Krotitelé duchů

Krotitelia duchov

• Nizozemsko

Ghostbusters

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie

USA / Austrálie, 2016, 116 min (SE: 134 min)

• Fr

,,TĚŠÍTE SE, JAK ZACHRÁNÍME NEW YORK!? HŮŮŮ...“ /// Kravky co lověj duchy… ty pičo – 2 a čtvrt hodiny! (nemáš vole čumět na extended verzi!) To musej mít co ukazovat (– hlavně ne vobnaženou Mellisu!). No nemaj. Jen melou a melou (sračky). Snad až začne ta velká šou, kterou připravuje ten údržbář, trpící (oprávněným) pocitem méněcennosti… Ovšem do tý doby (jasně už jsi říkal melou sračky…) - a místy je to ještě horší! Nemá to tempo, není to ftipný, akce málo a je to moc dlouhý. Nezáživný (nudný) postavy (ten Hemsworth už taky vleze do všeho!). Film pro skalní Melissino publikum, který ani nemůže vocenit štěky starý party. I když, proč Bill Murray hraje postavu, která na duchy nevěří?… aha, aby to byla sranda. Tak to je (taky) proti přírodě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Usínám, vstávám, snídám, učím se, masturbuju s Melissou McCarthy 2.) Vypustil jsem ducha. Dvě hodiny jsme se tomu smáli, Mirek pak sestrojil takovej přístroj a … 3.) Thx za titule „westside“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(20.11.2016)

Když sem se prolouskal Segrestorovejma hovnama o 80. letech tak nakonec snad taky vybliju nějaký ten komentář.Nejnenáviděnější film roku nakonec nedopadl tak úplně zle, jak sem čekal.Na samém začátku jsem taky hodně nadával, že se nedočkáme pokračování ale reebootu a navíc se ženským obsazením.Ono tak nejde úplně o ty ženské jako o pohlaví, ale jako o osobnosti.Hrát úvodní kvarteto Beckinsale, Biel, Pinket-Smith a Upton...no jéjej....to bych snad šel i na půlnoční předpremiéru, ale McCarthy je prostě zlo, zlo které do filmu nepatří a že se někdo tak nevkusný, hloupý a odporný může živit slušně v Hollywoodu je xblití.Paradoxně McCarthy není úplně nejhorší, skvěle jí v roli nejnesnesitelnější otravné čubky nahradila McKinnon a zase paradoxně o nejvíc zábavy se postarala Leslie Jones (všiměte si, že k té jediné mám respekt a uvádím i její křestní) a Wiig je milá...asi tak mno...Humor funguje zřídkavě a několik scén které nejsou vůbec vtipné vystřídá asi setina opravdu trapných, ale našlo se i pár skvělých a velice vtipných scén, navíc se mi líbil koncept scénáře, kdy se nejelo podle klasického remaku, ale šlo o převyprávění původního námětu.Takže i díky tomu se dal film sledovat jelikož vám neničil pocit starých scén, které by utrpěly pod návalem tuků MCCarthy a jejího úděsného hereckého projevu.Potěšila mě celá řada odkazů, efekty jsou slušný, ale ty cameo role mohli a sakra měli být mnohem...mnohem vtipější.Vyměknul sem, vypnul sem nenávist a docela si užil/přežil oddychovou píčovinu na sobotní večer bez ambicí vypíčovat její natočení do stratosfér.50%.(9.10.2016)

• ancientone

Dovolím si snímku zaradiť do tzv. "vlny návratov", ktorú registrujem od minulého roka, počnúc Mad Maxom. Každá snímka má v tejto vlne svoje pevné postavenie. Mad Max bol návratom najhustejším, Jurský Park svojou kvalitou (pre mňa) návratom najprekvapivejším, Star Wars zasa návratom najnostalgickejším. Nový point Break som nevidel, Day of Independence splnil prerastené guilty pleasure očakávania a nový Ghostbusters sú návratom suverénne najbizarnejším. __ Je fajn, že snímka sa nedá brať ako emblém súčasnej hollywoodskej produkcie. Nový diel je vskutku extravagantnou anomáliou zloženou z hutnej kadencie lobotomického humoru a vlny zdegenerovanej nostalgie, ktorá prekvapivo vrcholí v poslednej zhruba pol hodine filmu. Sledujeme doslova, vo svojej krikľavosti a korpulentnosti, prekrásne nechutný súboj s duchmi na pozadí fragmentov hollywoodskej histórie (naozaj sa oplatí sledovať mizanscénu a filmové odkazy v nej zahrnuté). Po hodinu a pol dlhom, nudnom rozprávaní (pripomínajúcom skôr zabudnuté B-čko z 8. dekády minulého storočia, než súčasný veľkorozpočtový film) nahrádzajúcom napätie dementnými vtípkami je sledovanie estetickej kataklyzmy nefalšovane zábavným filmovým pôžitkom (tu je vidno veľkorozpočtovosť tým najviac guilty pleasure spôsobom). A verím, že by ním bolo aj bez predchádzajúcich 90-tich minút. __ Treba sa pozastaviť nad tým, že snímka mala pravdepodobne v zámere prevrátiť anti-feministické vyobrazenie žien v prvých Ghostbusters. citujem používateľa Mattyho: " jednu ženu posedne jakýsi ďas, aby se vzápětí proměnila v psa, další je hlavním záporákem, třetí vystupuje jako frigidní intelektuálka". Áno, ženy sú tu stále činorodejšie než muži, sú o krok vpred oproti nim, ale zároveň narážajú na plochosť svojich postáv korunovanú stereotypnou Afroameričankou a kadenciou blbých vtipov, ktoré ich robia nesympatickými. Dosiahnuť prevahu žien tým, že sa mužské charaktery napíšu ešte viac tupo a jednorozmerne neznačí nič lichotivé. __ Čo treba novým Ghostbueters uznať? Že sú minimálne tohtoročným solitérom (aj keď ide o solitérstvo asociujúce prevažne so samými negatívami) . Ak sa na film pozriem zorným poľom lovca "beyond guilty pleasure" zážitkov, sú primárne solitérom,v ktorom 80s retro mutuje do miestami až neznesiteľnej, ale vo svojom vyvrcholení paradoxne neodolateľnej digitálnej krikľavosti, vypĺňajúcej ploché priestory snímky.(31.7.2016)

• *CARNIFEX*

"Ghostbusters" je filmom môjho detstva, ktorý som nadovšetko miloval. V mladom veku mi doprial emócie všetkého druhu. Dokázal vyvolať strach, no zároveň vďaka hereckému obsadeniu či dialógom pomerne slušne zabaviť. A to nehovorím o efektoch, ktoré boli na danú dobu viac ako excelentné. Nový počin, ktorého úlohou je podľa vyjadrenia samotných tvorcov, pokúsiť sa o znovuzrodenie novej éry, na mňa zapôsobil ako krutý výsmech originálu, ktorý môže u podaktorých divákov vyvolať dojem urážky "majestátu". Poviem to takto. Komu sadne humor, ten sa aspoň sčasti zabaví, komu nie, ten prepadne pocitu, s akou že to trápnosťou stráca čas (a že je tam tých trápnych vložiek viac než dosť). Musím uznať, že pár frkov či hlášok je pomerne trefných, ktoré vyčaria úsmev na tvári, no keď príde na najočakávanejšie pasáže, kedy dostáva priestor "tajomno", kvalita snímku neskutočne klesá. Atmosféra nulová, niektorí duchovia výzorom pripomínajúc lacné, odfláknuté kreatúry bez nápadu sklamali najviac. No a keď k tomu prirátam v závere zhovadeného "Slimer-a", človeku je až na vracanie, ako to celé skurvili.(23.9.2016)

• luka4615

117 minut čirého zoufalství, utrpení a nevěřícného prozření, že Holywoodu už vážně není absolutně nic svaté. Původní Ghostbusters považuji za kult své doby, jenž inspiroval filmy budoucích let, nicméně verze z roku 2016 je jen pouhou digitální a přeplácanou nudou, která bezuzdně šlape po dědictví původní série. Režisérovi se navíc celý film nedaří udržet v nějaké smysluplné příběhové rovině, takže je to spíše jen jakási rozbředlá snůška klipů, které po většinu času působí vážně podivně. A to jsem ještě nezmínil mimořádně otravné herečky v ústředních rolích, které jsou všechno možné jen ne vtipné. Jediná věc, která mě tedy trochu potěšila, byla camea herců, potažmo i duchů původního filmu z roku 1984. Avšak i přesto je tento počin zatím tím nejhorším, co jsem v tomto roce viděl. PS: Roli Chrise Hemswortha vážně nechápu, jediné možné vysvětlení by asi bylo, že byl po celotýdenní party, kde se absint počítal na litry a LSD na kila.(6.10.2016)

• - Režisér Paul Feig se rozhodl k několika odvážným krokům. Nechce totiž na předchozí dva filmy příliš navazovat, ale spíše začít znovu. Také hodlá přidat více strašidelné atmosféry a navíc ohlásil, že v centru dění bude tým složený pouze z žen. (Plechpetr)

• - Melissa McCarthy (Abby Yates) v rozhovoru k filmu prozradila, že ona i její herecké kolegyně byly překvapené improvizačními schopnostmi Chrise Hemswortha (Kevin). Mnoho svých vtipných replik si totiž vymýšlel sám během natáčení. (Nikitera)

• - Poznávací značka Kevinovy (Chris Hemsworth) motorky je ECTO 2. (efenberger)