Lesní duch

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2013, 91 min (SE: 97 min)

Fede Alvarez

Fede Alvarez, Rodo Sayagues, Sam Raimi (původní scénář)

Aaron Morton

Roque Baños

Komentáře uživatelů k filmu (1 029)

Bubububudeme se bát.. Hodně recenzentů se zaměřilo na suverénní vzkaz tvůrců před premiérou ve smyslu, že půjde o nejděsivější film všech dob. Cha cha chi chi, znělo po projekcích z jejich pera. Já osobně mám nakoukané stovky hororů a přiznávám, že ho děsivým, světe, div se, shledávám. Samozřejmě jsem viděl silnější kousky, hlavně co se atmosféry týče, ale Evil Dead bych ze skupiny remaků zařadil docela vysoko. Původní film jsem neviděl a upřímně po tom ani moc netoužím (i když oceňuji, že ho Raimi dělal takřka na koleni a s partou přátel). Předělávku beru jako samostatný film, nesrovnávám, nepočítám inovace nebo amputované končetiny, prostě se chci slušně „pobavit“. Režisér je sice totální rutinér, ale tu a tam nějaký ten záblesk navíc vykřesal. Jsme v chatě uprostřed lesa, někteří z bandy kamarádů mají problém s dávnými křivdami, drogami i třeba s tím, jak nejvíc sexy se vystavit před kamerou. U daného žánru jsme na to ostatně zvyklí. Nikdo tu nijak zvlášť nevyniká, jen tu prokletou knihu neměli otevírat a vyvolat z ní zlo. Takže naše milá skvadra bere zatím nářky jedné tak trochu závislé brunetky, že ji v lese na intimních partiích otlapkával slizký strom, na lehkou váhu a připisují to abstinenčním příznakům. Chyba lávky. Napětí začne ustupovat, explicitní uřezávání končetin nebo rozřezávání jazyku má zelenou. Prostě jsme v roce 2013, takže je logické, že vše bude dynamičtější a brutálnější. Osobně z technického hlediska nemám co vytknout, film má tempo, casting se vydařil. Co víc si přát?(2.8.2013)

Lesní duch roku 2013 je účinnou terapií drogových závislostí. To bezesporu. Mě ale nový Evil Dead příliš nepřesvědčil. Jeden zásadní klad však má: funguje jako připomínka mnohem působivějšího originálu.(16.9.2013)

• D.Moore

No tedy... Nic nového pod sluncem. Ani nic dobrého. Jakési napětí jen asi ve dvou scénách (Natalie jde pro cukr a vodu, závěrečné skrývání se), jinak víceméně nuda, nechutnosti, které vlastně ani nejsou nechutné, protože se hned okoukají, a slibný nápad s odvykačkou zašlapává do lesního podrostu stupidní chování všech - živých, mrtvých i polomrtvých.(8.7.2014)

• Xmilden

Nápisu "NEJDĚSIVĚJŠÍ FILM, JAKÝ KDY UVIDÍTE" jsem se musel samozřejmě smát. Starý Evil Dead mě nikdy moc nechytil a mám raději pokračování a následně hodně ujetou Armádu Temnot. Evil Dead 2013 se vyžívá v brutalitě, která místy působí jako zbytečná. Herci jsou špatní, ale nějak to filmu body v mých očích neubírá. Naopak mě potěšil solidně napínavý závěr a scéna znásilnění stromem, na kterou jsem se těšil. Když o tom tak přemýšlím asi si opravdu co nejdříve pustím starý originál s Ashem. 40%(18.7.2013)

Hodně intenzivní a bolestivá jednohubka. A taky další z filmů, který je posedlý především destrukcí lidského těla, takže se řeže, láme, pálí, bodá, kouše a drtí. Přesně jednou mi vyvstala husí kůže vskutku majestátně (Mia v zrcadle), přesně jednou jsem si říkal, že nechci vědět, co bude dál (Mia sedí na schodech) a přesně jednou to bylo opravdu cool (zmrzačená Mia versus plazící se démon v efektním záběru shora, zatímco nebe brečí krev). Zápletka s drogami a rodinnými výčitkami tu překvapivě má své místo, vše ostatní je typicky dementní. Pokud bych našel sklep, jehož obsah tvoří stádo mrtvých zvířat a prastará démonická kniha, načež by má ségra začala provádět nadpřirozeně znepokojivé věci, popadl bych všechno v dosahu a zdrhal pryč - jelikož radši budu zápasit s rozvodněnou řekou, než s nakrknutým lidožravým démonem. Mytologická pravidla nejsou příliš objasněna, lecos podléhá efektnosti, postavy se chovají jako idioti a navrch je tu porce hororových klišé, z nichž některá tvoří svým vzorům natolik identické kopie, že v divákovi vyvolají maximálně tak pocit smradlavého deja vu. Krví zbrocení žlutoocí bubáci jsou však se svými psychopatickými výrazy dostatečně děsiví, gore efekty stojí za to a celým filmem se line aura jednoho velkého gradujícího hnusu, který nikdy nepolevuje - vůbec největší plus. V kombinaxci s krátkou stopáží je to cajk. P.S. Původní filmy nebrat v potaz - vyjma prostředí a démonické knihy nemají společného prakticky nic a Bruce Campbell má několikavteřinový výstup až po závěrečných titulcích. Tahle řezničina si zasloužila vlastní název a na Raimiho zcela odlišně pojatou klasiku měla jen uctivě odkazovat.(12.7.2013)

• Davies182

Samoúčelná brutalita (takže trailery měly spíše fakt odradit, hm?), retardované postavy a jedny pochcaný konversky horor nedělaj. Škoda, že pár měsíců před tím přišla stokrát lepší Chata v lesích a věčná škoda, že to celé připomíná ještě jeden "moderní US horor", a totiž poslední Pátek třináctého. Jako jo, vizuál pěknej a linie s odvykačkou neurazí, ale jinak děs běs... a nemyslím to zrovna pozitivně. O znásilňování originálu i tak mluvit nelze, o totální zbytečnosti už však naneštěstí ano.(3.4.2013)

• A_FISH

Drogy jsou zlo.(16.10.2013)

• paascha

Rozdíl mezi původním filmem a touto novodobou imitací je asi jako mezi původní Felícií a tou druhou. Ano, jezdí, slouží, funguje, ale už na ní sbalíte jen slaboduchou Maruš z vedlejší vesnice(14.9.2014)

• Wacoslav1

Shlednuto na CSFD projekci komentar obsahuje par SPOILERU!!! Tak cim zacit mam svuj nazor na lehce zahnily zanr zvany horor ale i kdyz vim jak dopadli remaky klasik typu Patek 13 Nocni mura Halloween nebo Texasky masakr tak jsem stejne neveril ze by byli schopni dojebat i tuhle klasiku a ejhle oni byli zacnu nejdriv tim stupidnim plakatem nejdesivejsi film jaky kdy uvidite?! pche tak jak je mozny ze sem se za celej film nevydesil ani jednou hm? vsechny ty lekacky byli az neuveritelne predvidatelny vzdycky sem koukal jenom na nejakou scenu jak se vyviji a rikam tak ted bude nejaka lekacka a hle fakt tam byla kupodivu jo ze se v prubehu filmu lidi hodne smali taky neni nejlepsi vizitka ja se teda nesmal ja spis brecel zasmal sem se jenom jednou a to kdyz si tesne pred projekci jeden uzivatel sedici pobliz mne krknul tak nahlas ze to slysel celej sal no a pokud se lidi pak ve filmu smali tem radoby humornym a vtipnym scenam tak ty byli spis z kategorie WTF jinak dost lidi tu pise jak je film nechutnej a krvavej to je videt ze asi nic poradne krvavyho nevideli ja teda jednu zenskou poblitou krvavyma zvratkama par usekanejch nebo utrhanejch koncetin a hlavu rozrezanou motorovkou za vrchol nechutnosti nepovazuju a tak si rikam kde ze uz sem neco takovyho videl jinak dej je stupidita na entou opet samy drsni mladi lide jejichz kazde slovo musi byt fuck nebo shit protoze je to proste dneska desne cool takhle mluvit v hororech drzi ze zacatku frajerku na odvykacce a vsechno to doprovazeji drsnymy a naprosto stupidnimi dialogy a cela ta dejova linie je proste padla na hlavu a uz vubec nemluvim o tom ze v knize ze ktere se odrikava zaklinadlo jsou napsany hrozny sracky de facto hrdinum ukazuje co se stane a co s tim maji delat napr na konci kdyz chce frajer znicit demona ovladajiciho jeho sestru tak nema na to aby ji upalil zaziva ale chytra kniha mu poradi jinej zpusob (!) tak ji pohrbi zaziva nema ale silu to dotahnout do konce kdyz to nakonec udela zacne toho litovat mrtvolu vyhrabe a zkousi ji ozivit ona nakonec ozije sama a demon z ni vyprcha no to teda LOL to uz bylo i na mne moc jinak snazil sem se moc nesrovnavat z puvodnim filmem ale to je fuk protoze tohle by neobstalo ani jako samostatnej film kdyby zadnej original nebyl takze celkove vzato za pekny masky a par solidnich gore scen se ta 1 hvezdice sice udelit da ale ten film si to proste nezaslouzi protoze proste celkove je koncept a zpracovani tohoto filmu stejne prohnily jako cely zanr hororu let poslednich jako takovy co naplat tohle proste opravdu ne tenhle film je fakt urazka a pro mne osobne posledni hrebicek do povestne rakve Raimi uz si to u mne posral taky je z nej komercnak jako ze vsech ostatnich a poradna desivost a krvavost si tu vzala dovolenou vsechno je tu delany jenom jako by naoko takovej horor pro teanegery s nechutnosti proste jdete nekam puste si treba takovy Srbsky film pak se muzem bavit o nechutnosti takze resume? at uz si klidne zremakujou co se jim zlibi kdyz uz nejsou schopny prijit z nicim kreativnim a akorat mrvit jednu klasiku za druhou mne osobne uz to nezajima...(4.4.2013)

Tak ako dopadol remake slávneho hororu? U mňa nad očakávanie dobre. Film je trochu prispôsobený dnešnej dobe- narkomanka ide s kámošmi a bratom na chatu prežiť niekoľko ťažkých dní bez drog. Kultový snímok S. Raimiho mal zvláštnu miestami i zábavnú atmosféru, no dnešný remake je dosť vážny a poriadne krvavý. Každý z nich je iný, ale obidva sú skvelé. Krvi si v novej verzii naozaj užijete a miestami je atmosféra dosť strašidelná. Osobne by som privítal pár scén s knihou, alebo magnetofónom, ktorý v tejto verzii chýba, pretože tam je hlavne cítiť to zlo, o ktoré ide. Je tu niekoľko podobných scén, niektoré samozrejme úplne nové. Žiadne z nich nerušia, pôsobia celistvo, ale niečo mi predsa len vadilo. Chata, ktorá z vonka vyzerala ako malá perníková chalúpka sa v niektorých scénach akoby rozrástla na nekonečnú vilu s desiatkami miestnosti, kde nikto nepočuje, čo sa deje vo vedľajšej izbe. To je jediné mínus, ale celkovo slušný remake. 80%.(9.9.2013)

Atmosféru jako původní Evil Dead to nemá ani zdaleka, ale tak to se dalo čekat. Film nepřináší nic novýho, sice se snaží, co to jen jde, aby jen nekopíroval, ale nakonec je to spíš ke škodě než k užitku. Vadilo mi taky, že některý scény byly tak divně useknutý. Na druhou stranu se docela povedlo gore a i napětí to nějaký má. Nicméně to rozhodně není nic převratnýho, hororovýho fandu to jen těžko dokáže uspokojit a ten český plakát je spíš k smíchu. (V kině to mohlo být lepší, to jo...) 55%(14.7.2013)

• liborek_

Horor, který nijak neděsí (ale fakt vůbec!), nemá žádnou zajímavou atmosféru ani děj a staví pouze na maximalizaci nechutností a neustálém oddalování nevyhnutelného konce. Koukat se půldruhé hodiny jen na to, jak maskéři a chlapíci s kompjůtrem umí rozsekat partu mizerných herců, je zbytečná ztráta času. Možná se pravověrný fanoušek žánru bude bavit odkazy na starší klasické horory, ale pokud já k tomu můžu něco říct, tak na další dávku hororových klišé a nechutnou intenzivní vyvražďovačku nebudu zvědavý zase hooodně dlouho.(7.4.2013)

• balone

Musel jsem odejit v polovine, hrozna kravina.(3.4.2013)

• Shakers

Tvrdím síce, že je lepšie neporovnávať remake a origoš, ale origoš je lepší :-) Nový Evil Dead síce nestratil nič zo svojej brutality a stále si táto séria s názvom Evil Dead drží svoj základ a to je - strašne veľa krvi a nechutných scén. Fede Alvarez nie je Raimi a jeho remake ma moc nebavil. Nudné postavami, ktorým som prial len tu najstrašnejšiu smrť, príbeh je v podstate rovnaký, ale tiež ma nebavil a naťahované finále s hektolitrami krvi mi už tiež prestalo baviť. Fajn zabíjačka, masky a hudba, inak nuda. 50% - 2*(6.10.2013)

Velká škoda, že se film nevezl ve stopách posledních dvaceti minut celou stopáž, to jsem měla sto chutí šlápnout té parádě s familiérně známou vypilovanou pilou na konec na čtyřzubec. Předchozí děj, který sebou ale přinesl jen partu nesympatickejch děcek (zív, už zas), která se mezi sebou začnou po chvilce navzájem kydlit (zív, už zas), mně ale příliš neuchvátil (Scary Movie 5 celou podstatu tohohle remaku každopádně krásně zparodovalo). Stejně tak ani Ashův očekávaný štěk na závěr orgasmus nepřivodil (čekala jsem větší slávu, než jen "Bezva" s ksichtem ve tmě). Ale i tak uznávám, že v momentech, kdy byla na obrazovce krev, a to bylo hodně často, nebyl nový Evil Dead nezajímavý. 70%(9.7.2013)

• Indiana

Mělo to nakročeno ke slušný atmosféře, ale pak se zas všichni začli chovat jak dementi a dělali přesně to, co by racionálně uvažující člověk nedělal.(18.8.2013)

Jestli si dobře pamatuju, duch z lesa tu startoval na sedmdesáti procentech, po domácí předpremiéře padnul na padesát a teď se zvolna škrábe nad šedesát, kam patří. Podívejte, já nejsem Matty, abych se v tu rozplýval ve slohovém cvičení proč že mi tahle krvavá lázeň přišla průměrná. Mně naslibovali "nejblablabla film, jaký kdy blablabla", čili hororový masakr brutálním duchem, ke kterému si mám prý přinést kyblíček a ubrousek, no a ono ejhle - někde mezi vysílačem a přijímačem se něco podělalo. Zajímavý, že tu spousta lidí píše "na scénář sere pes, když to má atmosféru." No jo, jestli někomu nevadí nesmtelnej Lennon s kobercovkou, postavy, které skoro hodinu nevidíme, názorná ukázka vyproštění zpod auta mocným trhem anebo manuál k zacházení s motorovkou pro handicapované, a když navíc ve všech těch krvavých záplavách klišé cítí atmosféru temného lesa, tak to potom není co řešit. Chápu, že je to podruhé mlácená tatáž sláma, ale snad právě proto mě tyhle žně nechaly chladným.(7.4.2013)

Měl jsme strach, jak tento Alvarezův počin dopadne, protože jsem viděl jeden jeho kraťas a ten byl dosti nepovedený, ale nakonec z Evil Deadu neudělal propadák, i když nějaké ty mouchy to mělo. Atmosféra ušla, prostředí bylo tajemné, ale postrádal jsem zde něco většího, nějaký masivní prvek, mega démona, z kterého půjde strach. Následuje spoiler: Místo toho se démon převtělil do feťačky, z které strach rozhodně nemohl jít, což bylo takové menší zklamání. Další věc, která se mi moc nelíbila bylo oživení právě naší první posedlé, kdy jsem byl na vážkách, zda bude v sobě mít i nadále démona, protože byla "mrtvá" dost dlouho. Nejprve jsem si to právě myslel a tak mě co následovalo dosti překvapilo. Raději bych viděl bojovat Shiloha s démonem, než jak to bylo tady, ale s tímhle koncem prostě nic neudělám. :-)(18.7.2013)

• Jacinda

Pro nás, co jsme viděli předlohu, je tenhle film trapárna. Může být nechutnej, může být šokující, ale zrůdnost a řezání do jazyka ještě neudělají nejděsivější film. U původního filmu se moje kamarádka pozvracela (pravda už byla nalitá, ale tohle ji dorazilo). Původní efekty ještě s unikátním šumem VHS kazety dotváří tak strašnu atmosféru (nejsou k tomu ani titulky), že se tomu nic nevyrovná. Tohle už vůbec ne. Nebudu na to koukat, protože nemám ráda nechutnosti a týrání zvířat. jiný důvod není(6.9.2013)

Na horory se dívám velmi sporadicky, remake u mě kultovního Evil Deadu od Sama Raimiho jsem si ale nenechal ujít, nemohl jsem. Hnusné scény střídají ještě hnusnější, děsivá atmosféra a až na ten twist na konci to bylo fain - slušná přeďelávka.(7.9.2013)

Mia je mladá narkomanka, ktorá dlhú dobu bojuje so závislosťou. Niekoľko krát chcela s drogami skoncovať, no vždy neúspešne. Najbližší priatelia z detstva sa rozhodnú, že sa už nebudú nečinne prizerať ako stráca svoj život. Ideálnym miestom v boji s odvykaním a abstinenčnými príznakmi by mala byť opustená chata v horách, ktorá patrila jej rodičom. Boj, ktorí čaká Miu a jej priateľov však bude tvrdší, ako si myslia. Diabol číha na každom kroku. Osobný názor na tento film musím rozdeliť do dvoch častí. Pokiaľ budeme Evil Dead hodnotiť z pohľadu hororového fanúšika, niet o čom. Najmä výber prostredia (les, chata), goore, efekty, originalita "mordovačiek", napätie, občasné, ale zato slušné lakačky, výber ksichtu či herecký výkon-nevýkon hlavnej hrdinky - toto všetko sú atribúty, ktoré zdvíhajú hodnotenie tohoto hororu k úrovni okolo 90%. To čo však zráža tento snímok k zemi, je debilita, dialógy či samotné správanie postáv. Šaňo "PIN" a "šéfko, šéfko" Boborovský sú proti nim Vilo "Rozboural" či na zvonček zvoniaci, neodbytný jehovista, "Kardzi" z Pošty pre Teba. Nemá zmysel tu spomínať všetky prešľapy. Ukončil by som to malou radou na záver. Naučte sa nejakú uspávanku. Človek nikdy nevie, kedy sa Vám to môže hodiť. Možno s ňou "ukecáte" aj samotného diabla.(13.4.2013)

1 2 3 4 5 6 14 27 39 52