Lesní duch

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2013, 91 min (SE: 97 min)

Fede Alvarez

Fede Alvarez, Rodo Sayagues, Sam Raimi (původní scénář)

Aaron Morton

Roque Baños

Komentáře uživatelů k filmu (1 029)

Bubububudeme se bát.. Hodně recenzentů se zaměřilo na suverénní vzkaz tvůrců před premiérou ve smyslu, že půjde o nejděsivější film všech dob. Cha cha chi chi, znělo po projekcích z jejich pera. Já osobně mám nakoukané stovky hororů a přiznávám, že ho děsivým, světe, div se, shledávám. Samozřejmě jsem viděl silnější kousky, hlavně co se atmosféry týče, ale Evil Dead bych ze skupiny remaků zařadil docela vysoko. Původní film jsem neviděl a upřímně po tom ani moc netoužím (i když oceňuji, že ho Raimi dělal takřka na koleni a s partou přátel). Předělávku beru jako samostatný film, nesrovnávám, nepočítám inovace nebo amputované končetiny, prostě se chci slušně „pobavit“. Režisér je sice totální rutinér, ale tu a tam nějaký ten záblesk navíc vykřesal. Jsme v chatě uprostřed lesa, někteří z bandy kamarádů mají problém s dávnými křivdami, drogami i třeba s tím, jak nejvíc sexy se vystavit před kamerou. U daného žánru jsme na to ostatně zvyklí. Nikdo tu nijak zvlášť nevyniká, jen tu prokletou knihu neměli otevírat a vyvolat z ní zlo. Takže naše milá skvadra bere zatím nářky jedné tak trochu závislé brunetky, že ji v lese na intimních partiích otlapkával slizký strom, na lehkou váhu a připisují to abstinenčním příznakům. Chyba lávky. Napětí začne ustupovat, explicitní uřezávání končetin nebo rozřezávání jazyku má zelenou. Prostě jsme v roce 2013, takže je logické, že vše bude dynamičtější a brutálnější. Osobně z technického hlediska nemám co vytknout, film má tempo, casting se vydařil. Co víc si přát?(2.8.2013)

Už od samého počátku jsem tušil, že to bude dost drsné. Samotná chata a okolí, kde se celý film odehrával je strašidelná a myslím že bych na podobném místě nevydržel ani chvilku. Zpět k filmu, opět se projevuje hororové myšlení - je místnost neosvětlená a jasný že tam bude něco zlého ne stejně se tam musí jít. Horor to opravdu byl a musím říct že dost drsný. Asi bych si ho sám doma nepustil. 4 hvězdy dávám protože tam občas fakt kravina byla a protože jsem od toho očekával ještě něco horšího (když jsem někde četl "Nejděsivější horor který kdy uvidíte")(6.4.2013)

Čekal sem hodně...... a přesně takovou brutální, krvavou, "GROOVY" jízdu sem dostal! Vyníkající tempo filmu, nic mi zde nepřišlo zbytečné. Pro mě jeden z nejlepších hororů za dlouhou dobu, čistých 5*. (Hodně filmu uškodil marketing, především plakáty s nápisy "Nejděsivější film apod.", to opravdu není)(7.4.2013)

• ZZbyna

Ještě se mi nestalo, že by se v kině při hororu tolik lidí smálo. Původní dílo jsem neviděl a tak nemůžu srovnávat. Nicméně tento film mi přišel naprosto jednoduchý plný nechutností. Zachraňovali to pouze hlášky hlavních postav. "Uřízla jsem si ruku... A teď je mi mnohem líp" Hodnocení 2 hvězdičky za efekty a kostýmy.(8.4.2013)

Tak že to bylo něco,čekala jsem dost a taky jsem to dostala.Jen bych některé rádoby diváky z kina vyprala jen co dosedly na sedačky.Lekavé scény,potoky krve,skvělé hlášky.Já si pošmákla(8.4.2013)

V kině velice dostačující a červené...atmosféra splněna :)(9.4.2013)

Mia (Jane Levy) je drogově závislá dívka, která požádá svého bratra a několik přátel, aby s ní strávili několik dní na chatě rodičů, aby se zde nadobro zbavila své závislosti. Parta na chatě objeví ukryté sklepení, kde objeví známky čarodějnictví. Hlavním lákadlem je kniha ze které jeden z mladíků předčítá. Tímto však probudil démona z lesů, který posedne Miu a chystá se zvlášť brutálním způsobem vyvraždit všechny živé duše...Na film jsem se těšil zhruba měsíc, ale opět nemůžu říct, že jsem viděl výborný horor. První půlka, kdy se partička dostává do chaty, objevuje sklepení, knihu a snaží se pomoct drogově závislé kámošce mě celkem bavila. Dokonce mě to bavilo ještě více, když se démon dostal do Mii a ta pomaličku začala masakrovat kámoše. Jenže jakmile ten opravdový masakr vypukl, začla to být patlanice plná krve a násilí. To by mi sice až tak nevadilo, kdyby se postavy nechovali tak idiotsky a nesmyslně. Jako béčkový horor bych to ohodnotil velmi kladně, ale že jsem na to byl v kině, kde se půlka lidí spíše řechtala mi teda vadilo dost. I když to teda ve finále nebylo tak hrozné, považuji to za zprzněný remake. 55%(10.4.2013)

Tak po dnešku mám jasno, na feťáky neplatí žádný léčebny nebo drop in,ale prachobyčejná kniha mrtvých, oni si to poté co jim démoni trochu provětraj žíly dvakrát rozmyslí. Ale teď vážně, po té kritice co jsem se dočetl a po té co jsem vstoupil do kina (vstupný jsem ještě usmlouval na studenta a šlo se) a dohromady včetně mě nás tam bylo 5, 4 seděli nahoře a já sám uprostřed jsem zažil opravdovou fantazii a od dnešního dne se budu modlit ke kultu jménem Fede Alvarez. Vím, že si jistě film najde mnoho odpůrců i tady mezi náma, vždyť já sám jsem odpůrce remaků a zbytečných pokračování,ale sakra tohle se povedlo a právě tady platí, že vyjímka potvrzuje pravidlo a to sto násob. Do prdele já se fakt bál!! Příběh je klasika kterou známe, objevil bych pár detailů,ale za ten zážitek všechno odpouštím, co bych možná zmínil, tak mi moc nesedla role či charakter hlavní postavy Davida, byl to prachsprostej sráč a posera, zvrtal snad co mohl, budiž mu odpuštěno a oheň lehký. Davidova sestra Mia je fetka, která slíbí kámošům, že toho nechá, když s ní po dobu jejího absťáku zůstanou na chatě,kde trávili s rodinou dětství, její matka se zcvokla a tak trochu vyčítá Davidovi, že je to jeho vina. Ve sklepě je objevena Kina mrtvých a šťourala Erica nenapadne nic jinýho než přečíst zaklínadlo k vyvolání démona. Dál už to znáte, masky atmosféra, gore, všechno hodnotim nejvýš, protože takovej zážitek jsem už dlouho neměl. Akce od začátku do konce a garantuju vám, že vás film nenechá na chvíli vydechnout.(11.4.2013)

Mno, kinozazitek, tak musim * pridat - spatne to nebylo, gore bylo vynikajici a triky taktez. Jelikoz jsem videl vsechny dily originalu a posleze i dve zdarile parodie, fakt se mi to libilo. Lekacky super a nechutnost taky - a kvuli tomu se do kina proste chodi. Akorat 130Kc se mi zda predrazeny, kdyz Mama stala 95Kc........ Chovejte se mi v ty pokladne, jo?(12.4.2013)

kunda, astratta, montosse, canda!! a dobrý to bylo. scénář sice obvyklá bída, ale v rámci žánru asi nejlepší gore chuťovka co jsem kdy viděl. za mě palec hore. p.s.: s originálem bych to nesrovnával.(12.4.2013)

• IZFNP

Film ukázal presne to, čo sľúbil trailer. Ani som naň nešla s tým, že by som očakávala hororovú pecku. Skôr som bola prichystaná na gore, nechutné detaily, lakačky, no bez atmosféry strachu. A čoho som sa dočkala? Gore, nechutných detailov, lakačiek a žiadnej atmosféry strachu. Ok, je to žáner, ktorý mi nevadí, ale ani mi nič moc nehovorí. Ale remake je to jeden z tých lepších, to je fakt.(13.4.2013)

kto ku tomu napisal scenaar, nech si ureze ruku. zacalo a pokracovalo to tak skvelo, ale taaa hluupost taa hluupost....(14.4.2013)

mě se to líbilo a rozhodně mě to nezklamalo :-) párkrát jsem se oklepala, atmosféra byla parádní, žádná nuda, odsejpalo to a hodněkrát jsem se i zasmála :-) zkrátka horror jak má být !!!!!!!!!(15.4.2013)

Já bych tomu dal klidně i plný počet. Nevidím to jako vykrádačku kultovního ducha, ale spíše jako přehled drsných a bizarních záběrů, se kterými si nezadá ani SAW série. S původním filmem to mělo fakt pramálo společného až na nápadnou podobnost hlavní postavy a lesní chaty a občasné záběry kamery. Dávno nehledám logiku chování postav v tomto druhu filmů takže si jenom užívám krvavou lázeň a sem tam nějaké to překvapení. A myslím, že tady tak tři čtyři byly a to v plné síle. Profesionálně a ne zase tak úplně levně natočeno, takže co dodat? A docela bych si i vsadil, že bude nějaké to pokračování z bezrukou Miou. A že by nejděsivější film všech dob? Tak to tedy ani náhodou. Za tohle bod dolů.(18.4.2013)

DOKONALI HOROR!!!!Viac nemám čo povedať 100%.(20.4.2013)

Nejděsivější film? Určitě ne. Dalo by se říct, že děsivé scény tam byly jen tři. A ty už si ani pořádně nepamatuju, protože tento koment píšu s odstupem času. 3hvězdy dávám z nostalgie k originálu. 60%(22.4.2013)

Nemůžu jinak, dávám 5*. Je to klasika hororu. Jako adolescent, jsem u původní verze cvakla prdelí drát a to jsem to viděl v originál znění. Tahle nová variace, je o hodně lépe zpracovaná, (pochopitelně), gore perfektní, look špinavý, scény agresivně brutální, několik povedených lekaček. Trochu mi chyběl více strhující scénář, napětí, zde vidím určité nedostatky. Ovšem v rámci žánru, nemám co vytknout. Scéna s hřebíkovačkou a čalounickým nožem, kterým si démon řeže jazyk, jsou nezapomenutelné. Po dlouhé době jsem viděl v kině slabší jedince si zakrývat oči a kroutit se hnusem v sedadle jak při střevní kolice. Pár poseroutků to vzdalo (po hřebíkovací scéně) a odešlo. Což svědčí v prospěch snímku, neodešli nudou, ale protože to nedali. A o tom to přeci v hororu je, má v nás vyvolávat všechny ty negativní pocity, a zde se jim to povedlo. Těším se na další pokračování.(24.4.2013)

"nejděsivější film" to určite nebol! I keď záleží od toho koľko a aké horory sme za svoj život videli... Nebudem to hodnotiť ako remake, ale ako niečo čo sa inšpirovalo originálom a išlo si svojim smerom. Originál bol, je a ostáva originálom navždy! Nebolo to až tak zlé i keď som čakal ešte viac a predstavoval si to inak... Hlavne mi chýba ikonická postava (Ash je proste Ash). No aj tak to nieje zlý horor, má niečo do seba a gore je super. Ale ešte mohli vypumpovať strach na maximum a postavu "lesného ducha" neukazovať alebo prepracovať. A tiež biele, čierne alebo červené oči by u démonov pôsobili démonickejšie... No aj tak je snímok o démonoch v dnešnej dobe plnej zombies a paranormal vzácny a tak dávam presnejšie 3,5 *(25.4.2013)

Tak tohle bylo opravdu moc i na mě... pokud bych měl hledat film, ve kterém se objevuje nejvíc litrů krve vybírám tenhle, protože takové množství jsem jaksi neviděl. Opět jsem zase narazil na obrovskou demenci herců, která mi opět znechutila chuť k filmu. Začátek vcelku slibný, ale poté to došlo opravdu někam daleko, ale i tak vcelku povedený horor...(26.4.2013)

Z tohoto filmu jsem byl v celku na rozpacích-do kina jsem šel s tím,že jsem od toho nečekal vůbec nic,protože remaky se většinou nepovedou(jako třeba dawn of the dead s jejich sprinterskými zombiemi,který mě přišli ůplně k smíchu,ale zase uznávám,že se najde i pár dobrých-night of the livind dead 91 apod))-no v celku jsem byl i příjemně překvapen,i když z původního evil dead to nemá(snad kromě polorozpadlího oldsmobilu v lese) společnýho vlastně vůbec nic..Ani posedlí mě nepřišli nějak zvlášť dobře udělaní(až na tu slečnu s nastřelovací pistolí,ta vypadala vcelku dobře),o nějaké nechutnosti ve filmu nemůže být ani řeč(jestli tady uživatelé píšou,že z jejich návštěv kina lidi zhnuseně odcházeli,nebo že jim samotným se dělalo špatně a zakrývali si oči,tak by mě zajímalo,kolik podobných věcí tedy viděli?Pro ně je snad nejhorší horor krteček a autíčko-zvlášť v dnešní době,kdy je internet plnej řezání hlav a podobných prasáren)..Shrnuto-špatnej film to není a kdyby se to nejmenovalo evil dead,dal bych tomu i víc,ale myslím,že tento fil jako remake se moc nepovedl a jménu evil dead čest zrovna neudělal,ale když si odmyslím to kultovní jméno,tak podívat se na to určitě dalo,takže takovej průměr..Update:Tak toho Bruce Campbella jsem tam zahlídl až asi po 3 letech...:-)(27.4.2013)

• skepticka

Obávam sa, že tento film je zatiaľ najväčším sklamaním tohoto roku.Horor je jeden z mojich milovaných žánrov,už od detstva,keď mi starý otec miesto rozprávky na dobrú noc predčítal Stokerovho Draculu.Môžem si za to vlastne trochu aj sama,pretože po zhliadnutí traileru vo mne film vyvolal príliš vysoké očakávania.No a tie väčšinou končia rozčarovaním a divnou pachuťou,že som tej komercii zase raz sadla na lep.Masaker vypukne skoro od začiatku filmu, bez toho aby ste mali čas vytvoriť si sympatie ku ktorejkoľvek z postáv,takže je vám vlastne absolútne jedno, čo sa s nimi deje.O napätí sa dá hovoriť naozaj len s notnou dávkou nadsázky a nejaké usekávanie končatín a urezávanie si častí tváre vo mne naozaj nevyvolalo tú správnu atmosféru.Tú smutnú jednu hviezdičku dávam za ten zvrat na konci,keď už to vyzeralo,že sa súrodenci poberú domov a všetko skončí pekne po americky,ale na šťastie sa ešte objavil pôvodca všetkých problémov a prvý (aj jediný) krát ma prekvapil.No, žiaľ ani to nestačilo a ja som si gratulovala,že som upustila od pôvodného zámeru zájsť si na ten prepadák do kina.(29.4.2013)