poster

The Red House

Thriller / Film-Noir / Mysteriózní

USA, 1947, 100 min

Režie:

Delmer Daves

Kamera:

Bert Glennon

Producenti:

Sol Lesser

Kostýmy:

Frank Beetson Jr.
(další profese)
 • kaylin
  ***

  Ta atmosféra! A to se vlastně nic neděje. Lidé sedí u večeře, venku fičí vítr a vám je jasné, že tady není něco v pořádku. Není potřeba dělat zběsilé střihy, přidávat zbytečné zvukové efekty, i když ani tomu se film nevyhne. Když je zde klid, je to to nejděsivější, co se může stát. Co asi přijde dál? Ta znepokojivost, ta sama o sobě je prostě úžasná. A pak dojde na scénu v lese... Černobílá prostě filmu sluší, o to víc, když se umí pořádně využít. Bohužel vypravěčsky film velmi rychle ztrácí tempo a je to vyváženo jen dobrými hereckými výkony a místy se vracející skvělou atmosférou.(20.12.2013)

 • vitekpe
  **

  Jako uplne cistokrevny noir to teda podle me neni...spis mysteriozni drama, rekneme. Ale bohuzel, ani tak si moji pozornost film neziskal. Dokoukano s premahanim. Jedine co opravdu potesilo je ucast puvabne Julie London. :)(11.1.2016)

 • liquido26
  ***

  The Red House je noir s místy až gotickými prvky a atmosférou a odehrává se na samotě u lesa. Tento les střeží docela sympatický farmář, kterého hraje Robinson a příliš mu záleží na tom, aby do lesa nikdo nechodil. Zbytek jeho domácnosti tvoří jeho sestra a adoptivní dcera, která se ale spolu se svým spolužákem, do kterýho je zabouchnutá rozhodne začít v lese pátrat a objevit záhadný červený dům, jehož tajemství její adoptivní otec tak pečlivě střeží. Námět nebyl vůbec špatný, atmosféra skvělá, Robinsonův maniak byl hodně luxusně zahranej, ale bohužel film je zbytečně dlouhý a místy dost nudný. Navíc se odehrává převážně ve tmě, což byl vzhledem ke špatné kvalitě obrazu na archive.org docela problém. Dále mi byl dost nesympatickej hlavní klaďas, který chodí za Robinsonovou dcerou, ale zároveň má ještě jednu girlfriendku, což je totální filflena, takže je hnedka od začátku jasný, jak se nakonec rozhodne. Jejich společné scény bych úplně vyhodil. Celkově vzato, kdyby to mělo o 25 minut míň (a scény, kde se milostný trojúhelník koupe, nebo pátrá v lese byly zlikvidovány, případně hodně zkráceny), tak by to bylo super.(30.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace