Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí, aby se ve zcela nové podobě představili současné divácké generaci. Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, díky kterým byla původní filmová série tak oblíbená, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět! (Falcon)

Anderton

Asi bol pred rokmi tento film tak očakávaný, že zákonite musel sklamať, ani si to príliš nepamätám. Ako výplachová oddychovka na letný večer svoj účel splní. Má atmosféru osemdesiatok, čím výsledok čiastočne pôsobí tak, akoby film robil Reitman tesne po svojich pôvodných filmoch ako jeho ženskú verziu. Lenže Feig nedokáže príbeh prerozprávať napínavejšie a svojim hrdinkám vkladať do úst vtipnejšie repliky. To je vlastne celý, ale dosť výrazný problém. Skrátka týchto Krotiteľov duchov si málokto bude púšťať pravidelne, ako robia mnohí pri Reitmanových kultovkách. ()

Socrates

Čumím. Fakt nevím, nad čím tu většina hodnotících tak brečí. Čekal jsem příšernou příšernost (už jen kvůli tomu, že se musela dát jako hlavním hrdinům šance tentokrát něžnýmu pohlaví, aby si všichni uvědomili, že i ženský dokážou bejt krotitelky čehokoliv), ale kupodivu jsem se příšernosti nedočkal. Chyběla vám stylizace hrdinek do podoby Lary Croft, abyste mohli pohonit nebo co? Nad čím pláčete? Vždyť i originální kluci krotitelé byli pěkný záprdci a vlastně antihrdinové, stejně jako tady ty holky. Možná chybělo víc humoru, ale nejedná se o žádnou trapnost. Snad jediná věc, která mě trochu iritovala, je přestřelená bláznivá vynalézavá Holtzmannová... Na truc přidávám půl hvězdy a zaokrouhluju nahoru. ()

AppleCore odpad!

To duchové žerou duhu, že to je tak zasraně barevný?! Remake tak otravnej, trapnej a zbytečnej, že i kdyby tam v půli naběhla původní sestava a poslala ty rádoby vtipný střeva do prdele, stejně by to nebylo na víc než jednu hvězdu... a to ani nejsem kdovíjak obří fanda původních filmů. Do toho si připočtěte otřesnej soundtrack, nulovou atmosféru a fakt, že klasika z osmdesátek vypadá líp i po těch třiceti letech. Hollywoodská zoufalost v plný polní! ()

Filmmaniak

Noví Krotitelé duchů jsou sice hodně slabí a podprůměrní, ale jinak jsou úplně obyčejní a jako takoví si vůbec nezaslouží všechnu tu mediální pozornost, jaké se dočkali. To, že Paul Feig obsadil do hlavních rolí ženy, problém nepředstavuje. Jde o to, že obsadil herečky, které ve snaze působit legračně většinou pouze křečovitě loví bobříka trapnosti, při pokusech o improvizovaný humor vaří z vody a bolestně dolují vtipnost i z gagů, které přestaly být vtipné po pěti vteřinách. Oproti originálu z roku 1984 jsou Krotitelé duchů horší ve všech ohledech od úrovně humoru, kdy chytré vtipy a humor s vážnou tváří nahradila ukřičenost, kulení očí a fistule, po novou verzi titulního songu Ghostbusters. Pouze ty triky vypadají na dnešní dobu lépe, ale ty to moc nevytrhnou. Delší recenze ZDE. ()

Geralt z Rivie

Z celého filmu se povedla jenom jedna věc a to hudba. Absolutně jsem nepochopil, co ve filmu dělal Bill Murray a Sigourney Weaver, ale to nevědí ani tvůrci toho paskvilu (nepodařená napodobenina, zmetek). Všechno působí nedodělaným dojmem, jako by to byl nějaký nepovedený polotovar. A co tam sakra stálo 144 milionů dolarů? --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $144 / 229 / 85 milionů / 104 dní < 1,59 > násobek rozpočtu. ()

Campbell

Co k tomuhle říct? Po traileru jsem si říkal že film nezkouknu, ale po čase jsem řekl "seru na to" a zkoukl to a film dopadl tak nějak jak jsem si myslel. Za 1) ženy jako Krotitelky mi nevadily, ale vadily mi jejich postavy. Máme tu rádoby drsnou ženskou(která má ale asi jako jediná cool scénu), tlustou ženskou v podání nesympatické McCarthy která se jen zajímá kolik má knedlíků v polívce(like WTF), vědátorku která je klišé a totálně mě nezajímala no a černošku. Všimly jste si že jsem nenapsal jejich jména? To protože si je nepamatuju, v původních GB jsem si pamatoval všechny, byly to sice taky klišé postavy, ale byly vtipný, dobře zahraný a člověk se s nima lépe ztotožnil, tady ani náhodou. A co má bejt postava Hemswortha? Udělat z něj idiota a jen jakýsi sex produkt? S humorem to taky dost vázne, zasmál jsem se 2x a ani jednou to nebylo díky samotným krotitelkám. Celej film měl bejt postaven na Benniem který donášel jídlo, jediná vtipná postava(pak jsem se zasmál ještě u sprejera a to vymyšlení loga bylo popravdě dobré). Jinak se humor většinou skládá z opakování kdy jedna krotitelka je furt od slizu, nebo McCarty si stěžuje na ty podělaný knedlíky. Další "humor" je že se někdo vždycky přeřekne. Hlavní padouch....Ty vole tak to je něco nepamatuju si jméno, sotva vím jak vypadal jenom vím že se chce pomstít protože byl šikanovanej. Really? Takhle slabého padoucha jsem hodně dlouho neviděl. Efekty byly dobré, ale opět v původním duchové nebyly vidět celý tady ano, a vypadají jako kdyby utekly ze Scooby-doo. Uvodní znělka je tu použita 2x a vždy asi tak 5 vteřin, když nepočítám závěrečný titulky. Celkově nejsem zklamanej, dostal jsem co jsem čekal, slaboduchou komedii s minimálním humorem a hodně ale opravdu HODNĚ malou snahu. Takže 1* je za efekty a 1* za camea. Nebýt tohohle film se řítí do odpadu. ()

Slartibarkfast

Nebýt pár docela vážných nedostatků a vyloženě likvidační postavy Holtzmanové, která celý film poslala svým působením naprosto do prdele, bylo by to i koukatelné pokračování nezapomenutelné legendy. Těžko říci, zda Kate hrála až tak blbě, nebo byla takto fatálně napsána její nesnesitelná postava a režisér se rozhodl diváka umlátit svým neumem. To už se nedozvíme. Bohužel, tento film je příkladem toho, jak oprášená kvalitní značka, zakopávající v každém druhém záběru o své stvořitele, nutně nezaručuje úspěch. I přesto však musím říci, že to vcelku nebylo ani tak špatné, vlastně až překvapivě, a čekal jsem větší průser, když tam hraje i to nakynuté komediální herecké nemehlo. 45% ()

silentname

Tak, najkontroverznejší film tohto roku máme úspešne za sebou. Nemusím asi vysvetľovať, čo spôsobil nových "Ghostbusters" a rovnako aj teraz fakt, že už ľudia film videli. Svet sa rozdelil na dva tábory. Tých, ktorí vidia film ako okey komédiu, a tých, ktorých detstvo bolo zašlapané hlboko do zeme a majú potrebu sa nad týmto filmom rozčuľovať na najvyššiu mieru. A nebudem tvrdiť, že tých ľudí nechápem. Pretože prvý film Ghostbusters je kultovou komédiou s výbornými hercami, plný dobrých momentiek a miestami aj skvelej strašidelnej atmosféry. Ghostbusters II je podľa mňa tiež veľmi dobrým filmom so zaujímavými momentkami, no na druhú stranu mám pocit, že je oveľa menej vtipný a zaujímavý než originál. A tvoria ho hlavne postavy a Peter MacNicol v role Jánoša. A čo sa týka tohto filmu, myslím si, že sa tiež zaradím medzi ľudí, podľa ktorých je tento film okey. Nemyslím si, že mi zlikvidoval moje detstvo ani nič podobné. Musím dokonca povedať, že som si tieto štyri ženské celkom užil. A film má dostatok humoru a zaujímavých momentiek na to, aby ma udržal. Plus sa mi páčia aj nové zbrane. Chris Hemsworth je trošku iná story. Musím povedať, že je to jeden z najväčších idiotov, ktorých som asi kedy videl vo filme. A občas to funguje, ale často zase nie. Čo ma však asi štvalo najviac je fakt, že film chcel veľmi vzdať hold pôvodnému originálu so scénkami, ktoré adresujú na pôvodný film. A asi by som bol radšej, keby sme videli viac nových krotiteľov duchov bez všetkých odkazov na originál. Vizuálne je to podľa mňa dobré a aj efekty sú schopné. Priznám sa, že po traileri som sa bál, že to bude tohtoročné Fant4stic, ale nič také sa nekoná. Aspoň podľa mňa nie. Som rád, že som film videl, neviem či by som sa k nemu vrátil, ale užil som si ho aspoň raz. Čo nemôžem povedať o iných filmoch na tomto webe, ktoré majú oveľa vyššie hodnotenie. Rozhodnite sa sami, či je to niečo, čo by ste chceli vidieť. Hodnotenie: C+ ()

Larrysbride

Trvalo to, ale dočkali jsme se! Konečně film, který je vtipný bez trapného, žaludek zvedajícího humoru a remake, jenž originálu raději vzdává poctu, než aby jej slepě kopíroval. Klobouk dolů. Bez ostychu přiznám, že jsem do kina šla s tím, že zřejmě usnu (po třináctihodinové šichtě...), navíc mne odrazoval i samotný trailer, shlédla jsem však hodně milé a velmi nečekané překvapení a 3D efekty na jedničku! Teď se jen zbavit těch nesnášenlivců, co film ani neviděli... (P. S.: Neodcházejte před koncem titulků) (Update: Theatrical Cut: *****, Extended Version: ****) ()

korbitch22

Když sem se prolouskal Segrestorovejma hovnama o 80. letech tak nakonec snad taky vybliju nějaký ten komentář.Nejnenáviděnější film roku nakonec nedopadl tak úplně zle, jak sem čekal.Na samém začátku jsem taky hodně nadával, že se nedočkáme pokračování ale reebootu a navíc se ženským obsazením.Ono tak nejde úplně o ty ženské jako o pohlaví, ale jako o osobnosti.Hrát úvodní kvarteto Beckinsale, Biel, Pinket-Smith a Upton...no jéjej....to bych snad šel i na půlnoční předpremiéru, ale McCarthy je prostě zlo, zlo které do filmu nepatří a že se někdo tak nevkusný, hloupý a odporný může živit slušně v Hollywoodu je xblití.Paradoxně McCarthy není úplně nejhorší, skvěle jí v roli nejnesnesitelnější otravné čubky nahradila McKinnon a zase paradoxně o nejvíc zábavy se postarala Leslie Jones (všiměte si, že k té jediné mám respekt a uvádím i její křestní) a Wiig je milá...asi tak mno...Humor funguje zřídkavě a několik scén které nejsou vůbec vtipné vystřídá asi setina opravdu trapných, ale našlo se i pár skvělých a velice vtipných scén, navíc se mi líbil koncept scénáře, kdy se nejelo podle klasického remaku, ale šlo o převyprávění původního námětu.Takže i díky tomu se dal film sledovat jelikož vám neničil pocit starých scén, které by utrpěly pod návalem tuků MCCarthy a jejího úděsného hereckého projevu.Potěšila mě celá řada odkazů, efekty jsou slušný, ale ty cameo role mohli a sakra měli být mnohem...mnohem vtipější.Vyměknul sem, vypnul sem nenávist a docela si užil/přežil oddychovou píčovinu na sobotní večer bez ambicí vypíčovat její natočení do stratosfér.50%. ()

Chrustyn

Původní klasika není po mě ta legenda, jako pro mnoho ostatních a tudíž jsem k nové verzi nepřistupoval s odporem ohledně ničení klasiky, jako spíše k filmu, u kterého se chci pobavit. Přesto ani pro mě film nefungoval a měl jsem u něj hodně podobné pocity jako u nedávných "Pixelů". Feig nikdy netočil žádné extra pecky, ale Krotitelé duchů jsou v jeho filmografii jednoznačně nejslabší a nepobaví herci ani ničím jiným. Většina fórů spadá do kategorie trapné nebo nudné a nějaké to cameo, nebo Thor v roli hloupé blondýny, výsledný dojem nijak nezachrání. Spíše dají najevo, že si s látkou tvůrci opravdu nevěděli rady. ()

Stanislaus

Podle zdejších hodnocení a komentářů jsem očekával tedy katastrofu větších rozměrů, nicméně tou noví Krotitelé (nebo spíše Krotitelky) nejsou. Na původní dva filmy z 80. let to nemá ani omylem - o tom není snad třeba ani diskutovat. A tak zbývá tento film brát jako lehce nepovedené oživení časem prověřené značky a pokus o genderovou záměnu, aby tak byl pomyslný "krotitelský vesmír" v rovnováze. Našlo se pár vtipů, které fungovaly, nicméně u větší části z nich se humor vytratil už během jejich provedení. Co se herců týká, tak tvůrci spoléhali zejména na fyzické herectví Melissy McCarthy a přidrzlou náturu Leslie Jones, plus na skutečnost, že Hemsworthovi ta role "blbé sekretářky" kupodivu celkem sedla. Zkrátka jde o jeden z těch případů, kdy si tvůrci vzali příliš velké sousto, a marně se snažili převést do současnosti klasiku, u které byla velkou částí úspěchu i ona oldschoolová vizáž. ()

Oktavianus

Největší problém Krotitelek netkví v zastaralém předsudku, že by hlavní představitelky nesměly být ženy. Problém je, že tyhle ženštiny nejsou vtipné. Čtyři elitní americké komičky - a vůbec nejsou vtipné! To je hlavní průser. Tam, kde Bill Murray, Dan Aykroyd a Harold Ramis používali nádherně absurdní pseudovědecké dialogy, se v rebootu ozývá pištění, koulení očí a poskakování - když mají hrdinky radost, když na něco čekají, když se něco řeší... pořád. Fakt pořád. Ne že bych se u filmu ani jednou nezasmál, nikdy za to však nemohly hlavní hrdinky, ale komická figurka asistenta Kevina v podání Chrise Hemswortha. Jeho parodie na tupé blonďaté sekretářky se docela vyvedla (ať už to je jeho prsaté logo firmy, anebo dilema, jakou fotku si má dát na Facebook). I když jsem srovnávat s původními Ghostbustery nechtěl, samozřejmě se tomu nelze ubránit. A reboot prohrává na celé čáře. A jako samostatný film... vlastně taky. Hloupý, nevtipný, zbytečný, zapomenutelný - prostě vznikl, někdo promrhal 144 milionů dolarů a tím to zhaslo. Jdu si pustit geniální originál a udělám mnohem líp. ()

VášaVF

Rozhodně tohle není remake roku, ale Chris Hemsworth byl vtipnej a původní herci Bill Murray, Dan Aykroyd nebo Sigourney Weaver dodávají filmu nostalgii a mě osobně film neurazil, nevadil a neměl jsem problém jej dokoukat, což se mi nepovede vždy u amerických filmů s označením žánru "komedie". ()

Flego

Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Noví krotitelia či krotiteľky nie sú zďaleka takým vtipným filmom ako pôvodný, a keďže mali dokonalú reklamu v staršom filme, ani sa nemuseli snažiť... o divákov mali postarané. Napokon to tak aj vyzerá. Zrecyklovaný námet s občasným vtipom zaujal len ženským pohľadom stačí to len na priemer. ()

BMW12

Původní Krotitele duchů jsem neviděl, takže nemohu srovnávat. Ale tato verze mi přišla docela dobrá a zábavná. Zhlédl jsem prodlouženou verzi, která má 134 minut a ani na chvíli jsem se nenudil. Takže za mě dobrý film. Samozřejmě nějaké chyby tam najdeme, například postava Chrise Hemswortha mi přišla trapná a vůbec v tom filmu nemusela být. Divím se, že Chris takovou roli přijal. A scéna, kdy tančí na ulici s policisty se mi také moc nelíbila. Ale jinak povedený film. ()

honajz

Jak to, že to v češtině nemá také správně feministický název Krotitelky duchů? Kurňa, takhle ten krásný, nový svět nevybudujeme, soudružky! Ale k filmu. Ano, ano, kdybych vzal s kamarády na škole v době naší puberty kameru (a měli bychom zručného trikaře) a chtěli natočit jakýsi amatérský fan snímek plný našeho pubertálního humoru, vypadalo by to asi takto. Samozřejmě v tom fuj, fuj mužském provedení. Docela se divím, že jakýkoliv chlap se na tomto filmu chtěl dobrovolně podílet producentsky, herecky (camea původních Krotitelů je největší WTF filmu) a vůbec jakkoliv. Tohle prostě je ňu ňu blogýsek zamindrákovaných čtyřicítek, které ale stále mají duši rebelské puberťačky (a stále ty pubertální hi hi vtipy, nejčastěji na chlapy, 4 % a rozkrok). Už jen úvodní scéna, kde se hlavní hrdinka, aspirantka na prestižní vědecké místo, chová jako debil stižený těžkou méněcenností a patologickou nerozhodností, ale měl bych jí fandit, je hodně přes čáru. Ale s tou boubelkou to také moc vychytané není, přitom jiný film, kde za drsného tajného agenta musí boubelka zaskočit, měl tu postavu docela uvěřitelně napsanou. Říkal jsem si v té chvíli, že chybí jen černoška... a bum ho, ani jsem nemusel dlouho čekat. A vůbec jsem nepobral postavu Kevina, pořád jsem čekal, že je třeba společník toho zlouna, ale prostě to nemělo žádnou pointu. ()

rikitiki

Strašidelný to sice není, zato je to příšerný. Nevím, co bylo ambicí tvůrců, ale tipla bych, že jen parazitovat na zavedené značce. Ani ty štěky původních protagonistů mě nepotěšily, protože tím sráželi sami sebe. Nenajde se v tom jediný vtip. Nenajde se v tom zajímavý úhel pohledu a ještě do končí v sentimentální břečce typu: jsme navěky nejlepší kamarádky. ()

GigaPudding

nejnudnější na filmu byl zelenej digitální souboj na konci. K neuvěření, že zrovna kvůli takovýmu filmu někteří smutný typy tak plakali, a byl kolem toho tak strašnej rage :D ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (více)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (více)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)