Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn

Big Mommas: Like Father, Like Son

Agenti v sukniach: Aký otec, taký syn

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2011, 103 min

• Ondrew

Celkom slusna hovadina, ktora od prveho dielu zazila brutalny prepad smerom dolu. Otrepany namet, vykon M. Lawrenca priemer, v podstate vobec nechapem, na co je dobre tocit taketo shity. Ak si niekto pod tymto predstavuje "zabavu", tak to sa s radodostou postavim bokom. Dakujem, neprosim. 0%.(24.8.2012)

Od předešlých dílů vážně velká změna, z akční krimi se stal muzikál, což ale nebylo na škodu...jenže když do toho motají FBI. Hlavní dějová linie mi tam prostě vadila, bez vražd, krádeží a policie to mohla být dobrá oddechovka, takhle veškerá snaha o vážnou zápletku vyzní trapně. Velká máma už mě moc nebrala, naopak její synek (vlastně dcerka) byl(a) boží. Až na ten rap. Tím akorát kazil pěvecká čísla své šikovné kamarádce.(11.7.2013)

• Yancl

V konkurenci dnešní zásoby komedií nemá 'Big Momma' prakticky naději na úspěch. Může být tlustá jak chce, ale křečivost celého filmu tím nenapraví. První díl splňoval jisté zásady humoru, ale tady je to spíš celá řada zbytečných a ohraných scén, které diváckému oku příliš nezavoní. A že k tomu tvůrci přilepili mladou verzi Velké mámy je víceméně na škodu. Tudíž má celý film pár světlejších momentů, zbytek stojí bohužel za prd. [30%](13.12.2012)

• Ellise

Třetí díl agenta v sukni už narozdíl od předchozích není vtipný skoro vůbec. Martin Lawrence mi tu připadal spíš jako vedlejší postava a větší prostor tu dostal jeho filmový syn Brandon T. Jackson. Což tedy nebylo úplně na škodu, protože při nedostatku zábavných situací to zachraňovala jeho hudební čísla, která alespoň nenudila.(2.6.2013)

• kingik

Je třeba zaškolit "agenta" zelenáče. Navléknout ho do ženských šatů, dát mu slušivou paruku, a spolu s ním se infiltrovat. Jeho táta, federální agent, s tím má bohaté zkušenosti. Vždyť v kostýmu svérázné obézní bábrle se potil už dvakrát. Tentokrát má se svým synem v patách prohnaného ruského mafiána, který zastřelil přímo před očima jeho potomka důležitého svědka a jeho jediné, tak trochu klackovitě vzdorovité dítko, co má v hlavě hudební kariéru a holky, je ve smrtelném nebezpečí. Dívčí umělecká škola je v takovém případě ideálním místem pro ukrytí a splynutí s davem, zvláště když se ve zdejších prostorách nachází ukrytá "fleška" s citlivým důkazním materiálem. Maximum trapárum do třetice všeho toho nejtrapnějšího. Martin Lawrence je zkrátka nepoučitelný a musí excelovat trapasem za každou cenu, ačkoliv si scénář nenapsal, tak z pozice výkonného producenta jistě rozhodoval, co ve filmu bude. Připustil tedy trapné hudební číslo ve školní jídelně, několik dalších divných hudebních exhibicí, myslel si, jak je s Brandonem T.Jacksonem vtipný v nemožném ženském přestrojení, pochopitelně nechybí rozdíl mezi pohlavím při vykonání potřeby na toaletě a tak dále, a to pořád dokola. Na těchto ohranostech už vážně nic vtipného není. Lawrence je jiného názoru a chrlí trapnosti po kilech. Film pak podle toho vypadá. Kriminální komedie však měla i svá světlejší místa, a když se dva hlavní protagonisté zrovna nepitvořili, bylo to snesitelné a objevily se i sekvence, ve kterých dvojka byla i příjemným tandemem. Jenže to zabralo sotva čtvrtinu stopáže. Když se pak rozhodlo, že nějaká akční scéna je nevyhnutelná, tak to byl ten největší trapas s okatou zadní projekcí při honičce v autech. Masky celkem ušly, ale herci v nich byli děsně nevzhlední, což snižovalo sympatie k nim, a když k tomu přidáte, že byli podle potřeby převlečení za ženu raz dva, tak to taky není výhra, nehledě k tomu, že celkové složité namaskování by jim trvalo několik hodin, nikoliv pár minut. Film se obloukem kinům vyhnul a v televizi se jeho technické chyby přece jen ztratí, ale rozhodně nezmizí to zmíněné trapárum. Moc legrace se s ním neužije, protože gagy jsou béčkově ohrané. Jestliže jste někdy viděli nějaký film s Martinem Lawrencem, který má podle mě navíc, tak je nasnadě představit si, co vás asi tak čeká. Mé hodnocení: 40%(15.7.2013)

• - V predošlých dvoch filmoch hral postavu Trenta Jascha Washington. (m.a.t.o.)

• - Nia Long, ktorá v predošlých dvoch dieloch hrala Sherry, odmietla svoju úlohu zopakovať. (m.a.t.o.)

• - Martin Lawrence byl nominován na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka, Ken Jeong v kategorii nejhorší herec a Brandon T. Jackson „bojoval“ o cenu pro nejhorší vedlejší herečku. (Ded@M@tes)