Krotitelé duchů

• Austrálie

Krotitelia duchov

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Akční / Komedie

USA / Austrálie, 2016, 116 min (SE: 134 min, Televizní verze: 110 min)

OK, tak 2* za silený humor, priveľa nevtipných prekáračiek, príliš dlhý rozjazd a nedostatok originality (hoci v inom refrešnutom kulte, na ktorý si teraz ani za svet nespomeniem, som si už všimla, že remake pre 21. storočie znamená len recyklovaný scenár ako cez kopírák v iných kulisách a s novými rekvizitami - žeby SW 7?). Ale hviezda navrch za odkazy, kameá a proste preto, že GB milujem, nech sa deje (skoro) čokoľvek :-)(1.11.2016)

• Oktavianus

Největší problém Krotitelek netkví v zastaralém předsudku, že by hlavní představitelky nesměly být ženy. Problém je, že tyhle ženštiny nejsou vtipné. Čtyři elitní americké komičky - a vůbec nejsou vtipné! To je hlavní průser. Tam, kde Bill Murray, Dan Aykroyd a Harold Ramis používali nádherně absurdní pseudovědecké dialogy, se v rebootu ozývá pištění, koulení očí a poskakování - když mají hrdinky radost, když na něco čekají, když se něco řeší... pořád. Fakt pořád. Ne že bych se u filmu ani jednou nezasmál, nikdy za to však nemohly hlavní hrdinky, ale komická figurka asistenta Kevina v podání Chrise Hemswortha. Jeho parodie na tupé blonďaté sekretářky se docela vyvedla (ať už to je jeho prsaté logo firmy, anebo dilema, jakou fotku si má dát na Facebook). I když jsem srovnávat s původními Ghostbustery nechtěl, samozřejmě se tomu nelze ubránit. A reboot prohrává na celé čáře. A jako samostatný film... vlastně taky. Hloupý, nevtipný, zbytečný, zapomenutelný - prostě vznikl, někdo promrhal 144 milionů dolarů a tím to zhaslo. Jdu si pustit geniální originál a udělám mnohem líp.(27.5.2018)

Režisér Ivan Reitman natočil v roku 1984 a 1989 dva filmy, ktoré do značnej miery ovplyvnili môj formujúci sa filmový vkus. Oba diely "Ghost Busters" mám dodnes veľmi rád. Päť hviezdičkové duchárske komédie. V roku 2016 natočil Paul Feig voľné pokračovanie, či skôr remake. Ale pozor, krotiteľov duchov nahradili krotiteľky duchov. Na skvelú Reitmanovu kultovú klasiku z osemdesiatých rokov to nemá, ale i tak som sa pri tom celkom fajn pobavil. ***(16.10.2017)

• ConanVJ

Tak stejně jako u nové fantastické čtyřky i zde dávám jednu hvězdu za efekty, protože nic jiného film nenabídl a sledovat ho byla ztráta času. Komedie ani akční zde není zrovna právem, protože zde pro mě nebylo vtipné vůbec nic a akce je zde také hodně málo. Co zde předváděly "herečky" to bylo hodně toporné a trapné. Ono i obsazení stálo za h....., co si budeme povídat. Ani jedna hlavní představitelka mi do oka nepadla a u některé je i pohlaví hodně diskutabilní. Hemsworth zde byl také hodně za přiblblou postavu a kromě zvratového momentu stál také za prd. Nepotěšila ani camea bývalých krotitelů, kteří zde dostali úplně jiné role.Příběh je vlastně remakem původních Krotitelů, což by mě osobně vůbec nevadilo, ale to provedení je prostě děs a hrůza. Stejně jako u Návštěvníků 3 jsem měl film sto chutí vypnout ještě před jeho koncem. Pro mě totální zprznění značky, které si nezaslouží pokračování. 5% :((8.10.2016)

Čumím. Fakt nevím, nad čím tu většina hodnotících tak brečí. Já měl možná tu výhodu, že jsem očekával příšernou příšernost (už jen kvůli tomu, že se musela dát jako hlavním hrdinům šance tentokrát něžnýmu pohlaví, aby si všichni uvědomili, že i ženský dokážou bejt krotitelky čehokoliv), ale žádná příšernost se nedostavila. Chyběla vám stylizace hrdinek do podoby Lary Croft, abyste mohli pohonit nebo co? Nad čím pláčete? Vždyť i originální kluci krotitelé byli pěkný záprdci a vlastně antihrdinové, stejně jako tady ty holky. A že chyběl humor? Možná, ale o žádný veletrapnosti se nedá mluvit. Snad jediná věc, se kterou můžu z výčtu nespokojených výkřiků souhlasit, je přestřelená bláznivá vynalézavá Holtzmannová... No, tak na truc přidávám půl hvězdy a zaokrouhluju nahoru.(7.11.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. července 2016 v Hollywoodu. (Varan)

• - Spoiler: Jedným z odkazov na predošlé časti je aj to, že Gilbertová je vylúčená z Columbia University. Presne to sa stalo aj hlavným protagonistom v pôvodnej verzii. (modano222)

• - Sídlo Krotiteľov duchov je v úplne tej istej budove, ako bolo v pôvodnej verzii. (modano222)