poster

Did Michael Knight End The Cold War? (studentský film)

Dobrodružný / Historický / Fantasy / Komedie

Česko, 2009, 20 min

Kamera:

Cristian Pirjol
 • swamp
  ****

  Konečně pořádný studentský film, který se nebojí do toho opřít. Tomu říkám originalita.. a přitom stačilo zavzpomínat na dětská léta a vžít se do doby, kdy každý z nás obdivoval Kitta a měl povolenou uzdu fantazie. :)(14.6.2011)

 • fallangell
  ****

  Hodnoceno jako studentský film. Unesl by ale porovnání i s produkční tvorbou.(24.2.2013)

 • CheGuevara
  ****

  Chyběl tomu už jenom ten Hoff. Takhle to, milé děti, vypadá, když má člověk nejen talent, ale i za zády dramaturga, který ví, co znamená budovat drama. Navíc Škultéty jako komunistický práskač je prostě boží, vlastně se divím, že se zatím nijak výrazněji neprosadil. Televizní nostalgie, dětství, prolínání snů, David Hasselhoff, estébáci, sametová revoluce, Kitt - no takovýto mix prostě nemá chybu. Těším se a vyhlížím Altrichterův celovečerák.(20.7.2010)

 • Ampi
  ***

  Pokud bych byl velkým fanouškem seriálu Knight Rider a Davida Hasselhoffa, tak byl nadšenější a hodnocení vyšší. Jistou nostalgii cítím, ale zas tak velkou. Herecké výkony na slušné úrovni.(6.8.2020)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Ehm, zbytečná nostalgie, která má ozvučení jako ta nejpatetičtější Spielbergovina, což se ku komornímu filmu, kde celou revoluci znázorňuje pět příslušníků VB, jedno jejich auto a přislizlý Škultéty proti zcela náhodně se zjevícímu davu deseti revoltujících revoltantů, působí to neskutečně divně (tím nekritizuji malý rozpočet, nýbrž nevhodnost ohudebnění, aby bylo jasno). Na mě takhle nostalgie jednoduše nefunguje, ač jsem na Knight Riderovi částečně o nějaké to desetiletí později vyrůstal taky, jeho zdejší zobrazení v deuche dabingu je pro mě nezajímavé, stejně jako naprosto zbytečný německý začátek, kde absolutně nechápu absenci alespoň českých titulků. Nuda, ale alespoň dobře natočená bez chyb, to u studentského filmu na průměrné hodnocení bohatě stačí.první část, druhá část a část třetí.(12.2.2014)