Šílený Max: Zběsilá cesta

Šialený Max: Zbesilá cesta

• Nový Zéland

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie / USA, 2015, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (2 334)

Bizarní, monstrozní a doslova a do písmene šílené (ujeté) ve všech směrech a ohledech. Tahle epicka, nadupaná akční a audovizuální parádička (skutečně velkolepá pocta všem těm klasickým 70/80's béčkovýmpost-apokalypťákům) v čele s klasickým Mad Maxem, kterému ted určitě stoupne sledovanost, šlape jak hodinky a ani na vteřinul díky téměř nonstop-akci (neuvěřitelně kreaitvní, nádherné kaskaderské kusy) nenudí. Tomuto filmu (správnému trashy) nechybělo prakticky vůbec nic (samozřejmě někdo může namítnout, že film mohl mít propracovanější dějovou zápletku, lepší vývoj postav, že tam byly i některé věci které nedávaly moc smysl, pokud ale máte z tohoto soudku už něco málo nakoukáno, tak nadtím jen mávnete rukou a sami uznáte, že tohle vše nikdy není tou hlavní podstatou-prioritou u těchto a podobných filmů). "Zběsilá cesta" je neuvěřitelně špinavý a hlavně pak zábavný film, film který předčil veškerá moje očekávání, a troufám si říct že je to jeden z nejlepších (nebo spíš nejpovedenějších) filmů ve své kategorii, všem trash-maniakům mohu tento kousek vřele doporučit. Dlouho jsem neviděl nic podobného a asi zas dlouho neuvidím jak se zdá, na odreagování a výplach mozku ideální kousek:-) Jo, i já tu musím zmínit toho šíleného magora s elektrickou kytarou šlehající plameny (doprdele co to bylo? mimochodem fakt skvělej nápad - kdy tímto aktem se film už teď zařadil mezi nesmrtelné a pamětihodnotné!) to se jentak nevidí, parádní vsuvka a hurá do akce, která nikdy nekončí!(13.5.2015)

Šílený Max má špičkově zrežírované, i provedené akční scény. Akce vůbec je neskutečně poutavá a precizní. Jen kvůli ní bych film doporučil. Akční sekvence mnou přímo otřásly a ukovaly mě do křesla. Bez přestávky jsem si vychutnával plynulost kamery, i záběrů. Překrásná akce. Jeden dokonalý záběr za druhým. Film má také velice zajímavé charaktery. Herecky filmu jasně panuje Charlize Theron a její Imperátorka Furiosa. Skvělý a přesvědčivý výkon. Šílený Max v podání Toma Hardyho se tu bohužel moc neprojevuje, spíš občas zamručí. Záporáci jsou nechutní a nenávidění hodní od samého počátku. Dobře zpracované jsou i ostatní vedlejší charaktery. K nim se dají v podstatě přičíst i auta. Protože každé auto je unikátní lovec vozidel. Velice důmyslně vytvořený a brilantně fungující. Auta a všechny jejich detaily jen přispívají a skvěle doplňují atmosféru. Film se nám také může pochlubit nádhernou výpravou. Dokáže vás přenést do svého světa téměř dokonale. Když pominu několik logických nesmyslů a situací ve kterých jsou jisté postavy podezřele nesmrtelné. Tak místo, kde se zasekáváme je příběh a svět ve kterém se příběh odehrává. Problém filmu není, že by měl málo děje. Naopak, děj je solidní a dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Nasazuje skvělou akční zápletku. Problém filmu je, že děj je nedotažený. Po celý film vás pronásledují otázky o světe, postavách, motivacích, historii. Film je vytržený z kontextu. Je to jako kdyby jste četli knihu ve které by každá druhá stránka byla vytržená. V průběhu filmu vidíte věci, o kterých prahnete se dozvědět více, ale nikdy se nedozvíte nic o ničem a o nikom. Tahle věc mě hrozně zklamala. Celý zážitek to soustavně kazí. Mohlo to být mnohem víc, mělo to potenciál se dostat do síně slávy. Nedotaženost děje tenhle jinak perfektní filmový zážitek ohromně ničí. 75% s odřenýma ušima.(1.6.2015)

Dosť temná vízia budúcnosti, v ktorej je skoro každý psychopat, násilník a vrah. Hlavný hrdina zmietaný schizofréniou sa bezcieľne potuluje až ho dopadne svorka magorov, ktorá pripomína skôr nejaký primitívny kmeň. Márne sa im snaží ujsť, skončí ako ich obetný baránok, ktorý však prežije a zvládne toho omnoho viac ako sa na prvý pohľad zdá. Celkom ma prekvapila hlbšia časť filmu, keď sa zjavila tá stará pani so semienkami stromov na obnovu vyschnutej planéty. Do vtedy to pôsobilo dosť vágne a stereotypne, lebo v podstate v tomto filme do vtedy nešlo skoro o nič. Snímok je to pekný, akčné scény sú fajn, dokonca to má dej aj myšlienku. Len do tých dvoch hodín mohli toho dať trochu viac a nie ich natiahnuť na jednu cestu tam a späť + nejaké tie zastávky.(1.6.2015)

Tak tomuto hovorím Cesta tam a zase naspäť! Jackson sa nechytá. Prostý, čistý, priamočiary akčný film zo sveta, premysleného do najposlednejšieho materiálneho, duchovného i filozofického detailu je Millerovým meisterstuckom. Odpúšťam mu aj Prasiatko Babe.(2.6.2015)

• Telecitutuci

Tak a je to tady. Šílený Maxůj pokračuje a mě vlhnout kalhotky. Jako FrANDA číslo jedna den předtím žhavím všechny tři díly na své metanem poháněné telce (neplést se sušenkama s příchtí maku). Den D nastal a já beru své groše vydělané třením mé ruky o pánské údy do promítací síně...... Co to ....už je konec? Tak jdu domů a přemýšlím co jsem viděl. Z mého oblíbeného Maxwella se stal naprosto tupý nesympaťák. Poctivé kaskadérské triky zastoupilo tolik oblíbené čarování na kompjůtru a ta jedna hvězda je pouze za skvělého padoucha v podání prstořeza. Tak a hurá na bajk.(2.6.2015)

Nejprve jsem chtěl odcházet z kina, ale pak jsem se nějak do filmu dostal a přišel mi i zábavný.(2.6.2015)

Geniální a vysokooktanová road movie!(2.6.2015)

Mě tady hlavně přišlo uveřitelnější to šílenství postav a vůbec celá mytologie světa na mě působila lépe než v předchozích dílech, což je hrozně důležitý, pro takovejhle film... Jinak težko říct jestli se mi ten film vlastne líbil. Kazdopátně madness to bylo a přišlo mi, že to leckde opravdu posunuje hranice filmu a když ne filmu, tak aspon imaginace... Skvělý vizuál laděný jednoduše do dvou barev je také neokoukaný a impozantní...(3.6.2015)

Proč mi přijde, že šílený Max je tam ze všech vlastně nejvíc normální? Super akční nářez a i když se celý film překvapivě netočí jen kolem Maxe, tak to není určitě zklamání. První půlka je v super tempu a na druhou část se v sice v tempu lehce poleví a finální střet není asi vrchol filmu, protože v první části se začalo fakt tvrdě. Opravdu v celém filmu mi přijde, že jediná velká chyba je právě v jeho gradaci. I tak jsem si ho ale skvěle užil a jiné výhrady asi nemám.(4.6.2015)

Najlepší akčný film nového milénia a to nie len kvôli samotnej neuveriteľnej akcii. Ak si niekto myslí že tento film nemá dej alebo nedáva zmysel a stojí len na cool akcii a vizuále tak jednoducho nebol dostatočne pozorný pretože témy totality a otroctva ktoré ho sprevádza, feminizmu a náboženského fanatizmu skutočne nemohli byť viac zreteľné a navyše sú prepojené skutočne originálnym spôsobom, Maximalistický Max ma jednoznačne najviac prekvapil svojou hĺbkou a víziou ktorá vysoko predčí čokoľvek z originálnej trilógie. A to že sa dostávame do veku kedy feminizmus začína byť cool ma ako feministu pochopiteľne teší.(4.6.2015)

Zběsilá jízda která nenudí.Tom Hardy se doopravdy předvedl.Šílení padouši. Mad Maxe jsem si doopravdy užil asi nejlepší akční film co jsem viděl 5 hvězd zaslouženě. (TATRA !! )(6.6.2015)

• pesbara

už dlouho jsem neviděl tak marnej a přeceňovnej film plnej zbytečnýho násilí a nesmyslnýho jednání. Ano, je to docela originální, ale to je všechno, jinak jen smutek a pocit zmaru. Divný nevěrohodný postavy chovající se jako blázni, furt se jede a furt se bojuje tím nejnesmyslnějším způsobem co jen kdo dokáže vymyslet. Jestli to má být nějaké podoběnství o boji dobra se zlem, tak jsem zcela nezasažen(7.6.2015)

Pro mne celkem zklamání. Uznávám, že natočeno bylo bravurně, technické detaily na vysoké úrovni, výkony herců slušné. Ncméně scénář, kdy někam všichni jedou a pak zase jedou zpátky mi dost zklamal. nebyla tam špetka invence a ani moc dějových nápadů. Čekal jsem o hodně víc. Je mi líto....(12.6.2015)

Obdivuji George Millera hlavně za ten nápad. Drží se od samého začátku i když první díl mě zklamal, tak zase ten dosavadní poslední mě překvapil. Všechny ty auta jsou reálné což je pecka. Svět se zbláznil a takhle to dopadne.(14.6.2015)

To nemělo chybu.(16.6.2015)

• oli9

Zklamání ! Těšil jsem se do kina jak malý kluk, čekal jsem pecku , bez děje jenom dvouhodinovou jízdu, jenže ano nudilo to a postrádalo něco. Káry, efekty supr jenže a co dál ?? Starý max byl teda lepší. Nechápu tu euforii tady u všechneberu vám hodnocení. Přitom já téma postapokalyptická budoucnost miluju.(16.6.2015)

TRIUMF. Mad Max v dnešnom prekomixovanom filmovom svete plnom snímkov na zakázku dokázal priniesť niečo, čo som ešte nikdy v takejto podobe nevidel. Mal som štastie na výbornú projekciu v Londýne, kde sa celé kino doslova triaslo pri každom výbuchu a náraze auta. Za podpory úžasne našlapanej hudby a nádherného vizuálu som mal pocit, že sledujem niečo nevídané, niečo dokonalé. Stred filmu bohužiaľ stráca na tempe a niektoré časti by som z neho bez váhania vystrihol (nočné sekvencie, rozhovor so starými ženami), ale koncová sekvencia znova prináša akčnú nálož, ktorá nemá obdoby. Charlize Theron úžasná a krásna aj s krátkymi vlasmi, Tom Hardy predvádza taktiež zapamätatelný výkon a spoločne s Nicholasom Houltom završuje svätú hereckú trojku, ktorá film posúva ešte do väčších výšin. Celkovo nejde o dokonalý film, ako by sa mohlo zdať po približne štyriridsiatich minútach filmu, ale v dnešnej dobe ponúka niečo tak nevídané, že mu všetky menšie neduhy odpúšťam.(17.6.2015)

Ještě sem to neviděl ale určitě to bude na 5 hvězd.(18.6.2015)

• NeverEver

Takovahle blbost neni hodna nazvu "Mad Max". Nejen ze puvodnimu Silenemu Maxovi nesaha ani po kotniky, ale navic je to fakt pic*vina. Dej je mizernej, rezie je prvoplanova a scenar je ubohej. 2** jsou spis z nostalgie (film jsem musela dokoukat se zaprenim).(18.6.2015)

• MisterSister

Film, jehož protagonista v efektyprošpikovaném úvodu pronese cosi o tom, že kdysi patřil k chlupatejm a následně je zabásnut partou maníků na klišéovité poušti, by za normálních podmínek měl bezpochybu obrovskou šanci stát se tím ''cool'' bijákem po kterém se letní publikum s propoceným vkusem utluče úžasem. Soudě na základě hodnocení na csfd.cz se to i stalo, avšak s tím rozdílem, že tentokráte si zmámení fanoušci vzali na paškál dílo trochu jiného kalibru. Jiného v tom, že pan režisér se očividně poučil z tvorby Michaela Baye a narozdíl od něj seká ještě více akčních scén, které mají ještě méně smyslu; to je přeceněné - nemají totiž žádný. Prvních 20 minut tak člověk přemýšlí nad tím co se to tam děje? a proč vlastně? no dobře tak aspoň, že to vypadá docela dobře, ale vážně, proč se tam furt objevuje ta malá holka?. Film naprosto nevyužívá obrovský herecký potenciál Toma Hardyho, hlavní roli vlastně mohl hrát úplně kdokoliv a nikdo by si toho neměl šanci všimnout, je tedy evidentní, že tento herec byl zvolen, aby na ''to'' aspoň někdo chodil. V tomhle filmu vlastně vůbec nic nemá smysl, což se u akčních ''vymýváren'' dá čekat, ale ''přidaná'' hodnota zde spočívá v jakési nechutné, obskurní snaze o to evokovat v divákovi emoce, a to, ať už prostřednictvím té údajné dcery Hardyho, či obtloustlými ženami produkujícími mateřské mléko pro veřejné potřeby, dále pak ženský motorkářský gang a stařeny na chůdách, kdo má tohle za potřebí ksakru? Tenhle film zkrátka neobsahuje nic než hromadu né-až tak dobrých efektů které už pár let nedokáží utáhnout dvouhodinovou stopáž. Poprvé v životě jsem po zkouknutí filmu litoval vynaložených nákladů, takovéhle filmy by měli zakázat a rovnou za ně lámat tvůrcům hnáty.(19.6.2015)

Nehorázný audiovizuální masakr. Ti, co vymysleli ty masky lidí a modely aut by zasloužili Oskara. Všechno už by to bylo dokonalé i tak, ale s tim bláznem, co tam brnká na tu kytaru to teprve dostalo ty správné grády. Člověk, který ho má na svědomí musí mít o kolečko víc, nebo míň. V tomhle filmu je prostě všechno propracované a nezapomenulo se ani na takové detaily, jako permanentně stojaté bradavky čokoládové krásky. Hardyho i Theron si tu oblíbí každý. Nemůžu se dočkat, až film uvidím znovu. Bohužel se po tomhle na předchozí trilogii asi nepodívám, protože bych si nudou okousal nehty až po první článek prstů. 95%(20.6.2015)