Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Tinka456

Vedeli ste, že ide o štvrtú verziu podobného námetu? Avšak, i túto najnovšiu verziu stojí za to si pozrieť do úplného konca. Tento film sprevádzajú prekvapivé momenty, keď sa zistí, že Lady Gaga vie poriadne hrať a i spievať, a nie je to len tuctová popová spevačka. K tomu ešte dodám, že toto je mimoriadne silný autorský projekt režiséra a herca v jednom - Bradleyho Coopera. Na prvý pohľad je to dookola opakujúca sa variácia na všetky podobné príbehy, kde sa z nuly stane hviezda a bojuje so svojím úspechom. Práve v tom je tá krása, že tento údel rozdeľuje dve hlavné postavy a ich vzájomný vzťah. Jackson a Ally spoločne putujú, zaľúbia sa do seba, spievajú spolu, žijú spolu a navzájom ovplyvňujú svoje životy. Je jednoduché vidieť v postave Ally zakríknutú dievčinu s veľkým nosom a zlatom v hrdle, no jej svojská povaha balansuje medzi vnútornou silou a trémou: chvíľu má problém vystúpiť a do 2 minút žiari ako ešte nikdy. Ale na druhej strane, odporúčam vidieť taký silný režisérsky debut, Cooper vás dostane v každej koncertnej scéne, Lady Gaga zase pri svojom nástupe do jednej z najsilnejších piesní filmu (Shallow) - nejednej diváčke vtisne slzu do očí. ()

metztlimoon

Hudobny balast s jednou dobrou pesnickou, ktora sa hra teraz vsade. Ostatne za vela nestali, taky sedy prujem. Zaciatok celkom fajn, s pribudajuco minutazou to bolo cim dalej plytsie a afektovanejsie. Kladne hodnotim Cooperov alkovykon a chemiu medzi tymi dvoma. Celkovo overrated, 50%. ()

uhlerado

Milujem oboch, Bradley a Gagu. Som hudobník a prežíval som talent show oboch. V každom z nás je talent a závisí, ako ho podas ľuďom. Hudba je 12 nôt a oktáva, pekný film. Ako pre muža za 4 stars, zeny budú namakko. Gaga je veľka speváčka a človek ()

mouzi

Prvni polovina super, druha polovina stala za vylizprdel. To je nehynouci nesvar hollywoodskych filmu tohoto zanru. A to pomijim desne klisovity a pres 80 let stary scenar. Diky za Gagu v milionu makeupu a nasviceni, kdy pokazde vypadala jinak, takze jsem se zase nedozvedel, jak vypada doopravdy. Ale to ve filmu stejne nejde. Bradley byl nejspis celou prvni polovinu filmu nalitej a ani to nevypadalo, ze hraje. No a pak to slo, jak uz jsem psal vyse, DO PRDELE! ()

veverysiak

Pozoruhodný na tomto prehnane preceňovanom kúsku je iba strih, podobných romantík vzniká ročne za plný vagón, hudba je priemerná popina zneužívajúca akurát nekritické pretláčanie hlavného soundtracku do rádií, herecké výkony sú úplne normálne, dokonca aj pri neherečke Gaga, Bradley ako nespevák fajn, ale žiadny Bíber z neho nebude, teda našťastie, príbeh je doslova banálny, neprekvapujúci, a čo je najhoršie, totálne priehľadný a predvídateľný, ľahko nadpriemerná malinovka, ktorá vyšumí tesne po otvorení, takže 55%. ()

doriana.g

Kočka chtěla ukázat, že není jen Gaga, že je hlavně nosatá holka, co může mít ráda kluka. Ok. Povedlo se na chvalitebnou. ()

Tomas_PO

Tak súboj roku 2019 medzi Bohemian Rhapsody a A Star is Born jednoznačne vyhráva 'Bohémka'. Film to nie je zlý, no medzi kulty filmovej tvorby sa rozhodne nezapíše. A nepomôže tomu ani obrovský marketing, ktorý sa mu dostal, či aktuálny showbiznisový úspech Lagy Gaga. Ako herečka katastrofu síce nepredviedla, no od umelca, kde stvárnenie produkcie hrá nesmierne dôležitú rolu, by človek očakával viac. A nezachránil to ani skvelý Bradley Cooper so svojim neuveriteľným hlasom. ()

argo.smile

Vôbec ma to nechytilo. Asi je to pre mňa moc pocukrované všetko . 2* za Coopera, lebo naozaj ten chlap vie dobre hrať a stáva sa z neho pán herec. Zbytok nula. ()

r007

Docela mám problém, kam tento film zařadit. Jako romantika to ušlo, jako sonda do života alkoholika to bylo slabé, takže zbývá asi hudební film. Pěkné písničky, občas i zajímavý dialog, bohužel velmi předvídatelný konec. Lady Gaga překvapila hereckým výkonem. Ale čekala jsem víc.Možná jsem jen nebyla v tom správném rozpoložení. ()

ČR

Prvních 30 minut nuda. Divný scénář. Vynikající Bradley z velké části inspirován Eddiem Veddrem(Pearl Jam) 70% ()

hony23

Tak předně, muzika Lady Gaga mi absolutně nic neříká a pokud jsem ji viděl v nějakém filmu či seriálu, lezla mi svou existencí na nervy. V tomhle filmu mi ale vytřela zrak, na neherečku podala famózní výkon a i po pěvecké stránce to vůbec nebylo špatné, byť popíkem dost pohrdám. Bradley Cooper v roli jejího partnera také překvapil vyzrálým výkonem, protože zatím jsem ho znal jen z přiblblých komedií. Příběh je samozřejmě slaďárna pro holky, ale celkem vkusně natočená, takže se to dá v rámci romantického večera bez úhony přežít a nomice na Oscara jsou zcela na místě. ()

jirka25

Nejlepsi prvni pulka, ktera gradovala scenou jak ji pozval na podium :-) Coz je paradoxne vrchol celeho filmu. No pak uz to pomalu sklouzlo k prumernosti podobnych romantickych filmu a bohuzel jasnemu konci... ()

MFJD

Nestáva sa mi často, že sem prinesiem recenziu, lebo už dlho tu nebol film, ktorý by ma nadchol tak ako sa mi to stalo v 97-mom na premiére Titanicu. Vtedy som precitol k filmu a vďaka Cameronovi som pochopil ženskú dušu. A niečo podobné sa mi stálo teraz. Keď som videl najlepší film na svete bolo mi 12, čiže veľmi ľahko mi to opantalo dušu. Neveril som, že to čo som cítil vtedy, ešte raz príde. Nemožno porovnávať tieto dva filmy, ani sa to nedá a ani to nechcem. Len sa snažím vysvetliť svoje pocity po prvom pozretí. A už vôbec som nedôveroval Cooperovi, ktorý si na svoj režisérky debut zobral presne ako Cameron remake niečoho čo tu už bolo a čo už bolo povedané. Dokonca si prizval na pomoc neherečku, v mojich očiach pochybernú Lady Gagu. Ako toto vôbec môže dopadnúť? Človek, ktorý ide ako s kožou na trh. A práve o tom to je. Risknúť to za akýchkoľvek podmienok, to robí z filmára výnimočného-veľkého filmára. Cooper nemal odvahu to len natočiť podľa svojho scenára, zohnať na to peniaze ale hlavne sa predviesť ako herec-režisér, nespevák. Chápete dva rozdielni ľudia dali dokopy film s hudbou, ktorá hrá tam kde má, a je nefalšovaná. Je jasné že tento film nemá na Titanic ani sa o to nesnaží. Ako som už písal v recenzii o Titanicu, milujem ten film preto lebo som platonicky miloval Rose, za to že vedela obetovať pre Jacka všetko (postavenie, svadbu, peniaze, majetok, luxus), v dnešnej dobe jedinečné. O tom je hlavne Titanic a tak nejak to je aj tu. Spevácky rebel-alkoholik na pokraji infarktu, či porážky tiež stretne svojho anjela. A je preňho ochotný položiť to najcennejšie a tak krásne je to zakomponované do záverečnej skladby I’ll Never Love Again, kde si navzájom vyznajú čo hrialo ich duše. A tu sa skláňam pred Lady Gagov, tu každí precitne a s Cooperovým dodatkom je všetko odpustené, lebo iba na láske záleží. Niekedy to tak býva, že na prvý pohľad silný jedinec v sebe nesie veľa bôľu a aj keď býva vzorom pre iných, ktorí ku nemu hľadia, nedokáže riešiť situáciu iba tak že príde radikálny skok. Dá sa na tom polemizovať ako by to skončilo keby ? Tak ako Jack zachránil Rose, tak aj Jackson to dal Ally a o tom je láska. Mám po 33ke, mám pri sebe, pre mňa tú najlepšiu ženu, ktorú by som si ani vo sne a ani vo filme nemohol priať. A som rád, že pri záverečnej piesni sme boli spolu a sme si rovnako drahí aj napriek osudu, lebo to ona zachránila mňa. A nielen preto ju milujem ale hlavne za to aká je. Všetci potrebujeme mať pri sebe niekoho kto nás vypočuje a nesklame. Nie všetko je ružové ale po búrke sa naozaj vyjasní za tom Vám ručím. Ďakujem Bradley, ďakujem Stefani za to, že ste nazabudli na čom svet stojí a prečo, začo sa oplatí ZOMRIEŤ. ()

mstychov

Nemuzu dat plnej pocet. Proste nemuzu. Jento krasnej film, plnej krasnych pisnicek. Herecke vykony uzasne. Pribeh zajimavy. Ale celou dobu ve me byl takovy zvlastni pocit. Film jeno alkoholismu. O tvrdem zivote celebrit. Nemela jsem obcas nejprijemnejsi pocity. ()

mucho3

Jako kovaného metalistu,rockera mně film přesto velmi zaujal a hltal jsem ho až do konce,veliký podíl na tom mají jak pěvecké tak herecké výkony hlavních aktérů,Lady Gaga si mně získala už před časem ,když vystupovala s mojí milovanou skupinou Metallica v r.2017, shodou okolnosti na Grammy Awards. ()

notozjano

Vůbec netuším, kolikrát jsem měl slzy v očích a ke konci už jsem se ani nesnažil to zakrýt a normálně jsem brečel jak malý harant po výprasku. Přitom se film vůbec nesnažil hrát na city a představoval nám tady příběh, který taky nebyl ničím vyjímečný, ale s takovou emocionální náloží, že film opravdu nevnímáte jako nějaký příběh, ale sledujete osud dvou lidí a to s hudbou, která mě dojímala snad ještě víc. Gaga a Cooper jsou fakt super. Vůbec jsem nečekal, že by Gaga takhle zahrála a Cooper takhle zazpíval. Romantické dramata moc nemusím, ale tohle jsem si náramně vychutnal. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz