poster

Krotitelé duchů

 • USA

  Ghostbusters

 • Slovensko

  Krotitelia duchov

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie

USA / Austrálie, 2016, 116 min (SE: 134 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanislaus
  **

  Podle zdejších hodnocení a komentářů jsem očekával tedy katastrofu větších rozměrů, nicméně tou noví Krotitelé (nebo spíše Krotitelky) nejsou. Na původní dva filmy z 80. let to nemá ani omylem - o tom není snad třeba ani diskutovat. A tak zbývá tento film brát jako lehce nepovedené oživení časem prověřené značky a pokus o genderovou záměnu, aby tak byl pomyslný "krotitelský vesmír" v rovnováze. Našlo se pár vtipů, které fungovaly, nicméně u větší části z nich se humor vytratil už během jejich provedení. Co se herců týká, tak tvůrci spoléhali zejména na fyzické herectví Melissy McCarthy a přidrzlou náturu Leslie Jones, plus na skutečnost, že Hemsworthovi ta role "blbé sekretářky" kupodivu celkem sedla. Zkrátka jde o jeden z těch případů, kdy si tvůrci vzali příliš velké sousto, a marně se snažili převést do současnosti klasiku, u které byla velkou částí úspěchu i ona oldschoolová vizáž.(30.7.2016)

 • Campbell
  **

  Co k tomuhle říct? Po traileru jsem si říkal že film nezkouknu, ale po čase jsem řekl "seru na to" a zkoukl to a film dopadl tak nějak jak jsem si myslel. Za 1) ženy jako Krotitelky mi nevadily, ale vadily mi jejich postavy. Máme tu rádoby drsnou ženskou(která má ale asi jako jediná cool scénu), tlustou ženskou v podání nesympatické McCarthy která se jen zajímá kolik má knedlíků v polívce(like WTF), vědátorku která je klišé a totálně mě nezajímala no a černošku. Všimly jste si že jsem nenapsal jejich jména? To protože si je nepamatuju, v původních GB jsem si pamatoval všechny, byly to sice taky klišé postavy, ale byly vtipný, dobře zahraný a člověk se s nima lépe ztotožnil, tady ani náhodou. A co má bejt postava Hemswortha? Udělat z něj idiota a jen jakýsi sex produkt? S humorem to taky dost vázne, zasmál jsem se 2x a ani jednou to nebylo díky samotným krotitelkám. Celej film měl bejt postaven na Benniem který donášel jídlo, jediná vtipná postava(pak jsem se zasmál ještě u sprejera a to vymyšlení loga bylo popravdě dobré). Jinak se humor většinou skládá z opakování kdy jedna krotitelka je furt od slizu, nebo McCarty si stěžuje na ty podělaný knedlíky. Další "humor" je že se někdo vždycky přeřekne. Hlavní padouch....Ty vole tak to je něco nepamatuju si jméno, sotva vím jak vypadal jenom vím že se chce pomstít protože byl šikanovanej. Really? Takhle slabého padoucha jsem hodně dlouho neviděl. Efekty byly dobré, ale opět v původním duchové nebyly vidět celý tady ano, a vypadají jako kdyby utekly ze Scooby-doo. Uvodní znělka je tu použita 2x a vždy asi tak 5 vteřin, když nepočítám závěrečný titulky. Celkově nejsem zklamanej, dostal jsem co jsem čekal, slaboduchou komedii s minimálním humorem a hodně ale opravdu HODNĚ malou snahu. Takže 1* je za efekty a 1* za camea. Nebýt tohohle film se řítí do odpadu.(22.2.2018)

 • Lucasion
  ***

  Jelikož jsem velký milovník původních dílů, tak mi zbělaly hrůzou vlasy, když tvůrci řekli režiséra a obsazení. Ještě horší pro mně byl trailer, který mi pořádně zkřivil úsměv. A možná právě proto jsem rád, že nakonec se mi výsledný film docela líbil. Začnu asi tím, že tyhle Krotitelky jednoduše jedou ve stejných kolejích a ať si říká kdo chce, co chce, tak v mnoha případech se jedná o jednoduchý remake. Pak nechybí křik, úvodní znělka (stále skvělá!) a vyhození z Kolumbijské Univerzity. Překvapilo mně, že tu vidím dost známých tváří (Charles Dance) a nebo tváře, které sice neznám, ale jsou mi nadmíru sympatické (Kate McKinnon). Když už tu máme novou partu, tak tu máme i nové pojetí a duchy. Kdo chtěl zajeté Krotitelé, tak má smůlu. Jsou tu prostě Krotitelky a ty mají hluboko do kapsy, staré holinky a hlavně bílí pohřebák. Na mnoha místech, kde tvůrci očekávali divácký smích, tak u mně nefungoval. Já se naopak smál (ano skutečné smál!) při trefných scénách, easter eggech a hlavně u camaových rolí. Bill Murray moc nepotěší, ale Dan Aykroyd válí na celé čáře. Někdy mi přišel i vtipný Tho... Pardon Chris Hemsworth. A čtveřice nových duchařek mi taky nevadila, jak jsem si myslel. Naopak Kristen Wiig mě bavila a Kate McKinnon se svojí postavou Holtzmannové potěšila. Líbí se mi herecky i charakterově. Takže co říct na závěr. Krotitelky přinesli vizuál 21.století a jako Krotitelé nezklamali. Fanoušci svojí vysněnou trojku s Peterem Venkmanem a Raymondem Stantzem prostě už nedostanou. Máme tu Krotitelé novýho století (s novou písní od Fall Out Boy!) a film mně svým přístupem vůbec neurazil. Naopak mně i bavil. A možná právě proto, že jsem velký milovník původních dvou dílů. [Extended] (70 %)(10.1.2017)

 • Flego
  ***

  Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Nový krotitelia či krotiteľky nie sú zďaleka takým vtipným filmom ako povodný, a keďže mali dokonalú reklamu v staršom filme, ani sa nemuseli snažiť... o divákov mali postarané. Napokon to tak aj vyzerá. Zrecyklovaný námet s občasným vtipom zaujal len ženským pohľadom takže stači len na priemer.(20.7.2017)

 • Morien
  ***

  No ty kráso, nevěřím vlastním očím, ale ze všech lidí zrovna mě a ze všech filmů zrovna tenhle film se mi líbí. A to jsem byla tak připravená ho nenávidět, protože původní film je podle mě přeceněný a hlavně nevtipný blábol. Tenhle taky není bez chyby, ale upřímně jsem si jeho sledování užila a možná bych jich přežila i dalších pár. Má hlavní výtka asi je, že by hlavní hrdinky nemusely být tolik hlasité - Melissa McCarthy nemá snad jedinou repliku pronesenou klidným hlasem), ale přináší i spoustu původních (a vtipných!) nápadů. Ano. Občas mám tendenci trochu víc přehánět svou reakci, když mám dojem, že jde většina diváků nespravedlivým směrem, možná se to trochu děje i teď, ale god dang it, chytání draka na metalovém koncertě, posedlá figurína, vzpomínání na Patricka Swayzeho nebo debata o vracení kočky do pytle jsou super. Dívala jsem se na oba filmy po sobě a u původního jsem si říkala: "Ou jé, to by bylo tak nechutné, kdyby kupříkladu zjizvená ošuntělá ženská seriózně přemýšlela nad posedlým sexy chlapem, jestli má řešit to posednutí nebo jestli si to má radši rozdat s hostitelem. A potom jsem v traileru toho nového filmu viděla, že tam bude posedlý Chris Hemsworth, a začala jsem se bát. A potom jsem se podívala na celý ten nový film a oddechla jsem si, protože ten reboot tomu starému díky bohu není zas tak podobný. Nabízí propracovanější a funčnější fikční svět, představí nám všechny svoje protagonistky, ukáže v praxi jejich schopnosti a zabývá se sílou jejich vzájemného přátelství, ach, už brečím dojetím. A hlavně, hlavně žádné z nich žádný duch neolizuje klitoris, což se o původním filmu bohužel říct nedá. -"Never compare me to the mayor in Jaws! Never!"(30.4.2017)

 • - Tvůrci filmu dostali po uvedení prvního traileru (březen 2016), neskutečně záporný ohlas od fanoušku. Aktuální skóre (květen 2016) na YouTube, činí: Z 31 564 938 shlédnutí traileru je  235 207 liků a 776 780 disliků. Režisér filmu, Paul Feig, při interview pro "Daily News, řekl: ,,Mezi Geeky jsou jedni z největší idiotů, jaké jsem kdy v životě potkal. Hlavně potom, co na mně už měsíce útočí kvůli novým Krotitelům duchů." Paradoxně se trailer, i přes své velmi záporné přijetí, stal nejstahovanějším trailerem v historii Youtube. (deadman93)

 • - Spoiler: Jedným z odkazov na predošlé časti je aj to, že Gilbertová je vylúčená z Columbia University. Presne to sa stalo aj hlavným protagonistom v pôvodnej verzii. (modano222)

 • - Sídlo Krotiteľov duchov je v úplne tej istej budove, ako bolo v pôvodnej verzii. (modano222)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace