Epizody(6)

Romantický príbeh dvoch mladých ľudí z veľmi odlišných prostredí. Elena Campirealiová je nevinné mladé dievča z bohatej rodiny. Giulio Branciforte je sirota, zbojníkov syn ktorý sa stal kapitánom v službách Kardinála Pompea Colonna, ktorý je úhlavným nepriateľom rodiny Campirealiovcov. Napriek svojej rivalite a sociálnym a spoločenským rozdielom sa do seba Elena a Giulio zamilujú.
Po návrate z kláštora, kde zavŕšila svoju výchovu, sa mladá a krásna Elena z Campireali stretáva so svojím budúcom manželom, bohatým ale starým kniežaťom Savellim. Cieľom tohto sobáša je zvýšiť spoločenské postavenie rodiny a dosiahnuť menovanie Fabia, Eleninho brata, za kardinála. Elena sa podvolí rozhodnutiu rodiny, ale na spiatočnej ceste stretne Giulia Branciforteho , žoldniera v službách Pompea Colonnu, zarytého nepriateľa rodiny Campirealiovcov. Medzi dvoma mladými ľuďmi sa rozhorí vášeň, ktorá v rodine vyvolá veľký nepokoj a nenávisť voči Giuliovi. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Kolega greenwitch spomína, že seriál docela presne popisuje pomery spoločnosti. To je i pravdou, no nejde o romantický seriál, ale o presladenú mini telenovelu. Okrem pohľadných hercov a herečiek a dobrých kostýmov sa tu stretávame len s večným plakaním do vankúša, malými dejovými zvratmi, intrigami postavenými na pokuse odpraviť jedného muža z tohto sveta a že im to trvalo až 3 časti. Seriál sa snaží tak tlačiť na emócie, že nakoniec nijaké nevyvolá. V porovnaní s inými talianskymi dobovými seriálmi je táto fraška výrazne dolu. ()

greenwitch

Tento romantický seriál z historie docela přesně popisuje poměry společnosti, kde majetky byly a budou vždy na prvním místě. Ale protože citům se nedá poroučet, tak mladí hlavní hrdinové dostali šanci svůj osud naplnit pozitivně. I když mají své výhody v bohatství rodiny a krásný zevnějšek nějaké životu nebezpečné dramatické okamžiky také prožijí. Nejsilnější je podle mě scéna, kdy se mladá kněžna musí rozhodnout, jestli vypije vodu s jedem, když je uvězněná a trpí velkou žízní nebo to neudělá. Však se podívejte sami. ()

brasek

Od talianskych filmárov som očakával oveľa lepší výkon, ale zmohli sa len na hlúpu frašku. Do toho všetkého lacné exteriéry, trápne bojové scény z ktorých mi je zle a násilým vnucované emócie. ()