manchestervn

Už dlhé mesiace pred príchodom filmu nám trailery ukazovali že to bude doslova Zbesilá Cesta, po zhliadnutí filmu som cítil spokojnosť a ukojenú dušu filmového fanušíka ako málokedy. Film drží celý čas diváka v napätí, postavu Šialeného Maxa zahral Tom Hardy na výbornú. Jeho postavu a minulosť zahajuje tajomstvo a z každého jeho činu cítiť niečo čo sa ťažko opisuje slovami. U mňa za 5* hlavne za excelentný herecký výkon šialeného Maxa, a vizuálna stránka filmu zvládnutá takisto na výbornú. Škoda že som nevidel v IMAX.. ()

Cezar209

Mad Max ? ... : hmmm Mel G. Sympaticky pocin vratit sa k overenej serii o neohrozenom bojovnikovi v postapokoliptickom prostredi, kde akcne sceny (nie je to narecie - sceny nerovna sa steny :o) ) na autach, ktore pripominaju bojove vozidla pechoty su to co si z tohto filmu zapamatate urcite. Mne osobne tak trochu chybal Mel.., ale to by nebola iste spravna volba nakolko vratit sa po viac ako 30tich rokov do tej istej ulohy by som nepredychal. Pribeh nicim vynimocny, ale 2 hodky milovnikom extravagantnych aut a akcnych scen ubehnu ako voda. Vcelku sa da konstatovat ze je to jeden z mala pripadov uspesneho navratu k osvedcenym seriam z minulosti. Kto videl Mad Max 1-3 nemal by obist ani "4"ku. ()

Mike_Doe

Niet divu, že jedna z najúspešnejších RPG hier i.e., Fallout bola v mnochých prvkoch inšpirovaná sériou Šialený Max. Spomedzi mnohých rebootov ako Terminátor, Robocop, TL či Rambo, etc. je MM-FR asi najvydarenejší return, kt. nezaostáva za slávnymi predkami ba naopak obohacuje sériu v mnohých aspektoch. Film dal taktiež podnet pre novú MM ságu v ženskom prevedení alá prequel Furiosa, ktorá je rovnako vysoko očakávaná ako samotný Max Rockatansky (a možno ešte viac). Ktovie, možno to bude aj lepší film. ()

pelewi

Parádna old-school sranda. Originálna s minimom PC efektov. Akcia jak sa patrí, naháňačky tiež a herci ani nehovorím. 5/5 ()

pietri

Tohle byla taková pecka..že se to snad ani nedá popsat!Chci po filmu to,aby mě po celou dobu bavil,aby mě od začátku oslovil příběh,který se rozvíjí a doplňuje ho úžasná akce s napjetím a perfektním tempem;to vše obaleno skvělou muzikou...tenhle film mi to dal!!!Je to úžasnej zážitek!!! ()

agent_R.M.

Od začátku do konce jízda jak se na akční film patří. Ale hlavně (konečně!) akční film bez zbytečně dlouhých dialogů, které jenom zpomalují děj a zážitek filmu jako celku. Hlavní hrdina toho také moc nenamluví- mluví za něj činy. Celkově zajímavé nakopnutí v podstatě už skoro "mrtvého" příběhu o muži putujícím v post-apokalyptickém světě, kde už žádné hodnoty ze starého světa nikomu nic neříkají, a jde jenom o přežití za každou cenu. Celkově dobře udělané pouštní jízdy s prostřihy na nějakou konkrétní akčnější scénku s bojem apod. Navíc hodně dobře prokreslující hudba v pozadí s rytmem děje (nejvíc potěšil ten kytarista, který "přidával" na divokosti svým hraním). Osobně mám nejraději tu sekvenci, kdy se Max probírá z hromady písku v prostřizích s energií vybuchující lávy/tavené ocele. Jinak i hlavní postava je sympatičtější (zvláště když zbytečně neplácá pátý před devátý) také díky jeho viděním, které jsou výčitkami jeho svědomí toho, co měl udělat/slíbit apod. To podle mě vytváří postavu, která neoslňuje jenom tím, že se porve s jednorukou řidičkou a ukradne ji tahač, ale také že má i svou minulost, která se mu vrací a on se jí snaží napravit.. ()

Angus250 odpad!

Tak takuto kokotinu som nevidel uz dlho, velmi dlho. Musim znova zopakovat, ze dobre filmy sa uz netocia (1 zo 100, cest osamelym vynimkam). Niekedy davno som Mad Maxa 1-3 predaval na videokazetach a isiel na odbyt dobre. Teraz su dobri reziseri uz stari, alebo im jebe (vid tento tolko ospevovany "skvost" - Millerovi ocividne chyba materske mlieko), alebo skacu z mosta (Tony Scott). Neviem, preco je vo filme tolko kreatur, trupnikov, zohavenych telesnych schranok...A nominacia na 10 (slovom DESAT) Oscarov? Dostal by ich vsetkych, keby boli v porote 12 az 15 rocni zasrani. NASTASTIE NIE SU...A ANI NIKDY NEBUDU...Zhrnutie: zbytocnych 120 minut. Uz dlho som sa tak netesil na titulky... ()

Kristyna.Mic

Původního Maxe sem bohužel neviděla.Ale tento remake je jízda od začátku do konce.Hezky to odsejpa 2 Hodky filmu a ani minuta nudy.Obsazeni se mi taky líbilo.Arcimatky byli koukatelne. ()

Kaucukovnik

Ech. Vezměte honičku z Road Warriora, natáhněte a nadopujte steroidy a vyjde vám Fury Road. Na jednu stranu oceňuju výpravu a zejména přehršel praktických efektů, ale z postapokalyptické pustiny se stává tématická horská dráha. Kdo potřebuje expozice a motivace, utáhneme to na stylu! Támhleten je zlý - má umrlčí masku a velí znetvořencům. Holky jsou hezký, takže jsou hodný. Max by měl být nejdřív cynik, ale nakonec klaďas, tak prostě v půlce zčista jasna obrátí. Do té doby není důvod s titulním hrdinou sympatizovat, nebo ho aspoň respektovat jako drsoně. Ani by tam vlastně celou tu dobu nemusel být, jenom chrastí okovy a funí do masky. Tom Hardy mi tu opět nesedí, sedl jedině v Bronsonovi a tam měl přes půl obličeje knír. Gibson sice taky pořád apaticky zíral do blba, ale u Hardyho mám podezření, že to nehraje. Naštěstí ho tu navzdory názvu není až tolik... Je to lepší než Thunderdome a cca půlka prvního Maxe (ta než mu rupne v bedně). Na obvyklý standard remaků a rebootů vlastně přímo fantastické. Stejně bych radši samostatný film s Charlize Theron v hlavní roli. A nebo zpátky Mela - pár vrásek navíc v pustině jen sluší, ne? ()

SatanHell odpad!

Absolútne nechápem,prečo sa ten film volá Mad Max,keď on je tam len vedľajšia postava.Oproti klasike z osemdesiatych rokov je tot absolútna mizéria!!! A také nezmysly čo tam sú....Ženská sa v blate snaží tlačiť kamión.Chlap sapdne v plnej rýchlosti z kamiónu a nemá ani škrabanec to isté ešte keď sa s Mad Maxom vybúral-obidvaja to v pohode prežili a bez zranenia!!!Proste odpad!! ()

Asgard

Tohle není Sci-Fi/Akční/Dobrodružný/Thriller. Ne. Tohle je žánr Mad Max! Ten film si jde zkrátka svojí cestou jako puberťačka ve svym rebelskym období. Nesere se to s nějakým vysvětlováním kdo je kdo a co je co. Prostě tady máš akčního hrdinu co je trochu na hlavu, pár princezen pod ochranným neholeným podpažím jednoruký feministky, a šovinistickýho magora co je pronásleduje nadopovanej kojeneckym mlíkem. Kolem a kolem je to celkem fajn film k pivu, ale mástrpís to asi není. pozn.: To auto s reprosoustavou je bezvadnej nápad, ale zbytečně přehnaný. ()

windmasterr

Vďaka veľmi kladným recenziám na tento film som sa ho rozhodol zhliadnuť, no opäť sa mi potvrdilo, že recenzia často nezodpovedá kvalite filmu. Mad Max: Zbesilá jazda totiž nie je vôbec tak dokonalý film, ako ho tu mnohí hodnotia. Tak pekne od začiatku. Začína to sľubne. Mesto na začiatku je spracované pomerne dobre, tak ako aj postapokaliptistická atmosféra. Následne sa ale začne naháňačka, ktorá prekvapene pretrváva celý film. Zo začiatku si poviete fajn, no po čase to začne poriadne nudiť. Herecké obsadenie perfektné, takisto herecké výkony. Lenže herci akoby ani nemali čo hrať. Akcia občas uspokojujúca, no vôbec nie výborná. A keď sa pozriete na rozpočet, ktorý sa vyšplhal na 150 miliónov dolárov, nebudete veriť, čo na tomto filme stálo tak veľa. Možno honoráre. Slabé 2 hviezdy. Najviac preceňovaný film desaťročia ! ()

Maksim

Šileny Max aneb Cesta tam a zase zpatky!Pulku filmu jedou tam a nahle padne věta "musime zase zpatky"doufal jsem že se vrati jinudy ale ne a zase stejnou cestou zpatky.Na stařičkeho Šileneho Maxe 2 to važně nemnělo.Kybl nudy.Trailer vypadal slibně ale zase mně napalili. ()

Pamprdol

Šílenýho Maxe s Gibsonem jsem kdysi viděla na videu, moc si to nepamatuju, na tento film jsem šla jen tak, neměla jsem co dělat. To co jsem na plátně uviděla - seděla jsem s otevřenou pusou a nechápala, co se to děje. Úplně mě to vtáhlo do děje, nevěděla jsem ani že jsem v kině, prostě jsem byla jedním z těch magorů, co se tam proháněli v těch strojích.....hudba super, akce, zběsilá jízda, nenechali mě vydechnout a ten na tu kytaru - no co to je? Smála jsem se a prostě jsem to žrala. Mělo to i děj, jo, když film skončil, bylo mi to líto, protože bych ráda v té jízdě pokračovala.......... ()

baronGrga

Mad Max: Fury Road začíná slibně bizarně. Na scéně se objeví Hugh Keays-Byrne alias jedničkový Toecutter v masce s koňskými zuby, jenž obchoduje nejen s Aqua Colou, ale i s mateřským mlékem, jež pumpuje z prsů obnažených lidských dojnic chovajících plastovou panenku do obřích kanystrů, zatímco si jeho Fukushima Kamikrazee War Boys chystají volanty a stříbřenky pro případ, že by nadešel jejich čas odebrat se do motoristické Valhally. Jenže jelikož George Miller jde s dobou a ta na žádné dlouhé seznamování není, jde se po dvaceti minutách na věc a na plac se vřítí militantní frakce skokanů o tyči s motorovými pilami, sebevražední příjemci krevních destiček, mrzký šumař s plamenometnou kytarou a hlavně litry po vzplanutí lačných pohonných hmot, jejichž synchronní řev utichá až s koncem filmu. Problém Fury Road je, že tahle téměř nepřetržitá sekvence akčních scén je jednak díky vražednému tempu střihačovu protivně nepřehledná, jednak bohužel i náchylná k omrzení. 70 % ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)