Šílený Max: Zběsilá cesta

Šialený Max: Zbesilá cesta

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie / USA, 2015, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 334)

Bizarní, monstrozní a doslova a do písmene šílené (ujeté) ve všech směrech a ohledech. Tahle epicka, nadupaná akční a audovizuální parádička (skutečně velkolepá pocta všem těm klasickým 70/80's béčkovýmpost-apokalypťákům) v čele s klasickým Mad Maxem, kterému ted určitě stoupne sledovanost, šlape jak hodinky a ani na vteřinul díky téměř nonstop-akci (neuvěřitelně kreaitvní, nádherné kaskaderské kusy) nenudí. Tomuto filmu (správnému trashy) nechybělo prakticky vůbec nic (samozřejmě někdo může namítnout, že film mohl mít propracovanější dějovou zápletku, lepší vývoj postav, že tam byly i některé věci které nedávaly moc smysl, pokud ale máte z tohoto soudku už něco málo nakoukáno, tak nadtím jen mávnete rukou a sami uznáte, že tohle vše nikdy není tou hlavní podstatou-prioritou u těchto a podobných filmů). "Zběsilá cesta" je neuvěřitelně špinavý a hlavně pak zábavný film, film který předčil veškerá moje očekávání, a troufám si říct že je to jeden z nejlepších (nebo spíš nejpovedenějších) filmů ve své kategorii, všem trash-maniakům mohu tento kousek vřele doporučit. Dlouho jsem neviděl nic podobného a asi zas dlouho neuvidím jak se zdá, na odreagování a výplach mozku ideální kousek:-) Jo, i já tu musím zmínit toho šíleného magora s elektrickou kytarou šlehající plameny (doprdele co to bylo? mimochodem fakt skvělej nápad - kdy tímto aktem se film už teď zařadil mezi nesmrtelné a pamětihodnotné!) to se jentak nevidí, parádní vsuvka a hurá do akce, která nikdy nekončí!(13.5.2015)

Já nevím, Miller musí být vizionář, protože nejenže dokázal vzkřísit svého vlastního kostlivce ze skříně a dát mu tak neokoukanou fazónu, že ji lze jen dost těžko popsat, ale také ho oživil, přistrojil, posadil ho do nového fára a ostatní musíte vidět. Tolik v kladném slova smyslu dechberoucích nápadů, řešení, kliček a šíleností v jednom filmu, který ale zároveň perfektně funguje jako celek a vše v něm dává dokonalý smysl, tedy až na ty výstřednosti kolem, to opravdu klobouk dolů, pane Millere. Podařilo se Vám natočit akční pecku, která určitě jen tak nezapadne a už teď (cca hodinu po promítání) mám chuť to vidět znova. Možná nám trochu zapadl příběh samotného Maxe, ale asi se počítá s tím, že ho vlastně stejně známe. No a nové postavy nezůstaly ani o krok pozadu. Pestrost nájezdů kolon na ujíždějící cisternu je něco, co jinde prostě neuvidíte. Musím se přiznat, že poslední dobou mě Hollywood svými remaky a restarty už nudí a mám dojem, že nemá co vymýšlet. Max ale není ten případ, je to výjimka potvrzující pravidlo. 100% = 5/5(22.5.2015)

Jen občas se stává, že si zajdu na film do kina 2x, a mnohem větší raritou poté je, abych si daný snímek zařadil mezi oblíbené po tak krátké době od zhlédnutí. U Mad Maxe tato situace nastala. Dlouho jsem neviděl takto zběsilou vysokooktanovou jízdu. Perfektní směsice akce, hudby a herců. Bravo!(23.5.2015)

Jako by se vrátila doba Nového Hollywoodu, ve které režisér vymámil ze studií neskutečné peníze, natočil si za ně své umělecké dílo a pak ho vítězoslavně představil zkoprnělým finančníkům. Tehdejší velkofilmy byly vesměs originální, osobité, velice drahé a často bohužel i velice prodělečné. Po sérii finančních katastrof se do vedení vyšvihli producenti a ti možnost utrácet horentní sumy podle svého rozmaru přiznali jen absolutně nejvýdělečnějším režisérům. A teď se stejné pocty dočkal i George Miller. Čtyřka Mad Maxe je výjimečná především tím, že obsahuje vlastní vizi, kterou se odlišuje od dnešní sériové produkce. Ať si je to třeba vize béčkového trashe, prakticky bez scénáře, v níž dialogy jen zbytečně brzdí kontinuální akci. Ta touha přinést něco svého je natolik silná, že s přehledem zastínila i moderní sofistikované a papírově ve všech ohledech kvalitnější blockbustery. Miller navíc řemeslu rozumí a John Seale předvedl famózní kameru, takže není co řešit. Tohle novodobé retro asi lépe natočit nešlo.Top 10 za rok 2015.(27.5.2015)

Souhlasím s Gerronem... minimální očekávání, pocit, že změna obsazení hlavního hrdiny bude nezkousnutelná, že půjde o třetí odvar čajového sáčku... Namísto toho zábava od prvních vteřin... Hudební doprovod dává scénám sílu na husí kůži... Nám Středoevropanům by to sice stačilo bez závěrečného ekologicko-morálního poselství a patosu, ale v tomhle jsme již vzali americké filmy na milost...(31.5.2015)

Akční, vizuální, kaskadérská a triková část filmu byla naprosto úžasná. Ač je to tak trochu fantasmagorie, ovšem naprosto luxusní fantasmagorie. Při akčních scénách tuhne krev v žilách (a že těch akčních scén bylo) a fanouškům stoupá tlak i tep na maximum. Dobývání cisterny i různé souboje byly tak originální, jak jen být mohly. Přesto tomu všemu do dokonalosti trošku chybělo. Jednak mi to už všechno po čase přišlo trochu lineární a taky by se dalo vyvarovat některých zbytečných dialogů. Ale i tak jsem byl v kině spokojen s tím, co jsem viděl. Viděno v Cinestaru Futurum Ostrava 10.6.2015. 80%(15.6.2015)

Nadupaná akce která během 2 hodin prakticky nikde nepoleví. Ten film je navíc vyplněn takovou spoustou originálních nápadů, že někteří by byť z jednoho byli schopni udělat celovečerní film. Jednoznačně palec nahoru přestože ten film není bez chyb. Jedno je třeba si ale uvědomit z původně poměrně komorní podívané nám tady Miller udělal docela slušný blockbuster.(24.6.2015)

Pane Millere, děkuji!(3.7.2015)

Film dějově o ničem? Možná. Zatím nejlepší film tohoto roku? Určitě. Je to naprosto strhující film. Tom Hardy jako vždy skvělý a George Miller je génius.(23.7.2015)

Výborný. Jen pořád nemohu pochopit smysl té ohnivé elektrické kytary.(3.8.2015)

• herr_carter

Hm, tak bohužel, žádné nadšení se nekoná, nebudu tady žvatlat cosi o absenci scénáře a děje, protože vím, že kvůli tomu se fakt film nedělal, ale mě prostě nebavilo, jak hraje Hardy, jak hraje Theron a jak hraje zbytek hereckého ánsámblu. Všichni se tam plácali mezi zběsilou akcí a nudnými rozpravami,pochybuju, že tomu dám ještě někdy šanci.Mám z toho prostě pocit, že jsem zrovna kouknul do obrovskýho kastrolu z gulášem.................moje hodnocení = 3 z 10.(7.8.2015)

• U.Tarare

Jasně, na oko dobrý, furt tam něco bouchá a tak. Ale to, že děj je vytaženej odněkud z pr*ele spoustě lidí ušlo. Koukat hodinu a půl na to, jak jede Max kamioňák s bandou holek tam a zbylou půlhodinu jedou zase zpátky je uhozený.(6.9.2015)

Podtitul "zběsilá cesta" sedí na 500%, to je skutečná šílenost a ještě umocněná na druhou. Tady bych neměl co vytýkat, protože tak zběsilá jízda se fakt často nevidí. Bohužel akční scény jsou v podstatě to jediné, co tenhle film nabízí, i když v míře víc než vrchovaté. Je to naprosto skvěle natočené a tak zamrzí, že samotný příběh prakticky chybí. Dějově je to chatrné, ale vizuálně naprosto úchvatné - jinak se Max nedá hodnotit.(25.9.2015)

Nebyt obednych pauz ,nakolko ich bolo vela, by bola nadrz plna, takto dost pohonnych hmot vytieklo skrze taku malu nenapadnu dieru. Inak zodpoveda nazvu. Bola to divoka sialena jazda a opat film co nasytil moje zmysly skoro na plny plyn. Reziser nieje dochodca, netrasu sa mu ruky a vidi triezvo. Patrím k viacerym ludom co piesok z filmu skoncil na tvari, popripade na inej casti tela. Vizual - netreba slov. Povozil som sa do skoro plnej spokojnosti a ma moje sympatie., Mohla byt svadba.(25.9.2015)

• marhoul

Mě to nebavilo. Plavu proti proudu, ale já na to neměla žaludek a nesdílím davové nadšení pro Toma Hardyho. Ale chápu, že si film své skalní fandy našel.(1.10.2015)

"No tak, zavolali mě, abych někoho mučil. Nebo si tu zůstaň truchlit, taťko, já ti je přivedu." -vykonavatel spravedlnosti-(16.10.2015)

Mad Max som už strašne dlho presúvala v poradovníku lebo som asi tušila, že sa na to nemám dívať. Mne tieto postapokalyptické vízie sveta nikdy nevoňali a hoci je tu tento svet do detailov vymyslený a vizauálne perfektný, pozvanie doň by som si s čistým svedomím odpustila. Zo začiatku som len prekrúcala očami, postupne som si akosi zvykla a dokázala som to pozerať, miestami sa nechať uniesť neutíchajúcou akciou a viac na filme ani nie je čo hodnotiť. Herecký priemer, minimum hovoru, príbeh skoro o ničom. Ocenila by som ešte hudbu, ale tá mi akosi k filmu nepasovala. Čo si však nadlho zapamätám je niekoľko fakt stupídnych záležitostí, medzi inými napríklad doprovodný gitarsta, Charlize Theron zapierajúca sa do zapadnutého ťahača a tí skokani o žrdi tiež pobavili. Ešte hádam dodám, že predchádzajúce filmy som nevidela.... a po tomto už ani neuvidím. 60 %(16.1.2016)

Mad Max: Fury Road: George Miller nám servíruje něco co asi nikdo nečekal. Našlapanou akční podívanou od začátku až do konce. Film plný té nejlepší akce jakou jsme za dlouhou dobu mohli vidět. Každá scéna je naprosto perfektní. Digitální efekty a triky jsou fenomenální. Ten film je to na co jsme od prvního Maxe v nové době čekali. Ano pravda je že Tom Šílený Max Hrady tu tolik nevyniká,ale i tak se do této role hodí naprosto dokonale. Charlize Hola Hlava Theron tu ukazuje svůj skvělý herecký potenciál pro jakoukoliv roli. Pro fanoušky šíleného Maxe je tohle prostě šílene drsné akční PORNO!!!! :) A jestli Jirka Miller dotáhne to pokračování tak už teď stříkám blahem. :D :D :D 100%(10.2.2017)

Black and Chrome Edition: 80%(20.5.2017)

Těžko se to dá popsat slovy, protože se to zkrátka musí vidět! V kinech zrovna běží pravděpodobně nejlepší post-apokalyptický film historie kinematografie. Šílený Max: Zběsilá cesta je film vedle kterýho Rychle a zběsile 7 nebo Avengers 2 vypadají jako nízkorozpočtové komorní loutkové divadlo!!! Špinavej, zvrácenej, hnusnej, morbidní svět. Naprosto dechberoucí nekonečná akce. Vůbec nechápu, jak něco takovýho mohlo vzniknout, a že na to Warner Bros. dali 150 milionů dolarů, ale díky. Adept na film roku a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.(14.5.2015)

A já říkám: Co?! Toto bylo moje úplně první seznámení s šíleností samotného Maxe. A musím říci, že je opravdu nálož. Nikdy jsem snad nezažil, že by byl film, který by byl tak obsáhlý a nezastavitelný. Ano, přesně tak. Tohle je naproastá definice toho, když vás film nenechá odpočinout. Kam se hrabou nějaké válečné filmy, konverzační komedie a nebo samotný akční horory. Tenhle film prostě jede nonstop. Ani si herci spolu nemůžou pokomunikovat a ani zasouložit (mně je jasný, že hned jak Maximus uviděl to hejno bab pohromadě, spoustu lidí napadlo něco podobného). Ale to jste šli na špatný film. Zpět k příběhu. Maxe hnedka zajme párek upíru na bázi Twilight, akorát, že jim alespoň přidali nějaký to IQ, i když ne moc. Jedna věc, se kterou mne tvůrci trochu naštvali byla ta záležitost z Vallhalou, což by mělo zůstat na History šanelu, kde s tím také umí nejlépe naložit. Ale i tak je tento film opravdu zajímavá už tím, že se k němu vrátil jeho samotný stvořitel Miller, kde dostal lepší technologie a dotace, aby Maxe trochu upgradoval. Často koukám na filmy, které mi připadají, že u nich scenáristé hulili nějaká nekvalitní matroš. nyní to bylo dost podobné, ale producenti asi zainvestovali na něco kvalitnějšího. Hudba samotná mne opravdu překvapilo, protože se jednalo o maxi nářez jako kdyby to skládal sám Jan Pokoj. No celkově vzato. tento film byl na mne příliš zblázněný, než abych ho chápal jak chci, ale myslím, že odkaz Maxi značky je zachován zcela úžasně. A co když nebyl šílený Max, ale svět okolo něho? Druhé zhlédnutí v kině: Epičnost kamery, epičnost hudby, epičnost promyšlenosti a opět znovu epičnost hudby, protože ta je opravdu unikátní. Junkie XL je vskutku skvělou volbou pro vaše akční filmy!(14.5.2015)