poster

Jaffa

 • Izrael

  Kalat Hayam

 • Francie

  Jaffa

 • Slovensko

  Jaffa

  (festivalový název)

Drama

Německo / Izrael / Francie, 2009, 106 min

Režie:

Keren Yedaya

Kamera:

Pierre Aïm

Scénografie:

Avi Fahima

Kostýmy:

Li Alembik
(další profese)
 • sochoking
  *****

  Hádka s mamkou pri večeri, alebo bitka v dieľni, to som neveril vlastným očiam! To bola neskutočná prdel, to muselo byť naozaj, pretože tak sa to nedá zahrať!! Film krásne rýchlo plynul a tí ľudia, čo v ňom hrali, boli neuveriteľne prirodzení. Fantázia! Ja jednoducho takéto filmy milujem. P.S. Starý Reuven mal tie samé ponožky snádˇ počas celého natáčania .(5.11.2010)

 • dr.fish
  ****

  Životní styl v Izraeli se od našeho velmi velmi liší. Důraz na rodinu je stejně jako u Arabů až patologický. Pochopit proto drama Mali a Toufika není pro našince jednoduché. Navíc je třeba vnímat rasové předsudky Izraelců vůči Arabům (a naopak), které dávají filmu další rozměr. Izraelci vnímají Araby asi jako my cikány, stejně tak samozřejmě smíšené sňatky. A tak tedy cesta židovky a arabského chlapíka k sobě může trvat roky...75%(11.4.2012)

 • frings
  *****

  Vztahy "tam" budou vždy napjaté a nevěřím, že to bude někdy lepší. Ta písnička úplně na konci donutí opradu k hlubokému zamyšlení nad vztahy a vším tím, co se "tam" děje. Mali se vždycky rozhodla správně. Dana Ivgy je naprosto přesvědčivá. Velmi emotivní film! ....."Zničila jsi celou naši rodinu"......(3.9.2010)

 • dormouse
  ***

  První půlka filmů je taková shakespearovská. Milenci z nepřátelských rodů, chlapec zabije bratra dívky. Pak se naštěstí děj od alžbětince odkloní. Na mně to působilo jako ukázka šťastné náhody, kdy se úplně pitomé a sobecké matce a ne mnoho chytřejšímu otci povedlo nezkazit jedno ze svých dvou dětí-dceru Mali, které, na rozdíl od její matky, zůstalo srdce na svém místě a rozum nevyšuměl proplachován telenovelami.(6.12.2012)

 • kareen
  ****

  Vůbec jsem nezáviděla Mali tu nešťastnou situaci do které se dostala a nic na tom nemění ani to, že její bratr byl ta nejhorší lidská veš, jakou si lze představit. Přesto, že ona byla židovka a on Arab, neměla jsem pocit, že by tu šlo o nějaké rasové napětí, prostě se hlavní aktéři stali obětí nepředvídaných okolností, jaké se v životě stávají, vůbec na mně z celého snímku dýchala velká civilnost a opravdovost, které si já vždy velmi cením. Když k tomu přidám autentickou atmosféru izraelských ulic, k tomu příhodnou, hezkou muziku a velmi dobrý herecký výkon Dany Ivgy v roli Mali, je z toho příjemně strávené filmové odpoledne a lepší čtyři hvězdičky.(21.8.2013)

 • - Ronit Elkabetz (Osnat 'Ossi' Wolf) a Dana Ivgy (Mali Wolf) si roli matky a dcery zahráli už ve filmu Or (2004), který natočil stejný režisér. (Zdroj: ČSFD.cz)