Šílený Max: Zběsilá cesta

Šialený Max: Zbesilá cesta

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie / USA, 2015, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 334)

Bizarní, monstrozní a doslova a do písmene šílené (ujeté) ve všech směrech a ohledech. Tahle epicka, nadupaná akční a audovizuální parádička (skutečně velkolepá pocta všem těm klasickým 70/80's béčkovýmpost-apokalypťákům) v čele s klasickým Mad Maxem, kterému ted určitě stoupne sledovanost, šlape jak hodinky a ani na vteřinul díky téměř nonstop-akci (neuvěřitelně kreaitvní, nádherné kaskaderské kusy) nenudí. Tomuto filmu (správnému trashy) nechybělo prakticky vůbec nic (samozřejmě někdo může namítnout, že film mohl mít propracovanější dějovou zápletku, lepší vývoj postav, že tam byly i některé věci které nedávaly moc smysl, pokud ale máte z tohoto soudku už něco málo nakoukáno, tak nadtím jen mávnete rukou a sami uznáte, že tohle vše nikdy není tou hlavní podstatou-prioritou u těchto a podobných filmů). "Zběsilá cesta" je neuvěřitelně špinavý a hlavně pak zábavný film, film který předčil veškerá moje očekávání, a troufám si říct že je to jeden z nejlepších (nebo spíš nejpovedenějších) filmů ve své kategorii, všem trash-maniakům mohu tento kousek vřele doporučit. Dlouho jsem neviděl nic podobného a asi zas dlouho neuvidím jak se zdá, na odreagování a výplach mozku ideální kousek:-) Jo, i já tu musím zmínit toho šíleného magora s elektrickou kytarou šlehající plameny (doprdele co to bylo? mimochodem fakt skvělej nápad - kdy tímto aktem se film už teď zařadil mezi nesmrtelné a pamětihodnotné!) to se jentak nevidí, parádní vsuvka a hurá do akce, která nikdy nekončí!(13.5.2015)

Film, při kterém se muži baví a ženy přemýšlí o životě.(18.6.2015)

Witness Me! - Mediocre! Co k tomu říct, jen málo co miluji tak, jako totálně over-the-top postlobotomické postapokalyptické civilizace plné fanatických holohlavých chromovaných bojovníků, co uctívají automobily a jsou schopni kvůli rodinné hádce vyrazit na historickou válečnou stezku do Valhally. Plnou rozcupovaných, rozmačkaných, roztříštěných, rozbitých monstrvehiklů a těl, obřích radioaktivních bouří, sličných panen a chraplavých hrdinů, kteří se v tomto šílenství snaží udržet aspoň kousíček rozumu, ale hlavně mozek v hlavě (mozek na kapotě není žádná sranda). Miller provedl všech předepsaných 77 rituálů a Warneři mu tedy nakonec připsali obří peníze a mohl si tak splnit svůj vysněný projekt. Škoda, že to tak nefunguje i u jiných tvůrců, resp. studií. Pravda je, že si byli producenti vědomi toho, jak riskantní to je a tak nejenom nakonec člověk dostal nejdražší Carmaggedon béčko vůbec, ale k tomu se mohl měsíce těšit na každý jeden nový trailer, kde se znovu a znovu ukazovalo to nejlepší z řemesla. Audiovizuální majstrštyk s velmi jednoduše načrtnutým, ale fungujícím dějem, sympatickými postavami (Taková Rosie zřejmě zrovna dosáhla na vrchol své filmové kariéry), šíleným akčním řemeslem (ten design kár!) a jaderným holocaustem, který způsobil většině populace Austrálie nejenom zhmotnění imaginárních kamarádů... v podobě nádorů, ale taky silný úbytek důležitých částí mozkové hmoty a to hlavně těch, které lidem pomáhaly držet se vkusného oblečení. Chyby by se našly, ale nemám chuť ani důvod je tu vypisovat, dokonce si na žádné ani nedokážu vlastně vzpomenout. To asi ta hladina adrenalinu je i při psaní stále příliš vysoká. I live, I die, I live again.(29.5.2015)

Max Mad. Čakal som veľa a toľko som som aj dostal. Nemám slov... 95%(14.5.2015)

Fallout and Furious. S trailery na Terminátora a Jurský svět byl dojem generačního déjà-vu takřka dokonalý, dětská radost ze čtvrtého Ramba se ovšem nekonala. Tu správnou osmdesátkovou demenci kalí až přílišný patos a ambice. Že jsem na to vůbec vlez a snad po deseti letech si upřímně přál pokračování nějakého filmu zrovna v mém neoblíbeném postapokalyptickém žánru, je ovšem minimálně wtf roku.(7.6.2015)

Šílené. Max "Transfůzák" Rockatansky je zpět v nejvymazlenějším díle série, na který jsme čekali dlouhých 30 let. Celý film je jedna velká, nápaditá honička, překvapivá, uhrančivá, skvěle a hlavně poctivě natočená. Miller se rochní v detailech, fascinuje meřítkem a do filmu, na kterém jsem viděl tak dvanáctiletého kluka klidně vpašuje odhalené děvy, dojičky, krev i utrhané obličeje. Hardy je cool Max, na slovo sporý ale výrazově přesný, Charlize má co hrát a její Furiosa je prakticky hlavní postavou a i když je jen další kapitolou téhle ságy, hodně stojí na ní. Návaznost na minulé díly je minimální. Všechno šlape jako hodinky. Dobře promazaný stroj. To je moje!(14.5.2015)

Spíše Mad Furiosa, jinak ale klasický hype jako blázen. Někdo v USA se uprdne na Rajčatech s úžasnými čísly a všichni jak smečka válečníků ujíždí Zběsilou cestou vstříc vysokému hodnocení hlava nehlava. Bombastický vizuál nepopírám, stejně jako hřmotný hudební doprovod, skvělé kaskadérské kousky a klasické trademarky, které dělají Maxe ještě šílenějším, než doopravdy je, nicméně od filmu s tak vysokým hodnocením čekám vždy něco víc, než jen zábavu - nějaký přesah. A to tato postapo série jednoduše nenabízí a ani z logického hlediska nemůže. Přirovnal bych to k zombie filmům. Viděli jste, aby nějaký měl hodnocení 9/10 ? A přitom je to velmi podobná "lehká" zábava. Takže se můžeme směle všichni uklidnit.___________ Po druhém shlédnutí. Revoluční akční film, který v mnoha ohledech (vizuální pojetí, mytologie, ženská hrdinka) stanovil standarty žánru minimálně v tomto desetiletí.(17.5.2015)

Je umění natočit nekončící akci tak, že nezačne nudit, no Georgovi se to sakra dobře zdařilo. Je to jak nějakej šílenej trip se spoustou ujetejch fetišistů, co si stříkaj sprej do huby, dávaj si uhozený jména jako Rictus Erectus a nosej náhrdelník z hlaviček panenek (jako Rictus Erectus). Nicméně někde v tom všem se našel čas i na trochu toho budování charakterů, Tom Hardy si vystačil s jedním až dvěma "soucítícíma" pohledama, Charlize jako obvykle boží, překvapil Nicholas Hoult - jako zfanatizovanej pošuk Nux byl skvělej, stejně tak Splendid Rosie Huntington-Whiteley. Parádní hudba, vůbec celej fim je super nářez. A ten kytarista byl esencí celýho filmu, šílenec zapálenej do svýho jedinýho poslání - řezat do kytary zavěšenej v popruhách v červeným body. Líbilo moc!(9.7.2015)

Kvintesenciální akční film nového milénia s příšerně charismatickou příchutí apokalypsy. Naše ústřední hrdiny, Maxe a Furiosu, na zbytečné tlachání moc neužije, daleko raději komunikují akcí, a když přijde na emocionálnější moment, vystačí si krátkým pohledem. Vynikající scénář ale dokáže na minimálním prostoru pozoruhodně komplexně vymodelovat i většinu vedlejších postav v čele s mladičkým vlčákem Nuxem a účinně děsivým Immortanem Joem. Obrovské uznání panu Millerovi, který ve svých sedmdesáti letech dnešním mladým režisérským "esům" předvedl, co, že je to ten punk, a jak se dá natočit kulervoucí blockbuster. 90%(19.5.2015)

Zhlédnuto v kině. Pravděpodobně bych nechodil tak daleko, abych řekl, že Mad Max: Fury Road je nejlepším filmem roku 2015, nicméně v TOP 3 určitě bude. Zpočátku mi dělalo problém se do tohoto filmu "dostat" (nevím, jestli jsem neměl náladu, ale pamatuju si, že jsem zpočátku málem v kině usnul) jenže pak přišel přejezd přes údolí a od té doby jsem věděl, že takovýhle akční nářez jen tak v kinech neuvidím. Rozhodně jeden z filmů, které musím vidět ještě jednou, abych si uspořádal myšlenky. Zatím ale 90 % s tím, že Charlize Theron totálně ukradla tento film týpkovi, jehož jméno je i v názvu tohoto filmu a to je něco, co se jen tak nevidí.(16.12.2015)

Šrapnel ze špinavé budoucnosti plný z(a)tracených postav, které jednají naprosto chaoticky a iracionálně ve jménu čehokoliv, k čemu by se mohly upnout. George Miller kašle na nějaký scénář a raději buduje atmosféru bezútěšné budoucnosti, kde vředy a nádory prorůstají skrze tělo i ducha, při jejíž sledování má divák pocit, že se na dvě hodiny octl v sedadle spolujezdce na tom nejbeznadějnějším místě na světe.(14.5.2015)

Hyperaktivní jízda tam a zase zpátky, jejíž vznik je mi záhadou (při tomhle budgetu). Miller určil směr nového akčního popcornu.(25.12.2015)

Neviem, ci film roka, ale uplne sa do detailov zhodujem s komentarom uzivatela T2. Je to Epicke, bombasticke, spektakularne, zbesile, sialene dobrodruzstvo, ktorej bubnova hudba Junkie XL len pritvrdila na pilu. Na tento film len tak rychlo nezabudnem. A samozrejme skvele 3D. George Miller vedel, ake su dnesne vymozenosti natacania filmov a urcite si v porovnani s Mad Maxom spred 30 rokoch vedel predstavit, ako by to mohlo vyzerat. A vobec nesklamal, naopak prekvapil.(19.5.2015)

A teď mám písek všude.. V životě máme určité jistoty. Že ráno vyjde slunce, že dvě a dvě jsou čtyři, že míchat tvrdej alkohol se nevyplácí, že Jágr bude vždycky hokejový bůh a že Gott si pokaždé pro toho svého Slavíka dojde. Kdo by ale čekal, že se George Miller po třech dekádách vrátí k postavě málomluvného a už dávno zlomeného Maxe, kterého sžírá minulost, pro ránu nejde daleko a ač vypadá, že by kulku do hlavy nejraději vypálil každému, nakonec se rozhodne pro správnou věc? Počkal si, zřejmě si leckdy dupnul a tuhle srdcovku uhnětal podle sebe. Výsledek je divočina. Cokoliv pojízdného sviští kupředu, postavy skáčou z jednoho auta na druhé, padají pod kola, mizí v dáli, svírají se v plamenech. Auta létají vzduchem, šrotují se, fanatické postavy se do toho šíleně tlemí, uctívají svého Nadsmrťase Joea, zatímco skupinka ztracenců v čele s Maxem a polonahými krasotinkami jejich útoky srdnatě a s notnou dávkou nadsázky odrážejí. Samozřejmě se tu zatraceně tlačí na pilu, na autě jsou namontované obří bubny, nechybí živelný kytarista s plamenometem, hraní si s pupeční šňůrou, fanatická víra ve spasení díky položení života v boji, fabrika na mateřské mléko, zdegenerované postavy.. Atmosféra, hudba, barvy, testosteron, akce, feeling, Charlize Theron bez vlasů i bez ruky. Když blockbuster, vždycky si dám raději něco takového, než všechny ty Iron Many a ostatní marvelácké uhlazené superhrdiny, u kterých ucvrkávají desetiletí hošani i padesátiletí požírači popcornu. Čtyři hvězdy a kousek..(15.5.2015)

• ClintEastwood

Šílený Max (1979) s Melem Gibsonem se mi moc líbil a určité měřítko sneslo i jeho první pokračování (1981). Dóm hromu (1985) jsem zatím neviděl, ale musím říct, že Zběsilá cesta je pro mě obrovským zklamáním. Akce? Myslíte ty mraky pixelů, digitální honičky, nepřehlednost a zběsilý střih? Příběh nic moc, Hardy mi byl nesympatický a celé to bylo děsně vyumělkované. Příště budu radši koukat dvě hodiny do blikající svářečky, to vyjde nastejno...(24.5.2019)

Nějak jsem se vám odmlčel, milé děti. Ne proto, že bych zanevřel na vás či na vaši nezdravou potřebu čísti mé píčárničky, ale mám moc práce s tím vymýšlet, jak hovno dělat a přitom týti. Ovšem Medmexfór je dostatečným důvodem vrhnout má tolerovatelně vyplněná tanga do ringu komentování a tak trošku si zaexhibovat. Inu - pyskatý Hárdy, ze kterého zde teče kdejaká ortodoxní panna více, než britský hemoglobin na podrcený křemík maghrebských pláží, u mě skončil. Ošklivější a tupější xyft nemívám ani já pro prolemtané noci a hraje zde hůře, než Petra S. orgasmus, dej jí nebe věčnou slávu. Doufám, že tak učiní již brzy. Tomí pulec, převlečený za protřelého divadelníka, vyvinul jedinou snahu - posrat mi celý biják. Nevyhrál, ale musím uznat, že na tom dřel jak Bulhar. Nyní následuje jeden z mých vyhlášených díků, který opěvovaného nasere a na světě přibude další ošpendlíkovaná figurka s mou přibližnou podobou. Tímto bych tedy rád poděkoval mistru Ápýčovi, neboť jen a pouze díky němu a jeho sofistikovaným vysvětlivkám, upraveným pro blbečka, abych je pochopil, vyzářil film z mojí obrazovky. Nelhal mi. Je to větší a akčnější jízda, než když ovulující nymfomanka dorazí na comic con. Všude samé tělní tekutiny, řev, panika, rozhozené oudy a spousta ,,střílejících hlavní". Když jsem tedy, mistrem předem poučen, přistoupil k filmu takto, čas krásně ubíhal a já si blaženě cintal na bačkorky. Pročež též slibuji, že si zopáknu Gibsono/Maxovo předchozí počiny, a možná si z celé série udělám i nového honíčka, neb známky již neuspokojují mou dušičku natolik, jako v letech autistického mládí, a od šachů jsem ztratil věž, dva pindíky, návod, kostku i herní plánek.(12.7.2015)

Film, kterému prakticky nelze nic vytknout, je totiž přesně takový, jaký chce být. Od začátku do konce neskutečný nářez, film se nezastaví ani na minutu, skvěle natočené akční scény, skvělí herci a výborná hudba. Ale jako divák jsem si film vůbec neužila, ten film je velmi intenzivní, což samozřejmě znamená velké plus, ale mně u toho bylo místy až fyzicky nevolno. Tohle je snad poprvé, co dávám 3* filmu, který se mi vlastně silně zaryl pod kůži (dva dny po projekci a já ho stále nemůžu dostat z hlavy), ale vůbec ne příjemným způsobem a vím, že film už nikdy nechci vidět. Jednoduše ani trochu nepatřím mezi cílovku tohoto filmu, ale úplně chápu to nadšení všech.(16.5.2015)

Filmom režiséra George Millera "Mad Max"odštartoval v roku 1979 svoju hviezdnu hereckú kariéru Mel Gibson. V rámci postapokalyptických sci-fi snímkov sa to stalo kultovým dielom. Následne boli vyprodukované aj ďaľšie dve pokračovania. No a v roku 2015 sa Georege Miller ku šialenému Maxovi vrátil a natočil titul "Mad Max: Zbesilá cesta". Už síce bez Mela Gibsona, ale má to také vysoké otáčky, že hravo zomelie na prach všetkých svojich predchodcov. Je to akčná atómová bomba, ktorá ma úplne odrovnala. Kurva, to bola teda divoká jazda. *****(1.11.2017)

Ve Fury Road je k nalezení úplně vše, co bylo dobré na předchozích maxovských filmech a je to tam ještě v lepším podání a daleko větší koncentraci. V kontextu současných blockbusterů potěší zejména nebývale tvrdá akce (z každého střetu je skoro fyzicky cítit kinetická energie, kterou v sobě všechny ty bizarní vozidla mají) a uhrančivě vykreslený a detaily zaplněný fikční svět (na jehož působivosti mají nepochybně lví podíl designéři kostýmů a dekorací). Osobně mě těší i způsob, jakým jsou do jinak maskulinního světa a žánru zapojeny ženské postavy. Ten má přitom hodně daleko do lacině okaté "módní" agitky, které se obávali někteří skeptikové při čtení propagačních materiálů, které feministickou rovinu filmu dopředu avizovaly. Zrychlování záběrů, které Miller využíval i své dřívější tvorbě, sice působí jako poněkud archaický a laciný filmařský postup, ale vyjma asi dvou nebo tří záběrů naštěstí prakticky neruší.(16.5.2015)

Nejlepší akční film desetiletí? Všech dob? To jsou možná silná slova hned na začátek, nicméně je třeba zdůraznit. že nový Max je přímo nasáklý testosteronem a akcí, tak brilantně a neokoukaně natočenou, že jsem leckdy jen tupě zíral a vychutnával si v podstatě její permanentní nášup. Rozhodně nejsem fanouškem geniálního vizionáře George Millera, jak hlásaly trailery (jako v čem je ta genialita? - Happy Feet jako vážně? :O) a už vůbec ne původní trilogie. Přijde mi nevkusná, australsky ujetá a osmdesátkově trhlá zároveň. Chápu, jaký význam má série pro Mela Gibsona, ovšem z dnešního pohledu je koukatelná snad pouze dvojka. Nový Šílený Max s velice výstižným přízviskem není o nic méně divný a a rozhodně o nic více smysluplnější. Je však v nejlepším významu epický a v jistém ohledu novátorský. Postapo už bylo natočeno více než dost a všechny víceméně na stejné brdo, Max však vyhrál v loterii, co se týče vizuálu. Ačkoliv nepopírám, že šeď, špinavost a vyblité barvy sedí k mnoha filmům, na mě stále více funguje kýčovitost. Maxovy přepálené barvy v trailerech naprosto trhaly oči a jestliže se v trailerech neustále upozorňovalo na genialitu režiséra, tak zde jí tedy máme (někdo holt zraje později). Je až neuvěřitelné, že i přes pokročilý Millerův věk a velice náročné natáčení kdesi v Namíbii, se to na konečném produktu vůbec nepodepsalo a zjevně odpočatý postarší režisér vyrazil dech, stejně jako loni Scorsese s jeho Vlkem z Wall Street. No a samozřejmě si na závěr nemůžu odpustit překvapení, že kdyby se film místo Mad Max jmenoval Furiosa s fantastickou Charlize Theron v hlavní roli, vůbec bych se nedivil. Překvapivě táhne víc film ona než Tom Hardy. Fury Road se neskutečně povedla a těším se, až si dám v kině opáčko, což se cení víc než cokoliv jiného... PS : Ve filmu je spousta věcí, co prostě nedávají smysl, ale jsou děsně c00l a to přece stačí, no ne!? Viděno v kině 2x.. 9o%...[26.5.2015_Cinestar_Anděl](26.5.2015)

...champagne shower od zaciatku po konec...konec...salenota(26.5.2015)

1 2 3 4 5 6 7 30 59 88 117