Krotitelé duchů

Ghostbusters

Krotitelia duchov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie

USA / Austrálie, 2016, 116 min (SE: 134 min)

• AppleCore

To duchové žerou duhu, že to je tak zasraně barevný?! Remake tak otravnej, trapnej a zbytečnej, že i kdyby tam v půli naběhla původní sestava a poslala ty rádoby vtipný střeva do prdele, stejně by to nebylo na víc než jednu hvězdu... a to ani nejsem kdovíjak obří fanda původních filmů. Do toho si připočtěte otřesnej soundtrack, nulovou atmosféru a fakt, že klasika z osmdesátek vypadá líp i po těch třiceti letech. Hollywoodská zoufalost v plný polní!(23.9.2016)

Hvězdička za sympatické protagonistky (hlavně Kate McKinnon a Leslie Jones mě bavily velmi), hvězdička za humor (jakkoli byl vesměs spíš konverzační), hvězdička za to, že to odsýpalo. Jednu přidávám částečně z trucu, částečně za roztomile nadsazenou figuru blbého blondýna. Vlastně mě to nebavilo o nic míň, než originál. Za mě dobrý.(9.11.2016)

• Stanislaus

Podle zdejších hodnocení a komentářů jsem očekával tedy katastrofu větších rozměrů, nicméně tou noví Krotitelé (nebo spíše Krotitelky) nejsou. Na původní dva filmy z 80. let to nemá ani omylem - o tom není snad třeba ani diskutovat. A tak zbývá tento film brát jako lehce nepovedené oživení časem prověřené značky a pokus o genderovou záměnu, aby tak byl pomyslný "krotitelský vesmír" v rovnováze. Našlo se pár vtipů, které fungovaly, nicméně u větší části z nich se humor vytratil už během jejich provedení. Co se herců týká, tak tvůrci spoléhali zejména na fyzické herectví Melissy McCarthy a přidrzlou náturu Leslie Jones, plus na skutečnost, že Hemsworthovi ta role "blbé sekretářky" kupodivu celkem sedla. Zkrátka jde o jeden z těch případů, kdy si tvůrci vzali příliš velké sousto, a marně se snažili převést do současnosti klasiku, u které byla velkou částí úspěchu i ona oldschoolová vizáž.(30.7.2016)

• misterz

Hrôza a des sa vznášala nad mestom New York. Tá neprišla ani tak zo strany duchov a príšeriek, ako skôr zo strany nesympatického ženského osadenstva. A nie, nemyslite si, že mi vadilo ako tu bolo všetko genderovo naruby obrátené (humorne zaujala hlavne nahlúpla sekretárka v podaní Ch. Hemswortha). Hrozne mi trhali uši totálne trápne dialógy, ktoré tu viedli lovkyne duchov medzi sebou. A to radšej nespomínam šedivý, nudný a beznápadový scenár, ktorý bol uplácaný ako keby práve vyšiel z kravského zadku. V tomto smere kvitujem len chabý pokus o akúsi paródiu na pár veľmi slávnych filmov ale nič viac. Čo sa týka vizuálnej stránky a trikov, tak to bolo skôr niečo pre decká, ako pre dospelých. Škoda ďalej písať, záverom len toľko - pozerajte, len keď neviete čo s časom. 20/100(7.10.2016)

• Xmilden

Viděl jsem dvě více než dobré komedie od Paula Feiga a proto když jsem se dozvěděl že se dostal k novým Krotitelům duchů, tak jsem věřil že výsledek bude stát za to. Bohužel nestojí. Že dostanou tolik protoru ve filmu jen ženy by vůbec nevadilo, jenže zde chybí to co je pro komedie podstatné a tím není nic jiného než humor. Melissa je hrozná. Wiig nevýrazná. Leslie Jones plní jen rasistickou kvótu a jediná za povšimnutí stojí vynalázevá McKinnon. Camea se spíše nepovedly a Aykroda s Hudsonem jsem si ani nestačil všimnout. Z mužské sekretářky šlo určitě vytřískat mnohem více. 40%(14.11.2016)

• - Jedným z odkazov na pôvodnú verziu je aj hláška: "Listen, can you smell that?" ("Aj vy to cítite?"), ktorú predniesol Dan Aykroyd. (modano222)

• - Režisér Paul Feig se rozhodl k několika odvážným krokům. Nechce totiž na předchozí dva filmy příliš navazovat, ale spíše začít znovu. Také hodlá přidat více strašidelné atmosféry a navíc ohlásil, že v centru dění bude tým složený pouze z žen. (Plechpetr)

• - Takmer všetci hlavní protagonisti z pôvodnej verzie si zahrali cameo rolu, okrem Ricka Moranisa, ktorý odmietol a Harolda Ramisa, ktorý zomrel (na začiatku filmu je v kancelárii pri dverách vidieť aspoň jeho zlatú sochu). (modano222)