Hashmatsa

• USA Defamation
Izrael / Nizozemsko / USA / Austrálie, 2009, 91 min

Provokativní kontroverzní dokument, ve kterém izraelský režisér Yoav Shamir cestuje po světě, aby zjistil, co v současném moderním světě znamená anti-semitismus. Shamir si také klade za cíl posoudit, zda se anti-semitismus skrývá pod povrchem v údajně civilizované společnosti, nebo se používá jen jako strašák pro politickou podporu sionismu. Existuje rozdíl mezi dnešním anti-semitismem a obyčejným rasismem, který se týká všech menšin? Všímá si snahy některých židovských skupin o nálepkování anti-semitismem při jakékoliv legitimní kritice vládní politiky Izraele. Je tedy anti-sionista nutně také anti-semita? Nabízí kritický pohled na mocnou americkou židovskou organizaci Anti-Defamation League (ADL), coby vlajkovou loď boje proti anti-semitismu. Shamir dává v dokumentu prostor i židovskému historikovi Normanu Finkelsteinovi, který nabízí své kritické názory na to, že anti-semitismus používá židovská komunita a zejména Izrael k politickému zisku. Komické a znepokojující záběry nabízí Shamir při doprovázení skupiny izraelských středoškolských studentů, kteří při návštěvě vyhlazovacích táborů v Polsku jedí sladkosti a přitom sledují archivní záběry vyhublých obětí Osvětimi. Někteří studenti později přiznali, že měli strach opustit svůj hotelový pokoj, protože byli varováni svými učiteli a agenty tajné služby, kteří je doprovázeli, že země je plná anti-semitů, co jim chtějí ublížit. (rej.pal)

Krt.Ek

Antisemitismus, v čem tkví jeho nebezpečí? Opravdu je v západní civilizaci zakořeněná bezdůvodná nenávist k židům, jak se nám snaží namluvit masová média či organizace jakou je například ADL? Mají pravdu v tom, že každá proti-židovská a proti-izraelská tendence musí být co nejpřísněji potlačena jako nutná prevence vůči terorismu? Nebo je pravda na druhé straně barikády ,a ze slova "antisemitismus" se stála nejmocnější zbraň v rukou sionistických a amerických prospěchářů? __ Nejsem tu od toho, abych dělal soudy (ať si každý udělá svůj názor sám), přesto mě něco znepokojuje. Výchova izraelských studentů, myslím, že není něco v pořádku, když se do nich hustí myšlenka, která spočívá v nezpochybnitelném faktu, že je nenávidí celý okolní svět. To si izraelské školy neuvědomují, že ze svých studentů vychovávají xenofoby (jako důkaz scéna v Polsku, rozhovor, který ve svém komentu zaznamenal uživatel Niktorius)? 80% ()

Marze

Proti Židům jsem nikdy nic neměl a nechápu tu nenávist proti nim. Pobavili mě argumenty černochů - nedají se okrást, protože u sebe nenosí nic cenného a chodí oblečeni všichni stejně , berou nám sociální dávky, protože jsou dobře informovaní a kontrolují mysli ostatních přes televizní média. K smíchu. Spíš bych si dával pozor na migranty z Afriky a islám, který je v současnosti jediné velké militantní náboženství na světě. ()

Karlos80

Víte o čem točím film? Ne. O antisemitizmu. Antisemitismus? Co to znamená? Je to něco, když lidé nenávidí židy. Ale to je přeci nemožné čověče, vždyť židé ovládají svět. Jen dodám že ne židé ale sionisté (to není ostatně nic nového, k sionismu mel blízko napříkald i Arnošt Lustig, tak často médii protěžovaný, to jen tak pro zajímavost). Aneb jak říká jeden ortodoxní žid v dokumentu "Occupation 101", Arabové, ani Židé a židovství, ani islám, ale sionismus je ten největší problém na této planetě. ---------------------------------------------Masakr, snad se už konečně všem ovečkám rozsvítí v těch jejich budkách, aby pochopili, kde a v čem se skuteně skrývá to největší zlo, jinak jim vážně není pomoci, a z našich nezávyslích médií (ovládaných právě touto mocí) se to stejně nikdy nedozví:-) http://www.youtube.com/watch?v=D0kWAqZxJVE Isrealská ministryně školství Shulamit Aloni vysvětluje "No je to trik, vždycky jsme ho užívali. Když někdo z Evropy kritizuje Israel, pak vytáhneme holokaust. Když v této zemi (USA) někdo kritizuje Israel, pak jsou antisemiti.""Antisemitismus" se tady snaží pěstovat oni. Pomáhá jim to maskovat "ziofašismus" v Palestině. http://www.youtube.com/watch?v=jyp-3ulZmQI K hnutí Occupy Wall Street se přidali i "mladí Židé" a protestují proti tomuto promývání mozků, kterých se na nich dopouští. Tak asi tak:-) Je mi jich líto hlavně těch malých dětí - jak a k čemu jsou vychovávaní, a jak a čím manipulovaní. Žijí ještě ve větší totalitě než my, jsou chyceny do vlastní pasti a vychovávané v paranoidním "ohrožení". Dětí, které nemají vlastní myšlení a není jim divné, proč je "nenávidí celý svět". Že se ani neptají a samy nepátrají. Nemám slov... PS: Zajímavé výňatky: "návštěva" ADL na Ukrajině - jak říkají, že mezi holocaustem Ukrajinců (o čem se ale moc nesmí mluvit, protože se to někomu nehodí do jeho moderního propagování holokaustu, je fakt že strůjce hladomoru na Ukrajině byl žid Kaganovič) a židů se nemůže dávat rovnítko, že je to přeci "neporovnatelné"!!! No samozřejmě ti co skutečně vládnou světu (žádné loutky typu Obama, Sarkozy, Merkelová, atd), a tahají za oné pověstné nitky, skrze temnou oponu (mocní banksteři a korporátníci), se musí přeci nějak před svým svědomím ospravedlnit, a dělají to tak, že se ohánějí tím, jak hodně židé trpěli a že to bylo víc než těch 20 milionů ostatních a nebo jednoduše obviní všechny lidi, kteří kritizující některé akty Israelské vlády, z antisemitismu, vytáhnout holokaust a utrpení židovských lidí, a tak si ospravedlní všechno, co dělají Palestincům. A proto teď mají právo nám všem vládnout. A aby to všechno nějak udrželi, tak tím promývají hlavu dětem už do mala a pěstují v nich onen"antisemitismus", který kdyby nebyl, tak by všechny ty štědře dotované organizace, které mají v popisu práce právě pěstování "antisemitismu", musely už dávno zaniknout. Líbilo se mi i vystoupení rabína v NY a pana Finkelsteina (kontroverzní kniha"Průmysl Holokaustu"), kterou rovněž doporučuji. Podobné dokumenty; "Occupation 101", nebo "Palestina je stále problém" či "Slzy Gazy". () (méně) (více)

Z0oMb3E odpad!

Hoďte skalu do davu. Trafíte černocha či cigáňa spáchate rasový útok. Trafíte policajta či iného skorumpovaného muža zákona, spáchate vedomý útok na verejného činiteľa. Keď trafíte žida, ste antisemita. Antisemita sem antisemita tam. Po úvodnom preslove izraelského novinára "Prečo by som mal byť nestranný, keď moja zaujatosť zvýši predaj", mi bolo jasné, že mám česť s ďalším konšpiračným sektárskym dokumentom. Tentokrát z druhej strany a podtitulom "Prečo nás nemáte radi?". Snaha bola, ale opäť to zbehlo do myšlienky, že všetko je o prachoch a reklame. Na(konšpiračný)príklad, keď sa povie amerika mnohých napadne socha slobody a Coca-cola. Prinajmenšom toto isté chcú dosiahnuť aj Izraelci so svojím múrom a vualá antisemitizmom. Reklamy, turistika, zvýšenie predaja, ochranka študentov v nepriateľskom Poľsku a mnoho ďalších, a peniažky z dezinformácií prúdia. Toš, nenávisť vychádza z nepochopenia. Nikdy som nechápal kresťanov, ako sa mám asi nazvať? Špeciálne slovo na to neexistuje, asi normálny. ()

nascendi

Menšiny sa správajú rovnako bez ohľadu na to, či sú menšinami národnostnými, náboženskými, etnickými alebo akýmikoľvek inými. Buď sú reálne ohrozené alebo si pocit ohrozenia kultivujú. A ich trvalým poslaním je boj za ich práva, ktoré sa v určitom čase stávajú nadprávami. Majorita na snaženie sa menšín reaguje bagatelizovaním ich práv a vytváraním zjednodušených pohľadov na ne. Potom sme svedkami, že neúspešný človek vidí príčinu svojho zlyhania "vo svetovej nadvláde Židovstva", "v parazitickom charaktere života Cigánov", "v pomaďarčovaní Slovákov" atď. A keď menšinám v reálnom živote chýbajú vhodné príklady, siahnu po heslách ako holokaust, rasizmus, xenofóbia a pod. A o tom je celý tento film, ktorý pokladám za nevydarený. Zúfalé hľadanie príkladov antisemitizmu, výlet mládeže do koncentračných táborov v Poľsku, pri ktorom sa nedarilo naplniť očakávanie, že mládežníci hlboko precítia udalosti, ktoré sa stali pred mnohými desiatkami rokov. Ani deti z Latinskej Ameriky by ťažko nachádzali v sebe emócie na miestach, kde boli obetované tisícky zajatých nepriateľov. Finkelstein mal pravdu v tom, keď poukázal na Sudan, Darfúr, Tibet a pásmo Gazy, pretože neustále tlačenie antisemitizmu do popredia jednak nezodpovedá skutočnosti a jednak pôsobí kontraproduktívne. Je dobré pamätať na minulosť, ale je zlé žiť minulosťou. ()