Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí, aby se ve zcela nové podobě představili současné divácké generaci. Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, díky kterým byla původní filmová série tak oblíbená, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět! (Falcon)

Zek odpad!

Kdyby se film nejmenoval krotitelé duchů, tak by moje hodnocení, tak přísné určitě nebylo. Ale vzhledem k tomu, že se film několik let odkládal a nakonec někdo natočí úplnou sračku, která nemá s původníma Ghostbusters nic společného, si jiné hodnocení než odpad opravdu nezaslouží. ()

anli

Krotitelé duchů se nám vracejí a Bůh s námi a zlé pryč.Klasika Ivana Reitmana z roku 1984 se vrací v nové podobě a skoro všechno je tu špatně.Nechápu co tímhle spektáklem studio Sony zamýšlelo ,ale zřejmě byli asi všichni dlouho na sluníčku ,včetně režiséra Feiga.Takže popořádku.Scénář kopíruje a vykrádá původní Krotitelé duchů ,ale vůbec mi to nepřipadá jako pocta či prostě nový pohled ,je to nazdařbůh vykrádání ,kde někdo nevěděl kudy kam.Máme tu místo čtyř mužů čtyři ženy (jedna je též tmavé pleti) ,máme tu New York ,máme tu paranormální jevy,máme tu konflikt ze starostou a tak dále bych mohl pokračovat.Scénář je plytký ,bez nápadu a bez jakékoliv vlatní invence.Odkaz na původní dva filmy je jen v logu a hudbě.To že se tu objeví Bill Murray jako nevěřící a Dan Aykroid jako taxikář je skoro urážka a provokace.A objeveni Sigurney Weaver na konci filmu je vskutku dost trapné.Proč tu proboha není provázanoct s předešlými filmami a známé postavy nehrají známé postavy ? Mohl by mi to někdo vysvětlit?Myslím ,že ne,protože v Sony si řekli ,máme práva,natočíme zase hit a na Krotitelé každý půjde.No nepůjde a tímhle by ta série mohla zajít.Režie je bezduchá ,upnutá kamsi někam do pryč a bohužel ani herečky na tom nejsou dobře.Snaží se ,ale moc jim to nevěřím a role jim nesedí ,snad trochu Kate McKinnon ,ale to je tak vše.Hudba ujde ,ovšem bez původního motivu je bezbarvá a bez nápadu.Kamera se snaží a vizuální stránka je slušná ,to se popřít nedá.Scéna na koncertě a pár dalších je opravdu vydařených.Kdyby se film jmenoval třeba "V New Yorku straší" ,bral bych to jako večerní televizní zábavu klidně možná i za 70% ,ale jako film odkazující na skvělého předchůdce ,mající stejný název je to špatné a velmi se to nepovedlo a velmi prosím tudy se neubírat.Dávám s přivřenými očky 40% za těch pár skvělých scén ,protože prostě víc opravdu dát nemohu.Tak snad tohle téma uchopí někdo líp a vrátíme se k původní osmdesátkové kvalitě. ()

Castrator odpad!

Tento film je tak špatný, že zaslouží druhý komentář (ten první mi byl smazán, což poženu vejš!). Film asi, když je komedií, má být vtipný. Tak bohužel, vtipný není. Možná někomu vtipný připadat může, pokud mu přijde vtipná uřvaná černoška nebo hovadsky se tvářící Hemsworth (jeden škleb B. Murrayho a psí oči k tomu je legračnější než všechny pokusy Hemswortho o komiku), ale každému spravedlivě měřícímu člověku musí film od začátku připadat, pokud jde o pokusy o legraci, trapný, a to tak, že velmi. Tak to by nebylo ještě tak hrozné, že komedie není vtipná, to se někdy stává a konec konců, film je i sci-fi a akčním filmem plus jsou tam ti duchové. Tak bohužel, ani pokud jde o akci nebo sci-fi, film nedopadl o moc lépe než jako komedie. A duchové? Ti ve filmu jsou, ale připadalo mi, že tam jsou jen proto, že tam mají být, když jde o krotitele duchů. Od někoho možná uslyšíte nebo si přečtete, že mnozí lidé hodnotí negativně kvůli pošlápání legendy, nebo nedej bože proto, že chlapská ega neunesla trochu vtípků a satiry na jejich účet (ani jedno ve filmu stejně není, přestože se vás někdo možná bude pokoušet přesvědčit o opaku), ale stejně jako je marné hledat kvality ve filmu Krotitelé duchů z roku 2016, je marné hledat za negativními recenzemi, komentáři i hodnoceními cokoliv jiného než prostý fakt, že tento film je neskonatele tupá podívaná, nezábavná a trapná. Ne Hvězdné války nebo Den nezávislosti, toto je zklamání roku se vším, co k němu patří. Odpad! ()

hroubek

Originální film jsem v dětství hodně žral, ale za posledních asi deset let jsem ho neviděl. Prostě Krotitelé duchu nejsou moje srdcová záležitost a právě proto mě remake nebo reboot tolik neštval jako ostatní. Režisér Paul Feig si mě loni získal svým Špiónem a věřil jsem mu, že se s tímhle filmem popere. A to se bohužel nestalo a trochu mě to mrzí, jelikož z filmu cítím potenciál. To že to ve výsledku tolik nefunguje je bohužel věc druhá. Feig se snaží, ale zbytečně si podraží nohy opisování scén z originálu(asi se snažil skládat pocty, ale moc se to nepovedlo), spoustu situací řeší tím nejjednodušším možný přístupem. Ale znovu opakuji, že tam je vidět snaha překročit uctivě stín originálu. Po herecké stránce je to fajnové. Melissa McCarthy je neurážející a svoje si odehraje. Kristen Wiig mám hodně rád a v této roli se mi dost líbila. Kate McKinnon je komediální uragán, který se točí všemi směry a hlášky a gagy lítají na všechny strany, většinou to vyjde, přesto jsou některé momenty trapné. Leslie Jones zbytečně tlačí na pilu. A Chris Hemsworth si svého idiota užívá na maximum. Nebudu lhát, že jsem se párkrát nezasmál, a že mě finále nebavilo, i tak jsem pořád cítil, že filmu chybí srdce. Udělat to po svém a upřímně. Krotitelé duchů nejsou dobrý film, ale nezaslouží si takhle nízké hodnocení jaké mají. ()

Michi88

Šel jsem do toho bez všech těch předsudků, o jak špatný film se podle všech jedná, ale nakonec se mi potvrdilo, že tomu tak ve skutečnosti je. Remake Krotitelů duchů v čele s komičkami ze SNL se opravdu nevydařil, povedené vtípky bych spočítal na prstech jedné ruky a horšího hlavního záporáka bych snad v žádném jiném filmu nenašel. Opravdu by mě zajímalo, koho napadlo obsadit Leslie Jones, která je od první minuty, kdy se objeví na plátně, neskutečně protivná a z jakého důvodu vzal Chris Hemsworth roli přiblblého manekýna a ani se zavřenýma očima jsem mu ho vůbec nevěřil. Za tu jednu hvězdu můžou tvůrci poděkovat vynikající Kristen Wiig, která byla jako vždycky skvělá. ()

Mishqo

60% ... Nebol to až taký prúser ako sa mnohí ponosovali, ale ani to nejak extrémne neohúrilo. Ploché, ale prinajmenšom zabavilo. Komičky sú zábavné a Chris Hemsworth alias blbý sekretár pobavil tiež. ()

Yoda sama

Trápna fan fikcia, v ktorej je pár tuctov zlých rozhodnutí, ale, občas som bavil a očividne som nebol sám, ústredná štvorica a hlavne Hemsworth tiež. Drobné guilty, ktoré asi už nikdy neuvidím, ale nebránim sa prepracovanejšej dvojke a rozhodne som nedostal taký trigger, ako zvyšok sveta. ()

Narya89

Tenhle snímek má podle mě přehnaně nízké hodnocení. Samozřejmě, že se nemůže rovnat originálu, ale příjemně se jím inspiruje a jelikož pro mě byly původní Ghostbusteři srdeční záležitostí, na které jsem vyrostla, tak jsem mega ocenila spoustu narážek a odkazů na ten původní film, stejně jako minimálně 4 herce z něj, kteří se ve snímku také objevili (sekretářka, černoch z týmu, Sigourney a Bill Murray). Kromě toho všeho jde o vtipnou komedii, která přece jen v digitálních efektech a různých technologických vymoženostech vyniká poněkud více než verze z 84 roku. Hodně se mi co se týče efektů líbila scéna souboje s duchy před mrakodrapem a také scéna na rockovém koncertě s drako-duchem. Bohužel snímky s hlavními ženskými postavami nemají šanci zaujmout tak širokou veřejnost, jako ty s mužskými a myslím, že nahrazení hlavních postav za ženy je jeden z důvodů nižšího hodnocení,což potvrdilo i množství sexistických a homofobních komentů a spekulací ohledně vzhledu/orientace hlavních aktérek po uvedení filmu, což by se u mužů nestalo. ()

Beatle

Příšerný, nevtipný a hloupý paskvil, urážející jeden z nejkultovnějších filmů vůbec. Výsměch od A do Z. Překvapuje mně, k čemu se někteří herci dokázali ponížit. Hrozná škoda. Myslela jsem, že to bude něco jako sequel, ale je to prostě zase hodně, hodně, hodně špatná kopie feministického pokolení lovců duchů. Ta jedna hvězdička je za efeky, ty byly hezky barevné. ()

Danny F.

Proč taková změna a museli do filmu narvat ženské? Původní filmy jsou prostě nej. Je příjemné že jsou to rozdílné charaktery obzvlášť Leslie Jones velice pobavila a rozesmála a taky praštěná Kate McKinnon. Jako bonus pobavil také Chris Hemsworth. Chybělo mi trochu toho strašidelna a duchové mohli být také více hrozivý. Jako komedie to splnilo svůj účel. 75% ()

lykan9

Na to, co jsem všechno slyšel a četl za kritiku, to zase tak špatné nebylo. Dokonce, kdyby střihači upadli ruce, tak by to bylo ještě lepší. Nevím sice jak to ten Chris Hemsworth dělá, ale jeho charisma a komický talent vždy film o třídu zvedne, a to i v případě, že má jen vedlejší roli. Největší mínusem byla hlavně herecká čtveřice, která ne že by byla vyloženě špatná, ale byla taková nemastná neslaná. Jinak, jak jsem již uvedl, se Krotitelé duchů dají. ()

VanTom

Fakt, že film 2016 neexistuje ve stejném vesmíru s předchozími Krotiteli, jen podtrhuje pocit zbytečnosti z celého projektu. Nedá se označit za úplnou tragédii (ale ani komedii, haha :-)), hodně vtípků zasahuje terč (drahná spousta naopak končí v zóně blicí trapnosti) a závěrečná akce má celkem rozměr, přestože tam jsem se nudil nejvíc, vlastně celou druhou půli. Viděl jsem prodlouženou verzi, která důkladněji propracovává postavy, což se asi zúročilo, jelikož mi žádná ženská z týmu nelezla na nervy. ()

rumczeis

Krotitelky duchů jsou nepovedená parodie, taková střeštěná komedie, která uráží původní filmy. A je jedno že tentokrát jsou tam jako krotitelky jen ženy, nefungovalo by to ani s chlapama. ()

blackJag

Tyhle čůzy v duší nouzi nevolejte. Znásilněná předloha, která je asi tak vtipná, jak jen znásilnění může být (pro znásilněného). Celý film je prostoupen neuvěřitelnou (!) vatou, dialogy nefungují, chemie postav na bodě mrazu, triky ok, ale nějak nám nekorespondují s látkou, camea původního castingu potěší (nejlepší má Dan Aykroyd), ale také to není nic, co by vás roztrhalo... takhle zprasit fungující legendu nemělo smysl. Škoda, nosit na triku známé logo (mimochodem jedno z těch nejlepších) už nikdy nebude jako dřív. 30% ()

zigíš

Nedivil bych se, kdyby to někoho, kdo původní filmy neviděl i bavilo, hezky natočená triková jízda, problém je s těma, co ty původní filmy viděli a mají je rádi, pro ty je tato verze neurážející -sic- ale ve všech ohledech naprosto zbytečná (50%) ()

JustMeeKatie

Na tenhle film jsem se fakt hodně těšila. Už jen všechny ty trailery vypadaly skvěle! Nehleděla jsem na kritiku. "Bude se ti to líbit," říkala jsem si. Ale bohužel se musím přidat k většině. Tohle prostě nevyšlo. Celý příběh byl nudný a místy mi přišel dokonce i trapný. Bylo tam sice pár dobrých scének, ale ty film prostě zachránit nedokázaly. Ve filmu se mi nejvíc líbili Chris Hemsworth, který si tu zahrála rozkošného idiota, a pak Leslie Jones - doufám, že ji uvidíme ve filmech častěji. Líbila se mi i poslední scéna s bitvou. Film si zaslouží spíše dvě hvězdičky, ale já nakonec dávám horší tři. Tohle bylo asi největší zklamání letošního roku. ()

Killda odpad!

HNUS! Všechny čtyři pseudoherečky by s přibývající stopáží víc a víc zasloužili pořádnou ránu pěstí do obličeje. Tenhle film je totální poplivání filmové klasiky. Moderní Hollywood se snaží ženskému publiku tak lézt do zadnic, že používá nechutného sexistického feminismu? Jsem osobně znechucen a doporučoval bych všechny tvůrce na doživotí pověsit za koule do průvanu... 0/10! ()

ghatos

Ani jedna z nich nebyla ok. Hlavně černoška byla příšerná. Dramatická stavba byla veškerá žádná. Jak rychle přišla pohroma, tak odešla. Chrisu Hemsworthovi se tam dělalo místo na place dost pitomým způsobem. Nepovedené, marnivé, korektní...37%. ()

Avari.73

Snažím se držet si odstup co nejvíce, protože původní dva díly jsou fajn komedie i na dnešní dobu. Tohle pokračování/restart je opravdu hrozná slátanina s příšerným obsazením. Dvě hvězdy snad jen za pár vtipů (Hemsworth) a ty cameo role, i když tedy bez humoru. Pro Hollywood je dnes asi strašně těžký napsat vtipný scénář bez narážek na sex a dalších fekálních perverzností. Už mě taky sere tlačení feminismu, buzerantů a dalších exotů mladým. ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (více)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (více)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (více)