96 hodin: Odplata

Taken 2

96 hodín: Odplata

Taken 2

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

• Skejpr

Taken 2 netuší, jestli chce být staromódním béčkem, nebo moderní akční podívanou a tak se pokouší o oboje a samozřejmě selhává. Je to neusazený zbrklý produkt na jistotu, odzívaný bez sebemenších řemeslných ambicí. Neesonovi to sice s bouchačkou pořád sluší, ale má zaděláno, aby se stal druhým Jeanem Reno, což v tuto chvíli není úplně pochvala...(5.1.2013)

Já jsem opět Nadšený !! 96 hodin je film.. který mě nikdy nezaujal svou akcí .. Ale Inteligentními Dialogy, Perfektními Hereckými Výkony a drtivou Atmosférou !! Dvojka v tomhle ohledu nezklamala.. Ba naopak,co se týče nápadů, vychytávek mi to přišlo daleko lépe promyšlenější než předchozí díl!! Zběsilý Střih tady sice byl.. ale ten byl i v Expendables 1 a nikomu to nevadilo !! Pleasure Moment se dostavil v momentě s mapou a granáty !! 80%(24.12.2012)

• genetique

Ďalšia bessonovská žmýkačka peňazí. Pri pohľade na post režiséra bolo jasné, že "tudy cesta nevede". Ako žánrovka a bezcenné béčko si takýto scenár zaslúži akurát tak Seagal, či Van Damme, tí majú akurát tú smolu, že o nich už toľko diváci nestoja. Megaúspech prvej časti nedal na seba dlho čakať, ale kde sú tie časy, keď sa točili dobré pokračovania. Z atmosféry jednotky ostali len tiene, Liam Neeson sa potuluje po place ako figúrka, jeho charizma zomrela spolu s posledným únoscom jeho dcéry v prvej časti. Na scénu sa vracia nemotorný pajác, ktorého charakter postavy je známy z posledných filmov Stevena Seagala. Občas nám francúzski tvorcovia spestria nudnú prehliadku pseudo-istanbulskými ulicami aspoň kvalitnou akciou, ale i tá v mnohých prípadoch balansuje na hrane logiky. Pokiaľ máte doma kvalitné domáce kino, kašlite na návštevu kina. Jedine tak podporíte možnosť vzniku ďalšieho pokračovania. 50%.(9.3.2013)

• Foox

Prvních 96 hodin se mi vcelku líbilo, bohužel dvojka postrádá všechno dobrého z jedničky. Megaton režíruje rutině, nepřehledně, v případě akčních scén až směšně. Jednoduchý scénář podtrhují trapné dialogy všech postav a závěrečný souboj? Ehm.. jako vystříhnutý z nějaké Bulharské produkce se Seagalem. 30%(3.10.2012)

Adrenalinový výlet do Istanbulu s naštvaným průvodcem, který má itinerář vyplněný tak, abyste s ním všechno stíhali na minuty či sekundy přesně. Dvojka 96. hodin (víc by to vystihoval název 96 minut) už je o něco méně záživná, potyčky splácané a záporáci nudnější. Co byste čekali od narychlo spíchnutého pokračování ..(19.12.2012)

• - Bryan Mills (Liam Neeson) používa chvaty z bojového umenia Krav Maga. (Langy10)

• - Ve scéně, kde Kim (Maggie Grace) utíká po střechách a přeskočí z jedné na druhou, jeden z pronásledovatelů se při skoku praští do krku o natažený drát. Jenže když skákala Kim, žádný tam nebyl, a když skáče druhý pronásledovatel, tak tam také žádný není. (JackBurda)

• - Oproti prvnímu filmu, který stál 26 milionů amerických dolarů, se rozpočet pokračování vyšplhal na téměř dvojnásobek, konkrétně 45 milionů amerických dolarů. (Miro_CZ)