Cobra Mist

(festivalový název)
  • Velká Británie Cobra Mist
Krátkometrážní / Dokumentární
Velká Británie, 2008, 7 min

V čase běžících mraků panoramatické a jiné ohledávání prázdných budov na britském pobřeží (Orford Ness), opuštěného místa na zemi, místa nedourčenosti, které je základnou pro otevřené dění konstruující smysl, jenž spočívá v interakci mezi obrazem a divákem. (MFDF Ji.hlava)

boogieman

Filmy Emily Richardson znalému divákovi môžu pripomenúť slávnych režisérov landscape filmu ako napr. Petera Huttona alebo Jamesa Benninga, dokonca možno v určitom ohľade Godfreyho Reggia. Je to však príliš mladá filmárka na to aby sa dalo bez odstupu času povedať či jej filmy nadobudnú v rámci žánru takého významu ako niektoré diela vyššie spomenutých "titánov". Preto je oveľa viac na mieste porovnanie napr. s Peterom Bo Rappmundom, ktorý je tiež veľkým talentom na tomto poli, a je stále relatívne mladý. Hoci majú obaja odlišný prístup, a ich filmy sa líšia v metráži i iných parametroch, je bez pochýb možné tvrdiť, že ide o tvorcov s víziou a talentom túto víziu uskutočniť. U tejto režisérky by som ja osobne obzvlášť vyzdvihol prácu so zvukom, ktorá je skvelá a je elementárnou súčasťou jej filmov. Každému koho zaujal nejaký film tvorcov spomenutých v tomto komentári môžem filmy Emily Richardson doporučiť s kľudným svedomím. Keď už nič iné, rozhodne neurazia a stoja za zhliadnutie. 3.5*. ()