Reklama

Reklama

96 hodin: Odplata

  • Francie Taken 2 (více)
Trailer 1

Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

(více)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (1 053)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Dopadlo to tak, jak to dopadnout nemělo (ale bohužel tak, jak se očekávalo). Scénář je o něco hloupější, zápletka je lehce "z prstu vycucaná", ale co je nejhorší, Megaton potvrdil pověst režiséra, který nezvládá akci. Ani jednu scénu si divák nemá šanci díky zmatenému střihu vychutnat. To je prostě na zabití! Příjemný úvod, stylový závěr a tuna akce mezi tím, ze které člověk nic nemá. Bryan je pořád frajer, ale ani on tohle nemůže úplně zachránit. 50%. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Všetko, čo je v jednotke cool, je tu prehnané či vyslovene smiešne. Plus je to obludne chcené a nasilu. Ale má to asi od tretiny veľmi slušné tempo, dostatok akcie a Neeson, hoci viditeľne zostarnutý, je pri strieľaní balkánsko-moslimskej hávede stále frajerisko. Keď si 20 minút pred koncom navlečie kožák a vyrazí "robiť to, čo vie najlepšie", uvedomil som si, že sa napriek všetkej tej stupidite a celkovej zbytočnosti dobre bavím. Výrazne lepšie ako Expendables 2. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Franšíza „Bryan Mills“ by měla být výstavním kouskem Europacorpu, takže ten retardovaný scénář přetékající nesmyslnými klišé a režisérskou zhovadilostí absolutně nechápající smysl skvěle se profilující postavy, beru jako dokonalý protipól prozákaznického přístupu. Že to v mnoha ohledech doslova splývá se svým hlavním inspiračním zdrojem, beru už jen jako chamtivou snahu nahrabat si bez zásadnějších tvůrčích zásluh. Korporátní film par excellence. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vlastně ani nevím, co jsem sám čekal. 96 hodin byl boží akčňák, kde mi Liam Neeson poprvý ukázal, jaký skutečný drsňák v něm cloumá. Odplata se odvíjela od prvního dílu, ale už v podstatě neměla co nabídnout. První díl byl ukončený a tak se tady hrálo hlavně na peníze. Nebo mi to tak přišlo. Ono by to všecko tak nějak ušlo, kdyby se ale kamera nekolíbala a akce najednou v tu ránu byla fuč a člověk po shlédnutí filmu měl v hlavě akorát tak nekonečné tiky a ze stranu na stranu neovladatelné náklepy, které se celý večer nedali zastavit. Klepající kameru někdy snesu, ale hodně záleží na tom, jak dobře se to dokáže natočit. Někdy mi to přijde v pohodě, jindy bych za to střílel. Tady se projevil typický syndrom dvojek. Víc akce, víc cool, ale za co nejmíň peněz. Nebo nejvíc? Já ani nevím. Jednička byla syrovější, opravdovější, přirozenější a hlavně srozumitelnější než tenhle zbytečný kousek, který mě opravdu zklamal. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Kde jsou ty časy, kdy smrtonosný Daddy charismaticky deratizoval v Evropě špinavé, albánské bordely. Rok se s rokem sešel a pak ještě se třemi a máme tu šedesátiletého dědka, který se z posledních sil snaží naučit svou nesympatickou, třicetiletou dcerušku bourat bavoráky a ochranitelsky organizuje řízený zásun při jejím prvním milostném vzplanutí. A jen tak mimochodem, aby to zase nebylo pouze takové rodinné, romantické drama, si střihne v ulicích Istanbulu šouravou hoňku s bandou morgošů, které najali za měděný kabel a pár kanálových poklopů před místní sběrnou. A tak máme hezky našlápnuto na zabijáckou trojku o strastech stárnutí, ve které unesou Liamovi ze starobince bažanta a bude se to jmenovat Taken 3: Pajdej, když to dokážeš. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (20)

  • Ambasáda USA sa nachádza v tureckej metropole Ankara. V Istanbule sídli iba americký konzulát a za jeho ochranu zodpovedá bezpečnostná služba, nie armáda USA ako to je vo filme. (MikaelSVK)

Související novinky

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Reklama

Reklama