Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jennie (Anna Paquin) a Josh (Stephen Moyer) jsou bohatý pár. Jejich soužití ale není šťastné. Rozhádaní manželé se rozhodnou prodat své luxusní sídlo a pořádají proto pro potenciální zájemce o nemovitost den otevřených dveří. Večer však zjišťují, že v domě nejsou sami. Jeden z návštěvníků totiž dům nikdy neopustil. (oje)

Recenze (22)

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Keď som narazil na obsah tohto filmu, veľmi som sa potešil a začal som naivne očakávať niečo v štýle úžasného El Habitante Incierto. Predsalen, nápad nezvaného hosťa, ktorý sa u niekoho nenápadne zabýva je podľa mňa skvelým a zároveň realisticky strašidelným motívom na hororové spracovanie. Open House sa toho však po chvíli neočakávane vzdá a nasmeruje si to do úplne iného žánru, ktorý je krížencom exploitationu a slasheru. A tak namiesto tichého strachu z neznáma sledujeme zvrátenú dvojicu; atraktívnu psychopatku a jej zaostalého druha Adolfa, ktorí zrejme nemajú na vlastné bývanie a tak chodia kurviť životy iným ľuďom. Adolfovi však chýba domáce zvieratko a preto nechá žiť aj pôvodnú obyvateľku domu, ktorú začne tajne kŕmiť a prikrývať dekou. Takto si v kľude nažívajú až kým si neuvedomia, že každý jeden z tohto trojuholníka chce niečo iné, čo vedie až k záverečnej katastrofe (alebo happy-endu?). ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Jednoho dne do domu, co je právě na prodej, vtrhne psychopatický sourozenecký pár Lila a David. Psychopat se tak trochu do majitelky domu zamiluje a namísto, aby ji zabil, ji jen spoutá a ukryje před svou atraktivní, ale vyšinutou žárlivou polovičkou, Ostatní, kteří do domu zavítají, jednoduše zabijí. A co až psychopatka Lila zjistí, že majitelka nemovitosti je naživu? Zajímavý horor láká na jména Anna Paquin nebo Stephen Moyer, ale obou si užijeme sotva pár minut, než je scénář pošle pod kytičky. Briana Geraghtyho jsem v záporné roli ještě neviděl a v roli jakoby zakřiknutého, psychicky narušeného muže si nevedl nijak špatně, ale Tricia Helfer svým agresivním sexappealem psychopatické mrchy, všechny herce převálcolvala. Rachel Blanchard v roli majitelky domu svým výkonem nic nezkazila. Jasně, s logikou byl film na štíru a několik otázek se v průběhu sledování vyrojilo. Například nejasnosti panovaly ohledně vztahu psychopatického páru anebo motivace pro jejich jednání také nebyla příliš zřejmá, ale nemá smysl se v tom hnípat. Jako horor to fungovalo spolehlivě. Film je tady dost podhodnocen a obsah, který je tady uveden, se s dějem filmu vůbec neshoduje. ()

Reklama

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Hodinu a půl dlouhý balast, který se obvykle točí do porna, aby nebylo úplně bez děje! Jako když potetovaný portorikánec přijde paničce opravit vířivku, ta ho přivítá ve sporém modelu "Ready to fuck", jenže on opravuje, opravuje a opravuje! Tedy - "dokonalé dialogy, absolutní napětí a fantastický scénář" a to vše za pět dolarů a s pěti herci, kteří určitě neprošli castingem na fistingový speciál, protože je nadpoloviční většina čtenářů časopisu "Die anale Unterhaltung" označila jako "mimořádně odpudivé" a "zcela bez výrazových prostředků". ()

Ant odpad!

všechny recenze uživatele

Jedna z těch typických vyvražďovaček se slabým námětem, stupidními postavami a strašnými herci(Paquin a Moyerem se nenechte zlákat, dlouho se tu neohřejí). Úplné potoky krve tu sice netečou, ale i to co tu je, působí lacině a úplně zbytečně. Po deseti minutách jsem to přetočila o hodinu napřed a neušlo mi vůbec nic. Naprosto zasloužený odpad. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Námět o nezvaném návštěvníkovi, který se bez vědomí regulérních obyvatel zabydlí v jejich domě, zní skvěle. Jednoduše, minimalisticky, ale skvěle. Dalo by se z něj vytřískat neuvěřitelný množství napětí a atmosféry, hra na schovávanou by šla protáhnout klidně na půlku stopáže (mrk mrk). Tak trochu mě tedy zklamalo, že po necelých pěti minutách (!!!) Open House tento motiv tragicky opouští a dál jede po kolejích hybridu, který si bere něco z exploitation subžánru (věznění původní obyvatelky) a něco ze slasheru (vraždění "náhodných" kolemjdoucích). Nutno však říct, že film je značně umírněný - vězněná původní obyvatelka se má celou dobu celkem fajn (teda na ty poměry, však víme...), vraždy jsou pak velmi rychlé a mnoho z nich není vidět (takže kde Ant vzala potoky krve opravdu netuším). I tak je to ale slušně natočený i zahraný hororový thriller, který by fanoušky neměl výrazně urazit. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama