96 hodin: Odplata

Taken 2

96 hodín: Odplata

Taken 2

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

• Gilmour93

Říkáte akční film? Já viděl jen pobyt v luxusním tureckém hotelu, lekci autoškoly v istanbulských ulicích, pořádání ohňostrojů nad střechami (bez povolení i zájmu policie) či svéráznou návštěvu americké ambasády. No a na konci, abych nekřivdil, poznalo pár chlapců z Albánie, že pomsta škodí zdraví.. Pan Neeson de facto nebojoval (to za něj dělal iritující střih) a Megaton beze zbytku naplnil pověst tragikomického režiséra akčních sekvencí. Nehledě na to, že pozastavovat se v 21.století nad kvalitou Bessonova scénáře mně přijde stejně zcestné jako žádat po Liamovi, aby dělal Jean-Claudeovy rozštěpy či hlídal svou ratolest až do jejího důchodu (i když v jeho případě to zase není až tak nemožné). Jeho pečovatelský vztah k dceři totiž začíná nabírat až patologických rozměrů. Obávám se, že ve trojce bude chtít být jako státní dozor u ztráty jejího panenství a nebo (v rámci své přehnané starostlivosti) onen akt raději vykoná sám. Pochopitelně pomocí hlavně brokovnice a zbraňové vazelíny..(8.10.2014)

• Fr

,,POZABÍJEL NAŠE MUŽE. NAŠE BRATRY. NAŠE SYNY. ALE MRTVÍ NÁS ŽÁDAJÍ O POMSTU. PRO JEJICH DUŠE“..... /// …a tak zatím co si taťka leští auťák, banda albánskejch pačuánců leští kládu pomsty. Důležitý taky je, že mamka už žádnou (cizí) kládu neleští, takže by mohla leštit…. no a dcerka má kluka – což zas tak důležitý není (ale když už jsme u toho, řek bych že leští…). Takovej úvod do klasický ,,Bessonovky“. Střih, kecy, střih na sráče, kamera letí vzduchem jako urvanej Číňan, střih … a pak konečně v 50tý minutě (nebo tak nějak) se taťka nasere a jde učinit spravedlnosti zadost. Přeběhne střechy, zdemoluje kus Istanbulu, rozmrdá taxíka a Albánce… no asi tak, jak jsme to chtěli. Uznávám, že záporáci jsou celkem záporní (třeba Rade Šerbedžija je aspoň chvilku dost dobrej zmrd!) - bohužel i voni se nakonec začnou chovat jako čuráci. Taky mě štve, že akce je nasnímaná pro úplný dementy, a hlavně že vyhraje ten pravej. Hloupá film, kterýmu bych třeba i 3* flákl, kdyby se mi nesnažili vnutit, že jde vo něco víc, než hru na náhodu, béčko pro bezejmenný (ještě furt si myslím, že to ty Liame nejseš!) a fakt, že fotříka můžeš zachránit ty, ty i ty! UŽ JSEM Z TOHO TAKOVEJ CELEJ UNAVENEJ... To já taky taťko. Jenže tohle je boj s větrnými mlýny. Jestli vono nebude lepší se příště vydat rovnou do čuráčího hnízda! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se někoho zachránit (v Istanbulu) a potřebuju rychlokurz. 2.) Páč Luc Besson je pro mě Bůh! 3.) Thx za titule ,,-OverLord- a Thorn“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(27.12.2012)

• StarsFan

Nuda, nuda. Devadesátiminutové zírání do stropu kina a doufání, že až Neeson toho pětadvacátého padoucha oddělá (stejně nudným způsobem jako oddělal všechny před ním), dostane se konečně konečně k padouchovi největšímu, což by znamenalo, že do závěrečných titulků nebude déle než patnáct minut. Už dlouho jsem neviděla tak málo řemeslné zručnosti jako prokázal režisér, scénárista, střihač a kameraman tohoto filmu.(12.10.2012)

• choze

Čekal bych od Bessona, že si nejúspěšnější akvizici své fabriky na akční béčka ošetří líp, tím spíš, když si na to vybral tři roky. Odfláknutý scénář, odfláknutá režie, nezajímavé akční scény, zcela zbytečné pokračování, u kterého je Neesonovo zestárnutí tím zdaleka nejmenším problémem. Zajímavý mi přišel akorát čím dál patologičtější vztah Neesona k jeho dceři. Ve trojce by ji mohl unést sám, aby ji měl definitivně jen pro sebe.(29.12.2012)

• Foox

Prvních 96 hodin se mi vcelku líbilo, bohužel dvojka postrádá všechno dobrého z jedničky. Megaton režíruje rutině, nepřehledně, v případě akčních scén až směšně. Jednoduchý scénář podtrhují trapné dialogy všech postav a závěrečný souboj? Ehm.. jako vystříhnutý z nějaké Bulharské produkce se Seagalem. 30%(3.10.2012)

• Liam Neeson