Reklama

Reklama

Poslední bojovník

(pořad)
  • Česko Poslední zůstává (více)
všechny plakáty
Reality-TV / Dokumentární
Velká Británie, 2007, 50 min

Šest mužů ze Západu se vydává do nejodlehlejších koutů světa, aby se podrobili nejtěžší zkoušce vytrvalosti, dovedností a odvahy a žili s domorodci, trénovali s nimi a zúčastnili se jejich tradičních sportovních disciplín, které patří k nejtvrdším na světě. Šestice musí dodržovat místní pravidla, od zápasení hluboko v amazonském deštném pralese po závody býků v Indii až po zápasy prasat na Nicobarských ostrovech. Zažívají však víc než jen sportovní klání. Dobrodruzi vstupují do samého nitra komunit, stávají se jejich součástí a absolvují všechny obřady a rituály, i ty nebezpečné. Jak si poradí tváří v tvář místním... a sobě navzájem? Mají na to vydobýt si respekt příslušníků jednotlivých kmenů a skutečně se stát jedním z nich? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

kinghome 

všechny recenze uživatele

Je to díl od dílu! První díl byl skvělej a další už mě tak nezaujaly. Ale pořád mě baví koukat na všelijaké kultury. Díl kde běželi ten maraton byl asi zatím nejnudnější ale obrovskej respekt vůči bojovníkům! neuběh bych ani první kolo! xD Rozhodoval jsem se mezi *** a **** a nakonec to je slabší **** Za ty domorodce x) ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Toto je niečo tak nepredstaviteľne úžasného. Za prvé si myslím, že pôvodca nápadu bol geniálny a za druhé by som ja za podobnú príležitosť skoro vraždila :) Vidieť svet, mať možnosť na vlastnej koži zistiť, ako žijú domorodci vo všetkých možných končinách. Spoznať z blízka ich mentalitu a pokúsiť sa zvládnuť ich každodennú prácu, alebo zábavu a ešte pri tom bojovať o výhru, ktorá vám zmení život-DOKONALÉ!!! Musím ešte dodať, že je mi veľmi ľúto, že my v Čechách a na Slovensku nemáme takúto príležitosť. Rozhodne tento štýl reality-show uprednostním pred nejakými trápnymi Vyvolenými, ktorých predčí tisícnasobne a to po všetkých stránkach. ()

Reklama

Anrie 

všechny recenze uživatele

Nedívala jsem se na to sice pravidelně, ale ty díly, které jsem viděla, stály za to. Parta namakaných chlapáků, co si to kráčí mezi rozlišnými kulturami a podnebími. A tam, kdesi v prčihorkách se učí společně s domorodci jejich tradiční disciplíny. Je oprvadu zajímavé a vcelku zábavné nahlédnout společně se soutěžícími do míst, kde se zastavil čas a sledovat zvyky tamních obyvatelů. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Vcelku podobný námět jako Fight Quest s výjimkou toho, že šestice sportovců nezkouší jen různé bojové sporty, ale třeba i svéráznou verzi cricketu/baseballu. Sympatické obsazení, zajímavá prostředí, unikátní sporty a občas velice drsné záběry ze života domorodců, u nichž sportovci tráví čas. Hodně zajímavý projekt. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Je větší magor domorodec, který podobné rituály vymyslí, cizinec, který se rozhodne v nich s domorodcem zápasit anebo ten, kdo na to všechno kouká v televizi a ještě ke všemu se mu to líbí? Těžko říct. Každopádně jde o (pro diváka) zábavnou sondu do odlišných kultur, v nichž by přežít jednu noc znamenalo veliký úspěch! :-) ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama