Film noir s nádechem nadpřirozena a taky prvky detektivky. V hlavní roli je jako vždy skvělý Robinson, jehož figura tentokrát není šílenec ani gangster, ale zábavový kouzelník, který u sebe objeví děsivý dar jasnovidectví a jeho tragické vize se začínají stávat skutečností.(4.7.2013)

Sympatická jednohubka so štandardne skvelým Robinsonom, pri ktorom som si spomenul na jeho tragickú rolu zo Scarlet Street. Atmošku to malo fajnovú: hustá para z rušňa, úzka nočná ulica zahalená do hmly, treskúci dážď, záverečné gotické dejstvo. To všetko sme tu mali + s prímesou nadprirodzena :). Naivné, zjednodušujúce... ale ochotne a rád som prižmúril oko. Btw, kúzelníka/mentalistu/spiritualistu sme v tom istom roku mali aj v The Amazing Mr. X a rok pred tým v Nightmare Alley.(23.1.2019)

Fakt len lahko nadpriemerny film noir- detektivka. Edwarda G. Robinsona si budem uz asi navzdy pamatat ako Bartona Keyese z The Double Idemnity filmu. Atmosfera na urovni, uvod s vlakom hned divaka vtiahne do deja. Stale sa nieco deje, nuda nehrozi, tempo vyborne a dialogy tiez. John Farrow je pre CZ a SK neznamy reziser, a to je skoda : 77 %(11.5.2019)