96 hodin: Odplata

96 hodín: Odplata

• Belgie

• Nizozemsko

Akční / Thriller

Francie, 2012, 92 min (Director's cut: 98 min)

• Davies182

Katastrofa! Maggie Grace běhá s mobilem přilepeným k uchu po Istanbulu a háže kolem sebe po ulicích granáty, to vše za hlasové asistence (rodino)lidumila Neesona. Skoro to pohřbilo úžasnou jedničku... Takhle vážně ne, Oliviere - jdu si pustit Colombianu. P.S. Premiere Cinemas vypadá skvěle, jen to už konečně architektonicky vypilujte, pánové!(2.10.2012)

• sepp

ja uz bohuzel nemam takovej drive do zdejsiho komentovani, stejne jako Liam do akcnich scen.. ocividne. no uvidime trojka, ale nebudme moc naivni.. kazdopadne jeden komentar si neodpustim: americka holka rok 2012+. bere kurzy autoskoly od taty v toyote na automatu a pak projizdi carihradsky ulicky smykem 20 let starym medourem. to me fakt jako divaka a fanouska automobilismu strasne nasralo. zbytek takovyh: "meh"..a ano, posledni tretinu jsem nedokoukal, takze muj nazor je relevantni pouze ze dvou tretin.(5.1.2015)

• Isherwood

Franšíza „Bryan Mills“ by měla být výstavním kouskem Europacorpu, takže ten retardovaný scénář přetékající nesmyslnými klišé a režisérskou zhovadilostí absolutně nechápající smysl skvěle se profilující postavy, beru jako dokonalý protipól prozákaznického přístupu. Že to v mnoha ohledech doslova splývá se svým hlavním inspiračním zdrojem, beru už jen jako chamtivou snahu nahrabat si bez zásadnějších tvůrčích zásluh. Korporátní film par excellence.(4.10.2014)

• Fr

,,POZABÍJEL NAŠE MUŽE. NAŠE BRATRY. NAŠE SYNY. ALE MRTVÍ NÁS ŽÁDAJÍ O POMSTU. PRO JEJICH DUŠE“..... /// …a tak zatím co si taťka leští auťák, banda albánskejch pačuánců leští kládu pomsty. Důležitý taky je, že mamka už žádnou (cizí) kládu neleští, takže by mohla leštit…. no a dcerka má kluka – což zas tak důležitý není (ale když už jsme u toho, řek bych že leští…). Takovej úvod do klasický ,,Bessonovky“. Střih, kecy, střih na sráče, kamera letí vzduchem jako urvanej Číňan, střih … a pak konečně v 50tý minutě (nebo tak nějak) se taťka nasere a jde učinit spravedlnosti zadost. Přeběhne střechy, zdemoluje kus Istanbulu, rozmrdá taxíka a Albánce… no asi tak, jak jsme to chtěli. Uznávám, že záporáci jsou celkem záporní (třeba Rade Šerbedžija je aspoň chvilku dost dobrej zmrd!) - bohužel i voni se nakonec začnou chovat jako čuráci. Taky mě štve, že akce je nasnímaná pro úplný dementy, a hlavně že vyhraje ten pravej. Hloupá film, kterýmu bych třeba i 3* flákl, kdyby se mi nesnažili vnutit, že jde vo něco víc, než hru na náhodu, béčko pro bezejmenný (ještě furt si myslím, že to ty Liame nejseš!) a fakt, že fotříka můžeš zachránit ty, ty i ty! UŽ JSEM Z TOHO TAKOVEJ CELEJ UNAVENEJ... To já taky taťko. Jenže tohle je boj s větrnými mlýny. Jestli vono nebude lepší se příště vydat rovnou do čuráčího hnízda! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se někoho zachránit (v Istanbulu) a potřebuju rychlokurz. 2.) Páč Luc Besson je pro mě Bůh! 3.) Thx za titule ,,-OverLord- a Thorn“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(27.12.2012)

No dalo se to čekat. Liam Neeson je pořád týpek a jeho krvavá řešení problémů si stále užívám. Maggie Grace už není tak otravná jako v jedničce a příběhová podlinka s autoškolou je docela legrační. Zbytek je křeč, chtěné pokračování vynucené studiem, které navíc režii hodilo do rukou babrákovi na akci Olivieru Megatonovi, podle toho to i vypadá. Někdy to chce být jako Bourne, někdy jako Bond, ale Bryan to umí po svém. To jsme viděli v Paříži. Snad trojka bude reparátem jak se patří. A zbývající dva synové slušní borci, kteří budou stárnoucímu tatíkovi solidními soupeři.(22.12.2012)

• - V scéne, keď Bryana (Liam Neeson) naháňajú po Istanbule, si môžeme všimnúť, že na ľavej strane zadného okna sú vedľa seba tri šišky, ale v ďalšom zábere sa na pravej strane objaví ďalšia, štvrtá šiška. (marciano)

• - O úlohu, ktorú stvárnil Luke Grimes sa uchádzali aj Diego Boneta a Xavier Samuel. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kde Bryan (Liam Neeson) přijel za Leonorou (Famke Janssen) na skleničku, přinese Leonora (Famke Janssen) prázdné sklenice, které položí na stůl. V dalším záběru už mají ve skleničkách víno, avšak nikdo víno nenaléval. (G3niu5)