Down Terrace (festivalový název)

Down Terrace

Drama / Krimi

Velká Británie, 2009, 93 min

Ben Wheatley

Ben Wheatley, Robin Hill

Laurie Rose

Jim Williams

Andrew Starke

Vynikající, mimořádně chytrý a úžasně vtipný film. Celá ta sranda přitom stála 6 000 liber (!), a jestli se nepletu, vznikala 6 dnů. Režisér si bral na natáčení stopky a striktně se držel pravidla, že natáčení jednoho záběru nepotrvá déle než 20 minut.(2.8.2014)

[MFF Cinematik 2013, Piešťany] Veľmi vtipný počin zo života zabijákov.(8.9.2013)

• Borrtex

Podprůměrný Britský sociální film. Už dlouho jsem neseděl v kině s tak nutkavým pocitem odejít. Omg už ho zabij.... Celý jednoduchý ale zaroveň tak myšlenkově náročný příběh ztvárněn tak špatnými herci a tak špatným absolutně nevtipným scénářem až to bolelo. Krom toho, že se pořád jen sedělo a kecalo v jednom pokoji a když už se šlo ven, tak jen zabít někoho... no jednu hvězdičku dávám jen za to, že se tam většina těch lidí nakonec pozabíjela :-)(25.7.2014)

Je to vtipne, suche, minimalisticke a Wheatleyovsky absurdni. Moc me to bavilo.(31.7.2020)

Překvapivě funkční spojení stylu realistických melodramat ala Mike Leigh s mafiánským příběhem na sitcomovém půdorysu. Každodennost života britské rodiny, která organizuje nelegální aktivity v britském Brightonu, je plná tajností a lží, které jsou vyprávěním servírované s hořkou příchutí velmi černého humoru.(13.11.2009)