poster

Šílený Max: Zběsilá cesta

 • Austrálie

  Mad Max: Fury Road

 • USA

  Mad Max: Fury Road

 • Slovensko

  Mad Max: Zbesilá cesta

 • Slovensko

  Šialený Max: Zbesilá cesta

 • Velká Británie

  Mad Max: Fury Road

 • Nový Zéland

  Mad Max: Fury Road

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie / USA, 2015, 120 min

Externí recenze k filmu (22)

 • Abysszine.com (Tomáš Jůn) *****

  "Šílený Max je zatím nejlepším filmem roku 2015. Připravte se na ujetou jízdu, kde prim hrají elektrické kytary, nabušená auta, hromada ujetostí a podivnosti pramenící z mutací a máte kandidáta na hit roku. Co záběr to umělecké pojetí. Snad to ocení i diváci, Max si to zaslouží všemi deseti. Takže…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Řemeslná preciznost tu jde ruku v ruce s jasnou autorskou vizí, jak by měl jeho film vypadat. George Miller vykreslil dekadentní atmosféru šílenství a zmaru natolik sugestivně a bez kompromisů, že tím ukázal i svým mladším kolegům cestu, jak se nenechat semlet studiovým systémem." (více)

 • Blok.ssknih.cz *****

  "Šílený Max: Zběsilá jízda má něco, co v poslední době chybí asi všem Hollywoodským blockbusterům. Má koule a silný tah na branku. Jízdu jako v tomto filmu nezažijete nikde jinde ještě hodně dlouho, i když se určitě budou ostatní filmaři snažit do napodobit. Rozhodně stojí za návštěvu kina. Jednou.…" (více)

 • BudejckaDrbna.cz (Václav Votruba) *****

  "Ano, Šílený Max: Zběsilá cesta je maximální akční smrští. Je až zázrak, že něco takového vzniklo v dnešní době. Je to hnusné, syrové, přímočaré, posměšné, neštítící se ničeho (hrátky s pupeční šňůrou mrtvého dítěte), prostě přesně takové, jak všichni fanoušci doufali. Že v tom nehraje Mel Gibson,…" (více)

 • CinemaView.sk (Pavel Bielik) ****

  "Sklamaním môže byť pomerne nevýrazná Maxova postava, podľa ktorej film nesie názov. Rovnako nevýrazný je scenár, ktorý, ako už býva v béčkových filmoch zvykom, obsahuje významové chyby, pretože prednosť dostáva cool efekt. Väčšina stopáže sa odohráva na zaprášených cestách, priestor tak nedostávajú…" (více)

 • Cinepur.cz (Jiří Flígl)

  "Středobodem vyprávění přitom není Max, nýbrž Furiosa, životem těžce zkoušená, ale nezlomená žena. Tato hybatelka děje a akční hrdinka nikdy nesklouzne k jakémukoli klišé, ať už ze spektra slabosti a podřízenosti, ale ani z ranku nadlidsky silných bojovnic. Na rozdíl od některých domněle…" (více)

 • Comixzone.cz *****

  "Podle mě vůbec nevadí, že Max je tam prakticky zbytečná a postava Charlize Theron hraje v příběhu prim a že za celý film padnou tak tři věty. Ono v tom filmu v zásadě nejde o příběh. Parafrázovat to můžeme velice trefně, nejde o cíl ale o cestu. Je to prostě rychlejší a zběsilejší než jakýkoli film…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Miller ukazuje mladé generaci, že postapokalyptický žánr má co nabídnout i dnes. Nápaditost a dynamika filmu nám nedovolí si odpočinout, je to skutečně zběsilá jízda. Škoda, že „bojové“ scény jsou si vlastně dost podobné, a tak chybí strhující finále jako třešnička na dortu. Přesto stojí za to…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Daniel Krásný) ****

  "Šílený Max: Zběsilá cesta je malé filmové zjevení. Nejzuřivější blockbuster za posledních možná patnáct let. Snažil jsem se, snažil, aby mi v posledních minutách už nepřišel trošičku moc dlouhý." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) *****

  "Šílený Max: Zběsilá cesta je po všech směrem obdivuhodný počin. Sedmdesátiletý režisér, jenž léta točil rodinné filmy navázal s novým představitelem hlavní role na třicet let spící ságu a přivedl k životu akční orgie, o jakých si o polovinu mladší režiséři mohou nechat jen zdát." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "V dnešní době, kdy velkorozpočtový film může na plátně předvést NAPROSTO COKOLIV, chce velkou invenci přijít s něčím úplně novým. A Millerovi se to podařilo. Přibližně polovina (dvouhodinového) filmu je non-stop akce, při které se na autech a motocyklech dějí všechny možné věci, a několik nemozných…" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ****

  "Bez debat je i úžasná výprava, o kostýmech a maskách ani nemluvě. Vytuněný vozový park, včetně obrněné Tatry, vyrazí dech i tomu nejmenšímu obdivovateli automobilového průmyslu. To všechno jsou další kladné momenty, které Šílenému Maxovi přidávají na jedinečnosti." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Nicméně přestože čtvrtý Šílený Max vsadil kromě titulního hrdiny i na neméně výraznou ženskou postavu, podívanou pro ženy zrovna dvakrát nepředstavuje, leda by šlo o fanynky efektní militantní akce, spoře oděných dívek, extrémního punku a srazů přátel motorismu. Pro mužskou část diváků jde ale v…" (více)

 • Generace21.cz (Lukáš Novák) *****

  "S novým Maxem jsem nadmíru spokojen. Dávno jsem z kina neodcházel s pocitem, že chci prostě víc nebo že bych film rád viděl ještě jednou, a to brzy. Absence příběhu vůbec nevadí, vše vynahrazuje výjimečná dynamičnost a skvělé technické zázemí. Jen škoda, že v poslední třetině tempo trochu zvolní na…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) *****

  "Stačí jen pár desítek minut, aby člověk pochopil, co myslel hlavní představitel Tom Hardy svým výrokem na twitteru, kde napsal, že Šílený Max: Zběsilá jízda je „kombinace Cirque du Soleil a zasr***** Slipknot!“ To, s čím se vytasil Miller, je totiž něco výjimečného. Je to film, který bezprecedentně…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ****

  "Šílený Max je filmem, který se nachází v permanentním stavu krize, kdy se i motor opravuje za jízdy a není čas nic probírat. Vše se dozvídáme až při cestě, za běhu, střílení a uhýbání kulkám, ohnivým kopím a ostrým harpunám nebo štípačkám. Příběh je však velice přímočarý bez jakýchkoli odboček…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) *****

  "Nový Šílený Max kultovní trilogii rozhodně nedělá ostudu, ovšem hodnocení, jaké má, si zaslouží především kvůli tomu, že je jiný než ostatní blockbustery. Má vlastní tvář. Možná není úplně hezká na pohled, ale rozhodně se vám zapíše do mozku tak, že na ni jen tak nezapomenete. Podobně jako třeba…" (více)

 • NaFilmu.cz (Filip Šula) *****

  "Něco tak zábavného, drzého a brutálního tu dlouho už nebylo. A nepotřebujete k tomu ani vidět předchozí filmy. I když si to s nimi více užijete. Jedná o svižnou černohumornou jízdu, která dovršuje vývoj toho, co jsme viděli v prvních třech filmech – rozpad starého světa a vznik nového, proměna…" (více)

 • Obrazor.cz (Filip Šula) *****

  "Šílený Max: Zběsilá cesta je v podstatě jedna konstantní automobilová honička s krátkými přestávkami. Díky rychlému střihu se daří udržovat dynamiku akce, navíc film přenáší na diváka dvojí pocity." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) *****

  "George Miller se po třiceti letech vrací ke značce na které se formoval jako filmař a akčním fanouškům na celém světě padají čelisti. Šílený Max: Zběsilá cesta je do dokonalosti vypilovaný akční film, který ukazuje, co všechno se v rámci žánru dá udělat za rozpočet 150 milionů a že i dvě hodiny…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) *****

  "Mad Max je analogovým Goliášem digitálního dneška. Poctivost ve všech krocích kupředu, jasná vize přivedená k hranicím dokonalosti, lahůdka pro kultovní fanoušky a kopanec milionů zadků všech fandů universem nepolíbeným. Kariérní chybou cinefila by bylo nechat si nejodvážnější akčňák století,…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Brutální, zábavné, drzé, troufalé a téměř dokonalé. Tak se dá popsat prvotní pocit po opuštění kina. Šílený Max: Zběsilá cesta je zatím největší překvapení letošního filmového roku a patří jednoznačně k nejlepším žánrovkám dekády." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace