Zíza

Případy sami o sobě jsou o ničem, některé jsou opravdu spíše pro někoho, kdo netuší, jak fungují fyzikální zákony a má rád věci přitažené za vlasy. Všichni jsou divní, ujetí a není ani tak detektivka jako spíš maškaráda. Ale skvělý jsou ty odkazy na všechny možný jiný seriály a filmy a další popkulturní, především japonský, věci. To je velké plus. Sem tam se člověk nudí, sem tam ho to baví. Sice je fajn, že se snaží být s kamerou originální, ale tentokrát mi tahle originalita moc nesedla. Občas to zoomování mi lezlo krkem. Průměr průměru. ()

Vavča

Ačkoliv hlavní představitelka série Amami Yuki získala cenu za nejlepší herečku pro rok 2009, celkem nechápu moc, za co vlastně, občas má povedené momenty a netvrdím, že je špatná, ovšem scénář byl děravější, než některé moje úkoly do Logiky. Nejhorší ovšem bylo ,že to nemusela být špatná série. Shromážděné charaktery měly svoje typické vlastnosti, byly trochu trhlé, ale byly životné a humor zde občas fungoval výborně. Jenže, když kriminální část je udělána odtažitě, nezajímavě, bez jakékoliv snahy zatáhnout diváka do děje a myšlení, tak to nemůže fungovat. Prostě na začátkuse nahodí zločin, pak se o tom (ne)zajímavě kecá a náhle je díky bůh ví čemu zločinec dopaden. Prostě kostrbaté až běda. Dejte si raději sérii Mr. Brain nebo Kiina pokud máte rádi detektivky. ()

Krysap

Do písmene souhlasím s Vavčou. Způsob vyšetřování mi připadal, jako by scénář psalo dítě.. Škoda zajímavých postav.. ()