Reklama

Reklama

Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

(více)

Videa (12)

Trailer 1

Recenze (1 062)

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Šedesátiletá akční superstar se vrací, aby zmasakrovala půlku podsvětí Istanbulu - rukama, pistolí a granátometnou dcerou na telefonu. Neeson je pořád cool geront, přestože: a) - nemůžeme mu věřit supergeniální analytické schopnosti, jelikož v komplikované metropoli dosahuje milimetrově přesných výsledků pomocí odhadu a totálních náhod b) - nemůžeme mu věřit roli superbijce, protože ani maska v podobě nepřehledného střihu neschová vláčné pohyby obstarožního fotra c) - nepomáhá mu nikdo z filmařského týmu, který vyplodil to nejtuctovější, co od akčního filmu lze čekat. Největším kladem tohohle průhledného béčka s debilním scénářem je zjištění, že Famke Janssen vypadá dobře i na prahu padesátky. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Dobré pokračování a né že né. Nechápu, co od toho někteří očekávali, že maj teď takový pindy... Neeson v Paříži - to byla prostě bomba, Neeson v Istanbulu mu ovšem velmi zdatně sekunduje. Podle mě je toto pokračování opět výborným thrillerem s místy trochu přepálenou akcí (ale ta byla v jedničce taky), se solidním dějem, dobrým napětím a již tradičně bezkonkurenčním Liamem Neesonem. Plusem je určitě krátká stopáž, člověk nemá šanci se ani vteřinu nudit (jak já mám rád filmy do hoďky a půl). A navíc nostalgie zapracovala taky naplno. Já jsem tedy s pokračováním nadmíru spokojený. 80% ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Umíš docela dobře řídit, Kim.. ale sakra, začni už doháje zvedat ten telefon, taťka z tebe brzy chytne infarkt s takovou. Všechno ostatní bylo cool, tedy především Istanbul, akce a Mercedes Benz. Jenže jednička byla taky cool a k tomu ještě originálně adrenalinová pálka jako prase, kterou před lety nikdo nečekal. Tohle tady chybělo a je to zapříčeněno ze dvou důvodů: A) druhé díly obecně nestojí za nic B) když za něco stojí, může za to lepší a propracovanější příběh - Taken 2 byl ale jednodušší a dojel na to. Nadruhou stranu to znamená, že až za rok půjdu do kina na třetí díl, dostanu to, co se nepovedlo teď. Salám alejkum i vám. 60% ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

No dalo se to čekat. Liam Neeson je pořád týpek a jeho krvavá řešení problémů si stále užívám. Maggie Grace už není tak otravná jako v jedničce a příběhová podlinka s autoškolou je docela legrační. Zbytek je křeč, chtěné pokračování vynucené studiem, které navíc režii hodilo do rukou babrákovi na akci Olivieru Megatonovi, podle toho to i vypadá. Někdy to chce být jako Bourne, někdy jako Bond, ale Bryan to umí po svém. To jsme viděli v Paříži. Snad trojka bude reparátem jak se patří. A zbývající dva synové slušní borci, kteří budou stárnoucímu tatíkovi solidními soupeři. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ďalšia bessonovská žmýkačka peňazí. Pri pohľade na post režiséra bolo jasné, že "tudy cesta nevede". Ako žánrovka a bezcenné béčko si takýto scenár zaslúži akurát tak Seagal, či Van Damme, tí majú akurát tú smolu, že o nich už toľko diváci nestoja. Megaúspech prvej časti nedal na seba dlho čakať, ale kde sú tie časy, keď sa točili dobré pokračovania. Z atmosféry jednotky ostali len tiene, Liam Neeson sa potuluje po place ako figúrka, jeho charizma zomrela spolu s posledným únoscom jeho dcéry v prvej časti. Na scénu sa vracia nemotorný pajác, ktorého charakter postavy je známy z posledných filmov Stevena Seagala. Občas nám francúzski tvorcovia spestria nudnú prehliadku pseudo-istanbulskými ulicami aspoň kvalitnou akciou, ale i tá v mnohých prípadoch balansuje na hrane logiky. Pokiaľ máte doma kvalitné domáce kino, kašlite na návštevu kina. Jedine tak podporíte možnosť vzniku ďalšieho pokračovania. 50%. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (24)

  • Liam Neeson (Bryan Mills) dostal za hlavnú úlohu honorár vo výške 15 miliónov amerických dolárov. (Don Jebal)
  • V pokladnách severoamerických kin se nastřádalo 139,9 milionu dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 376,2 mil. (NIRO)

Související novinky

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Reklama

Reklama