Hashirama

Film, kvůli kterému člověk začne věřit na zázraky. Autorská vize dokonale otisknutá na plátno, přičemž v dokonale nehollywoodském duchu. Vize vyšinutého a šíleného postapo světa za hranou běžných představ, který je však dokonale živý se svými pravidly, mytologií a postavami, které svou vizáží i chováním odráží jeho šílenou realitu. Světa, do kterého je zasazena apokalypticky pudová vysokooktanová adrenalinová honba za nadějí a svobodou, která profiluje hrdiny skrze jejich činy a úsečné promluvy. Netradiční a po všech stránkách svá apokalyptická motorová odysea, která má takový koule a energii, že si můžou všechny blockbustery nechat jenom zdát. ()

Lupes

Tohle je novodobé výtvarné dílo. Kontrasty, barvy, střih, pojetí akce, naprosté odpoutání od reality a zběsilý běh světem surrealistické imaginace. Když jsem viděl poprvé v kině, byl jsem zklamán, ale s druhým shlédnutím jsem pochopil a trochu se i nadchl. ()

samkko

Pohodová akční, postapo zábava. Takhle bych to popsal. Co se týče celkového děje a příběhu tak je to ok (nebudu rozebírat). Skvěle natočená a nastříhaná akce (které je ve filmu fakt dost) vypadá fakt hodně dobře. Máme zde krásné barvy a celkově to pouštní postapo prostředí ve kterém se snímek odehrává, nejen že vytváří příjemně koukatelnou atmosféru ale hlavně vypadá neskutečně dobře. Hudba je zde přímo fantastická, no a Tom Hardy v hlavní roli... co víc si přát. 8/10 ()

Ceberus

I na druhé zhlédnutí nechám dvě a půl hvězdy. Je to doslova jízda od začátku do konce, ale je to jen jízda tam a zpátky a nic dalšího se neděje. Ale rozhodně je to zábavnější než Gibsonova verze. A vzhledem ke směřování scénáře jsem překvapený, že se to místo Mad Maxe nejmenuje Furiosa, protože Hardyho mlčení umožnilo Theronové ukrást si film pro sebe. ()

gemi

Takhle nějak by mohla vypadat země, kdyby převzali vládu dezoláti. Místy je to nelogické (kde se berou pohonné hmoty? Čím se všichni uprostřed ničeho živí?), místy úplně absurdní (kytarista na přídi trucku), ale vždycky nápadité, neskutečně dynamické a vizuálně velkolepé postapo. Přitom je to dílo 70letého režiséra a 73letého kameramana! Kdepak, tohle vypadá jako všechno, jenom ne gerontoshow. (Druhé zhlédnutí, první 18. 12. 2015) ()

Rohrbacher

Působivý, stylisticky dokonalý a především naprosto atypický blockbuster. George Miller se na stáří parádně vyšvihl a stvořil dokonalé dílo,  které posouvá filmařské možnosti a zároveň dokazuje že je v Hollywoodu stále hlad po autorských originálních vizích. Ve své duši doufám, že se Furiosa povede úplně stejným způsobem. ()

rublik05

Čekal jsem, že to asi bude ujetá záležitost, takový nářez jsem ale opravdu nečekal. Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl něco tak šíleného. Mad Max: Zběsilá cesta servíruje téměř dvě hodiny zběsilé zábavné akční jízdy, nenechá diváka ani na chvíli vydechnout, zaujme jak akčními scénami, tak i celkovým vizuálním zpracováním, herci jsou vynikající, masky a triky jsou taktéž perfektní. Nevšední, originální, ideální na velká plátna. Tenhle bizár jsem si neskutečně užil, byť to místy bylo už trochu moc. 8/10. ()

panvasik

Upřímně, jsem nečekal s tím, že uvidím ještě dobrý film s Mad Maxem a ještě k tomu, když vím, že to točil George Miller, jsem tomu už vůbec nedával větší váhu a ještě větší naději, ale kurva tohle jsem FAKT nečekal!!! Tak nabušenou a zběsilou akční podívanou, jsem snad ani nedoufal. Tom Hardy byl neskutečný a za mě drsnější a šílenější než právě Mel Gibson. Nechápu, jak se Miller dokázal, tak udržet ze řetězu a upřímně se divím, že mu to všechno prošlo. V nejbližší době dnech to MUSÍM vidět znova!!! 9,5/10 ()

geek.ondra

Po řemeslné a autorské stránce revolučně nekompromisní blockbuster. Opus Magnum George Millera a asi největší filmová jízda dekády. 8,5/10 ()

junxi91

Šílený Max se reinkarnoval do 21. století a nutno podotknout, že to jde na filmu poznat. Doba se změnila, rozpočet se značně navýšil, o efekty se postarala CGI. Novému filmu podle mě chybí to kouzlo 80. let a také mám problém se srovnat s jednotlivými postavami, na rozdíl od těch z původní trilogie. Ty levně vyráběné kartonové kulisy a rekvizity z 80. let měly něco do sebe. Ty levně vyráběné kartonové kulisy a rekvizity měly něco do sebe. Hlavní postava Maxe mluví ještě méně, než tomu bylo dříve, více se drží v pozadí, ale pořád chce přežívat v postapo světě na vlastní pěst, bez ostatních. Max Rockatansky je pořád naživu a pořád jej pronásledují traumatické vzpomínky na lidi, které nedokázal zachránit. Během svého bloudění pouští je zajat a převezen do citadely válečného lorda Immortana Joea. Max je zde využíván jako živá transfuzní stanice na krev pro Nuxe, nemocného Joeova syna. Má totiž skupinu 0 a je univerzální dárce, jak mu vytetují na záda. Imperator Furiosa, ženská, která slouží lordovi jako poručík, je vyslána v obrněném "Válečném Voze", aby vyměnila Joeovy produkty za benzín a munici se dvěma Joeovými spojenci, Bullet farmerem a Pojídačem lidí. Pak se Joe dozvídá, že Furiosa prchá společně s Joeovými krásnými a mladými rodičkami, a tak za ní pošle svou armádu a na pomoc si zavolá Bullet farmáře a Plynové město. Nux se k pronásledování připojí a na jeřábu svého auta veze spoutaného Maxe, který mu slouží jako pojízdná transfuzní stanice. Furiose se povede vjet do písečné bouře a ztratit své pronásledovatele, kromě Nuxe, který se chce obětovat, aby vyhodil Vůz do vzduchu. Maxovi se povede osvobodit, zneškodnit Nuxe a Furioso zničí jeho auto. Poté, co přejde písečná bouře najde Max Furiosu, která opravuje Válečný Vůz, společně s Joeovými ženami: Toast, Capable, Dage, Cheed a Angharad, která je v posledním stádiu těhotenství s Joeovým dítětem. Max chce s Vozem ujet, ale nezná kód, jak obejít spínače zabíjení, a tak se neochotně spojí s Furiosou a manželkami. Nux nastoupí na Vůz a chce zabít Furiosu, ale je přemožen a vyhozen, nicméně Joeova armáda jej najde a vyzvedne. Furiosa se svou posádkou ve Voze projíždí kaňonem, ovládaným motorkářským gangem a chce jim dát palivo za bezpečný průjezd, ale gang se na ni nasere poté, co spatří blížící se Joeovu armádu. Motorkáři odpálí kaňon, aby zablokovali Joea a poté pronásledují Vůz, zatímco je Max a Furiosa odrazí. Joe přejede odpálené kameny ve svém monster trucku a dohoní Vůz, a díky tomu se může Nux vrátit do akce, ale nevyjde mu to. Angharad se snaží pomoci Maxovi a spadne z plošiny, následně je přejeta Joem, kterého to natolik traumatizuje, že zastaví pronásledování. Angharad nepřežije a potratí Joeovo dítě, silného chlapce. Capable najde zdrceného Nuxe schovaného ve Voze a snaží se jej utěšit. Po setmění Furiosa a Max zpomalí Joeovu kolonu pomocí min umístěných v bažinách, ale Bullet farmář v pronásledování pokračuje. Vůz uvízne v bahně a Nux jej chce osvobodit a připojit se k posádce. Nux prostě v jednom kuse střídá strany. Furiosa farmáře oslepí, Max se s ním utká a vrátí se se zbraněmi a municí. Furiosa pak ráno vysvětluje Maxovi, že směřují na „Zelené místo“, což je idylická země, kterou si pamatuje ze svého dětství. Pozná místo, kde se nacházejí a začne nahlas křičet údaje o své osobní minulosti a také příslušnost k jistému klanu, který vede stará žena na skále. Žena povolá svůj ženský klan Vuvalini, který pozná Furiosu jako jednu ze svých členek, která byla unesena jako dítě. Furiosa se dozví nepříjemnou zprávu o tom, že bažina z předchozí noci byla ono „Zelené místo“. Nic z něj nezbylo, pouze sedm starých členek klanu Vuvalini. Skupina se vydává na cestu přes velkou solnou pláň v naději, že najde nový domov, ale Max se odpojuje. Max má opět vizi, tentokrát v ní je dítě, které se mu nepovedlo zachránit. A tak se vrátí ke skupině a snaží se ji přesvědčit, aby se pokusili obsadit Citadelu, která je nyní prázdná a nechráněná. Dojde k setkání s Joeovou skupinou a k velké bitvě, během které je zajata Toast a zabito pět členek Vuvalini. Bojující karavana se dostane ke kaňonu a Joe se dostane před Vůz, aby jej zpomalil. Max bojuje s Joeovým nejstarším synem Rictusem Erectusem, zatímco těžce zraněná Furiosa jde zachránit Toast a společně s ní zabije Joea. Přeživší rodičky a Vuvalini přejdou do Joeova vozidla a Nux se obětuje při zničení plošiny, čímž zablokuje kaňon a zastaví Rictuse. Max daruje transfuzí svou krev Furiose, čímž jí zachrání život. V Citadele zavládne nadšení a euforie a místní dav rozerve Joeovu mrtvolu na kusy. Maxovi společníci jsou triumfálně vyzdviženi do Joeovy pevnosti na útesu, ale Max zase zmizí v davu. Co více dodat? Spousta brutální akce, 90 % z ní se odehrávající na rychle jedoucích obrněných a vyzbrojených vozidlech, které se řítí pustou krajinou, na Joeově vozidle cestuje také kytarista s basou a kytarou v jednom, která má také funkci plamenometu, nádherné Joeovi rodičky/manželky a snaha o přežití v postapokalyptické pustině. A také málomluvný nový Max, který mi byl méně sympatický než ten původní. () (méně) (více)

Keramos

Překonává všechna očekávání a nabízí pořádnou nálož akce a elektrizujícího vizuálu - je tím, čím by se měly snažit být všechny akční blockbustery. ()

DD

Jsem spokojenej. Co slibujou trailery, to film dodá. Neskutečně vymazlenej vizuál, world-building, parádní soundtrack od Junkie XL, neskutečná akce, ale děj fakt moc nečekejte. A možná proto z toho prostě nejsem tak nadšenej, jako jsem v loni byl z Edge of Tomorrow. Nebo letos z Kingsmana. Ale i tak jsem moc rád, že tohle vzniklo. A snad to i vydělá. P.S.: A tohle je rozhodně kino-povinnost, doma to bude tratit. A proto je škoda, že v sále pro 240 lidí nás bylo sotva 20. :( ()

RAFT

Wau ,tak konečně se to povedlo.Režisér George Miller se vrací v plné síle,svého dobrého maxe,konečně po dosti dlouhé době nebudou žádní tučnáci a kdoví jaké ,ty kravinky.Sice už ve filmu nebude hrát Mel Gibson ale,to vůbec nevadí,nahradil ho Tom Hardy což je jenom ,dobře.Herec pořád má co ve filmu nabídnout ,prostě se zněho stal pan herec ,který má dobré hitovky.Tu a tam se ve filmu ,pořád něco děje.Akční nářez od začátku až po samý konec ,vůbec sem se nenudil.A poté budete vidět už jenom samý písek a kdoví ,jestli nějaký nebudete i plivat z pusy.Charlie tož,dobrá to děvčica ,no herečka ,která ve filmu vůbec nenudí ba naopak ,hraje přímo skvěle.Sem s dalším dílem.Soundtrack dobrý.Za mě 90% ()

lucas241

Tento clovek urcite natocil babe & happy feet? Najuletenejsi akcnak po velmi dlhej dobe, s ktorym sa nemozu porovnat ziadne sucasne akcne filmy (najma teraz popularne komiksovky). Toto je od uvodnych titulkov 2 hodinova grandiozna haluz v kuse bez prestavky, ktora ked necha divaka po 20 minutach revania vytocenych osemvalcov, motorovej pily, gitary s plamenometom a vizualom ohna a krvi na 2 minuty oddychnut, tak clovek ma dojem ze pozera po strate tempa zrazu namiesto 2 minut neakcneho dialogu 20 minutovu telenovelu a nevie sa dockat kedy sa zase nastartuju motory. V suvislosti s predoslymi dielmi mi vadila jedine naviazanost celeho pribehu len na sledovanie jedneho kamionu/konvoja na ceste (z pohladu nazvu filmu vsak neni divakovi doslova urcite nic dlzny). Akcie je tam mozno az prilis, film by mohol vykreslit napr. viac post-apo svet v ktorom sa odohrava. Nevadilo mi pritom ani to, ze Mad Max hral dlhsiu dobu v pribehu skor 2. husle. Charlize Theron aj Nicholas Hoult na moje prekvapenie obaja velmi dobri, Tom Hardy paradny ako obvykle. ()

aik

Zdvižený prostředníček všem marvelovkám a dalším podobým komixákům valených neustále podle jednotného mustru. Tolik nápadů, šíleností a invence se v letním blockbusteru už dlouho neobjevilo. Navíc je to vizuálně opravdu pořádné žrádlo. V sedmdesáti dát takovýmto způsobem naprdel i tvůrcům o několik generací mladším. ... Bravo pane Millere! ()

Lilien

Keby v druhej polovici trochu nezvolnili tempo tak je to dokonalá podivaná. Ale klobúk dole pred akciou, hudbou, brutalitou a celkovým vizuálom. ()

Clark_Kent

Pravej letní blockbuster se vším všudy. Mega šílenost a mega nářez v jednom. Vizuální požitek jednoznačný, čekal jsem hodně a bylo to jěště větší a divnější. Tom Hardy a Charlize Theron vynikajcí herecké podání. ()

Zombiepod

Očakávania splnené do bodky. Mad Max po novom je dokonalým akčným zážitkom z tej najfascinujúcejšej postapokalyptickej budúcnosti, ktorý určuje nové smery v kostýmoch, vizuále, a postavách. Dve hodiny demolujúcej hlučnej akčnej naháňačky s minimom "pokojných" miest, kde každý drobný dialóg pozdvihne pomerne jednoduchý príbeh a jeho postup na úplne inú úroveň. Majestátna, epická jazda, ktorej nedostatky sa strácajú v hromovej akcii, vizuálnych vychytávkach a šialených postavách, aké v inom filme jednoducho nevidno. Potlesk, poklona, a film roka k tomu. ()

Dantte..

Tak a je to tady. George Miller včerejším dnem získal oficiální status nesmrtelného krále, protože to, co jsem včera v kině viděl se vrylo do mé mysli tak intenzivně, že už to snad do své smrti nezapomenu. To o čem "zvrácené" mozky šílených fanoušku celé roky snili a diskutovali mezi sebou s kamarády v podnapilém stavu se včerejškem stalo skutečností. Film to není dokonalý a našel bych tam pár věcí, který bych změnil, ale čert to vem, protože takovéto filmy se netočí jednou za rok, dokonce možná ani jednou za dekádu. Šílený Max je frenetická jízda od začátku až do konce, která kombinuje starou poctivou filmařinu a nové technologie ve vypiplaném vyzuálu a v unikátních akčních scénách, plných originálních - no řekněme, že né originálních, ale nápadů, které na filmovém plátně prostě neuvidíte. Po závěrečné scéně jsem myslel jen na jedno....já chci víc. Zapomeňte na šablonované blockbustery, které se drží formulky jistoty a studiového dozoru, tenhle film je výjímečný už jen tím, že z téhle škatulky vybočuje a v kině po velmi dlouhé době zažijete nový pocit, který u vysokorozpočtového filmu jste už dlouho nepocítili. Proto doporučuji - běžte do kina, plňte kinosály ať praskají ve švech, tenhle film si výdělek zaslouží. 100 % ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)