Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 40 min

"Já musím být královnou !! Jinak ať tu radši všechno shoří !! Ať tu všechno lehne popelem !! Plameny, plameny, palte na všechny strany.."(29.8.2014)

Mimořádně krásná důstojná a charismatická královna má mimořádně krásnou a sympatickou dceru, zároveň však má mimořádně krásnou a rafinovaně zlou dvorní dámu, která touží princeznu i královnu zlikvidovat, aby získala korunu. Do doby, než korunu získá, pilně trénuje a nosí na hlavě ozdobnou drátěnou konstrukci. Krásnou princeznu miluje rozdělávač ohně Vojtěch, syn štolby a kdysi přítele zesnulého krále, král ohně a tvrdí to, jak tak urození ženiši tvrdívají, i princ, adept na ženění. Aby mohlo dojít k morganatickému sňatku, musí dojít k prokázání charakteru, což s sebou přináší nutnost vyššího zla. Král ohně tam je nejvyšší, tak se toho ujme. Princ zvolí taktiku 'kdo uteče, vyhraje' a stane se vítězem tempem, že by mu i Usain Bolt záviděl. Vojtěch se chopí šance a jde zachraňovat. Co tě nepálí, nehas. Protože ho pálilo, hasil. Oheň byl zdolán, královna rozveselena, lid rozradostněn, rozezněly se zvony svatební a to byl konec.(27.9.2015)

• otík

Mně se to moc nelíbilo. Klasická kulisovka s podprůměrnými triky, příběh zcela průměrný, nezajímavý, místy mi přišel příběh cucaný z prstu, střihač se také moc nevyznamenal, když spousta scén je ukončena rychleji než bylo třeba, na druhou stranu spousta scén končí tím, že není co hrát. Pár nelogičností v tom také bylo, Krále ohně porazí podřadní skřítkové, ... no prostě i když je to primárně určeno dětem, stylem je to pro dnešní děti nepřitažlivé a pro dospěláka je to slabé. Spokojen jsem pouze s minutáží. PS: těšit se na Trávníčkova dalšího prince je zcela zbytečné, je v ději cca 5 minut(14.9.2014)

Klasická pohádka o dobru a zlu. Jen škoda, že tří hodní skřítkové byli tak malí, že je člověk spíš poznával jen po hlase, než podle vzhledu.(18.8.2016)

Nedovedu si představit, že by tu zákeřnou dvorní dámu hrála jiná herečka než právě Valérie Zawadská. Nenapadá mě ani žádná natolik výrazná herečka. Akorát neměla mít v jedné scéně kostým stejné barvy jako královna. Obě postavy tak v jednu chvíli splývaly. Což nepovažuju za dobré. Škoda, že se herečka Miroslava Pleštilová tolik neobjevuje na televizní obrazovce. Mezi těmi dnešními okoukanými herci by rozhodně zapůsobila jako svěží vánek. Tak se třeba náhodně zableskne a ona se někde objeví.(26.7.2012)