Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2011, 87 min

Zbožňujem rozprávky, či už animované alebo hrané, teda a to najmä České. Preto u mňa veľmi často nenájdete rozprávku, ktorú by som zhodnotila na menej ako tých 40-50%. Kung Fu panda 2 sa pravdaže nevyrovná 1 ale čo sa týka solídneho pokračovania, to tu určite nájdeme. Animácia je rovnako príjemná ako v jednotke, veď kto by mohol odolať tomu krásnemu úsmevu, ktorý na nás hádže Poo. Podľa môjho osobného názoru, je to určite jeden z tých prípadov, kedy pokračovanie nijako neohrozí alebo neznechutí jednotku. Preto by som dala nádherných 60%. V tejto časti sa mi zdalo, že bolo primálo o našej Pande, áno bolo tam tajomstvo ale Poo bol máličko Poový oproti predchádzajúcej časti.(25.11.2011)

V každom ohľade platí to, čo som napísal k jednotke. Detinskosť som bol schopný prehryznúť, moralizovanie patrí k veci a vydarené vtipy by sa dali zrátať na jednej ruke, ale je to natoľko sympatické a svižné, že ma to bavilo po celý čas. Kung Fu Panda 2 je typický sequel, ktorý sa snaží byť akčnejší, efektnejší a štýlovejší než svoj predchodca (čo sa mu teda sakra darí), ale zároveň má o chlp slabší príbeh a menej humoru. Avšak naďalej platí, že choreografia súbojov je proste ohromujúca, hudba vynikajúca a peckoidnosti a vizuálnej atmosférickosti hodne dopomáha aj vydarené 3D. (70%)(7.6.2011)

...............protože vynalezli ohňostroj................. Ať hrajou nějakou akční hudbu, protože akce právě začíná. A vnitřní klid ? No, ten musí zatím počkat. CITÁT - Jak můžu kung fu zničit něco, co chce kung fu zničit ?.......... Hlavního hrdinu Poa čeká záchrana kung fu i samotné Číny, je to přece Dračí bojovník a má své závazky. Cesta plná nástrah, dobrodružství, vtipu i smutku, jídla a odhalené minulosti může začít a uteče tak rychle, než stačíte říci "nudle". CITÁT - Nudle.......... Šokující na příběhu je to, že Poúv táta není jeho táta. CITÁT - Ten houser ?.......... Na své cestě pak Po potká i svého starého nepřítele - POZOR SPOILER - schody - KONEC SPOILERU. Je tu Po víc sebejistý a možná i méně hladový, ale nic mu nezabrání k cestě za svým cílem. CITÁT - Klamavá reklama.......... DIALOG - TYGŘICE : Výborně Dračí bojovníku, jaký máš plán ? PANDA : První krok je vysvobodit Pětku. ZMIJE : A druhý krok ? PANDA : Nečekal jsem, že se dostanu tak daleko................ Příběh je sice protkán ironií a humorem, je také vážnější a smutnější a nutí diváka i k většímu zamyšlení. Je to ale důstojné pokračování a ruku na žaludek, kdo by nechtěl trojku ? Jako bonus jsou k mání dva krátké příběhy Tajemství zuřivé pětky 2008 http://www.csfd.cz/film/247813-kung-fu-panda-secrets-of-the-furious-five/ a Panda slaví svátky 2010.http://www.csfd.cz/film/283749-kung-fu-panda-slavi-svatky/ Také už je seriál, ale ten ponechám mladší generaci. CITÁT - Hustý..........(27.1.2012)

Nesouhlasím úplně s tím, že je to dějově prázdnější, než jednička, protože ona ani jednička příliš děje nepobrala (nekonzistententnější, to už je druhá věc). Slabší ale každopádně dvojka je a to z jednoho prostého důvodu. Zatímco první Kung Fu Panda byla především křišťálově čistá žánrovka, která si rafinovaně hrála s klišé a principy kung fu filmů a fakt, že panda pořád někam padá něco se od ní odráží, měl opodstatnění právě v tom, že šlo o to najít způsob, jak tento fakt skloubit s kung fu. Druhý díl bohužel tento vývoj ignoruje a panda naprosto nahodile přepíná mezi polohou kung fu machra a totálního trotla pouze za účelem zábavnosti, což nefunguje, narušuje eleganci, ubírá na stylu a zazdívá komplexnost, kterou se právě první díl mohl pyšnit. Zůstává ale stále špičková akce, skvělá hudba, naprosto bezchybná animace a tentokrát přidaná hodnota v podobě mimořádně funkčních emocí. Dvojka tak zůstává "pouze" výtečným akčním rodinným animákem. Což pořád není málo.(27.5.2011)

Oproti jedničce téměř poloviční zážitek / zábava, ale pořád velmi nadstandardně zpracovanej animák s precizním provedním animace, které dbá na detaily - chcípal jsem, když panda padne do vody a po vyniření má kolem sebe zpěněnou vodu (detail, kterýho si nevšimneš) a během diologu bublinky pomalu praskají a ztrácejí se - tomuhle říkám smysl pro detail!(20.3.2013)

• - Je možné všimnout si, že ve filmu je hojně využita hudba, která se objevila již v prvním díle filmové série. (korect)

• - Kung Fu Panda (2008) obsahovala viac ako 50 terabytov dát, ktoré boli následne renderované, t.j. bol vytvorený reálny obraz z počítačového modelu. To si vyžadovalo takmer 25 miliónov hodín strojového času. Dvojka v 3D zdvojnásobila systémové nároky a filmári potrebovali diskové pole s kapacitou 100 terabytov, pričom renderovanie zabralo viac ako 55 miliónov hodín strojového času. (Duston_Movie)

• - Filmári zo štúdia DreamWorks Animation využili výkonné pracovné stanice HP Z800. Pomocou nich mohli vytvoriť všetko, čo potrebovali, od vírenia vody, sviežu zeleň, až po veľké scény bitiek s tisíckami bojovníkov. (Duston_Movie)