poster

96 hodin: Odplata

 • Francie

  Taken 2

 • Slovensko

  96 hodín: Odplata

 • Velká Británie

  Taken 2

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dO_od
  ***

  // Umíš docela dobře řídit, Kim.. ale sakra, začni už doháje zvedat ten telefon, taťka z tebe brzy chytne infarkt s takovou. Všechno ostatní bylo cool, tedy především Istanbul, akce a Mercedes Benz. Jenže jednička byla taky cool a k tomu ještě originálně adrenalinová pálka jako prase, kterou před lety nikdo nečekal. Tohle tady chybělo a je to zapříčeněno ze dvou důvodů: A) druhé díly obecně nestojí za nic B) když za něco stojí, může za to lepší a propracovanější příběh - Taken 2 byl ale jednodušší a dojel na to. Nadruhou stranu to znamená, že až za rok půjdu do kina na třetí díl, dostanu to, co se nepovedlo teď. Salám alejkum i vám. 60%(9.10.2014)

 • Niktorius
  **

  Popravdě, po různých recenzích jsem čekal, že Megaton bude víc tlačit na xenofobní pilu, nicméně v tomto ohledu je na tom Taken 2 vlastně lépe než jeho starší bráška, o téměř otevřeně rasistickém From Paris With Love ani nemluvě... Jasně, turecká policie jezdí výhradně v polorozpadlých Daciích (no, ony jsou to spíš staré Renaulty), hraniční přechod mezi Tureckem a Řeckem (?) je částečně zřícená bouda uprostřed lesů, turecká hudba v rádiích zní jako něco na uspávání hadů a albánští mafiáni mají stejnokroje složené z umolousaných koženkových bund a šusťákovek, ač na namakané bouráky očividně mají peněz dost. Jenže tohle jsou jen taková klasická klišé, která jsou k vidění skoro v každém filmu. Víc mi vadí, že oproti Morellovu energií nabitému trilleru jede istanbulské pokračovaní víceméně jen ze setrvačnosti a je prosté nápadů a i jakýchkoli divácky silných momentů. Akční scény už tu všichni pohaněli, takže já jen potvrdím, že opravdou jsou až tak špatné, jak se povídá. Ať už šlo o bitky, přestřelky, automobilovou honičku ulicemi či pěší honičku po istanbulských střechách (ta je tak strašně originálním prvkem, že se objevuje v KAŽDÉM akčním filmu z tohoto města), všechno bylo mdlé, nevynalalézavé a neposkytovalo to ani potěšení ze sledování lidských těl (a automobilů) v pohybu, ani to nepůsobilo adrenalinově a bezprostředně fyzicky (jako třeba v prvním Takenu). Inu, škoda dál mluvit...(7.10.2012)

 • sepp
  **

  ja uz bohuzel nemam takovej drive do zdejsiho komentovani, stejne jako Liam do akcnich scen.. ocividne. no uvidime trojka, ale nebudme moc naivni.. kazdopadne jeden komentar si neodpustim: americka holka rok 2012+. bere kurzy autoskoly od taty v toyote na automatu a pak projizdi carihradsky ulicky smykem 20 let starym medourem. to me fakt jako divaka a fanouska automobilismu strasne nasralo. zbytek takovyh: "meh"..a ano, posledni tretinu jsem nedokoukal, takze muj nazor je relevantni pouze ze dvou tretin.(5.1.2015)

 • castor
  ***

  Kdyby nebylo žádné Taken, málokdo by nad slušnou dvojkou ohrnoval nos. Jenže první film prostě náležitě potěšil milovníky žánru, takže se dal očekávat kvalitativní sešup. A taky že přišel. Přesto dál pojí oldschoolové momenty s těkavostí moderních kousků, Liam Neeson tu opět zuby nehty chrání svou rodinku v rytmu „koho potká, toho sejme". Opět je to scénáristicky kouzelně hloupoučké, protože nad hladkostí, s jakou mu vychází jeho taktika, se zarazíme hned několikrát. Když pak jeho dcerka pobíhá po istanbulských střechách a rozhazuje kolem sebe granáty, aby taťka vypočítal nevypočitatelné, je to už hodně k úšklebkům. Leckteré oslí můstky ale divák odpustí s ohledem na přímočarý tah na bránu i opět sexy Maggie Grace!!(30.10.2012)

 • genetique
  **

  Ďalšia bessonovská žmýkačka peňazí. Pri pohľade na post režiséra bolo jasné, že "tudy cesta nevede". Ako žánrovka a bezcenné béčko si takýto scenár zaslúži akurát tak Seagal, či Van Damme, tí majú akurát tú smolu, že o nich už toľko diváci nestoja. Megaúspech prvej časti nedal na seba dlho čakať, ale kde sú tie časy, keď sa točili dobré pokračovania. Z atmosféry jednotky ostali len tiene, Liam Neeson sa potuluje po place ako figúrka, jeho charizma zomrela spolu s posledným únoscom jeho dcéry v prvej časti. Na scénu sa vracia nemotorný pajác, ktorého charakter postavy je známy z posledných filmov Stevena Seagala. Občas nám francúzski tvorcovia spestria nudnú prehliadku pseudo-istanbulskými ulicami aspoň kvalitnou akciou, ale i tá v mnohých prípadoch balansuje na hrane logiky. Pokiaľ máte doma kvalitné domáce kino, kašlite na návštevu kina. Jedine tak podporíte možnosť vzniku ďalšieho pokračovania. 50%.(9.3.2013)

 • - Honička po střechách se odehrává na stejném místě jako ve filmu Skyfall (2012), který měl premiéru ve stejném měsíci. (Noviik)

 • - Bryan Mills (Liam Neeson) nosí hodinky značky Hamilton Jazzmaster (quartz). (dyfur)

 • - Ve scéně, kde Bryan (Liam Neeson) přijel za Leonorou (Famke Janssen) na skleničku, přinese Leonora (Famke Janssen) prázdné sklenice, které položí na stůl. V dalším záběru už mají ve skleničkách víno, avšak nikdo víno nenaléval. (G3niu5)