 90 min

 • Tomyfrok
  **

  Žádné očekávání, žádné zklamání. Pouze pocit stejně prázdný, jako pohled hlavní hrdinky Alexandry v podání Niny Ivanišin, který je dle mého srovnatelný s tím americké mimoňky Kristen Stewart. Naprosto si dokáži představit, že námět tohoto snímku vypadal někde u piva báječně, pak se hodil na papír v podobě scénáře a tím začala jedna velká krize, která vyvrcholila dnešním odpolednem, kdy ke mě A Call Girl dorazila. Špatná kamera, nepříliš dobře zvládnutá režie, odfláklý a neúplný scénář a v neposlední řadě nikterak oslnivý výkon většiny herců v popředí právě s Ivanišin. Těžko se mi hodnotí něco víc, protože toho ve mně příliš nezůstalo. Takže nakonec snad jen to, že nikomu nedoporučuji, těch kvalitnějších snímků je pořád ještě většina. Slovinskou kinematografii příliš neznám, ale pokud by měl být tohle vypovýdající vzorek, mají se Slovinci ještě hodně co učit a jsem docela rád za české filmy, které snad v zahraničí udělaly větší dojem. (40 %)(12.8.2012)

 • togaf
  ***

  Obyčejná studentka z malého města, obyčejný rodiče - rozvedení, ale žádná dramata, obyčejní přátelé. Sem tam lež, zklamání. Všechno je podáno v takovém normálním, všedním úhlu pohledu. A to bylo to nejsilnější. Alexandra není žádná sexy dračice, ale obyčejná hezká holka, která si chce koupit byt. I konec filmu se nese v tomhle sympatickém realistickém duchu. Proč se ale v češtině jmenuje film Slovenka místo Slovinka vážně nechápu...(3.6.2012)

 • Flakotaso
  ****

  Velmi neambiciózní a obyčejný snímek, snažící se vysokou míru realismu (ze kterého vybočuje snad jenom zbytečně vyhrocená scéna na balkóně) - dalo by se říci evropský art ve své nejsušší podobě. Přesto se na to dívá dobře, hlavní i vedlejší postavy fungují a má to i jakýsi drobný přesah. Zaujme několik nenápadných narážek na EU. A hezky se tam pracuje s rekvizitami (váza, mlýnek). Sympatický film, který rád lehce nadhodnotím.(4.2.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Depresivní film s hrdiny, kteří nemaj moc hezký vyhlídky na fajnový život. Film má velmi zajímavou atmosférou, kterou neumím popsat, ale líbil se mně ten kontrast, kdy kamera mění záběr z hlavní hrdinky na proježdící kolonu mocipánů z EU v drahejch autech, to bylo fakt přesný. Epizoda s pasákama působila hodně syrově a ve filmu jsem na ně pak vysloveně číhal a měl se na pozoru za hlavní hrdinku, kterou skvěle zahrála Nina Ivanšin, ostatně i chlápek co hrál jejího tátu...vlastně všichni hráli moc dobře a Mario Schneider dal tomuto syrovému příběhu dokonale padnoucí hudební oblek.(26.1.2015)

 • ConanVJ
  ***

  Zajímavý příběh o slovinské dívce Alexandře z malého městečka žijící a studující ve velkém městě. Zde si chce žít lepší život než její otec, a koupí si byt na splátky a vydělává si na něj jako prostitutka pod přezdívkou Slovinka. Vše se jí daří, dokud se z jednoho klienta nevyklube pasák, který chce donutit Alexandru, aby pracovala pro něj a jeho kolegu. Nakonec se jí podaří uprchnout, ale tímto momentem se její dosavadní "poklidný" život zcela hroutí. Filmek se mi celkem líbil. Jen zde zas nechápu český překlad, který by podle mě měl být Slovinka a ne Slovenka. Za mě 55% :)(27.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace