Reklama

Reklama

Kletba vlkodlaka

  • Česko Prokletí vlkodlaka (více)
Trailer
Drama / Horor / Romantický / Thriller
Velká Británie, 1961, 91 min

Obsahy(1)

Jednoho dne navštívil Santa Veru, malé městečko kdesi ve Španělsku, špinavý žebrák. Tamní krutý a zlomyslný vladař ho dal z rozpustilosti zavřít do podzemního žaláře. Dlouhá léta si pak na toho nebožáka nikdo nevzpomněl, jen němá služka mu pravidelně nosila jídlo. Panovník mezitím zestárl a ovdověl. Jednou se mu zachtělo krásné služky, ta ho ale odmítla a skončila za to ve vězení. V tom samém vězení, v jakém už dlouho, zbaven jakékoliv možnosti komunikace s lidmi, živořil bývalý žebrák. Ten znásilnil služku, i když to bylo to poslední, co ve svém životě stihl. Z tohoto nechtěného a krutého spojení se zrodilo dítě - chlapec, a jeho narození bylo vykoupeno životem němé nešťastnice. Leona, neboť takové jméno chlapec dostal, se ujal Don Alfredo a ve svém domě ho vychoval. Kletba vlkodlactví však visela nad hochem jako Damoklův meč a stačilo, aby Leon ochutnal cizí krev… (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Vskutku jedna z najpôsobivejších hammeroviek, režírovaná geniálnym Terencem Fisherom, ťažiaca najmä zo silného príbehu a čarovnej atmosféry ako už u gotických hororov tejto britskej spoločnosti koniec koncom býva zvykom. Maska netvora je na začiatok 60. rokov dosť dobrá, len škoda, že divák si hlavného hrdinu Leona v jeho vlkodlačej podobe má možnosť vychutnať až na konci filmu... ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Úplné nadšenie. Obdivuhodný žánrový posun. Fisher natočil namiesto ďalšieho klasického vlkolačieho hororu osudovú fantasy drámu odohrávajúcu sa skrz desaťročia. Scény, ktoré divák od filmu s podobným názvom sú len dve a aj to v poslednej tretine. Všetko je podriadené vynikajúcim hercom a pokusu o vykreslenie legendy a nie krvilačným scénam. Má to svoje chyby ale nebudem sa v nich špárať, pretože si nepotrebujem pokaziť zážitok. Strašná škoda, že to nebolo dlhšie ( kľudne aj o pol až trištvrte hodinu) aby lepšie vynikla časová epickosť príbehu. V tejto podobe je to predsa len trochu skratkovité.Asi najlepší film s vlkodlačou témou čo som mal možnosť vidieť. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Narození, život a smrt jednoho nešťastného vlkodlaka. Tak jednoduše by se dal shrnout klasický snímek ze stáje studia Hammer. Opět tudíž čekejte pestrý technicolor, přehrávající herecké osazenstvo a vážně vytrubující hudbu. Terence Fisher tu použil stejné dekorace vesničky jako ze své předchozí upířiny Drákulovy nevěsty, ale proč ne, když se povedly. Velký prostor dává režisér nenaplněné lásce dvou hlavních hrdinů, nebezpečnému dekoltu žalářníkovy dcery a několika krvavým cákancům. Reeda si tu užijeme jen z poloviny, jeho vlkodlačí masky až ke konci. Fisher má tedy na kontě lepší zářezy, ale je pravdou, že určité kouzlo se snímku upřít nedá. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

5/10 Kým The Wolf Man bol jedným z hlavných monštier universaloviek, v Hammeri sa nikdy neujal. Dôvodom je určite aj tento nemastný-neslaný film. Na rozdiel od väčšiny hammeroviek nemá priamočiary dej, ak človek nič o filme nevie, je do polovice totálne nepredvídateľný a bohužiaľ aj nudný, lebo zachytáva dlhočizný časový úsek - bez vlkodlaka. Ten sa totiž objaví až v úplne samotnom závere. Okrem toho atmosféra Španielska mi až tak k téme nesadla. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vlkodlačí drama ze stáje Hammeru zůstává ve stínu upírských horrorů anglického studia. Osobně mám raději klasické gotické hammerovky plné mlhy, hřbitovů, podzemních chodeb, pavučin, nestvůrných větví zmítajících se v poryvech větru a ohlušujících hromů stíhajících jeden blesk za druhým. Atmosféra Prokletí vlkodlaka je vlažnější, byť hudba se snaží, co může. Ani skvělý Oliver Reed film nezachrání, jelikož nemá dostatečný prostor pro rozvinutí své postavy. Solidní drama, avšak v rámci Hammeru jen průměrné. Z nostalgie a lásky k těmhle starým filmům dávám za 3*. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama