Kletba vlkodlaka

Guy Endore (kniha)

Anthony Hinds

Arthur Grant

Alfred Cox

Říká se že člověk kterej se těší na film by neměl svojí natěšenost přehánět, mohlo by se mu to nevyplatit. A to samé se stalo mě. Hammer+Fisher+vlkodlak. Tyhle 3 atributy pro mě splňovaly základní věci, atmosféru, zajímavej příběh, a strach. Bohužel mi film připadal jako takovej nedovařenej dort. Nemůžu zpochybnit jeho kvality ale spíše mi připomíná takovou hororovější pohádku. Nicméně si pamatuju že jsem jako malej viděl prvních 15 minut, ted jsem se na film bezmála 2 roky(nekecám) těšil a nedávno nadešla ta chvíle. Ale bohužel nebyl jsem nijak moc u vytržení. Čekal jsem něco jiného.(26.2.2012)

Narození, život a smrt jednoho nešťastného vlkodlaka. Tak jednoduše by se dal shrnout klasický snímek ze stáje studia Hammer. Opět tudíž čekejte pestrý technicolor, přehrávající herecké osazenstvo a vážně vytrubující hudbu. Terence Fisher tu použil stejné dekorace vesničky jako ze své předchozí upířiny Drákulovy nevěsty, ale proč ne, když se povedly. Velký prostor dává režisér nenaplněné lásce dvou hlavních hrdinů, nebezpečnému dekoltu žalářníkovy dcery a několika krvavým cákancům. Reeda si tu užijeme jen z poloviny, jeho vlkodlačí masky až ke konci. Fisher má tedy na kontě lepší zářezy, ale je pravdou, že určité kouzlo se snímku upřít nedá.(29.7.2011)

• Goldbeater

Tenhle vlkodlačí snímek byl pro mne bohužel zatím nejslabší viděnou hammerovkou. Na šedesátá léta je to možná snímek dosti povedený, co se vlkodlačího tématu týče, ale když se vzpomenu na o 20 let staršího Vlčího muže s Lonem Chaneym Jr., nemůžu se ubránit dojmu, že došlo ke zhoršení. Curse of werewolf je snímek dosti roztahaný. Vlkodlačí téma se objeví až ve druhé třetině snímku a samotný vlkodlak až v třetině poslední. Upřímně byl jsem krapánek zklamán, ale tak hrozné to zas nebylo. Někoho může zajímat bondovský Q Desmond Llewelyn v jedné z vedlejších rolí, někoho také ještě mladý Oliver Reed v hlavní roli. Já jsem tvorbě mého oblíbence Terence Fishera dál otevřený a doufám, že další jeho film, který uvidím, bude lepší.(30.10.2011)

Vskutku jedna z najpôsobivejších hammeroviek, režírovaná geniálnym Terencem Fisherom, ťažiaca najmä zo silného príbehu a čarovnej atmosféry ako už u gotických hororov tejto britskej spoločnosti koniec koncom býva zvykom. Maska netvora je na začiatok 60. rokov dosť dobrá, len škoda, že divák si hlavného hrdinu Leona v jeho vlkodlačej podobe má možnosť vychutnať až na konci filmu...(11.3.2011)

Úplné nadšenie. Obdivuhodný žánrový posun. Fisher natočil namiesto ďalšieho klasického vlkolačieho hororu osudovú fantasy drámu odohrávajúcu sa skrz desaťročia. Scény, ktoré divák od filmu s podobným názvom sú len dve a aj to v poslednej tretine. Všetko je podriadené vynikajúcim hercom a pokusu o vykreslenie legendy a nie krvilačným scénam. Má to svoje chyby ale nebudem sa v nich špárať, pretože si nepotrebujem pokaziť zážitok. Strašná škoda, že to nebolo dlhšie ( kľudne aj o pol až trištvrte hodinu) aby lepšie vynikla časová epickosť príbehu. V tejto podobe je to predsa len trochu skratkovité.Asi najlepší film s vlkodlačou témou čo som mal možnosť vidieť.(10.4.2015)