Žraločí invaze

Cunami

Bait

Akční / Horor / Thriller

Austrálie / Singapur, 2012, 91 min

Film jako takovej funguje docela dobře,ale ty seriálový kecy o hovně mě příšerně srali.Navíc,jak psal Korbitch,hudba je veskrze hnusná,a trochu spíš podtrhávala ty scény,kdy se hovno dělo. .Jinak já problém se žralokama neměl,ani mi nijak děsně digi nepřišly.Film bych zařadil spíš do tý lepší půlky,docela se povedl.60%.(27.2.2013)

Celkem slušné efekty. Žraloci nyli povedení, jen je škoda toho, že film neměl žádné silnější dějové momenty. Něco více zábavného. Ta hodina a půl uběhla celkem rychle a bez toho aniž bychom se dočkali nějakého zvratu v ději. Téměř celý film se odehrává v jedné nebo ve dvou místnostech. Další mínus tohoto filmu je místy značně nelogické a ukvapené chování postav, které je ale takovým filmům vlastní. Na druhou stranu je velkým plusem, že se snažili přijít s něčím novým a udělat film o žralocích na jiný způsob. Takové zpracování tu myslím ještě nebylo. Kdyby to pojali jako většinu žánrových filmů, tak by se moje hodnocení pohybovalo kolem jedné hvězdy. Takhle je to pro mě nadprůměr, co se týká žraločích horrorů.(19.9.2012)

• teutates

Typický příklad čtyř metrové ptákoviny, která svou digitální facce liftovou úpravou vzbuzuje strach, ehm. Když nás náhodou zalije Tsunami, jakože je to hodně reálné, ale fakt hodně (určitě) a jste náhodou v Kauflandu, či Tescu nebo iném žracím (já zvracím) landu jste tzv. v piči! Proč? No protože taková velká vlna sebou veze velké příležitosti. Mistr Verbal (promiň, že tě beru zase jednou do huby) má opět jednou pravdu, těma chujovinama (že příběhem) bych opravdu nejraděj nakrmil velkou bílou svini a nejenom jednu. Já z bůže vůle král, hlava pomazaná (jo jo) to srovnám z "Útokem z hlubin" co byl teprve nářez (doporučuju, když už tohle se Vám uchyloprdelníci líbilo). Mně tenhle velký, bílý, "vychytralý" krocan za koule naštěstí nechytil. 1/10(25.9.2012)

Kdo ví, proč jsou filmový tvůrci tak přesvědčení, že se žralok nutně musí chovat jako agresivní predátor, který zblajzne každého na potkání...ehm...na potopení. Ani v tomto hororu to není jiné, ale registruji zlepšení v realistickém vyobrazení dravce. Pod vodou sice pokaždé nevypadá tak monstrózně, jak se nám hrstka přeživších v ohrožení snaží namluvit, občas i podivně zploštěle, ale hlavní je, že tentokrát žralok bílý neudělal fatální (digi) ostudu. Ve filmu jsou vlastně dva. Po obřím tsunami, které na film s nízkým rozpočtem také zaperlí ve své katastrofické kráse, se jeden usadí v zaplaveném supermarketu a jeho "kolega" si své teritorium vybuduje jen o něco dál, a sice v podzemních garážích. A spolu s nimi pochopitelně nejrůznější přeživší, které vlna nesmetla. Film občas tímto výběrem různorodých lidí spadne do intencí, kdy nevíte, jestli se máte smát, nebo napětím ani nehlesnout, což ani v jednom případě není vždy stoprocentní. Nešlo ani tak o herecké výkony, jako o typy, které sem zapadnou. Namátkou se zde vyskytuje blondýnka se svým ozdobným psíkem, co mnoho rozumu nepobrala, která o snědeného přítele ani slzičku neuroní, kdežto pro svého psího mazlíčka by se i rozkrájela, dva lupiči zase nejsou příliš sympatičtí, ačkoliv jeden z nich není tak úplně bezcharakterní, spravedlivý a přiměřeně drsný policista se svojí sličnou a trochu problémovou dcerou a záchranář, kterého už přes rok trápí tragická ztráta kamaráda a kolegy z práce, kterého rozkousal žralok v úvodní a ne zrovna trikově nejpodařenější sekvenci. Ohlodaná, rozkousaná, případně jinak zdeformovaná těla však vypadají realisticky. Na moje gusto těch přeživších však bylo v závěru až moc. Žraloci to tam měli vyplenit důsledněji a mohlo se jich do filmu nasadit i víc. Trochu mně scházel větší extrém, i když se dá napsat, že ve filmu se většinou pořád něco dělo a žraločích útoků a výpadů bylo tak akorát. Film scenáristicky i produkčně zaštítil známý režisér Russell Mulcahy. Možná z té extrémně vyhrocené situace se mohlo vytěžit ještě víc, ale jsem rád, že po delší době přišel nějaký režisér, který žraloka neztrapnil a nabídl z větší části dynamickou, a v rámci svých možností, i technicky na úrovni natočenou hororovou show. Ano, show je to pravé slovo. Kdo ví, jak by se žralok a člověk pod vlivem stresové situace choval ve skutečnosti. To je tomuhle filmu celkem fuk. 70%(8.7.2014)

Po delší době jsem se opět rozhodl, podívat se po nějakém tom žraločím filmečku a volba padla na tento nový australský výtvor. Po předčtení několika komentářů a přirovnávání k „Útoku z hlubin“, jsem byl plný očekávání a popravdě nechápu, jak to vůbec mohlo někoho napadnout. Takže, po sérii „pičovin“ od Asylum konečně vítaná změna především co se scénáře týče (i tady se sice dočkáme několika nelogičností a vše se musí brát především s humorem), ale dá se tu nalézt i několik originálních prvků a především se tvůrcům místy podařilo navodit zajímavou atmosféru, která si tu a tam potykala i s napětím. Především se mi líbilo rozdělení děje na dvě místa, kdy obě měla své světlé chvilky, ale i dost záporů. Já nejsem zrovna ten, který by moc vyčítal špatné digitální efekty (u žraločích filmů), takže ani tady to nebudu dělat, nic méně zatímco u predátorů mi to nevadí, tak u krve to nesnáším. A že jí tu bylo požehnaně, stejně jako céčkových gore efektů. Každopádně splnili svůj úkol téměř dokonale (na průměrný film) – tedy pobavit diváka.(6.4.2013)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v austrálskom štáte Queensland, ktorý leží na východnom pobreží kontinentu. (MikaelSVK)

• - Na palubnej doske dodávky v zatopenej podzemnej garáži leží kniha od Stephena Kinga. (Kadas97)