Černý anděl

Horor / Thriller

Itálie, 1989, 86 min

Stelvio Massi

Stelvio Massi

Eurotrash a ultra-sleazy jako poleno, sexy Arabella (Tini Cansino) je velmi přitažlivá žena, přes den oddaná a věrná manželka, v noci nadržená prostitutka, ve filmu nechybělo téměř nic, od neuvěřitelné všudypřítomné špíny, hojného sexu a erotiky (znásilnění, SM, atd), různých zvráceností, morbidností a bizarností, až po parádní krvavé vraždy s menšími prvky gore. Černé rukavice, vrah s ostrými nůžkami, kastrace, lesbismus, nymfomanie, gayové, lesbičky, atd. Spiknutí je poněkud absurdní, ale je fakt že tento zvláštní mix drží pro mě záhadně docela pohromadě a funguje skvěle, v tomhle filmu šlo hlavně o ty ženy a špinavosti všeho druhu, napětí tu není velké, ale vraždy jsou docela good a jejich tu dostatek, dále je tu i dobré množství falešných stop a nějakých těch zvratů. Některé erotické scény zde byly opravdu velmi vzrušující a krásně se na ně koukalo, herecké výkony byli ale strašné, to je nutno si přiznat a na nic si nehrát. Massi známý to italský režisér, jehož doménou bylo hlavně poliziesco, mě tady v tomto pozdním 80s giallu, nebo spíše erotickém thrilleru, vážně překvapil. Viděna plná nesestřihaná 88. minutová verze v aj jazyce.(8.11.2011)

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: SPF = 6.12.1991 - slovenské titulky = Ellena Rosellini - po Brassovej PAPRIKE ďalšia "perla" porevolučnej distribúcie. (20.10.2009)(20.10.2009)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 6.2.1992 (Moskva)(29.11.2012)