Nightmare

Film-Noir / Thriller / Drama / Romantický

USA, 1956, 89 min

Remake režisérovho vlastného (ultra B) filmu z 1947 a rozhodne lepší vo viacerých zložkách: herci sú o úroveň lepší (a neťahá to len starnúci Robison), máme tu technické vychytávky (viac skosených kompozícii a štýlový tieň ventilátora sekajúci dusno v miestnosti) a džezový soundtrack. Áno, zopár kľúčových scén vyzerá takmer identicky, ale je tu veľa vylepšovákov. A kvitujem aj zmenu profesie hl. postavy (z bankára je klarinetista) a zasadenie do džezového New Orleans (viď prechádzku po slávnej Bourbon Street). Záverom: lepší herci, lepšia technická stránka a viac neónov a džezu. 3,5*(15.5.2020)

3,5 Nightmare je téměř doslovným remakem snímku Fear in the Night z roku 1947. S výjimkou asi dvou nebo tří scén jsou úplně totožné. (Hlavní rozdíl je v tom, že tady je hlavní hrdina klarinetistou a jeho přítelkyně zpěvačkou, zatímco ve FITN oba dělali v bance). Beze sporu to bylo lépe obsazené a zahrané (hlavně E. G. Robinson to táhne nahoru), mělo to větší rozpočet a bylo to lépe natočené. Na druhou stranu díky tomu, že příběh byl úplně stejný (a originál jsem viděl minulý týden) a nekonalo se žádné překvapení, tak jsem se u toho příliš nebavil, i když se nedá říct, že bych se nudil.(30.12.2012)

Kralovnou tohoto remaku (FitN) od stejneho rezisera, je podle me Connie Russell, ktera nejen krasne zpiva, ale taky dost sexy vypada... Podle meho nazoru je tento remake lepsi nez puvodni film, a to i diky lepsimu obsazeni. Uchazejici noirove becko s nekolika dost peknyma pisnickama (obzvlast paradni je na ulici zpivana "The Last I Ever Saw Of My Man"). Ucast moji osobni "ice blond" bohyne Marian ani nezminuju. :-)) P.S.: Skoda, ze to nebylo o pul hodky kratsi, bylo by to jeste lepsi. 3+(9.6.2014)