poster

Down Terrace (festivalový název)

 • Velká Británie

  Down Terrace

Drama / Krimi

Velká Británie, 2009, 93 min

Režie:

Ben Wheatley

Scénář:

Ben Wheatley, Robin Hill

Kamera:

Laurie Rose

Hudba:

Jim Williams

Producenti:

Andrew Starke
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klukluka
  *****

  Vynikající, mimořádně chytrý a úžasně vtipný film. Celá ta sranda přitom stála 6 000 liber (!), a jestli se nepletu, vznikala 6 dnů. Režisér si bral na natáčení stopky a striktně se držel pravidla, že natáčení jednoho záběru nepotrvá déle než 20 minut.(2.8.2014)

 • NeosinneR
  ****

  [MFF Cinematik 2013, Piešťany] Veľmi vtipný počin zo života zabijákov.(8.9.2013)

 • Borrtex
  *

  Podprůměrný Britský sociální film. Už dlouho jsem neseděl v kině s tak nutkavým pocitem odejít. Omg už ho zabij.... Celý jednoduchý ale zaroveň tak myšlenkově náročný příběh ztvárněn tak špatnými herci a tak špatným absolutně nevtipným scénářem až to bolelo. Krom toho, že se pořád jen sedělo a kecalo v jednom pokoji a když už se šlo ven, tak jen zabít někoho... no jednu hvězdičku dávám jen za to, že se tam většina těch lidí nakonec pozabíjela :-)(25.7.2014)

 • SpaceOdyseus
  ****

  Je to vtipne, suche, minimalisticke a Wheatleyovsky absurdni. Moc me to bavilo.(31.7.2020)

 • JFL
  *****

  Překvapivě funkční spojení stylu realistických melodramat ala Mike Leigh s mafiánským příběhem na sitcomovém půdorysu. Každodennost života britské rodiny, která organizuje nelegální aktivity v britském Brightonu, je plná tajností a lží, které jsou vyprávěním servírované s hořkou příchutí velmi černého humoru.(13.11.2009)