Žraločí invaze

Vlna cunami zasiahne pokojné pobrežie, kde zničí a zaplaví celé mesto. Skupina ľudí sa ocitne uzväznená v podzemnom poschodí supermarketu spoločne s ozbrojeným šialencom. Medzitým začne v supermarkete stúpať hladina vody. Vydesená skupina sa snaží skryť a zároveň si uvedomí, že nebezpečenstvo na nich číha aj pod vodou. Spoločně s nimi je ve vode totiž uveznených aj niekoľko hladných žralokov. Kto v tomto trileri prežije nebezpečného zabijaka a kto unikne žralokom? (TV JOJ)

verbal

Ač je angličtina Korbitche22 veskrze průměrná, mohl film zase v klidu shlédnout bez titulků, protože je na štíru se čtením, no a o psaní ani nemluvě. Ale zpět k chytřejším věcem. I když vám u toho v mikrovlnce alegoricky puká popcorn a sadou patetických klišé a logických zvratků byste nejraději nakrmili nějakou tu velkou bílou svini, je to hezky a krvavě uděláno, má to, jak rádi my, lingvisté, a nedoceněný polyglot Korpič říkáme drajv, a srovnávat to s Nocí žraloka či Temným přílivem může jen pravidelný piják methylu. ()

J*A*S*M

Skoro tři hvězdy - nebýt ti žraloci v několika záběrech vyloženě hnusně digitální, tak je s klidným svědomím dám. Bait je posledním z trojice žraločích hororů, kterými nás filmaři v posledním roce oblažili (ty dva další: Shark Night a Dark Tide). Má z nich jednoznačně nejzábavnější premisu (tsunami zanese zřaloky do podzemního supermarketu a uzavře je tam s hloučkem peživších) a byť se mu toho dá hodně co vytýkat, nemůžu říct, že bych při sledování nějak trpěl či že bych se nudil. Chvílema je to vyloženě sranda (blondýna v garáži). A atmosféra zaplaveného supermarketu je fajn. 5/10 ()

ricci.s

Typický príklad komerčného hororu pre teenagerov - na jednej strane sú efekty podľa očakávania slušne zvládnuté, no na druhej strane je ten film tak infantilný a primitívny, až je na smiech. Najprv sa podľa očakávania zoznamujeme s postavami, potom príde záplava, takže všetci ostanú trčať v nákupnom centre, nemôžu sa dostať von a je tam žralok. Scenár, postavy, dialógy, vlastne všetko je vystrihnuté zo šlabikára pre hororových začiatočníkov. Je tam jeden policajt, jeden drsňák, skupinka prihlúplych teenagerov z modelingovej agentúry, a keď ide do tuhého, nastanú otrepané hlášky typu "musíme zavolať pomoc, musíme ísť pre pomoc, musíme sa rozdeliť", keď ide do ešte tuhšieho, nasleduje "ona ťa miluje, nič som s ňou nemal, chýbal si jej", a keď ide do najtuhšieho, tak si poďme toho žraloka uloviť, veď čo iné nám ostáva. Najsympatickejší hrdina filmu bola pre mňa čivava, ktorej som tam držal palce ako jedinej. Celé to zachraňujú len triky, pekné žraloky, gore, kvantum mŕtvol plávajúcich vo vode a podobne. Kvality Zradnej hlbočiny to nedosahuje, aj keď sa to márne snaží priblížiť, ale kto pri hororoch radšej nerozmýšľa a chce sa výlučne len baviť (napr pri scénkach ako "umlátim žraloka tĺčikom na mäso"), bude spokojný. Rozhodne lepšie ako posledný žraločí prúser Shark Night! ()

EvilPhoEniX

To bylo tak Silně Digitalní !!! Tsunami, Žraloci, celé to vypadalo jako Počítačová hra, což je na Nic,ale lepší než Piranha!Nicméně nenudil jsem se, dalo se na to koukat,ale je to Slabota! Za poslední Dva Roky, se mi se žraloky líbilo nejvíce The Reef! ()

tron

Trocha mi to zápletkou pripomína Chobotnicu s Treatom Williamsom – strašidelný, prerastený morský živočích sa nepravdepodobne ocitne v absurdnom, preňho atypickom cudzom prostredí (ktoré v pôvodnom stave obvykle býva bez jedinej kvapky vody), ktorý práve prepadli agresívne ozbrojené osoby za účelom obohatenia sa. Tým sa však akákoľvek podobnosť s Chobotnicou končí. Už ona pre mňa nebola žiadny zázrak a toto je ešte horšie. Z hercov spomeniem snáď iba Juliana McMahona a Martina Sacksa. Aj oni sú síce slabí, ale oproti neviditeľnému zvyšku kastingu je to predsa len aspoň pár tvári, ktoré dokážu v unudenom divákovi vyvolať aspoň nejakú emóciu. Vizuálna stránka je dosť úbohá (obchod vyzerá ako trochu väčšia večierka na vašom sídlisku, triky sú príšerné - hlavne posledné sekundy). Čo-to zachraňuje atmosféra, pekný žralok a originálne prostredie – zatopený obchod je niečo, kde by ste tohto tvora skutočne nečakali. Niektoré scény z toho celkom šikovne a dobre ťažia. Ale fakt ich nie je veľa. Zaujímavé je tiež to, SPOILER aké prekvapivo veľké množstvo postáv nakoniec prežije SPOILER. ()

Bloody13

Další žraločí kousek ve 3D, a opět slabounký jako Shark Night. Tahle australská novinka je stejně nezáživná a podobně bez zápletky, jejíž scenář by se vešel na půl stránky A4. Bait vlastně jen podstrkává divákovi ten samý mustr, který už dávno přestal fungovat. Dvě zatopené místnosti (prodejna a garáž), asi tucet přeživších, co právě vylezli z reklamy na šampon, a kolem nich plující nebezpečí v podobě digitálních ryb. Celé se to snaží být strašně cool (nablýskané káry, kočičky s mokrým dekoltem), ale přitom to smrdí po umělosti, nemluvě o přehnaně vážném tónu a srandovních efektech. Když na to nemám prachy, zredukuju počet postav a vzdám se skákajících žraloků. Třeba jako tvůrci povedeného The Reef (2010). Tak snad příště... ()

Jossie

Tak tady najdete přepadení, vraždu, tsunami, zabijáckého žraloka, špatné triky (tsunami), slušné triky (žralok) a mnoho ukousnutých částí těla. Co dodat, jako oddechovka ujde. ()

Gilmour93

Být sežrán žralokem v oddělení těstovin - to jednomu může zkazit návštěvu supermarketu... Solidní začátek jako by spláchla ta „vlna v přístavu“ (surfař běžící směrem k ní pobavil) a pak už je divák jen pomalu máčen ve slané vodě srdceryvných výlevů, hrdinských aktů (oblek z nákupního košíku pobavil ještě víc) a fyzikálních zákonů postavených na hlavu. Linie s intelektuály v nepromokavém BMW zcela zbytečná, dějový twist vzhledem k přízvuku dotyčného průhledný, jak za regálem propluvší medúza. Bait by mě zkrátka nenavnadil i kdyby se ten asijský vedoucí prodejny roztrhl vejpůl.. ()

George Stobbart

Jeden z najzábavnejších a najlepšie natočených žraločích kúskov za posledné roky. Už len preto si myslím, že si výraznú kritiku nezaslúži, hoci čo iné sa dá čakať od "intelektuálov", ktorí uznajú maximálne tak Čeľuste a sami seba si slepo mýlia s úzkoprsými recenzentmi z Rotten Tomatoes. Takže aj keď sa môj zúfalo subjektívny názor nezakladá na vysoko odborných pozorovaniach a poznámkach vypracovaných počas projekcie tohto dielka, môžem s kľudným svedomím napísať, že som sa dosť dobre bavil. Silnejšie 3*. ()

Ainy

Film je svou kvalitou a hodnotným příběhem srovnatelný s Šarknádem, i když i tady by se našel jeden veliký rozdíl. Stupiditě druhého jmenovaného se člověk alespoň zasmál. ()

castor

Hororový/thrillerový začátečník si přijde na své. Všechno tu totiž jede podle osvědčených kolejí, nic se nějak zvlášť nekomplikuje, vše je jasně dané, takže se i ten nejtupější divák v ději neztratí. Vlna tsunami neodnese z pláže a oceánu jenom nějakou tu loď, lehátko nebo stánek s hotdogy, ale i nenažrané osazenstvo oceánu. Je to právě rok, kdy Josh přišel kvůli hladovému žralokovi o kamaráda a jeho přítelkyně Tina o bratra. Těžkou chvíli jejich románek neunesl, takže se setkávají až nyní – v obchodním centru, které se stejně jako široké okolí ocitlo pod vodou. Jenže zatímco okolo boj o holý život „skončil“ a přeživší zřejmě vyčkávají na pomoc záchranářů, Josh, Tina a asi tucet dalších méně či více důležitých postav bojují v troskách obchoďáku ještě s párečkem velkých bílých žraloků. Australský thriller sice předloží hned několik nelogických kousků, srdceryvných výlevů a navážno myšlených absurdit (oblek z nákupních košíků), co je ale hlavní, po celou stopáž nenudí. Být sežraný žralokem kdesi v oddělení rybích mražených produktů tak láká divákovu pozornost od začátku do konce. A když navíc vezmu poslední žraločí kousky á la Temný příliv nebo hodně nepovedenou Noc žraloka 3D, Bait jednoznačně vede. I díky předtím moc hezky vytančené Sharni Vinson nebo Julianu McMahonu, který, když už někdo, film táhne!! ()

*CARNIFEX*

Po prílivovej vlne tsunami ostáva skupinka ľudí uväznená v prízemí supermarketu. Voda ktorá neustále stúpa však nie je jediný problém, ktorí ich ohrozuje na živote. Je rok 2013 a miestami tak smiešne efekty. Toľká škoda. Nie je to totiž najhorší horor so žralokmi. Tieň tých nadpriemerných však ani z ďaleka nedosiahol. ()

Wacoslav1

Všechno je možný. Jsou tady hadi v letadle, hadi ve vlaku, žraločí tornádo, mravenci v kredenci, tak proč by jsme nemohli mít i žraloky v supermarketu? Divím se, že mi tenhle kousek před časem uniknul, ale už jsem to napravil a musím konstatovat, že v záplavě všech těch blbých žraločích filmů který jsou nám poslední dobou servírovány jak na běžícím páse je to celkem příjemná změna, pravda herci nic extra triky taky žádnej zázrak (ale co by za ně třeba v Alysum dali) ale legrace si užijeme víc než dost. Takže spokojenost.60% ()

-bad-mad-wolf-

Vlna šplouchne, žralok si v obchoďáku třikrát chramstne, TŘI DÉ párkrát důležitě bafne a je konec. Do toho trochu blablabla a trochu omňomňom. Stejnej vopruz jako digiracek v tlamě digižraloka. ()

darkrobyk

Nejprve tsunami, a pak žraloci v supermarketu. Tedy čekal jsem fakt invazi mořských predátorů, nikoliv slovy dva. Na druhou stranu má film výborné napětí a jeden si hned vzpomene na původní Dobrodružství Poseidonu...Zkraje jsem měl strach, že sleduji nějakou kriminálku, kde se žralok snad ani neobjeví. Scény mezi zatopenými regály vše vynahradily! Jasně, triky mizerné, nejhorší asi závěrečný pixelový záběr na město, avšak celkový spád vše napravil. Samozřejmě ve skutečnosti by čtyřmetrový žralok na háku udělal ze zatopené místnosti kůlničku na dříví a samozřejmě většina těch, co padala do vody, by mu neunikla, ale nechť. Jako zábava velmi dobré! ()

Hrabka

Ano, je to značně natvrdlý film s množstvím idiotských scén a dialogů, efekty taky nestojí za moc (hlavně zpočátku, pak už to docela šlo), ale co bychom nechtěli? V rámci zvířecích (žraločích) hororů to je rozhodně nadprůměrný kousek (o dva roky starší The Reef je sice lepší, ale sračkoidních filmů se žralokem je nespočet). Bait určitě dokáže nenáročnýho diváka a fandu žánru zaujmout. Některý sharkscény se povedly, napětí je taky na celkem slušný úrovni, ale hlavně je to vcelku netradiční podívaná v netradičních prostorech za netradičních událostí... Což o to, v negativech bychom se mohli pitvat dlouho, ale proč to brát tak vážně a film si prostě jen neužít s tím, co ho dělá zajímavým? 60% ()

Shakers

Mám rád filmy o žralokoch, ale toto bola skutočne len Bait. Už názov sám hovoril, že to je len návnada, ale čo už. Dal som sa chytiť a pozrel som si to. Aj napriek tomu, že som vedel, že sa to nevyrovná kvalitám Depp Blue Sea či skvelým Jaws, som si to pozrel a výsledok je presne taký aký som očakával. Obyčajný teen horor bez nejakého lepšieho nápadu, či aspoň jedného dobrého herca. Nulová atmosféra, trápny digitálny žralok a tupé dialógy. A si si dám zase so žralokmi na chvilku pauzu. 30% - 2* ()

lamps

Velmi solidní zástupce pro mě skoro vymřelého žánru, který už v posledních letech solidně leda tak zadlužuje své vlastní tvůrce. Bait má velkou výhodu, že s výjimkou úvodní scény, která je opět hrozivá, neobtěžuje diváka s hnusnými digitálními efekty, a že se mu podařilo vrazit skupinku různorodých charakterů (policajt, krásná policajtova dcera, racionální zločinec, šílený zločinec, uječená blondýna a pár kusů k rychlému občerstvení) do tak svízelné a neokoukané situace, že si divák těch 90 minutek rád počká na další finální verzi "smile you son of a bitch". A nic tentokrát nekazí ani režie, která v uzavřeném prostoru zvládá udržovat trvalé napětí a dokonce se jí povedlo vykouzlit i jedno nefalšovaně emocionální úmrtí (paradoxně za něj však nemůže žralok). Je to sice pořád zbytečný a dost hloupý film, ale takhle sympaticky udělaný si své fanoušky vždycky najde. 55% ()

Pilda17

Teen horor bez velkých nápadů, napětí a pořádného hereckého obsazení. I přesto jde o stravitelný horor, který svou předvídatelností neukáže téměř nic zajímavého. Píši spíše záporně, ale i přesto jde o jeden z těch lepších hororů se žraloky.. 5/10 = 55% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Atmosféra 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: známější tváře (Phoebe Tonkin, Julian McMahon a Cariba Heine), občas soudně se chovající postavy, docela slušná atmoféra kombinující katastrofický scénář s útokem žraloka MÍNUS: mohlo být klidně ještě více dramatičtější, více otřesů, více záplav, jsou tu totiž momenty kde se nic neděje a jen se čeká než si postavy něco řeknou./// Shrnutí: Říká se, nebo by se alespoň říkat mělo, že když se v hlavní či vedlejší roli objeví žralok, bude se nejspíš jednat o pořádný průser. Protože co si budeme nalhávat od dob prvních čelistí filmaři neumí a to co mohlo v sedmdesátých letech i po trikové stránce fungovat dnes nemá šanci. K tomu si kolikrát přičtěte špatný scénář a víte jak to myslím. Nicméně Bait tak špatný není. Pěkně se na něj kouká, je dobře masitý a krvaví a jistou šťávu tomu dodává katastrofický prvek. Kdyby všeho bylo ještě o něco víc, bylo by to za čtvrtou hvězdu. Jen ten název nechápu, protože jediná žraločí invaze co ve filmu uvidíte je do obchoďáku./// Celkem 69%/// ()