Reklama

Reklama

Love sorry

(studentský film)
  • USA Love sorry
všechny plakáty
Reality-TV
Česko, 2009, 18 min

Obsahy(1)

Marcela napsala knížku. Měla být původně o klukovi, který zázrakem přežil meningokoka, nakonec je to spíš love story o něm a o jeho holce − kterou jsem byla tehdy já. Po patnácti letech jsem se ke knížce vrátila a natočila o ní film − měl být původně o tom, jak média vykleštila syrovost složitého příběhu do dojemné a jednoduché reportáže, nakonec je to spíš reality show o mně a o mojí mámě Marcele. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Mezinárodní festival dokumentárních filmů 28.10.2009 Snímek Mariky Pecháčkové byl natočen jako školní cvičení a vypadá tak. Přestože má 18 minut, tak se stereotypně opakují některé obrazy a tím pádem mě nudil. Režisérka se snaží vypořádat s minulostí, kdy se stala objektem příběhu, který napsala její matka a natočila TV Nova. Ovšem vypořádávání před kamerou je příliš osobní. Navíc Marice místy není rozumět. Jednoznačně ji převálcují matčiny zkušenosti. Scény zapadají do cvičení, ale filmařsky nepřinášejí nic nového: pohledy na černě oděné postavy ležící v bílé nemocniční posteli. Dokument působí víc divadelně (účastí skupiny, která předčítá z knihy Maričiny matky). ()

vojta1 

všechny recenze uživatele

Film možná vznikl díky něco za něco taktice - Ty jsi o mně napsala knihu, aniž bych tomu mohla zabránit a já teď natočím film o tom, co si o tom myslím já, Ty mi tam mami musíš účinkovat a nemůžeš tomu zabránit. Dokument je docela zajímavý už kvůli tématu, kterým se zabývá. Táže se, zda měla matka právo příběh napsat, zda měla použít zápisky z intimních deníků... Je obohacen osvěžujícími nápady - skupina lidí předčítá úryvky z knihy, a tak symbolizuje veřejnost, která si tak sáhla příliš hluboko do kapsy jednoho intimního vztahu. Bohužel dokument sráží zbytečné nefunkční nápady - nemocniční postel a na ní chvílemi ležící postavy. Bůh a Marika P. vědí, proč nevystřihla kousek, kde si sundavá boty. (pro nastínění motivací a atmosféry tohoto dialogu stačilo pár poznámek matky o tom, že neví proč se to točí a co bude říkat).. Název je geniální. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně nudný, zbytečný a sebestředný film, na němž zaujmou pouze občasné scény z letité repky z pořadu Na vlastní oči, který se tehdy vysílal teprve krátce - člověk hned musí setřít nostalgickou slzu z oka a povzdechnout si, na jaké hrůzy jsme to tenkrát koukali. Jak je vidět z tohoto filmu, někomu ty devadesátky nedají spát dodnes. Sorry, ale tenhle dokument se vážně nepovedl. ()

SHA 

všechny recenze uživatele

Vlastně mi to přijde jako úplně zbytečný dokument.. Nic nesděluje, jen dlouze žvaní... Člověka nutí přemýšlet maximálně o tom, proč do toho ti lidé vůbec šli, když se jen tváří, že je to příliš osobní i pro knížku... ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama