poster

Lesní duch

 • USA

  Evil Dead

 • Slovensko

  Evil Dead

 • Velká Británie

  Evil Dead

 • Austrálie

  Evil Dead

Horor / Thriller

USA, 2013, 91 min (SE: 97 min)

Režie:

Fede Alvarez

Scénář:

Fede Alvarez, Rodo Sayagues, Sam Raimi (původní scénář)

Kamera:

Aaron Morton

Hudba:

Roque Baños
(další profese)

Externí recenze k filmu (10)

 • CinemaView.sk (Matej Lauko) ****

  "O filme Evil Dead sa ťažko vyjadruje zložitým spôsobom. Asi preto, že sa sám snaží vyhnúť komplikovaným a ťažkopádnym zápletkám či následným rozuzleniam. Pozitívne je, že sa na nič nehrá a vo svojej podstate zachytáva iba to, čo je pre film tohto typu naozaj dôležité." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "Lesní duch v sobě snoubí porci klasických hororových klišé, ale i mnohá překvapení. Ať již se vám jeho zpracování bude líbit či nikoliv, jedno je jisté, nenechá vás v klidu. Ale prosím vás, poučte se, a když bude na knize napsáno nečíst, smrtelně nebezpečné, zakázáno a navíc bude zabezpečena…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Filmu schází atmosféra strachu a obav z nadpřirozeného neznáma, takže diváka neudržuje v napětí, čímž pádem spíš než do škatulky hororu spadá Evil Dead do žánrové odnože značně krvavého splatteru. Snímek je totiž opravdu dost brutální (přístupnost od 15 let je skoro podceněná) a není v něm nouze o…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Nový Evil Dead je v některých svých scénách (a s blížícím se finále) slušně krvavý a nechutný (a trikům není co vytknout). Pokud bych ale na film nahlížel jen jako na sbírku nechutností, pak je jeho první čtvrtina úplně zbytečná (když se řeší to odvykání a vypadá to, že film bude mít děj). Rozhodně…" (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ****

  "Není snadné vynášet verdikt nad filmem jako je Lesní duch. Nese v sobě výrazný odkaz legendární hororové klasiky, je zbrklý, přímočarý a brutální. Lesní duch je skutečně děsivý film, ale více než jeho obsah je děsivé odhalení naší vlastní divácké úchylné zvrácenosti." (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) **

  "„Lesní duch“ je nudnou a zbytečnou krvavou exhibicí, kde nejde o příběh, i když ten se snaží být hluboký. Logika zde funguje tak, jak potřebují scénáristé, ale chybí zde jakékoli kouzlo, které by film trochu přiblížilo divákovi. Hlavní munice je vystřílena v traileru, a tak film samotný ničím…" (více)

 • Menhouse.cz (Ivanna Benešová) **

  "Vzhledem k tomu, že film jako celek působí poměrně děsivě a dokáže na chvíli vylekat i otrlého diváka, je jen škoda, že není ve 3D verzi. „Kdyby tohle bylo ve 3D, mohl by to být skutečně silný zážitek. Už nyní z kina během promítání dva lidé odešli. A mě by docela zajímalo, kolik by jich vydrželo…" (více)

 • MovieScreen.cz (Tomáš Hegedüš) ***

  "Pokud tedy kdokoli čeká eskalaci a budování atmosféry, plíživé pohyby a pomalou kameru, tak si akorát zkazí chuť. Celé je to v podstatě jedna nestagnující, krvavá bitva mezi pěti osobami, z nichž každý mění stranu, za kterou prolévá krev, každou chvíli. Náznaky a pokusy o humor tak vyznívají…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) **

  "Režisér Fede Alvarez se sice snaží jít v Raimiho stopách a víceméně se drží originálu, což by měli fandové ocenit, bohužel alejeho Lesní duch vznikal jako klasický hororový remake, to znamená, že rozpočet se pohyboval v milionech dolarů, na scénáři pracovala držitelka Oscara a tvůrci si nejspíš…" (více)

 • TotalFilm.cz ***

  "Co Lesnímu duchu naprosto chybí je jakékoliv budování atmosféry. Skočíme do šílené krvavé jízdy už krátce po začátku. Nevyrovnanost filmu vynahrazuje efektní konec, který naštěstí není z těch, které odhadujeme běžně od poloviny filmu. Samoúčelná brutalita a okoukané stereotypy nemohou vysloužit…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace