Šílený Max: Zběsilá cesta

Šialený Max: Zbesilá cesta

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie / USA, 2015, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 331)

Vývoj nezastavíš. Nejdřív jen pomstychtivý Max, pak Mad Max a jeho pes a teď Mad Furiosa a její pes Max. S ukradnutou harémovou líhní a na podvozku Tatra se ti dva postaví všem, chybí už jen Čagin na Kamazu.. Popojíždění po australských okreskách vystřídalo akční hromobití na planetě Tatooine, šéfkuchař Seale slavnostně zahájil vizuální bakanálie, kaskadéři předvádí božský vítr a co si budeme nalhávat, nějaká větší košatost příběhu by byla stejně nepatřičná jako Nedvěd hrající na elektricko-plamenometnou kytaru Stánky. Miller s tučným měšcem Warner Bros. za pasem neuvěřitelně zamachroval a já doma vysypal z oblečení tolik písku, že by to stačilo na atletické doskočiště. Zkrátka tam, kam před 35 lety přijel režisér na kole bez přehazovačky a odrazek, vjel nyní na nadupané silniční motorce. Ale abyste si nemysleli, já cyklistiku docela rád.. P.S.: Přál bych si, aby nyní z režiséra napojením na přístroje udělali Immortana George a já se mohl za dalších 35 let podívat, kam až zase vystoupaly možnosti filmových tvůrců. Vývoj nezastavíš..(22.5.2015)

"Furiosa: Napric pousti" tak se mel dle meho soudu jmenovat tento vcelku vydareny 'post-apo' snimek. Max tady hraje jenom tzv. "druhe housle". Tato skutecnost ovsem nic nemeni na spadu, akcnosti, vyprave a celkovemu dojmu z teto dnes nevidane akcni podivane. Akce je svizna, herecke vykony dobre a trikove zabery ve skrze praktickeho razu. Dle vyjadreni filmaru, byly CGI efetky drzeny na minimu. BTW: Ten nakladak je postaven na podvozku TATRA :) "Black&Chrome" verze, ac dejove identicka, pro me osobne jeste lepsi, nez barevny original. Videno v kine, 2D. B&W verze na BluRay.(2.10.2018)

Akcemi nabitá podívaná, kde starouše Mela Gibsona nahradil drsný Tom Hardy, který podle mě dokázal Gibsona plnohodnotně nahradit, co by mlčenlivého a samotářského tuláka, toulající krutým a drsným světem, kde zeleň, jídlo a vodu, nahradil benzín, krev a šílenci prohánějící se na vozidlech, které jako by vyvrhlo samotné peklo. K tomu všemu perfektní soundtrack, který se zaryje hluboko pod kůži. Tom Hardy, Charlize Theron, šílený svět, vozidla, a elektrická kytara plyvající oheň, George Miller se opravdu překonal, a tímto dílem své předchozí filmy s postapokalyptickým Maxem doslova pohřbil. Kam se předchozí díly na tento hrabou. Na konec bych dodal toto, ZŘETE MĚĚ!!(2.11.2018)

Fajn akce, fajn postavy a spousta zábavy. Film se naštěstí nesnaží navázat na prvního Maxe ani jej převyprávět a to je jen pro dobro celku.(12.1.2019)

Pedál až na podlahu po celých 120 minut. Miller natočil vizuální veledílo, tady se zkrátka moc nemluví protože než aby to Miller zbytečně vysvětloval tak to radši ukáže emoce, zničený svět a jeho pravidla, dialogu netřeba a to dělá film filmem.(19.1.2019)

Originalne, aj ked dej je velmi priamociary a trochu jednoduchy. Ale film je vcelku vyvazeny a zaujimavy.(9.2.2019)

Milujem tento film,na staré kolená pãn režisér urobil úžasnú prácu, ten film to je čistá extãza, vizuãlny orgazmus, no úchvatný, yes.(31.3.2019)

• snobold

Vůbec mi nedochází ten hype kolem tohoto filmu. Ještě se mi nestalo abych se na film dodívával 3x! (z toho jsem u toho 2x usl, a to nekecám). Žádný příběh, žádná zápletka, nulové napětí. Tohle ani Tom Hardy nezachrání.(19.4.2019)

Psychopati, šílenci, Max, postapo, demolice.. Tenhle film má jak se říká všech pět p. Dějem se nezabívejte, tady jde jen o přežití.(21.6.2019)

Slušná jízda s pořádnou náloží zběsilosti - to je Mad Max. Tom Hardy toho sice moc nenamluví a vlastně není až tak moc pro děj důležitý, ale to vynahrazuje skvělá Charlize Theron a její polonahé společnice. Nečekal jsem, že film o tom, jak se banda šílenců nahání po post-apokalyptické Austrálii, mohl být taková zábava. Jestli máte rádi pořádnou řežbu a ranec výbuchů, tak je tenhle film pro vás.(26.6.2019)

• JR44

Na Maxa málo šialené, málo krvavé, málo deštruktívne, nikto nehrá, všetci sa len vezú. V tatrovke, v kadilaku, na traktore, na pásaku a hádžu po sebe zúrivé pohľady.(25.7.2019)

1 30 59 88 114 115 116 117 následující >>