Staňte se svědky nového pojetí hrůzy od Orena Peliho, režiséra hororu Paranormal Activity. Tři mladí konspirační teoretici se pokusí odhalit záhadu, kterou je obestřena oblast 51 - přísně tajná vládní základna, o níž se proslýchá, že zde probíhala setkání s mimozemskými bytostmi. V podzemních prostorách však odkryjí děsivá tajemství, jaká si nikdy nedovedli představit. Prožijte s nimi trýznivé dobrodružství, které se odvíjí v tomto působivém filmu poskládaném z nahrávek, jež zachycují jejich mrazivé zážitky. (HBO Europe)

honajz2 odpad!

Náhodou, já jsem spokojený. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl - Oren Peli je režisér naprosto na ho*no. Jako, ten námět byl slibný a možná by dopadl i dobře, kdyby se toho ujal kdokoli jiný, než právě Oren Peli. Snad i Tommy Wiseau by to natočil líp než on... K filmu: sakra, stalo se tam něco nebo ne? Tady se zhruba polovinu filmu někam jede (tož úvod 50 minut) a polovinu filmu někam běhá. Nemá tu ani smysl někomu fandit - na začátku je totiž vyzrazeno, jak vše dopadne. Něco jako děj to nemá, tady se prostě jede, pak běhá a to je VŠE. Nic víc se tu nestane. Jestli bych měl něco pochválit, tak snad jen to, že na pikosekundu uvidím UFO a že na konci filmu je krásně jasná obloha... Což je z filmu naprosto nic. Fakt, to je taková blbost, že to nemá ani smysl víc rozebírat. Přetočeno asi za půl hodiny, to se fakt sledovat nedalo... ()

zolo23

Týmto "filmom" si Oren nadobro zavrel dvere pred väčšími projektami. Ani sa nečudujem prečo takú dlhú dobu Area 51 zostala ležať stranou. Presne 52 minút "mladým" trvalo kým sa dostali do tej (najstráženejšej??) zóny, predtým je to čistokrvná nuda o príprave a ceste na túto "misiu". Režisér by sa mal vrátiť tam kde sa narodil a radšej točiť dokumenty (samozrejme ručnou kamerou) o tom ako jeho vlastný už hodne dlhú dobu masakrujú a bombardujú susedov. Urobil by lepšie a možno by ho to ani tak veľa (na Orena 5 mega docela dosť) nestálo. 15% ()

Trevor

Konšpirátori naklonený spojeným zvratkom nacistickým sa budú rozplývať no a normálny divák bude ľutovať, že niečo podobné vôbec zapol. Svojho času rozvírila hladinu filmového sveta Záhada Blair Witch. Ponúkla niečo iné, zaujímavú prácu kamerou a dokázala to udržať v prijateľných medziach čo ak je na tom niečo pravdy. Odvtedy sa podobné projekty opakujú pravideľne, niektoré sú zvládnuté celkom dobre, iné sú podarené menej. A potom je tu Area 51. Nemá to zmysel, pretože Oren Peli ani sám nevedel čo chce, aby v oblasti konšpirátori našli. Je to aspoň celkom dobre zostrihané, na to že to nemá zmysel a je to tak neuveriteľne zlé, že som tomu priradil aspoň jednu hviezdičku. Odporúčam nepozerať, dokonca ani ľuďom ktorí "chcú uveriť". ()

Havaj8

Tak strašně jsem se na tenhle horor těšil. Tři věci - Found footage, Oblast 51 a mimozemský věci, spojení těch tří bodů mělo bejt smrtelný. Nicméně dostal to do rukou asi nepravej člověk, nebo k tomu byl dostupnej malej rozpočet, nevim. Ale víc jak polovina filmu byla příprava na nic. Kamera v ruce mi v tomhle stylu taky nevadí, ale tohle bylo přímo otřesný. Jediný scény, který za něco stály byly v laborce, u UFA a v úplným podzemí, protože to jediný splnilo ty požadavky na nadpřirozeno, nadpozemsko a podobný věci. Ty ufouni taky nevypadaly od pohledu nejhůř, ale bylo toho málo. Navíc ukázka, jak je ohromně jednoduchý dostat se do nejstřeženější oblasti na světe - not bad! Nepochopim, proč tenhle typ filmu nemůže někdo pořádně uchopit a s pomocí digitálních efektů dostat na vrchol hororovýho žebříčku. Tohle je totiž tak neokoukaný a nikdo nemůže vědět, co se tam doopravdy děje. Hodnocení v šedým je tu bohužel zasloužený. ()

Johnny.ARN

No fajn. Tento handmade film točený z POV pohľadu vie aspoň navodiť fajn atmosféru a vie to udržať v napätí skoro do konca. Potom sa to ale celé zvrhne, začne to byť nepriehľadné a je pekne vidieť, že ani tvorcovia nevedia, čo v tej Arei je, preto si tam niečo vymysleli a prehnali to. Držať sa viac pri zemi a ukončiť to dôstojne, bolo by to zaujímavejšie. 2 z 5 ()

• Film bol hotový už v roku 2009, ale na verejnosť sa dostal v roku 2015. (Marceloo)
  • Film je natočen podle stejnojmenné videohry z roku 2005. (Corpsegrinder)

Paranormální sci-fi a paranormální dvojka

Paranormální sci-fi a paranormální dvojka

29.10.2009

Narodil se v Izraeli, ve svých devatenácti letech odjel do USA, vystudoval grafiku a animaci a je tvůrcem nejrentabilnějšího filmu (nejen) roku 2009. Oren Peli. Paranormal Activity natočil za 15 000… (více)