Krotitelé duchů

Krotitelia duchov

• Nizozemsko

Ghostbusters

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie

USA / Austrálie, 2016, 116 min (SE: 134 min)

• D.Moore

Já z nových Krotitelů duchů nemám snad vůbec žádný pořádný pocit - tedy kromě toho pocitu, že jsou úplně zbyteční. Nenadchli mě, neurazili, dámská herecká sestava se mi sice docela líbila, ale neměla co hrát, a humor byl tak podivně bez chuti a bez zápachu, že se ani nedalo poznat, co vymysleli scenáristé a co byla improvizace, která nevyšla. Úvodní scéna se povedla, stejně tak první setkání týmu s duchem, nicméně čím delší ten film byl, tím byl podivnější, humor se stával křečovitějším a dokonce i každá epizodní role herců z původních Krotitelů v něm byla jaksi navíc (hlavně Bill Murray to odnesl). Pro mě to prostě není povedená komedie, ale v kině přede mnou seděl tatínek se dvěma puberťáky (kteří očividně Krotitele duchů znali, neboť poznávali odkazy na originál a trsali vsedě, kdykoliv zazněl známý hudební motiv) a ti se smáli skoro pořád. Takže věřím, že i takový film si fanoušky najde. Dvě a půl hvězdičky.(30.7.2016)

• Oktavianus

Největší problém Krotitelek netkví v zastaralém předsudku, že by hlavní představitelky nesměly být ženy. Problém je, že tyhle ženštiny nejsou vtipné. Čtyři elitní americké komičky - a vůbec nejsou vtipné! To je hlavní průser. Tam, kde Bill Murray, Dan Aykroyd a Harold Ramis používali nádherně absurdní pseudovědecké dialogy, se v rebootu ozývá pištění, koulení očí a poskakování - když mají hrdinky radost, když na něco čekají, když se něco řeší... pořád. Fakt pořád. Ne že bych se u filmu ani jednou nezasmál, nikdy za to však nemohly hlavní hrdinky, ale komická figurka asistenta Kevina v podání Chrise Hemswortha. Jeho parodie na tupé blonďaté sekretářky se docela vyvedla (ať už to je jeho prsaté logo firmy, anebo dilema, jakou fotku si má dát na Facebook). I když jsem srovnávat s původními Ghostbustery nechtěl, samozřejmě se tomu nelze ubránit. A reboot prohrává na celé čáře. A jako samostatný film... vlastně taky. Hloupý, nevtipný, zbytečný, zapomenutelný - prostě vznikl, někdo promrhal 144 milionů dolarů a tím to zhaslo. Jdu si pustit geniální originál a udělám mnohem líp.(27.5.2018)

• dr.horrible

Vôbec neviem jak to ohodnotiť, ani jak sa k tomu postaviť. Niečo áno, niečo nie; každopádne som sklamaný, nakoľko je to najslabšia Feigova komédia. Po fantasy stránke ok, triky sú vynikajúce, všetky tie Ghostbusters trademarky rozhodne potešia (či už ide o auto, zbrane, alebo príšery). Dejová línia s Garciom má tiež niečo do seba, keby fungovala vo väčšej miere, namiesto len plnenia úlohy v podstate stále toho istého putovného vtipu. Cameá úplne zbytočné, vystrihnuté scény (pozeral som extended verziu) nezaujímavé. Chémia medzi ústrednými herečkami by ešte ako tak vychádzala, ale Ony štyri ako akčné hrdinky nesedia a to ani v satirickom zmysle. Omnoho lepšie boli úvodné scény bez kostýmov, s rovnakými charaktermi. Ale čo je najhoršie, je tam proste málo dobrých vtipov. Je tam celkovo málo vtipov. Zábava funguje na báze filmu pre celú rodinu, pričom využíva hlavne situačnej komiky vyplývajúcej z rozdielnosti charakterov, rovnako ako pôvodné filmy, ktoré ale obsahovali humoru viac. Tých pár fakt vydarených vtipov (hlavne výsmech hejterom, niekoľko stereotypových a sebeparodických) deti nedocenia, a naháňačky s prerastenými michelinkami zas neocenia dospelí; takže sa ponúka otázka, komu bol vlastne ten film určený. Celý čas vlastne sledujeme film pre decká, ktorý niekoľko komičiek neustále odľahčuje, pričom sa síce nedostanú na hranicu paródie aby to už bolo urážlivé, ale brať ktorúkoľvek scénu ako súčasť nejakého - ja neviem - neimprovizovaného filmového celku, sa nedá ani na sekundu. Je otázne do akej miery to bol úmysel. Každopádne, ten film neponúka veľa toho v čo som dúfal, a toho čo som bral ako nutné žánrové zlo zas ponúka až moc. Vlastne som si pri sledovaní viackrát spomenul na Sandlerove Pixels. Keď to poviem natvrdo; nové Ghostbusters neprekonávajú originál(y) ničím. Čo nahráva hejterom. Nenudil som sa, užil som si Wiigovú (Melissa sa držala prekvapivo na uzde) a schuti sa zasmial na Feigovom pokukávaní po tej mase ľudí, ktorú tak moc naštval, a tom, ako ich má hlboko. A ostatných asi tiež. Medzi 2 a 3*.(5.10.2016)

• kiddo

Tady. Víc o nejnovější studiové boudě, tj. dalším parazitu přiživujícím se na osvědčené původní verzi, jemuž na marketingovém oddělení vyrobili v zájmu zakrytí niterní sračkoidnosti feministický skandál, aby do kina nahnali slabé duchem se špatným svědomím a vyrobili si na internetu klikance, vědět netřeba. Jediný způsob, jak vyhrát, je neúčastnit se. Proto ani na pirátech v useknutém ruském ripu.(20.8.2016)

Začátek byl trochu rozpačitý, také tomu napomohly málo lichotivé recenze, ale výsledek je více než dobrý. Ženská sestava není na škodu, i když se amíci s tím jen těžko smířili, mně to vůbec nevadilo. Hrátky s propojeností s minulými díly bylo milé a v konečném důsledku se mi chtěl dát dokonce plný počet. Lepší čtyři.(12.12.2016)

• - Takmer všetci hlavní protagonisti z pôvodnej verzie si zahrali cameo rolu, okrem Ricka Moranisa, ktorý odmietol a Harolda Ramisa, ktorý zomrel (na začiatku filmu je v kancelárii pri dverách vidieť aspoň jeho zlatú sochu). (modano222)

• - V čase 1:29:33 se na jednom z billboardů objeví nápis: "That's a big" a pod ním obrázek piškotu. Jedná se o odkaz na původní film Krotitelé duchů (1984), kde stejný piškot použije Egon pro vysvětlení problému se skladováním duchům Winstonovi. (Stibak)

• - Melissa McCarthy (Abby Yates) v rozhovoru k filmu prozradila, že ona i její herecké kolegyně byly překvapené improvizačními schopnostmi Chrise Hemswortha (Kevin). Mnoho svých vtipných replik si totiž vymýšlel sám během natáčení. (Nikitera)