poster

Konec června, začátkem července (studentský film)

 • anglický

  End of June, early in July

Česko, 2009, 34 min

Režie:

Václav Hrzina
(další profese)
 • dvd-L
  **

  Jestliže šlo autorům o zachycení vyprázdněnosti našich životů která se odráží i v prázdnotě našich hovorů a našeho konání, pak myslím, že se jim to povedlo. Člověk u toho netrpí víc, než při rutinní cestě tramvají a naopak zase míň, než při sledování, v současné době tolik oblíbených, podvečerních seriálů ala Rodiná pouta.(21.4.2010)

 • Rosomak
  ****

  Ve Famufestovém marasmu je to ještě jeden z těch lepších filmů (a k tomu je třeba hodnocení ztahovat). Líbí se mi neužívání hudby, ale naopak děj mi přišel příliš předvídatelný a jednoduchý. Nemohl jsem se také zbavit pocitu, že kdyby se v tom filmu mnohem míň mluvilo a víc důrazu se kladlo na obraz, tak by to bylo ještě o mnoho lepší...(14.11.2009)

 • Gekacuk
  ****

  Zajímavá sonda do mezilidských vztahů. V první třetině sice mírně nudí, ale o to více je to pak zajímavější. Civilně, komorně a levně natočený studentský film. Snaží se poodhalit, kde je hranice lidské lásky, porozumění a empatie. Pokud ji překročíme, staré vztahy se hroutí a rozvíjejí se nové. Na závadu je jedině to, že ve filmu není žádné překvapení a všechno probíhá tak, jak předpokládáme.(7.2.2012)