poster

Open House

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2010, 88 min

 • verbal
  odpad!

  Hodinu a půl dlouhý balast, který se obvykle točí do porna, aby nebylo úplně bez děje! Jako když potetovaný portorikánec přijde paničce opravit vířivku, ta ho přivítá ve sporém modelu "Ready to fuck", jenže on opravuje, opravuje a opravuje! Tedy - "dokonalé dialogy, absolutní napětí a fantastický scénář" a to vše za pět dolarů a s pěti herci, kteří určitě neprošli castingem na fistingový speciál, protože je nadpoloviční většina čtenářů časopisu "Die anale Unterhaltung" označila jako "mimořádně odpudivé" a "zcela bez výrazových prostředků".(17.8.2010)

 • MareT.
  **

  Jeden z těch filmů, kde si uvědomíte promarněné šance natočit kultovku (a dokážu si představit, že filmů s podobným tématem by se potom roztrhl pytel). Místo toho je to dvojka psychoušů, kteří za celý film odkrouhne pomalu deset lidí, ale film neopouští dům. Nevím, jestli byla hlavní linie "neznámí v mém domě" nebo "zamiloval jsem se do své oběti", ale tak i tak film zklamal. Žádné napětí se nekonalo, je to spíše jak moc se nudíte....hodně nebo málo.(17.3.2011)

 • George Stobbart
  ***

  Keď som narazil na obsah tohto filmu, veľmi som sa potešil a začal som naivne očakávať niečo v štýle úžasného El Habitante Incierto. Predsalen, nápad nezvaného hosťa, ktorý sa u niekoho nenápadne zabýva je podľa mňa skvelým a zároveň realisticky strašidelným motívom na hororové spracovanie. Open House sa toho však po chvíli neočakávane vzdá a nasmeruje si to do úplne iného žánru, ktorý je krížencom exploitationu a slasheru. A tak namiesto tichého strachu z neznáma sledujeme zvrátenú dvojicu; atraktívnu psychopatku a jej zaostalého druha Adolfa, ktorí zrejme nemajú na vlastné bývanie a tak chodia kurviť životy iným ľuďom. Adolfovi však chýba domáce zvieratko a preto nechá žiť aj pôvodnú obyvateľku domu, ktorú začne tajne kŕmiť a prikrývať dekou. Takto si v kľude nažívajú až kým si neuvedomia, že každý jeden z tohto trojuholníka chce niečo iné, čo vedie až k záverečnej katastrofe (alebo happy-endu?).(15.11.2010)

 • zdenny
  **

  Nemocný kluk je závislý na své vlastně taky nemocné sestře a proto obsadí krásný barák, vyvraždí všechny, co mají s tímto domem něco společného, ale nemohou v něm spokojeně žít, protože musí jít dál, aby tam začali nový život. A tak se to točí pořád dokola. My jsme mohli být svědky událostí jednoho domu v tomto řetězu, kdy ještě navíc děj byl "zkomplikován" nenadálým zamilováním se nemocného kluka do paní domácí, kterou před svou sestrou svázanou ukrýval v jakési tajné místnosti dole v koupelně. Chudáček se ale od vlivu své sestry nemohl oprostit, takže se vlastně nic nezměnilo. Zbytečný film s celkem sympatickým obsazením. Škoda jen, že postavy, na které jsem se těšil nejvíc (ze seriálu "True Blood") měli zákeřně krátkou životnost.(1.9.2010)

 • oje
  **

  Tvůrcům se podařil vcelku husarský kousek – natočit hned několik vražd, a vždy bez sebemenšího náznaku napětí. A to je u thrilleru trochu problém. Z námětu se přitom určitě leccos vykřesat dalo. Všechny zajímavější scény, ve kterých viseli ve vzduchu otazníky jako najde ho? nebo přežije? jsou vždy ukončeny během několika vteřin, a tak převládají předlouhé sekvence nudné šedi a rádoby psychologických rozhovorů únosců, které mohu popsat jen jako divné, nikoliv zajímavé. U tohoto thrilleru zasazeného do čtyř stěn domu a nijaké rodinné situace si tak ani se 2* nejsem jistý. Horrorovějším snímkem o terroru ve vlastním domě je Ils. Alternativa: Ils, Habitante incierto.(6.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace