První série kopírovala film z roku 2004, který jsem viděl, takže mě moc nepřekvapila. Ale jeden nečekaný, opravdu hodně nečekaný zvrat se tam objevil. Co se týče nového Count Olafa, tak na předchozího nemá, to ne, ale i tak zabaví a teším se na scény, kdy se konečně objeví. Druhá série mi přišla o poznání lepší, než ta první, možná to je tím, že již to nebyla kopírovačka filmu. Na to, že je to seriál určen dětem, tak jsem hodně překvapený, jaký má obstojný příběh, který nabízí hodně zvratů. Opravdu neznám seriál, jehož příběh mě tak překvapil, jako tady. Taky seriál dost zabíjí postavy, ke kterým si stihneme vytvořit nějaký vztah. Řekl bych, že ani Game of Thrones nezabíjí v takovém tempu. Minimálně jednou za každý díl se zasmějete Olafovým vtipům, někdy jsou opravdu povedené a dělají si srandu ze systému. "Kdo neumí, učí." Ale je to dětský seriál, takže se tam několik nesmyslů a trapných nelogičností najde. Někdy jsou přijatelné, jindy to až musím přetočit. Nejhorší je asi Sunny, bez které by byl seriál o moc lepší. Myslím, že kdyby to bylo více "dospělácké" a drsné, tak by měl seriál mnohem větší úspěch a hodnocení. Jestli se na to chcete dívat, tak s tím, že je to rodinný seriál určený i dětem, ale to neznamená, že nenabízí kvalitní příběh se zvraty, dokáže zaujmout i starší. Třeba mě - fanouška hororů.(8.4.2018)

Kdyby Wes Anderson točil morbidně humorné seriály, vypadaly by takhle. Jo, je to v prvé řadě o stylu a Snicketových monolozích a až potom se řeší nějaká, ne moc komplikovaná zápletka. A když už, tak jsou s ní hrdinové hotoví za pět minut, protože dva jsou géniové a třetí cirkulárka. Ale je to zábavné, černohumorné, melancholické, nebojí se to dávat jazykové lekce a subtilně bourat čtvrtou zeď, prostě je to vůbec celkově moc fajn. A pak je tu samozřejmě zpívající Neil Patrick Harris, na kterého Jim Carrey fakt nemá. Sorry jako.(16.2.2017)

Netflix nám opět naservíroval jeden velice očekávaný seriál. Tentokrát jde o A Series of Unfortunate Events. Knižní série mě minula a film, kde hrál hlavní roli Jim Carrey, mě nijak neoslovil, takže jsem byl zvědav, jestli Neil Patrick Harris dokáže zachránit reputaci a já budu mít další přírůstek do watchlistu. A poměrně se zadařilo. Obsazení Neila Patricka Harrise byl skvělý krok. NPH je sympaťák a bez problémů dává zapomenout na Barneyho. Velice mě potěšil a bavil taky vypravěč v podání Patricka Warburtona. Jak už bývá zvykem, tak Netflix nešetřil a je to vidět na zpracování s povedenými kostýmy. Kladem je podobnost s Pushing Daisies a navrch se přidalo pár povedených vtípků a dětské postavy, které nejsou otravné (vyjma Klause), ale zdařilé. Přesto se najde pár mínusů. Tím hlavním je, že se schéma rychle zají a opakuje - Olaf vystopuje děti, už je skoro má a pak se od něho zase dostanou. A když se to opakuje tak často, tak to přestane bavit a být zajímavé. Možná mám ještě jednu připomínku – čekal jsem, že mě to chytne víc. Je to sice dobrá a kvalitní podívaná, jenže mě nic nenutí se pustit do dalšího dílu…(8.3.2017)

• HoneyBunny

Třináct let starý film s Jimem Carreym coby hrabětem Olafem mi ve srovnání s tímhle seriálem přijde jako klenot. Stylizace byla podobná, ale o něco lepší, děj lépe ubíhá a herci jsou lepší. V téhle novince od Netflixu stojí za to Neil Patrick Harris (Olaf), ale dětští herci, kteří hrají sourozence, nemají dostatečné charisma a většina ostatních herců hraje podivně odměřeně a chvílemi až podprůměrně. A protože herci nejsou dostatečně zajímaví, nezáleželo mi na postavách a měla jsem problém přinutit se sledovat další díl. Tvůrci zkrátka nenašli rovnováhu mezi sarkastickým vyprávěním Lemonyho Snicketa a chladným odstupem. Navíc je seriál chvílemi až moc naschvál krutý (např. několik zvratů v posledních dvou dílech, které nebudu spoilerovat) a budil ve mě dojem, že příběh divům ukazuje zvednutý prostředníček. Lemony mě několikrát varoval, že pokud nemám ráda kruté příběhy, kde se stále dějí hnusné věci, nemám se dívat dál. Myslím, že ho poslechnu.(19.3.2017)

Jo! Konečně! Jo! Děkuji Netflixu za vzkříšení mé dětské lásky, báječné knižní série, na jejíž jednotlivé díly jsem čekávala v knihovně i několik měsíců. Stejnojmenný film mě nepředstavitelně zklamal, ale seriál je na úplně jiné úrovni. Popisuje Baudelairovic příběhy ve správném pořadí (možná zvláštní připomínka, ale pokud jste viděli film, víte, kam mířím) a báječně vystihuje atmosféru knih. Úvodní znělka geniální, vypravěč geniální, Patrick Harris geniální, děti geniální. Sem s druhou sérií! Edit: Druhá řada je minimálně stejně kvalitní, ačkoli chápu, že velké množství muzikálových čísel nemusí být pro každého. Nové postavy (hlavně mezi dobrovolníky) jsem si oblíbila (chyba, já vím) a čekání na závěrečnou sérii si zřejmě zkrátím znovupřečtením všech předloh. "Snad ty děti neupadnou, potřebujeme je upálit na hranici." Edit 2: Třetí série adaptovala díly, které už jsem neměla tak zažité, takže mě příjemně překvapovaly některé zápletky. A představitelka Sunny by si zasloužila minimálně nominaci na Emmy! Škoda, že těch knížek nenapsal víc.(1.2.2017)