Epizody(25)

Ústrednými postavami tejto akčnej drámy sú Kim Jung Woo , Lee Soo Hyun a Jang Tae Hyuk. Príbeh sa väčšinou odohráva na ostrove Jehu. Kim Jung Woo je nemanželské dieťa otca gangstera, ktorý bol vychovaný v sirotinci a má prchkú povahu. Lee Soo Hyun je žena silnej vôle, ktorá ide pevne za svojím cieľom. Prekonala mnoho nešťastných situácií v živote, ale vďaka svojej vytrvalosti a schopností sa stáva organizátorkou svetoznámeho výkonného tímu. Tang Tae Hyuk bol vychovávaný bez toho, aby vedel, kto je jeho otec. Keď dospeje, stretáva Jun Kwang Ryula , bohatého podnikateľa, ktorý tvrdí, že je jeho otec. Tae Hyukov život sa od základov zmení a on sa snaží vyniknúť pri riadení podniku. (ČSFD)

Vavča

Swallow The Sun má údajně navazovat na http://wiki.d-addicts.com/All_In tento seriál, který je prý velmi kvalitní a ve své době byl těžce populární. Nevím, neviděl jsem ho, jsem ochoten se k němu někdy dostat. Co se týče Swallow The sun nemá cenu zastírat, že člověk(aspoň teda já) se na to chtěl podívat hlavně z jednoho důvodu. Hlavní roli má Yu-ri Seong. Ji Sung v hlavní mužské roli sliboval minimálně fanservis pro dívky. Co se týče příběhu série, mám podezření, že Korejci neznají ani těch pověstných 26 příběhů(podle Aristotela jich ani víc není, zbytek jsou jen variace). Nevadí mi, že po několikáté v korejském provedení sleduju příběh o pomstě, mrtvých rodičích, proházených rodinnýhc vztazích, ztracených potomků atd. Ale musí to mít aspoň trochu kvalitní scénář, který neuráží inteligenci diváka. Co jsem byl ochoten tolerovat u East Of Eden, zde už tolerovat prostě nemohu. Série zjevně sází na velké prachy, výpravu, efektní akci, bitky, ale k čemu je přesun děje z ostrova Jeju do Nevady, poté Jižní Afriky a zpět na Jeju, když ty charaktery nemají ani špetku uvěřitelnosti, prokreslenosti a lidskosti. Jednají někdy naprosto dementně. Zhruba v dílu 12 víte, jak vše dopadne, ale opakuju to ještě není problém. Problém je, že to není ani trochu zábavné, dramatické, napínavé. Otázka, do jaké míry za to mohou herci a do jaké míry scénář, není zase tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Jasně scénář je na zabití(byť v krátkém náčrtu to nemuselo vypadat špatně, ostatně, hlavní myšlenka špatná není) jenže hodně lidí nebylo vybráno na ty role zrovna nejlépe, ono když z celého obsazení vás neirituje pouze hlavní dvojka a jeden detektiv, tak je něco strašlivě špatně. Musím ještě milé diváky varovat před korejskou sérií Spotlight a Summer Scent v obou hraje Ye-jin Son, kterou zbožňuju,ale ty série jsou fakt podprůměr. Ještě musím obtěžovat ostatní jednou úvahou. Co se týče mých dosavadních poznatků o asijské tv tvrobě. Shrnul bych to takhle. Japonsko - Japonci jsou neuvěřitelně nápadití a kreativní, točí raději krátké, ale úderné série, často podle mang, novel, románů apod. A mnohdy se jim to povede výborně. Procento kolik kvalitních seriálů nad průměr stvoří je docela vysoké, samozřejmě dají se tam taky najít hrůzy, nebo jen průměrné věci, ale vzhledem k tomu, že jejich tv sérii si drží vysokou kvalitu řadu let, nemluvě o žánrové pestrosti viděl bych Japonsko jednoznačně jako krále asijské tv tvorby, pardón, CÍSAŘE! :) Dále Čína, Hong Kong, Taiwan, jednoznačně kralují ve wuxia epických výpravných sériích. Nemají ani špatné detektivky, případně jiné věci mimo tyto žánry, ale zase tolik jsem jich neviděl. Korea - králové dekadence, pokleslosti úrovně scénářů, dialogů a tak bych mohl ve svém dnešním rozhořčení pokračovat. Jenže. Jenže pravda je taková, já nevím, zda je to náhoda, že jsem viděl tolik špatných korejských sérií, prostě smůla ve výběru, nebo jich tolik špatných dělají? Obávám, se že spíše to druhé. Nemluvě o jejich potřebě vše úspěšné ze zahraničí(Japonsko) remakovat, to svědčí o vlastním poklesu kreativity? Možná ne, protože korejská manhwa byla několikrát předlohou velmi dobrých sérií, které mám rád. Nicméně přijde mi, že Korejci mají velmi nízký práh originality a variability. Na druhou stranu, když se to povede tak je to vážně pecka. Ale počet vynikajících a dobrých sérií je takový, že jsem se původně obával, aby to nevyšlo snad na promile, než na velmi malé procentuální číslo. () (méně) (více)

• Natáčení scén, zahrnující lokace Jižní Koree, probíhalo výhradně v lokacích jihokorejského ostrova Čedžu, nacházejícího se necelých 85 kilometrů od jižního pobřeží státu. K tomuto účelu byla televizními tvůrci vybudována v oblasti města Seoguipo speciální integrovaná oblast, dosahující celých šesti tisíc metrů čtverečných, určená jen pro potřeby filmařů. Zámořské scény byly pořízeny v jihoafrickém přístavním městě Johannesburgu a v kalifornském městě Las Vegas. A právě ze zámořského natáčení si čtveřice seriálových tvůrců přivezla z kraje července pozitivní test na mexickou chřipku, respirační onemocnění, způsobené chřipkovým virem kmene A/H1N1. V následujících dnech se pozitivních výsledků dostalo ještě další pětici seriálových tvůrců, díky čemuž byla stanovená premiéra televizní série o několik dní odsunuta. (Conspi)