Turandot

(divadelní záznam)
  • USA Turandot
Hudební / Drama
USA, 2009, 201 min

Opulentní inscenace Pucciniho poslední opery vytvořená režisérem Francem Zeffirellim je jedním z nejoblíbenějších diváckých kusů na repertoáru Metropolitní opery. Maria Guleghina se představí v titulní roli kruté čínské princezny, jejíž nenávist vůči mužům je tak silná, že všechny nápadníky, kteří neuhodnou její hádanku, nechává bez milosti popravit. Neznámého prince Calafa, který si nakonec získá její srdce a mezi jehož slavné árie patří i úchvatná „Nessun dorma“, zpívá Marcello Giordani. (oficiální text distributora)

Davered

Ani tato inscenace me zatim nevyvedla z nazoru, ze Turandot je snad nejslabsi Pucciniho operou ("Nessun dorma" navzdory). Ten neskonale hloupy dej a ruzne orientalni stereotypy je opravdu tezke prekousnout. Toto zpracovani vyuzivajici opulentni Zeffirelliho sceny je ale i tak solidni, ovsem tenor Marcello Giordani mel lepsi dny nez tento. Za zvlastni zminku stoji 80lety Charles Anthony, rekordman v poctu vystoupeni v Met, v roli cisare a zajimavy prestavkovy rozhovor s nim (Anthony zemrel o dva a pul roku pozdeji). ()

Greny

mnohkrát se nestalo, aby mě něco chytlo a pustilo až nakonci. Bravůrní hlasové rozsahy a spoustu zajímavostí ze zákulisí to vše přináší The Metropolitan Opera HDLive. Neopakovatelný zážitek. ()