Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

terunka003

Hudební, nové, romantické, depresivní, uchlastané, smutné. Všichni tento snímek vychvalují. Já jsem asi viděla lepší. Ona totiž kombinace country hudby, depresivních textů, chlastu a drog, je tak trochu patová situace. Příběh je to hezký, romantický, plný charakteristického hlasu Lady Gaga a chrapláku Bradleyho. Natočeno je to hezky, film nemá žádné hluché místo. Vývoj postav je taky zřetelný. Bohužel máte od začátku pocit, že se něco totálně podělá. Umělecky dobrý, co do děje se mi to moc nelíbilo, ale to je asi jen můj osobní názor. Konec už byl trochu klišé. Písniček tam bylo hodně, nejhezčí byla asi jejich první duet. ..rozčílilo mě, že když někoho miluju a záleží mi na něm, tak mu přece neudělám to, co udělal hlavní hrdina. To je slabošství a sobectví.. ()

Pavlínka9

Za mě obrovské překvapení. Pokud u filmu brečím, směju se, běží mi mráz po zádech a nedokážu od toho odtrhnout oči - je to pro mě hodně velká spokojenost. Tenhle film je ať po herecké stránce - kdy tedy Cooper si vzal i režisérskou židli, naprosto úchvatný, Lady Gaga se neskutečně skvělým způsobem posouvá a doufám, že ji to jen neuškodí, jako jsme v tomto filmu viděli...ale je to tak chytlavé. Ať ty písně, ať ta touha vidět to znovu, slyšet ty písně, věřit v tu "pohádku", která se tam odehrává...Co mi utkvělo hodně v paměti je délka pohledů, které dokáže Lady Gaga znázornit. Její schopnost se opravdu upřesně dívat na ostatní, nebát se, být chameleonem, zpěvačkou, herečkou, kreativní osobou...to je tak inspirativní. Ten film má sice jednoduchý děj, ale kdo by ho nechtěl zažít...a ten závěr? Nemám ráda happyendy, takže já jsem spokojená, i když zároveň na*raná...ať to posbírá co nejvíce Glóbů a Oscarů - ten film si to rozhodně zaslouží :) ()

venison

SPOILER: "Ty vypluješ, vypluješ na moře, a potom... jeden den najdeš přístav, řekneš 'zůstanu tu pár dní'. Z pár dní je pár let. A pak zapomeneš, kam jsi vlastně měl namířeno. A pak Ti dojde, že Ti je vlastně jedno, co jsi dělal, protože se Ti líbí kde jsi." Jenže si jaksi přístav jede tu svou ctižádostivou vlnu a na tu loďku z vysoka kašle.. Na tenhle přeslazený filmeček jsem zatím slyšela jen samou chválu.. Nechci znít jako zahořklá třicítka, ale mě se tahle limonáda prostě nelíbila.. Nebylo to vůbec o lásce, ale právě jen a pouze o zrození jedné hvězdičky ryclokvašky.. Původní stejnojmenný film "Zrodila se hvězda" se Streisandkou jsem neviděla, takže nevím, jak moc jiné, či nejiné to je.. První část filmu je jako nástřel.. Ztracený případ skomírající superstar Jack se zamilovává do talentované barové zpěvačky Ally a ohňostroj lásky může začít.. Jenže nezačne.. Na Jackovi je vidět, že Ally je jeho stéblo, kterého by se rád chytil a tak dává do jejich vztahu naprosto vše.. Teda vše, co umí, protože svoje srdce má naložené v lihu a solidně se ve svém životě plácá.. Pro Ally je Jack možná sexy týpkem, který jí pomohl nakopnout kariéru a tak mu toleruje jeho alkoholové vrtochy.. Ale v zásadě mu v ničem absolutně nepomůže a jede si svojí kariéru uměle stvořené celebritky.. Sorry jako, ale kdybych ve jménu lásky měla jednat já, tak se na nějakou showšaškárnu vybodnu a nehnu se z pódia, na kterém vystupuje můj kluk a moje údajná životní big love.. "Walk the Line" je hudební příběh o lásce.. Tam se obětovali kariéry a vytvářel pocit domova.. Tam se stavělo, budovalo, zachraňovalo a neopouštělo.. Nejdojemnější na celém snímku jsou chytlavé písničky nabušené emocemi.. Ale ani tak mi žádná konkrétní po závěrečných titulcích neutkvěla v hlavě.. Bradley Cooper je v roli Jacka asi za mě jeho herecká topovka.. Precizně zvládnuto herecké řemeslo.. A Lady Gaga se na neherečku prostě snaží.. Celkově na mě snímek "Zrodila se hvězda" působí spíše jako natahovaný videoklip.. Ale jo, jedno poučen to asi má - čím člověk miluje toho druhého víc, tím ta láska pro něj nakonec končí tragičtěji.. ()

Bobik9

Samozřejmě, je to moc hezký film. Má to emoce, slušný příběh, nádherný sountrack, naprosto parádního sympaťáka Bradleyho Coopera a nečekaně solidní výkon Gagy. Určitě se u filmu nebudete nudit, bude vám chvilkama příjemný, chvilkama vás naštve a zkrátka, prožijete si ho. Co se týče hudby, tak nemá smysl to nějak rozebírat, protože ta je perfektní a zalouží si veškerou chválu. Herecky je to taky naprostá trefa. Předešlé tři filmy jsem neviděl, takže nemohu porovnat, ale nevřěřím, že by v dnešní době zaujaly. Problém je v tom, že v polovině filmu zjistíte, jak celý skončí, tudíž vás víceméně nezasáhne a to u tohohle snímku zamrzí. A další věcí je zkrátko to, že se nejedná o nic, co bychom neviděli už stokrát. Ten příběh je tuctový až to bolí. Takže, jedná se o krásný film, který bych každému doporučil, aby ho shlédl, ale řeči o filmu roku a ty tuny nominací jsou pro mě nepochopitelné. ()

progression

Nejnovější zpracování "klasické pohádky" o cestě Popelky na hudební výsluní se Bradley Cooperovi setsakramentsky moc povedlo. Že bude excelovat herecky to až tak velké překvapení není, ale že bude takhle skvělý i při svém režisérském debutu a k tomu si "přihodí" i moc povedenou roli interpretační i autorskou, to tedy klobouk dolů. U Lady Gaga zase samozřejmě není vůbec žádné překvápko jak se zhostila obtížných pěveckých partů, ale asi překvapila všechny svým výborným hereckým projevem, který zaujal od začátku až do konce a divák ji opravdu věří úplně všechno. Celé je to geniálně sestavené od té fascinující "cesty nahoru" až po psychické drama, ve které se to v druhé půi nenápadně "překlopí". Zajímavý scénář, krásná kamera, ale především vynikající hudba, která významnou měrou zesiluje celé vyznění tohoto mimořádného filmu. Není divu je to film především o hudbě a klíčové hudební skladby se mimořádně povedly, takže je divák/posluchač jen tak lehce z hlavy nevymaže a budou mu tam rezonovat ještě patřičně dlouho. A vzhledem k tomu, že stejně pefektně funguje i vykreslení ústředních postav, emocí i vypjatých scén, tak není divu, že celý film divákovi uteče jak voda, ale ta nakonec neodteče, ale naopak těch dojmů a pocitů "nechá" v dvákovi zatraceně mnoho. Málem bych zapomněl pochválit Sama Elliotta, ten snad slaběji zahrát ani neumí. Bradley Cooper si ale svým režisérským debutem nasadil laťku setsakramentsky vysoko, takže jsem zvědavý na jeho "režisérská příště". Robertu Redfordovi se jich po skvělém debutu urodilo také dost, takže uvidíme ... ()

Zdeňka

Uff tak tohle bylo zklamání. Asi jsem čekala mnoho a nedostala nic. Ani jedna písnička mě nezaujala. Konec překvapil, čekala jsem po těch dvou hodinách kýč jak bič. Pod vlivem hormonů mě ukápla i slza, ale ta to moc nezachránila. ()

hanagi

Začátek celkem fajn, včetně muziky. Sice ten příběh znám, ale postavy působí sympaticky a má to šmrnc. Ale ve chvíli, kdy hrdinka začne dělat kariéru, se všecko pokazí a už to jede jen podle stokrát obehraných, ufňukaných pravidel. No, moje chyba, měla jsem to čekat. ()

Mishqo

Unesený. Vrchol filmu pre mňa prišiel už asi po pol hodine. Najväčšie emócie. Bradley Cooper s výzorom sexi bezďáka je nekompromisný, no Lady Gaga je priam očarujúca. Výborné zvládnutá réžia od malých scén až k tým veľkolepým. Hudba je proste uchulahodiaca. Šoubiznis je krásny, šoubiznis je sviňa. ()

hroubek

Bradley Cooper je frajer a já mám obrovskou radost, že se mu jeho režijní debut takhle povedl. Neviděl jsem žádnou z předchozích verzích, takže tohle bylo moje první velké seznámení s příběhem, když nebudu počítat nějaké synapse o filmu. Film si mě získal už svými trailery, ale pořád jsem nevěřil, že to jedna osoba zvládne. A nejenže to ta osoba zvládla na výbornou, dokonce na ní stojí celý film, ale o tom až za chvilku. Bradley Cooper si je jako režisér velmi jistý, a dokáže krásně prodávat všechny scény, ať už jde o hudební čísla, dramatické momenty a nebo jen obyčejné dialogové výměny mezi hlavními postavy. Samozřejmě, že i jako herec si to v pohodě odehraje a kupodivu i parádně odzpívá. I tak mě to od něho tolik nepřekvapilo, že podal výborný výkon. Mnohem více mě to překvapilo, od jeho herecké partnerky Lady Gaga, jenž je skvělá. Nevěřil jsem tomu, ale je to tak, Lady Gaga je zde opravdu moc dobrá a všechno skvěle a uvěřitelně zahraje a je radost na ní koukat a i jí poslouchat, jak zpívá písničky, které jsou natolik jiné od toho co běžně zpívá. Výborný je i Sam Elliott a jeho linka je dost zajímavá a mile mě překvapila. Fak mám radost, jak film vypadá a jak zní. Hudební scény jsou krásně natočené, písně jsou skvělé a dobře zní a celkově se na film krásně kouká a poslouchá se. Film ve mě roste a já se opravdu těším až ho uvidím znovu. Zrodila se hvězda je krásný a povedený film, ze kterého mám upřímnou radost. ()

nevermore

Jako dobrý, ale že bych to musel vidět v TOP 300 nebo to vidět dvakrát, to zasejc ne. Bradley Cooper a hlavně Sam Elliot to ale zahráli fakt dobře. ()

bizz_mjc

I když příběh nese aspekty nějakého toho "klišé", jako romanťárna to není špatný, a jako drama vlastně také. Film táhne především skvělý výkon Bradleyho Coopera a supr muzika (texty) a musím nakonec uznat i pěvecké kvality Lady Gaga. Ty herecké na Oscara nebudou, ale myslím, že na neherečku to bylo dobré. ()

Yoda sama

Čistokrvne krásna hollywoodska romantická tragédia o vedderovsky-cornellovskom talentovanom, no problémovom rockerovi s ťažkým osudom a plachej, no brilantnej hviezde, ktorú zomelie biznis. Do nej je práve Joanne obsadená typovo presne, nakoľko to je v podstate o nej. Hlavnou hviezdou je tu ale Bradley, či už za kamerou, alebo pred ňou, je to pre neho kariéru meniaca skúsenosť na ktorú sa skvelo pozerá. ()

Eleanor05

Lady GaGa se marně snaží dokázat, že má herecký talent, Bradley Cooper se marně snaží dokázat, že má charisma a oba se marně snaží přesvědčit, že je naprosto uvěřitelné a běžné, aby se slavný country - rockový muzikant zamiloval během dvou minut v trans baru do chudé zpěvačky. Nevím, jestli byla horší ta nuda, nereálnost jejich vztahu, nulová chemie mezi nimi dvěma, nebo jakýsi plochý náhled na závislost hlavního hrdiny na alkoholu, který díky téměř žádnému prokreslení postav a jejich minulosti, vyzněl tak nějak naprázdno. Jediné, co mě potěšilo, bylo, že je to asi první film, v němž se mluví o tinnitu a pak se tam daly poslouchat asi dvě písničky. S podobnou tematikou už byl natočen jiný snímek - Walk the Line, taky o lásce mezi hudebníky, také o závislosti, ale o pár tříd jinde, co se týká scénáře, herců, hudby, zábavnosti a dopadu na divákovy city. 2*. ()

Timak

Ok, tak trochu jiná verze "Music and Lyrics". Bradley je bourák a mám ho rád a Lady Gaga mě opravdu překvapila. Jen je tam takové malá pochybnost tam někde vzadu, která mi říká, že to tomu Bradleymu moc nevěřím. Nevím, ty dlouhé smutné pohledy do kamery - tak nějak mi to prostě k němu nešlo. Ale celkově je to sakra dobrej biják a těch svých 80% si zaslouží. ()

sskrblik

Film o tom kterak Bradley Cooper chtěl naštěkat do boudy Lady Gaga a tak ji obsadil do svého filmu. Inu a ejhle, máme tu poslouchatelne písně, hrající zpěvačku, zpivajiciho herce a pohodově sledovatelnou záležitost soustředící se na emoce obou protagonistů, byť děj není kdovíjaký zázrak. ()

Sany33

Nakoľko sa jedná o remaque všetci sa v komentároch opierajú o prvotinu a snažia sa to porovnať. Ja som nemal to šťastie vidieť predchodcu aj keď uznávam, že Barbara Streisand v polohe v ktorej sme mohli vidieť Lady Gaga sa určite oplatí pozrieť a asi tak aj urobím ale teraz sa musím venovať tomuto filmu a tomuto komentáru. Lady Gaga má bez pochýb krásny a silný hlas ktorý, pri silných textoch zarezonuje v každom človeku. Ale paradoxne tento film ovládla iná postava. Bradley Cooper bol pre tento film tou správnou voľnou. Herecky aj charizmaticky to zvládol a dotiahol dramatickú časť filmu k dokonalosti. Nedávno som si pustil aj vystúpenie práve dvoch hlavných hrdinov z udeľovania cien Akadémie a priznám sa, že som tak silné dielo dlho nevidel. 94% ()

VanTom

Po příjemném počátečním seznamování, zamilování a prvních společných vystoupeních se bohužel zamířilo do čistě melodramatických, až "červenoknihovních" vod Velké Lásky (TM), kde už se Bradleymu Cooperovi tolik nedařilo. Pozornost totiž zafixoval pouze na dva hlavní protagonisty (výborně a přirozeně zahrané), povrchně se potýkající se slávou a alkoholem. Další konfliktní témata téměř nenakousl (devastující vliv šoubyznysu, vykalkulovaná změna hudební identity - aneb z niterného písničkářského folk-rocku k umělé komerční "disco-popárně" s tanečníky), případně nedotáhl (zhoršování sluchu). Vůbec se mi pak nelíbil závěr, který zničehonic z člověka na správné cestě udělal slabocha, ba co hůř, sobce (byl-li onen čin záměrný). ()

VasaX

To co se slušně rozjelo začalo upadat ve chvíli, Kdy se Ally dala na sólovou dráhu a Jak pro změnu na sestup. Film se stal roztěkaný mezi tyhle dva proudy a ztratil ten náboj, který od začátku pracně ale efektivně budoval, spolu s několika dějovými linkami, které vyšuměly do ztracena. Cooper i Gaga se před kamerou fakt snaží a je to paráda. Bohužel pachuť z konce, kdy divák vnímá zvolený kurz ale loď si to šine pomalu a nerozvážně. Je to hezké, úspěšně recyklujíc tropy které známe z jiných "hudebních" příběhů, ale za mě lehce zklamání. nebo vlastně ne - nečekal jsem, že to bude pecka co mě chytne za kaťata, a ve výsledku jsem si to i užil, nebýt té rozvláčnosti druhé poloviny a tím i možná až moc dlouhé stopáže. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz