Šílený Max: Zběsilá cesta

Šialený Max: Zbesilá cesta

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie / USA, 2015, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 331)

Vývoj nezastavíš. Nejdřív jen pomstychtivý Max, pak Mad Max a jeho pes a teď Mad Furiosa a její pes Max. S ukradnutou harémovou líhní a na podvozku Tatra se ti dva postaví všem, chybí už jen Čagin na Kamazu.. Popojíždění po australských okreskách vystřídalo akční hromobití na planetě Tatooine, šéfkuchař Seale slavnostně zahájil vizuální bakanálie, kaskadéři předvádí božský vítr a co si budeme nalhávat, nějaká větší košatost příběhu by byla stejně nepatřičná jako Nedvěd hrající na elektricko-plamenometnou kytaru Stánky. Miller s tučným měšcem Warner Bros. za pasem neuvěřitelně zamachroval a já doma vysypal z oblečení tolik písku, že by to stačilo na atletické doskočiště. Zkrátka tam, kam před 35 lety přijel režisér na kole bez přehazovačky a odrazek, vjel nyní na nadupané silniční motorce. Ale abyste si nemysleli, já cyklistiku docela rád.. P.S.: Přál bych si, aby nyní z režiséra napojením na přístroje udělali Immortana George a já se mohl za dalších 35 let podívat, kam až zase vystoupaly možnosti filmových tvůrců. Vývoj nezastavíš..(22.5.2015)

Zběsilá 3d jízda vyprahlou pouští. Tom Hardy nemusí mluvit a to mu sedí. 3 hlavní záporáci jsou super.(2.6.2015)

Akční, vizuální, kaskadérská a triková část filmu byla naprosto úžasná. Ač je to tak trochu fantasmagorie, ovšem naprosto luxusní fantasmagorie. Při akčních scénách tuhne krev v žilách (a že těch akčních scén bylo) a fanouškům stoupá tlak i tep na maximum. Dobývání cisterny i různé souboje byly tak originální, jak jen být mohly. Přesto tomu všemu do dokonalosti trošku chybělo. Jednak mi to už všechno po čase přišlo trochu lineární a taky by se dalo vyvarovat některých zbytečných dialogů. Ale i tak jsem byl v kině spokojen s tím, co jsem viděl. Viděno v Cinestaru Futurum Ostrava 10.6.2015. 80%(15.6.2015)

Nadupaná akce která během 2 hodin prakticky nikde nepoleví. Ten film je navíc vyplněn takovou spoustou originálních nápadů, že někteří by byť z jednoho byli schopni udělat celovečerní film. Jednoznačně palec nahoru přestože ten film není bez chyb. Jedno je třeba si ale uvědomit z původně poměrně komorní podívané nám tady Miller udělal docela slušný blockbuster.(24.6.2015)

Pane Millere, děkuji!(3.7.2015)

Film dějově o ničem? Možná. Zatím nejlepší film tohoto roku? Určitě. Je to naprosto strhující film. Tom Hardy jako vždy skvělý a George Miller je génius.(23.7.2015)

Výborný. Jen pořád nemohu pochopit smysl té ohnivé elektrické kytary.(3.8.2015)

• herr_carter

Hm, tak bohužel, žádné nadšení se nekoná, nebudu tady žvatlat cosi o absenci scénáře a děje, protože vím, že kvůli tomu se fakt film nedělal, ale mě prostě nebavilo, jak hraje Hardy, jak hraje Theron a jak hraje zbytek hereckého ánsámblu. Všichni se tam plácali mezi zběsilou akcí a nudnými rozpravami,pochybuju, že tomu dám ještě někdy šanci.Mám z toho prostě pocit, že jsem zrovna kouknul do obrovskýho kastrolu z gulášem.................moje hodnocení = 3 z 10.(7.8.2015)

• U.Tarare

Jasně, na oko dobrý, furt tam něco bouchá a tak. Ale to, že děj je vytaženej odněkud z pr*ele spoustě lidí ušlo. Koukat hodinu a půl na to, jak jede Max kamioňák s bandou holek tam a zbylou půlhodinu jedou zase zpátky je uhozený.(6.9.2015)

Podtitul "zběsilá cesta" sedí na 500%, to je skutečná šílenost a ještě umocněná na druhou. Tady bych neměl co vytýkat, protože tak zběsilá jízda se fakt často nevidí. Bohužel akční scény jsou v podstatě to jediné, co tenhle film nabízí, i když v míře víc než vrchovaté. Je to naprosto skvěle natočené a tak zamrzí, že samotný příběh prakticky chybí. Dějově je to chatrné, ale vizuálně naprosto úchvatné - jinak se Max nedá hodnotit.(25.9.2015)

Nebyt obednych pauz ,nakolko ich bolo vela, by bola nadrz plna, takto dost pohonnych hmot vytieklo skrze taku malu nenapadnu dieru. Inak zodpoveda nazvu. Bola to divoka sialena jazda a opat film co nasytil moje zmysly skoro na plny plyn. Reziser nieje dochodca, netrasu sa mu ruky a vidi triezvo. Patrím k viacerym ludom co piesok z filmu skoncil na tvari, popripade na inej casti tela. Vizual - netreba slov. Povozil som sa do skoro plnej spokojnosti a ma moje sympatie., Mohla byt svadba.(25.9.2015)

"No tak, zavolali mě, abych někoho mučil. Nebo si tu zůstaň truchlit, taťko, já ti je přivedu." -vykonavatel spravedlnosti-(16.10.2015)

Mám slabosť na road movie, inak by to bolo slabšie. Ale nenudil som sa. 3.5*.(12.11.2015)

Mad Max som už strašne dlho presúvala v poradovníku lebo som asi tušila, že sa na to nemám dívať. Mne tieto postapokalyptické vízie sveta nikdy nevoňali a hoci je tu tento svet do detailov vymyslený a vizauálne perfektný, pozvanie doň by som si s čistým svedomím odpustila. Zo začiatku som len prekrúcala očami, postupne som si akosi zvykla a dokázala som to pozerať, miestami sa nechať uniesť neutíchajúcou akciou a viac na filme ani nie je čo hodnotiť. Herecký priemer, minimum hovoru, príbeh skoro o ničom. Ocenila by som ešte hudbu, ale tá mi akosi k filmu nepasovala. Čo si však nadlho zapamätám je niekoľko fakt stupídnych záležitostí, medzi inými napríklad doprovodný gitarsta, Charlize Theron zapierajúca sa do zapadnutého ťahača a tí skokani o žrdi tiež pobavili. Ešte hádam dodám, že predchádzajúce filmy som nevidela.... a po tomto už ani neuvidím. 60 %(16.1.2016)

Mad Max: Fury Road: George Miller nám servíruje něco co asi nikdo nečekal. Našlapanou akční podívanou od začátku až do konce. Film plný té nejlepší akce jakou jsme za dlouhou dobu mohli vidět. Každá scéna je naprosto perfektní. Digitální efekty a triky jsou fenomenální. Ten film je to na co jsme od prvního Maxe v nové době čekali. Ano pravda je že Tom Šílený Max Hrady tu tolik nevyniká,ale i tak se do této role hodí naprosto dokonale. Charlize Hola Hlava Theron tu ukazuje svůj skvělý herecký potenciál pro jakoukoliv roli. Pro fanoušky šíleného Maxe je tohle prostě šílene drsné akční PORNO!!!! :) A jestli Jirka Miller dotáhne to pokračování tak už teď stříkám blahem. :D :D :D 100%(10.2.2017)

Black and Chrome Edition: 80%(20.5.2017)

• pursulus

Mé hodnocení celé řady "Šíleného Maxe" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".)(23.6.2019)

Těžko se to dá popsat slovy, protože se to zkrátka musí vidět! V kinech zrovna běží pravděpodobně nejlepší post-apokalyptický film historie kinematografie. Šílený Max: Zběsilá cesta je film vedle kterýho Rychle a zběsile 7 nebo Avengers 2 vypadají jako nízkorozpočtové komorní loutkové divadlo!!! Špinavej, zvrácenej, hnusnej, morbidní svět. Naprosto dechberoucí nekonečná akce. Vůbec nechápu, jak něco takovýho mohlo vzniknout, a že na to Warner Bros. dali 150 milionů dolarů, ale díky. Adept na film roku a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.(14.5.2015)

A já říkám: Co?! Toto bylo moje úplně první seznámení s šíleností samotného Maxe. A musím říci, že je opravdu nálož. Nikdy jsem snad nezažil, že by byl film, který by byl tak obsáhlý a nezastavitelný. Ano, přesně tak. Tohle je naproastá definice toho, když vás film nenechá odpočinout. Kam se hrabou nějaké válečné filmy, konverzační komedie a nebo samotný akční horory. Tenhle film prostě jede nonstop. Ani si herci spolu nemůžou pokomunikovat a ani zasouložit (mně je jasný, že hned jak Maximus uviděl to hejno bab pohromadě, spoustu lidí napadlo něco podobného). Ale to jste šli na špatný film. Zpět k příběhu. Maxe hnedka zajme párek upíru na bázi Twilight, akorát, že jim alespoň přidali nějaký to IQ, i když ne moc. Jedna věc, se kterou mne tvůrci trochu naštvali byla ta záležitost z Vallhalou, což by mělo zůstat na History šanelu, kde s tím také umí nejlépe naložit. Ale i tak je tento film opravdu zajímavá už tím, že se k němu vrátil jeho samotný stvořitel Miller, kde dostal lepší technologie a dotace, aby Maxe trochu upgradoval. Často koukám na filmy, které mi připadají, že u nich scenáristé hulili nějaká nekvalitní matroš. nyní to bylo dost podobné, ale producenti asi zainvestovali na něco kvalitnějšího. Hudba samotná mne opravdu překvapilo, protože se jednalo o maxi nářez jako kdyby to skládal sám Jan Pokoj. No celkově vzato. tento film byl na mne příliš zblázněný, než abych ho chápal jak chci, ale myslím, že odkaz Maxi značky je zachován zcela úžasně. A co když nebyl šílený Max, ale svět okolo něho? Druhé zhlédnutí v kině: Epičnost kamery, epičnost hudby, epičnost promyšlenosti a opět znovu epičnost hudby, protože ta je opravdu unikátní. Junkie XL je vskutku skvělou volbou pro vaše akční filmy!(14.5.2015)

Z bodu A do bodu B. Z bodu B zpět do bodu A. Vytáhnout mozek, nechat doma u botníku a uzřít kinetický zážitek roku s "bizár" autorským přístupem. Jedna velká paráda a 100% Guilty pleasure.(15.5.2015)